Teraz jest wtorek, 21 lis 2017, 04:51

Dzienniczek pogodowy

• Autor
  • Wiadomość

t_alleyka

• Pseudonim: t_alleyka
  • Numer GG: 6261882

Dzienniczek pogodowy

Postponiedziałek, 9 mar 2009, 21:20

Witam wszystkich :)
Kilka dni temu wróciłam do starego hobby - prowadzenia dzienniczka pogodowego. Myślę , że to doskonały sposób na rozwijanie swoich umiejętności prognozowania pogody.
Aby cokolwiek zaobserwować trzeba prowadzić dzienniczek systematycznie przez jakiś czas. Ja kilka razy dziennie notuję temperaturę, wysokość ciśnienia , wielkość i rodzaj zachmurzenia oraz kierunek i siłę wiatru. Jedyne co jest potrzebne to barometr, termometr i widok na niebo :) Z początku wydaje się to nudne ale już po ok 2 tygodniach obserwacji można skojarzyć zjawiska widoczne na niebie ze zmianami jakie mieliśmy okazję notować wcześniej i w związku z czym, samemu próbować tworzyć prognozy.Można opisywać każdą zmianę na bieżąco, obserwować rozwój burz a potem analizować swoje zapiski, co również zmusza nas do poszerzania swojej wiedzy teoretycznej na temat pogody.
Wiem , że wszystko można znaleźć w TV, Internecie itd , ale samo poczucie , że się rozwiją swoje umiejętności i że własne prognozy się sprawdzają jest bezcenne. Miałam kiedyś okazję porównać swoje zapiski ze stacją meteo na jednym z małych śląskich lotnisk i gdy się okazało, że moje zapiski są wiarygodne, ucieszyłam się jak na Gwiazdkę :)

Polecam wszystkim pasjonatom pogody prowadzenie dzienniczka :)

Kamil_Bogusławski

Dzienniczek pogodowy

Postwtorek, 10 mar 2009, 13:37

Mógłbym na to napisać program :D Wypełniało by się dane pola, wyświetlało podsumowanie, które następnie zapisywało by się do pliku tekstowego :) Łowcy którzy testowali mój "StormArchive" wiedzą o co chodzi :) Mogło by to niektórym ułatwić prowadzenie takich rzeczy. Więc jeśli chcecie to mogę to napisać ;) A ew później dodam moduł który na podstawie tych danych wygeneruje statystyki :)

Szymon Walczakiewicz

SkyPredict

SkyPredict

• Pseudonim: Equator
  • Numer GG: 666327

Dzienniczek pogodowy

Postwtorek, 10 mar 2009, 15:01

Super pomysł ;) A ile czasu zajmie napisanie takiego programiku? :D
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

e-mail: szymon.com@wp.pl

-BEST-

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: -BEST-
  • Numer GG: 1296671

Dzienniczek pogodowy

Postwtorek, 10 mar 2009, 18:45

Pomysł oczywiście popieram :)
Rewelacja - również poproszę o napisanie takiego programiku.
-BEST-

Zibi

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Zibi
  • Numer GG: 4178395

Dzienniczek pogodowy

Postwtorek, 10 mar 2009, 19:03

Taki program bardzo ułatwia życie. Ja do zapisywania danych używam Excela, zrobiłem sobie taki gotowy szablon i tylko wpisuję dane w odpowiednich rubrykach. Będąc w temacie notatek pomiarów to jakie parametry zapisujecie?

Kamil_Bogusławski

Dzienniczek pogodowy

Postśroda, 11 mar 2009, 18:35

Myślę że napisanie programu zajęło by mi około 2 tygodni. Tylko muszę wiedzieć jakie pola tam mają się znaleźć ;) Tak więc proszę o ich podanie niżej czyli jakie dane chcecie umieszczać :)

miodzik

Dzienniczek pogodowy

Postśroda, 11 mar 2009, 19:43

Myśle że:
-Data pomiaru
-Temperatura
-Ciśnienie
-Zachmurzenie
-Punkt rosy
-Wiatr
-Wilgotniość
Jak cos jeszcez to dopisywać :D
pzdr all
GG: 11834188
Coraz więcej nas z Łódzkiego <rotfl>

Zibi

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Zibi
  • Numer GG: 4178395

Dzienniczek pogodowy

Postśroda, 11 mar 2009, 20:25

Ja zapisuję kolejno:

Temperatura + Średnia i Min/Max z 24h
T. odczuwalna + Średnia i Min/Max z 24h
Wilgotność + Średnia i Min/Max z 24h
Ciśnienie + Średnia i Min/Max z 24h
Prędkość wiatru + Średnia i Max z 24h
Kierunek wiatru
Wysokość opadu + Suma, średnia i typ opadu
Min T. przy gruncie
T. gruntu na głębokości 50cm + Średnia i Min/Max z 24h
Grubość pokrywy śnieżnej
i od tego miesiąca dodatkowo zachmurzenie

Kamil_Bogusławski

Dzienniczek pogodowy

Postwtorek, 17 mar 2009, 13:59

Ponieważ trochę te informacje są nie poukładane, proszę o podanie na przykładzie modułu "Dodawania zjawiska wystąpienia burzy" z mojego programu (viewtopic.php?f=81&t=2252) przykładowej struktury informacji.

Przykładowo
- Informacje główne: Data pomiaru, Godzina pomiaru, Inne
- Temperatura: Max, Min, ...

W ten sposób ułatwi mi to na utworzenie zakładek. Typy pól ustawię już odpowiednio do zawartości, jeśli jednak jakieś pole może mieć tylko jedną LUB kilka ze ściśle ustalonych wartości, to proszę o podanie ich w nawiasie, przykładowo:

- Szczegóły burzy: Siła burzy (Słaba, Umiarkowana, Silna), ...

Mam nadzieję że nie zagmatwałem tego za bardzo ;)

t_alleyka

• Pseudonim: t_alleyka
  • Numer GG: 6261882

Dzienniczek pogodowy

Postśroda, 18 mar 2009, 12:20

Genialny pomysł :D

-BEST-

Sympatyk

Sympatyk

Dzienniczek pogodowy

Postśroda, 18 mar 2009, 15:49

Kamil czy już masz wszystko czego Ci potrzeba ?????
-BEST-

Kamil_Bogusławski

Dzienniczek pogodowy

Postśroda, 18 mar 2009, 17:19

Niestety nie. Nie wiem po prostu jakie pola mam dodać do tego dzienniczka. Podaliście jakieś dane ale jak mam je rozdzielić na kategorie? Tylko na to oczekuje bo procedury pobierania danych i zapisywania do plików już mam, ale nie wiem po prostu jakie dane w dzienniczku chcecie podawać. W przypadku zjawiska burzy już wszystko mam, ale dla dzienniczka tylko kilka nieuporządkowanych danych. Było by mi po prostu łatwiej gdyby ktoś to wypisał wg schematu jaki podałem :)

Szymon Walczakiewicz

SkyPredict

SkyPredict

Dzienniczek pogodowy

Postśroda, 18 mar 2009, 23:05

TEMPERATURA POWIETRZA
TEMPERATURA PUNKTU ROSY-jeśli możliwa do odczytania
TEMPERATURA MAX I MIN DOBOWA
CIŚNIENIE
WIATR-KIERUNEK PRĘDKOŚĆ
OPAD
ZACHMURZENIE
RODZAJ CHMUR
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

-BEST-

Sympatyk

Sympatyk

Dzienniczek pogodowy

Postczwartek, 19 mar 2009, 23:32

Kamil - tak myślałem... :?
Poniżej podam wzór ze stacji meteo we Wrocku.
Natomiast nie rozumiem po co Equator chce wpisywać rodzaj chmur ????? Do czego to potrzebujesz ???????

To wzór ze stacji meteo

Czas pomiaru (UTC): 2009-03-19 21:21:35
POCHMURNO
Ciśnienie (P): 1011.1hPa
Temperatura (T): 1.1°C
Wilgotność (U): 73%
Kierunek wiatru (alfa): N (9 °)
Prędkość wiatru (V): 2.4 m/s (8.8 km/h)
Temp. odczuwalna (Twc): -5.9°C
Temp. pkt. rosy (Tdew): -3.2°C
EWENTUALNIE JESZCZE : "ZJAWISKO"
-BEST-

Paweł_Cholewa

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

• Pseudonim: Pablo
  • Numer GG: 8739674

Dzienniczek pogodowy

Postpiątek, 20 mar 2009, 00:07

Ja powiem tak, prawdziwy dzienniczek pogodowy prowadziło się w stary sposób, nie korzystając ze stacji meteo, tylko po prostu, z własnych obserwacji, patrząc w niebo, obserwując sytuacje pogodową co jakiś czas podczas dnia, korzystając z prostych urządzeń jakim jest termometr oraz barometr. No ale jak teraz większość z nas ma dostęp do stacji meteo, internetu, to możemy spisywać o wiele więcej danych szczegółowych. Pisanie dzienniczka z własnych obserwacji jest już raczej nieopłacalne, ale niektóre osoby pewnie jeszcze tak robią. No cóż technika idzie naprzód.

Według mnie, w dzienniczku powinno się znaleźć podsumowanie dnia, a niektóre parametry z danej godziny. Kamil jeśli chodzi o pola to tak:
1 :arrow: Wypisać temperaturę (jak się da to średnią, maksymalną, minimalną),
2 :arrow: Ciśnienie (średnie) jakie panowało w dzień,
3 :arrow: Czy było pochmurno, pogodnie itd.,
4 :arrow: Wiatr np. słaby, umiarkowany i jego kierunek oraz prędkość,
5 :arrow: Temperatura odczuwalna np. w słońcu było około 20*C.
6 :arrow: Obowiązkowo dać pole, do napisania przebiegu dnia, czyli jakie zjawiska wystąpiły, czy coś ciekawego się działo, itd.
Ewentualnie dodać punkt rosy, oraz wilgotność ale według mnie to nie jest tak potrzebne.
To jest tylko moja propozycja ;).
Pozdrawiam - StormHunter®
Obrazek
E-mail: pawciokrk89@gmail.com Mój kanał na YouTubePawcioKrk

Kamil_Bogusławski

Dzienniczek pogodowy

Postwtorek, 24 mar 2009, 15:48

Zamieszczam demko nowej wersji programu, zobaczcie chociaż jak to wygląda i może coś wam się nasunie, jak to ma wyglądać dalej...

ArchivePLB.exe

A do następnej wersji postaram się jakoś dołożyć to co napisaliście...

BTW z logowaniem do programu sobie poradzicie, wystarczy tylko wpisać swoją ksywkę i dać ENTER... Na razie nie ma haseł...

-BEST-

Sympatyk

Sympatyk

Dzienniczek pogodowy

Postwtorek, 24 mar 2009, 16:53

Kamil programik I klasa, czytelny i prosty w obsłudze - o to chodziło.
Dodaj jeszcze:
Temperatura odczuwalna
Ciśnienie
Wilgotność
Wiatr - prędkość i kierunek

Ja tyle - co do dodawania...

PS
Czy ten program będzie połączony jakoś z naszym dziennikiem pogodowym lub inaczej ze stroną lub forum ???

Aaaaaa dzięki za niespodziankę - też poprawiła mi humor :lol: :lol: :lol:
-BEST-

luki99

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: stachu
  • Numer GG: 11776505

Dzienniczek pogodowy

Postwtorek, 24 mar 2009, 18:45

Świetny programik. Mi też się przyda. ;)

Edit: radził bym dodać coś więcej w innych zjawiskach ;) choć co dodać to nie wiem :oops:
Burze tym żyję
Obrazek
Tel. : 669398273
Email: luki9914@wp.pl
GG:11776505
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
zapraszam na http://www.margonem.pl/?r=1390472

Kamil_Bogusławski

Dzienniczek pogodowy

Postśroda, 25 mar 2009, 17:28

Ok, dodam te informacje i wydam nową wersję tylko dajcie mi trochę czasu bo muszę to wszystko godzić ze studiami i innymi zajęciami. Poza tym lubię mieć wszystko dopracowane więc nie chciałbym dać programu z głupimi błędami, a już ze wszystkich plików mam około 3 000 000 linijek kodu źródłowego...

Co do integracji to jeśli reszta się zgodzi to może ktoś kto będzie chciał będzie mógł kopiować dane z pliku do postu. Kiedyś może jak się trochę więcej poduczę to spróbuje zrobić tą komunikację z serwerem... Ale to na razie dalekie plany... Bynajmniej postaram się do końńca tego tygodnia skończyć tą podstawową wersję....

luki99

Sympatyk

Sympatyk

Dzienniczek pogodowy

Postśroda, 25 mar 2009, 18:28

Dobra nie popędzam cię wiadomo każdy projekt wymaga dużo czasu. Czekam cierpliwie ;) .
Burze tym żyję
Obrazek

-BEST-

Sympatyk

Sympatyk

Dzienniczek pogodowy

Postśroda, 25 mar 2009, 20:23

Kamil_Bogusławski napisał(a):Ok, dodam te informacje i wydam nową wersję tylko dajcie mi trochę czasu bo muszę to wszystko godzić ze studiami i innymi zajęciami. Poza tym lubię mieć wszystko dopracowane więc nie chciałbym dać programu z głupimi błędami, a już ze wszystkich plików mam około 3 000 000 linijek kodu źródłowego...

Co do integracji to jeśli reszta się zgodzi to może ktoś kto będzie chciał będzie mógł kopiować dane z pliku do postu. Kiedyś może jak się trochę więcej poduczę to spróbuje zrobić tą komunikację z serwerem... Ale to na razie dalekie plany... Bynajmniej postaram się do końńca tego tygodnia skończyć tą podstawową wersję....

OK czekamy - też uważam że lepiej dłużej i dokładnie niż robić potem poprawki.
-BEST-

Kamil_Bogusławski

Dzienniczek pogodowy

Postczwartek, 26 mar 2009, 13:29

ArchivePLB_1_0_3_1.exe

Tak więc oddaje w wasze ręce pierwszą wersję testową tuż przed oficjalną. W sumie nie wiem co tu napisać. Przede wszystkim proszę żebyście sprawdzali czy wszystkie dane się zapisują, czy są w poprawnej postaci itp itd. Również czy nigdzie nie ma literówek. I kilka wskazówek:

1. Logowanie - nie jest obowiązkowe ale jeśli ktoś chce później publikować raporty np na forum to musi logować się do programu swoim loginem z forum, ponieważ program automatycznie dodaje informację o autorze danego raportu na podstawie loginu. Oczywiście haseł do logowania w tych przypadkach się nie podaje. Hasła będą utworzone dla osób które w przyszłości za pomocą programu będą tworzyli oficjalne spisy itp itd i będzie wymagane żeby nikt pod nikogo się nie podszywał (dla przykładu można sprawdzić sobie moje imię i nazwisko czy pseudonim i spróbować się na nim zalogować).

2. Nazwy plików - rzecz niezwykle ważna! Nazwy przy zapisywaniu plików generowane są automatycznie wg schematu TYPRAPORTU_DATA_GODZINA w takiej formie że później łatwo je posegregować. Doświadczyłem już kłopotów z sortowaniem w systemie Windows i dlatego napisałem ten generator tworzący odpowiednie nazwy dla plików. Już wyjaśniam o co chodzi. Jeśli plików pojawia się dużo i mamy je w jednym folderze (zalecam zapisywanie wszystkich raportów jednego typu w jednym folderze) to bardzo łatwo później je posegregować. Wystarczy w "Widoku folderu" wybrać "Szczegóły" a następnie kliknąć na górze na pole "Nazwa" czy jakoś tak. Pliki będą wtedy POPRAWNIE posegregowane datami i godzinami i łatwo będzie odnaleźć później szukany raport. Niestety gdybym nie zastosował odpowiedniego nazewnictwa, z sortowaniem mogłyby być poważne kłopoty. Dlatego szczególnie zalecam zapisywanie plików pod proponowanymi nazwami. Dodatkowo np w "Moich dokumentach" utworzyć sobie folder "Raporty" a w nim 2 foldery: "Dziennik pogodowy" oraz "Raporty burzowe". Na pewno pomoże to w organizacji plików ;) Oczywiście nikomu nic nie narzucam, chodzi tu tylko o wygodę użytkowania.

3. Myślę że jakie pole do czego służy to chyba tłumaczyć nie będę musiał. Ale jeśli zajdzie taka potrzeba, to oczywiście mogę to zrobić.

4. Zalecam czytanie informacji znajdujących się na górze okienek na białym tle - często przydatne informacje zamieściłem właśnie w tym miejscu ;)

5. Jeszcze dodatkowo wyjaśnienie przycisków kopiowania dat w module "Raportów burzowych" - zrobiłem je po to, że np jeśli burza wystąpiła jednego dnia to wystarczy podać datę rozpoczęcia, kliknąć kopiowanie do daty zakończenia a data zostanie przeniesiona samoczynnie. Nie dotyczy to oczywiście godzin ponieważ raczej poprawnie założyłem że są one różne xD Dlatego godziny i minuty trzeba zawsze podać. Oczywiście przy wypełnianiu dat można przełączać się tabulatorem i je wpisywać, to samo tyczy się godzin, pomimo ze nie są to pola edycyjne. Ale jeśli jesteśmy w polu przykładowo godzin i wklepiemy z klawiatury "2" oraz "3" to powinna wyskoczyć poprawna godzina czyli "23".

To chyba tyle. Mam świadomość ze program jest bardzo skromny ale ja nie jestem programistą z 30 letnim stażem i ciągle się uczę dlatego w miarę możliwości będę go rozbudowywał i urozmaicał. Ponieważ czasami był on pisany o 3 nad ranem, mogły mi wtedy umknąć jakieś błędy, dlatego proszę o wszelkie możliwe uwagi.
Program ma prawie 2 MB z tego względu że do kodu dołączone są wszelkie wymagane biblioteki. Ma to swoje plusy i minusy. Plus to taki że na pewno program zadziała na wszystkich komputerach z systemem Windows (na Linuksie go nie testowałem ;) ). Wszystko jest zaimplementowane w kodzie. Minus to taki że niektórzy pewne biblioteki posiadają i program przez to ściąga się dłużej z sieci. Ale chciałem żeby każdy miał do niego dostęp i żeby nie było z nim większych problemów.

Co nie działa?
Na pewno przemieszczanie się we wszystkich miejscach za pomocą klawiatury. Nad tym muszę jeszcze popracować czyli nad hierarchią ważności elementów formatki. Do ostatecznej wersji dodam jeszcze czyszczenie pól tak jak to ma miejsce w module burzowym.

WAŻNE I POTRZEBNE:
1. Wiem że niektóre osoby będą chciały notować typy zaobserwowanych chmur w danym dniu (przykładowo może np dla zaobserwowania przy jakich warunkach pojawiają się jakie chmury) dlatego proszę o podanie mi listy typów chmur które będę mógł dopisać.

2. Zakładka "Inne zjawiska" - jest tam obecnie tylko tęcza. Ale są chyba jeszcze inne, optyczne i innego typu. Więc również prosił bym o podanie, jakie (niestety wiedzę meteo mam skromną stąd te moje wszystkie pytania).

Ok, rozpisałem się aż za dużo :) Teraz proszę o wszelkie uwagi, sugestie lub inne informacje. Mam nadzieję że komuś się to chociaż przyda (ja osobiście będę na pewno go używał do spisywania burz w moim rejonie ;) ).

Szymon Walczakiewicz

SkyPredict

SkyPredict

Dzienniczek pogodowy

Postczwartek, 26 mar 2009, 14:29

Kamil_Bogusławski napisał(a):2. Zakładka "Inne zjawiska" - jest tam obecnie tylko tęcza. Ale są chyba jeszcze inne, optyczne i innego typu. Więc również prosił bym o podanie, jakie (niestety wiedzę meteo mam skromną stąd te moje wszystkie pytania).

Super robota-gratulacje!!!
Co do zjawisk to: halo, virga, mgła... można wiele wypisywać ale podałem te co mnie bardziej by interesowały w programie ;)
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

luki99

Sympatyk

Sympatyk

Dzienniczek pogodowy

Postczwartek, 26 mar 2009, 16:03

Świetna robota gratulacje !!!
Burze tym żyję
Obrazek

-BEST-

Sympatyk

Sympatyk

Dzienniczek pogodowy

Postczwartek, 26 mar 2009, 18:12

Ja już Cię chwaliłem więc nie będę więcej, bo się rozpuścisz za bardzo... ;)
Pytanie:
Czy jest możliwość zapisywania danych (archiwum) do "Excel-a" ????? To by pomogło przy statystykach i podsumowaniach.
-BEST-

Krystian_Gierszak

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Krys
  • Numer GG: 6225956

Dzienniczek pogodowy

Postpiątek, 27 mar 2009, 13:23

Świetna robota Kamil!!!
Muszę uruchomić moją mini stację pogodową,której niestetety sporo czasu nie używałem :/ i korzystać z Twego udogodnienia ;)
AQQ: 3929949, Jabber: kryss@aqq.eu, Skype: k-r-y-s, E-mail: kgierszak@gmail.com
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCcvlkuJIbZNBf_YQwUZzSxQ
Pozdrawiam ... Krystian Gierszak

Kamil_Bogusławski

Dzienniczek pogodowy

Postwtorek, 31 mar 2009, 12:54

Equator napisał(a):
Kamil_Bogusławski napisał(a):2. Zakładka "Inne zjawiska" - jest tam obecnie tylko tęcza. Ale są chyba jeszcze inne, optyczne i innego typu. Więc również prosił bym o podanie, jakie (niestety wiedzę meteo mam skromną stąd te moje wszystkie pytania).

Super robota-gratulacje!!!
Co do zjawisk to: halo, virga, mgła... można wiele wypisywać ale podałem te co mnie bardziej by interesowały w programie ;)

Ok, dodam te zjawiska, ale czy to wszystko czego oczekujecie? A te rodzaje chmur? To bym potrzebował szybciej bo tutaj mam więcej checkboxów do dodania i jednocześnie napisanie instrukcji case też nie będzie proste. Więc jeśli mam wydać oficjalną wersję to muszę mieć te dane.

-BEST- napisał(a):Ja już Cię chwaliłem więc nie będę więcej, bo się rozpuścisz za bardzo... ;)
Pytanie:
Czy jest możliwość zapisywania danych (archiwum) do "Excel-a" ????? To by pomogło przy statystykach i podsumowaniach.

Co do statystyk to pewnie sam napisze moduł do robienia statystyk na podstawie plików tekstowych (nawet z wykresami, niedawno nauczyłem się je obsługiwać w c++ xD ) więc myślę że nie było by konieczności dawania tego do Excela. Ale jeśli będzie to komuś potrzebne, to mogę o tym pomyśleć jednak konwersja danych do plików Excela będzie trudna. Najpierw będę musiał poznać struktury plików .xls, potem zobaczyć czy nie ma modułu do c++ buildera który w tym by pomógł a jeśli nie to sam będę pisał algorytm na konwersję. Ale pomyślę nad tym i obadam czy coś takiego będę w stanie zrobić (bo możliwe to jest na pewno). Tylko na razie chciałbym wydać tą podstawową wersję już dopracowaną i żebyście mogli z tego spokojnie korzystać :) Dlatego podajcie mi wszystkie wymagane dane i tyle ;)

-BEST-

Sympatyk

Sympatyk

Dzienniczek pogodowy

Postwtorek, 31 mar 2009, 19:48

Super - czekamy na rozwiązanie ze statystykami.
Aby nie powtarzać pochwał napiszę: Kamil rozwijasz się w postępie geometrycznym... ;)
-BEST-

Kamil_Bogusławski

Dzienniczek pogodowy

Postsobota, 4 kwi 2009, 16:21

:) miło że komuś się to w ogóle przyda ;) Szkoda że autorka tematu się nie wypowiedziała :| No ale ciągle ma okazję ;)

A teraz mniej przyjemna sprawa. Poprosiłem o podanie mi kilku informacji. Do tej pory nikt mi ich nie udzielił. Tak więc chcę poinformować że wydanie oficjalnej wersji programu wstrzymuje tylko brak danych (najbardziej to typy chmur no i ew zjawiska dodatkowe - nie chcę wydać oficjalnej wersji, a po tygodniu wydawać kolejnej z dodanym jednym dodatkowym zjawiskiem! ) Oczywiście jeśli się wkurzę to sam sobie w końcu poszukam tego wszystkiego ale mnie, osobie nie bardzo orientującej się w tym temacie, zajmie to o wiele więcej czasu co oczywiście znacząco wydłuży czas wydania programu. Poza tym nie widzę jakichś dodatkowych uwag a nie sądzę żebym napisał program idealny bo takich po prostu nie ma! Dlatego proszę osoby które coś w tym temacie wiedzą o zabranie głosu :)

luki99

Sympatyk

Sympatyk

Dzienniczek pogodowy

Postsobota, 4 kwi 2009, 16:41

Jeśli chodzi o typy chmur to masz link http://pl.wikipedia.org/wiki/Chmury. A inne zjawiska dodam później .

Edit : Tu masz jeszcze kilka innych zjawisk atmosferycznych http://pl.wikipedia.org/wiki/Halo oraz link do atlasu chmur http://www.chmury.pl/index.htm.
Burze tym żyję
Obrazek

Kamil_Bogusławski

Dzienniczek pogodowy

Postsobota, 4 kwi 2009, 18:59

No i to mi się podoba! Na pewno te informacje się przydadzą. Tak więc pewnie w następnym tygodniu spodziewajcie się wersji pre-oficjalnej drugiej lub jeśli uznam za poprawną, to oficjalnej 2.0.0.0 ;)

Kamil_Bogusławski

Dzienniczek pogodowy

Postczwartek, 23 kwi 2009, 09:45

Mariusz Świąder

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 0

Dzienniczek pogodowy

Postwtorek, 9 cze 2009, 13:36

Czy w następnej wersji możesz pomyśleć o automatycznym eksportowaniu takich danych do internetu, aby można było to ssać w postaci np:. pliku lub odczytu z mysql i wciągać do naszych systemów? Byłaby alternatywa dla danych pogodowych.
·····●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●·····

Powrót do Pomysły