Teraz jest środa, 13 gru 2017, 16:34

Kamery online

• Autor
  • Wiadomość

matjoszka

• Pseudonim: matek,duży
  • Numer GG: 0

Kamery online

Postśroda, 23 gru 2009, 12:06

Siema, ja mam zapytanko, czy jest w jakiś sposób zrobienie sieci kamer, na przykład w domu na dachu, które pokazywały by warunki atmosferyczne dziejące się w danym miejscu i były by one pokazywane w internecie. Była by to taka możliwość pokazania pogody w danym regionie :?: :?: :?: :?: :?:.
POZDRAWIAM.

Rafał_Cieślak

kamery online

Postczwartek, 24 gru 2009, 11:41

Zakup kamer IP, założenie serwera i nadawanie. Nic prostszego... potrzeba jedynie bardzo dobrego uploadu na łączu.

matjoszka

• Pseudonim: matek,duży

Kamery online

Postczwartek, 24 gru 2009, 14:57

Jaki koszt może być takiej inwestycji :?:

Rafał_Cieślak

Kamery online

Postczwartek, 24 gru 2009, 18:21

Cóż... szczerze powiedziawszy trudno to określić bez takich danych jak ilość kamer, jakość jaka ma być i oczywiście serwer.

Jak zależy Ci na takich kamerach jak są umieszczane na budynkach w miastach, to za kamerę można liczyć po 1500 zł. Natomiast jeżeli zwykłe kamerki, ze słabą jakością, to ok. 300 zł. Nie znam się na tym za bardzo, ale wiem, że potrzeba jeszcze jakiegoś przetwornika, żeby podłączyć wszystkie kamery pod komputer.

Bartosz_S

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 8606897

Kamery online

Postponiedziałek, 28 gru 2009, 20:05

Planuję coś takiego zrobić na nadchodzący rok, tyle że kamera internetowa creative. Kamery typu takie jak posiada straż miejska monitorująca miasto to zbyt skomplikowany proces.
Będę chciał nadawać obraz z kamery na serwer. Łącze na planowanym serwerze jest bardzo dobre, także z przesyłaniem obrazu na bieżąco nie powinno być problemu. Rozdzielczość tej kamery to 800x600, tylko nie wiem jak z jakością będzie.
Wyładowania raczej nie wyłapie, będzie po prostu rozbłysk na cały obraz.
Plus tej kamery to robienie zdjęć, w marnej jakości ale zawsze coś. Kamerę będę chciał ustawić na północny-zachód z naciskiem na zachód.

Jak uda mi się coś zrobić, na bieżąco będę zdawał relacje z montażu i przesyłanego obrazu na serwer.

Mam jedno pytanie odnośnie tego. Czy kamera może ściągać wyładowania? Jest ona niewielkich rozmiarów z plastikową obudową, także nie wiem czy w razie burzy będzie trzeba chować do domu i obraz przesyłać zza okna.
Obrazek

Zibi

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Zibi
  • Numer GG: 4178395

Kamery online

Postwtorek, 29 gru 2009, 19:15

Nie polecam kamerek internetowych, sprzęt przeznaczony tylko do użytku wewnątrz pomieszczeń na dworze za długo nie podziała, zwłaszcza przy dużej wilgotności. Próbowałem z taką kamerką i niestety po nocy spędzonej w temperaturze około zera przestała funkcjonować.
Lepiej pomyśleć o jakieś kamerce bezprzewodowej nadającej się do pracy na zewnątrz.

Bartosz_S

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 8606897

Kamery online

Postśroda, 30 gru 2009, 12:22

Zibi można by było przykryć tą kamerkę jakąś obudową dodatkową, jakimś metalowym pudełkiem i zrobić otwór na obiektyw? Sądzę, że wtedy warunki pogodowe, a dokładnie wilgotność nie wiele zdziała i kamera nie ucierpi. Poza tym kamerka będzie użytkowana w miesiącach od kwietnia do września, w czasie sezonu burzowego. A na pozostałe miesiące byłaby brana do domu. A w wiosenno-letnich miesiącach temperatura rzadko, a nawet w ogóle nie spada do 0 st.C
Obrazek

Mariusz Świąder

Sympatyk

Sympatyk

Kamery online

Postponiedziałek, 4 sty 2010, 10:51

To nic Ci nie da i tak padnie, wystarczy jedna chłodniejsza noc. Nie raz w okresie wiosennym widziałem szron na trawie i dachach, a to oznacza, że twoja kamera i tak zaliczy zgon, ale jest na to rada i to dość prosta.

Aby amatorska kamerka działała w trudnych warunkach, potrzebna jest obudowa wraz z podgrzewaczem - owy można zrobić samemu lub kupić gotowca. Podgrzewacz działa podobnie jak paski ogrzewania na szybie samochodu. Do tego instaluje się termostat aby włączał wtedy gdy zimno np poniżej 15*C i już jest lepiej.
Hermetyczne pudełka własnej roboty odpadają, bo zwykle nie ma jak skutecznie odessać powietrza z pudełka i łatwo pudełko zaparuje przy zmianach temp.
Umieszczanie w pomieszczeniu przez okno - odpada, obraz gorszy, a jak się rozpada to krople na szybie uniemożliwiają podgląd.

Generalnie można sobie zrobić bardzo fajny zestaw, kupując jeszcze "obrotnicę" (zerknij w necie) i bez ruszania tyłka z domu obracać kamerą (lewo, prawo, góra, dół).

Wszystko co umieścisz na dachu, jest narażone na deszcz, grad, wiatr i pioruny, musisz ją zabezpieczyć. Wystarczy solidna obudowa, a kilka metrów obok i powyżej pociągnąć metalowy pręt do piorunochronu i bezpośrednie trafienie z głowy. Jak kamera trzaśnie podczas wyładowania to oberwała np po kablu, nie ma gwarancji, że urządzenie przetrwa, ryzyko jest...

Planujesz kamerę pod USB, to pamiętaj, że jak trzaśnie kamera, to wielce prawdopodobne, iż komputer razem z nią, dlatego stosuje się inny rodzaj kamer, które sygnał prowadzą po kablu koncentrycznym, który można uziemić. Taki kabel leci do rozdzielacza, a od niego do kompa z kartą DVR lub inną... rozdzielacz można pominąć. Generalnie gdy idzie burza panuje tendencja aby wszystkie urządzenia elektryczne wyłączać.

Problem z kablem możesz rozwiązać prowadząc go przez tunel wentylacji, albo wiercąc w dachu tak, aby po prostu nie leciał wzdłuż ściany budynku.
·····●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●·····

Powrót do Pomysły