Teraz jest wtorek, 17 paź 2017, 22:42

Ćwiczenia W przepowiadaniu pogody

• Autor
  • Wiadomość

Grodzinski

• Pseudonim: Grodzio
  • Numer GG: 6372291

Ćwiczenia W przepowiadaniu pogody

Postpiątek, 27 sie 2010, 06:59

Jeśli ktoś chce zostać meteorologiem (mówię to głównie do młodzieży takiej jak ja, ale starsi też mogliby poćwiczyć) to dobrze by było poćwiczyć przewidywanie pogody np: z chmur, na początku na 1-2 dni.

Np: deszcz to wilgotność powietrza 100% chmury składają się z wilgoci, im więcej chmur tym większa wilgoć. Przykładowo: ilość i rozmiary chmur się zmniejszają- jutro prawdopodobnie będzie bezchmurnie, albo lekkie zachmurzenie co poskutkuje tym że prawdopodobnie będzie (w lato) wysoka temperatura.

Szymon Walczakiewicz

SkyPredict

SkyPredict

• Pseudonim: Equator
  • Numer GG: 666327

Re: Ćwiczenia W przepowiadaniu pogody

Postpiątek, 27 sie 2010, 20:39

Grodzinski napisał(a):Jeśli ktoś chce zostać meteorologiem (mówię to głównie do młodzieży takiej jak ja, ale starsi też mogliby poćwiczyć) to dobrze by było poćwiczyć przewidywanie pogody np: z chmur, na początku na 1-2 dni.

Np: deszcz to wilgotność powietrza 100% chmury składają się z wilgoci, im więcej chmur tym większa wilgoć. Przykładowo: ilość i rozmiary chmur się zmniejszają- jutro prawdopodobnie będzie bezchmurnie, albo lekkie zachmurzenie co poskutkuje tym że prawdopodobnie będzie (w lato) wysoka temperatura.

No to już pierwsze błędy widać. Jak pada deszcz to nie ma 100% wilgotności :!: :!: :!: Chyba, że mówisz o warunkach w których się on tworzy, a więc w chmurze. Tam jest 100% ale poniżej już nie. Często właśnie wiele osób to myli, że jak pada deszcz to jest 100% wilgotności a tak NIE jest.
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

e-mail: szymon.com@wp.pl

Grodzinski

Postczwartek, 2 wrz 2010, 09:47

A to przepraszam za błąd.

mariusz0505

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 0

Postczwartek, 2 wrz 2010, 16:01

Mam pytanie, jaką masz sprawdzalność tych prognoz? Bo przecież często się zdarza, że chmury konwekcyjne zanikają wieczorem, a na następny dzień po południu może konwekcja znowu ruszyć. Wydaje mi się, że twoja metoda prognozowania to tzw... "Ryzyk Fizyk" :D Podobną sytuacje mieliśmy na zlocie w Kielcach - Cały dzień panowało nimbo, pod wieczór chmury się rozeszły a w nocy znowu zaczęło lać :).

Grodzinski

Postpiątek, 3 wrz 2010, 12:41

Moje prognozy sprawdzają się w ok 75 %-ach.
Ostatnio edytowano sobota, 4 wrz 2010, 00:34 przez Paweł_Cholewa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Duże litery

DeeDee

• Numer GG: 8220767

Postniedziela, 12 wrz 2010, 22:18

Twoja sprawdzalność prawie taka jak na tvn-ie ;).
Mi w żaden sposób nie idzie przepowiadanie pogody. Jak już mam nadzieję, że coś dobrze zanalizowałam, zaraz wychodzi, że gdzieś się pomyliłam i tyle. Także z moich obserwacji wynika, że pogoda jest skrajnie nie przewidywalna. :D

Powrót do Pomysły