Teraz jest poniedziałek, 25 mar 2019, 03:10


Naprawa, przeróbka deszczomierza Conrad.

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Ironscull

Zarejestrowany

Zarejestrowany

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): poniedziałek, 6 wrz 2010, 23:24
  • Lokalizacja: Pasłęk pow. Elbląski
  • Pseudonim: Ironscull, Jag_Panzer
  • Numer GG: 3310712

Naprawa, przeróbka deszczomierza Conrad.

Postczwartek, 22 maja 2014, 13:05

Witam wszystkich. Jakiś czas temu do własnych celów potrzebowałem uszkodzony deszczomierz. Zależało mi tylko na samym elemencie chwytnym. Tak wiec na popularnym serwisie aukcyjnym kupiłem takowy za niewielką kwotę. Problem w nim był taki, że czujnik nie łączył się z bazą. Postanowiłem trochę poeksperymentować. Okazało się, że główny problem leży w nadajniku 433MHz, coś tam było uszkodzone i nie zawsze wysyłał sygnał.
Obrazek
Nadajnik i odbiornik to te małe płytki na zdjęciu.
Postanowiłem więc wymienić uszkodzone elementy na przewód. W tym celu rozkręciłem czujnik jak i bazę w celu zlokalizowania elementów komunikacji radiowej. Do płytki drukowanej są one przylutowane 3 pinami. Pierwszy odpowiada za komunikację, drugi za zasilanie układu, a trzeci to masa. Potrzebujemy tu dwóch pinów - masy oraz pin oznaczony Data. Wylutowujemy układ radiowy i w miejsce pinów lutujemy przewody.
Obrazek
To samo robimy w stacji bazowej, pamiętając jednak o właściwej kolorystyce przewodu, unikniemy wtedy pnownego lutowania.
Jeżeli wszystko zrobiliśmy dobrze to po włożeniu baterii czujnik zacznie łączyć się z bazą.
W moim eksperymencie użyłem przewodu o długości około 1,5 m. Mam zamiar niedługo sprawdzić jak całość zachowa się z przewodem 10 m. Zdaje sobie też sprawę, że przewód ogranicza mocno funkcjonalność deszczomierza, jednak i tak wiele osób ma swoje stacje nie dalej ka 10 m od bazy, a nawet zaraz za oknem, a w tym wypadku można tanim kosztem przywrócić swój deszczomierz do życia.
Obrazek

Powrót do Pomysły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron