Teraz jest wtorek, 12 gru 2017, 06:28

Mobilny system raportowania zdarzeń meteorologicznych

• Autor
  • Wiadomość

mje666

• Numer GG: 0

Mobilny system raportowania zdarzeń meteorologicznych

Postwtorek, 15 lip 2014, 13:45

Witam wszystkich!

Mam zamiar wykonać mobilny system raportowania zdarzeń działający w czasie rzeczywistym. Aplikacja działałaby na androidzie (ew. ktoś inny mógłby ogarnąć iOS/WP) + gdzieś jakiś serwer.

Jakie będą jej możliwości? Docelowo:
- możliwość przeglądania zdarzeń na mapie,
- możliwość dodawania zdarzenia (pola do wypełnienia będzie można ustalić, dodawanie zdjęć, komentarze, pobieranie współrzędnych z GPS/WIFI lub ew. lokalizacji według wpisanej miejscowości),
- możliwość edycji/usuwania własnych zdarzeń,
- możliwość dodawania komentarzy dla każdego zdarzenia, przeglądanie zdjęć, opisu itd,
- inne do przemyślenia.

Dodatkowo po jakimś czasie będzie także aplikacja www, która pozwoli na przeglądanie zdarzeń przez przeglądarkę internetową.

Ogólnie aplikacja dawałaby możliwość szybkiego zorientowania co naprawdę dzieje się w danych komórkach burzowych lub innych zjawiskach. Wygoda użytkowania powinna pozwolić na liczne korzystanie z aplikacji (mobilność), dzięki czemu stan pogody mógłby być dość aktualny, bo jaki problem zrobić zdjęcie telefonem i napisać na szybko dwa słowa? Aplikacja mogłaby przedstawiać nie tylko zdarzenia które przeszły przez dane miejsce, ale także te które nadchodzą (np. razem ze zdjęciem chmury, kierunkiem itd.).

Mi właśnie czegoś takiego brakuje - nie chce mi się szukać po forum jakichś wpisów z aktualną pogodą w nie wiadomo jakim miejscu Polski. Na mapie mógłbym przeglądać tylko te zdarzenia, które są dla mnie interesujące, w dodatku wygodnie na telefonie.

Jak Wy to widzicie? Wam też takiego czegoś brakuje? Może już coś takiego istnieje u nas a ja o tym nie wiem?

sciecharowska@wp.pl

• Pseudonim: minia

Re: Mobilny system raportowania zdarzeń meteorologicznych

Postwtorek, 15 lip 2014, 21:46

Wlasnie,ja popieram,ja to na telefonie siedze caly czas a i mam zdjecia ale niemoge dodac a komputer mi niedziala ;) ja to jestem tu od niedawna wlasciwie i jeszcze wszystkiego niepojmuje :lol:
Sylwia ciecharowska

Tomasz_Machowski

SkyPredict

SkyPredict

• Numer GG: 8780000

Postwtorek, 15 lip 2014, 22:14

Pomysł jest bardzo ciekawy. Taka aplikacja na pewno pomogła by kierowcom lub ludziom w terenie. Jednak ważne jest to aby był jakiś podstawowy system weryfikacji danych zgłoszeń bo powiedzmy wkradnie się jakiś trol i będzie wysyłał zmyślone raporty. Jeśli w jakiś sposób moglibyśmy udzielić pomocy w tym projekcie to pisz wiadomość prywatną.
GG 8780000
tomo6@vp.pl
Skype-tomo666storm
Tel-796201286
!

mje666

Postwtorek, 15 lip 2014, 23:03

Co do weryfikacji, to byłoby trzeba pomyśleć.. Ogólnie na forum może być równie wiele troli. Sprawa do przemyślenia.

Powrót do Pomysły