Teraz jest wtorek, 26 wrz 2017, 20:17

Film dokumentalny o tornadach w Europie

Zbiór artykułów z gazet, nagrań z radio i telewizji, w których braliśmy udział jako Polscy Łowcy Burz - Skywarn Polska
  • Autor
  • Wiadomość

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

• Numer GG: 0

Postponiedziałek, 28 cze 2010, 19:51

Witam serdecznie,

Dziś otrzymałem takiego oto e-maila (myślę, że jest on godny zainteresowania, mimo, że pochodzi z Niemiec). Autor będzie produkować film o tornadach w europie, w tym o tornadach z dnia 15 sierpnia 2008. Oto treść e-maila:

Dear Team of Skywarn,

my name is Sebastian Schreiber and I am a journalist working the German production company “Bilderfest”, located in Munich. We are producing high quality documentaries mainly on scientific topics. Currently we are planning a documentary about tornados for German public television. Part of that is going to be the situation in Europe, therefore we are interested in the tornados that occurred in Poland on the 15th of August 2008.

To examine, what exactly has happened on that summer day in 2008, I send you a few questions concerning the tornados of 15th August 2008.

- Have you personally seen the tornados? Or do you know anybody who has done so?

- Is there any good video-footage showing the tornados?

- Had weather reports forecasted such severe storms for that day?

- Is there an official meteorologic department, or an expert for tornados in Poland, that could help us with more information?

Answers to these questions would help us very much. Thank you for your assistance.

With best regards from Munich,

Sebastian Schreiber

Jak widać - nasza rola będzie niezbyt duża, ale może być bardzo pomocna. Polegać będzie głównie na udzieleniu odpowiedzi na powyższe pytania, no i ewentualnie na przekazaniu jakiegoś materiału filmowego obrazującego tornada w Polsce (tutaj raczej nie mamy czym się pochwalić, ale chciałbym tę informacje zaprezentować na forum, bo może ktoś przeglądający nasze forum będzie mógł jakiś film przekazać do nagrania).
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur
gg:7648049
e-mail: artur88.toxic(at)gmail.com

http://lowcyburz.pl/author/Artur_Surowiecki/

Karol Szyszko

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: SzychaK
  • Numer GG: 18761774

Postponiedziałek, 28 cze 2010, 20:41

Za wiele nie mogę pomóc, ale mam film z 15 sierpnia który pokazywał przepięknego szelfa. Jest na forum, i był to jeden z pierwszych moich postów. Było by miło, gdyby został on wykorzystany. :)
Trofea
Burze- 30
Funnel Cloud- 1
Shelf Cloud- 4
Wall Cloud- 2
Dust Devil- 1

-
E-mail:
karolf1fan@gmail.com
-
Powodzenia w sezonie!

Powrót do Współpraca z mediami