Teraz jest czwartek, 18 kwi 2019, 12:56


Ważne zmiany na forum, stronie lub w stowarzyszeniu PŁB

Dyskusje nie ujęte w ramy innych działów, tematy dowolne.
Regulamin działu Pomimo faktu że jest to HydePark, obowiązują tu zasady netykiety, dobrego wychowania oraz poprawnej pisowni. Wszelkie łamanie tych zasad grozi ostrzeżeniami!
 • Autor
 • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

 • Posty: 4738
 • Dołączył(a): niedziela, 11 lis 2007, 20:24
 • Lokalizacja: Warszawa
 • Numer GG: 0

Ważne zmiany na forum, stronie lub w stowarzyszeniu PŁB

Postwtorek, 2 wrz 2008, 03:08

[u][b]RANGI[/b][/u]

W związku z coraz liczniejszymi zastrzeżeniami, które ostatnio pojawiają się odnośnie rang i grup na forum, informuje, że już niebawem czekają nas zmiany jeśli chodzi o liczbę grup i rang na forum.

Skasowane zostaną następujące grupy : Posterunkowy, Bierni Łowcy.
Zostaną utworzone następujące rangi: Posterunkowy, Reporter, Dokumentalista, Meteorolog( i być może powstaną jeszcze z 2 - 3 rangi, jeśli pojawią się sensowne propozycje).

Część z was pewnie teraz nie wie o co chodzi... jak to może być - skasują posterunkowego, a potem znowu go utworzą ... troszkę to dziwnie wygląda. Otóż trzeba odróżnić grupy użytkowników na forum od rang. Grupy użytkowników na forum są podane na głównej stronie forum, każda nazwa grupy jest w kolorze przypisanym dla tej grupy. Natomiast jeśli chodzi o rangi, te są widoczne w postaci wpisów pod nickami / nad awatarami. Obecnie zdecydowana większość użytkowników ma rangi normalne - czyli rangi, które zależą od ilości napisanych postów. Rangi typu "Posterunkowy", "Meteorolog", "Dokumentalista" czy "Reporter" będą rangami specjalnymi, przyznawanymi przez administrację tego forum danym użytkownikom. Oczywiście na takie rangi trzeba będzie sobie zasłużyć, więc trzeba będzie spełniać pewne kryteria. Oto one:

1) Meteorolog:
- piszę regularnie (co najmniej raz w tygodniu) prognozy pogody, które zwykle się sprawdzają (uwaga - prognoza powinna być zawsze rozbudowana, wyjaśnić, dlaczego ma się pojawić lub nie pojawić dane zjawisko),
- dobrze zna się na prognozowaniu z map synoptycznych, modeli numerycznych, wie jaką pogodę może przynieść dana sytuacja baryczna.
- posiada wiedzę o różnych czynnikach atmosferycznych, w tym o czynnikach termodynamicznych atmosfery,
- posiada wiedzę o groźnych zjawiskach atmosferycznych (wie, w jakich warunkach może powstać np. tornado lub pojawić się opad gradu, wie też, jakie są objawy formowania się groźnego zjawiska atm.)
- zdaje test sprawdzający jego wiedzę z powyżej wymienionych zagadnień *

2) Dokumentalista:
- zakłada lub rozwija wątki dotyczące konkretnych, groźnych zjawisk atmosferycznych, które miały już miejsce,
- analizuje warunki atmosferyczne, jakie panowały podczas wystąpienia danego zjawiska atmosferycznego,
- zbiera artykuły, zdjęcia i filmy ukazujące groźne zjawisko lub szkody , które po nim powstały, po czym podaje linki do tych materiałów na forum, na podstawie tych materiałów robi też własny opis zjawiska na forum, ocenia jego siłę oraz obszar, na którym wystąpiło,
- robi zdjęcia, filmy szkód po zjawisku, następnie prezentuje je na forum.

3) Reporter
- aktywnie śledzi burze i inne zjawiska atm (przemieszcza się za nimi),
- relacjonuje przebieg śledzenia burzy i innych zjawisk na forum,
- wykonuje filmy i zdjęcia zjawisk, materiały te umieszcza na forum,
- wykonuje filmy i zdjęcia szkód po zjawiskach, materiały te umieszcza na forum,

4)Posterunkowy:
- za pomocą zdjęć satelitarnych, obrazów radarowych i obrazów wyładowań rejestrowanych przez detektory wyładowań atm. śledzi bieżącą sytuację meteorologiczną w Polsce, relacjonuje na forum, jaka pogoda aktualnie panuje w Polsce i czego w najbliższym czasie (w ciągu kilku godzin) można się spodziewać w różnych rejonach naszego kraju.
- w czasie przechodzenia fali burz przez Polskę kontaktuje się z Reporterami w celu odpowiedniego nakierowania ich w miejsce, gdzie będą występować najciekawsze zjawiska burzowe. Zalecany jest też kontakt z tzw. osobami zainteresowanymi - czyli np. z osobami, które znajdą się na ścieżce gwałtownej burzy lub które zgłosiły zapotrzebowanie na relacjonowanie bieżącej sytuacji pogodowej w kraju.


Nie jest powiedziane tak, że jakaś osoba, która będzie miała przypisaną rangę "Synoptyka" będzie tylko i wyłącznie prognozować pogodę. Uważam, że zakaz dokumentowania zjawisk meteo. czy zakaz wykonywania obowiązków "Reportera" dla "Meteorolog" byłby bez sensu. Nazwa rangi przypisana do użytkownika będzie informować o tym, w czym dana osoba jest najlepsza.

Konieczność zmian motywuję tym, coraz więcej osób wolałoby, aby na forum powstały rangi "bardziej funkcjonalne", dzięki czemu można by było zorientować się, kto ma jaki wkład jeśli chodzi o nasze forum. Ponadto zaczynają się pojawiać głosy, że w grupach i w rangach panuje bałagan, o czym może świadczyć wątek, który kilka dni temu został założony w tym dziale. Według mnie aby była jasność, kto jest u nas aktywnym, a kto tylko sympatykiem, który to rzadziej lub częściej się pojawia na forum, czasem pisze posty często nie na główny temat tego forum, grupę "Bierni Łowcy" trzeba będzie zlikwidować. Jest to po pierwsze grupa otwarta - każdy, nawet nowo zarejestrowany użytkownik może tam się zgłosić, a po drugie nie raz widziałem już coś takiego, że niektóre osoby, które są u nas przez kilka - kilkanaście dni chcą należeć do tej grupy (zgłaszają się tam, a potem ta grupa staje się ich domyślną grupą) . Niektórym takim się udało wejść do tej grupy iiiiiiiiiiiiiiiiii........ z powodu zaniku aktywności i małej liczby postów musiałem kilka osób z tej grupy usuwać. Oczywiście grupę możemy zamknąć, ale nie wiem, czy trzymanie jej ma jakiś sens. Wolę wyraźy podział na tych którzy są rzeczywiście aktywni i na tych, co przygodę z naszym forum dopiero zaczynają lub z różnych powodów odwiedzają nas niezbyt często i nie piszą licznych i ciekawych postów, nie orientują się też w sprawach bardziej wewnętrznych.
W ogóle jestem przeciwnikiem dużej ilości grup na forum, bo według mnie sprzyja to bałaganowi w grupach no i sporom o to, dlaczego dana osoba jest w "lepszej grupie" i ma nick w kolorku niebieskim, a ja nie, mimo że jestem aktywniejszy od niej... bo mam na przykład więcej postów na liczniku. Ale co z tego, że masz się więcej postów, jak większość jest w dziale Hyde Park albo te posty są krótkie :?: Informuję, że takiej dziecinadzie chcę położyć kres - to za poważne forum, żeby takie sprawy roztrząsać.

Czekam na opinie w tej sprawie, zwłaszcza jeśli chodzi o propozycje nowych rang specjalnych. Ale już teraz uprzedzam - za dużo rang też nie będzie, kilka nowych może się jednak przydać.
Ostatnio edytowano czwartek, 25 sie 2011, 09:09 przez Anonymous, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Usunięcie ikonki tematu

Kamil_Bogusławski

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postwtorek, 2 wrz 2008, 03:59

NOWY STYL FORUM

Miło mi poinformować, że wprowadziłem nowy styl na forum, czyli VistaXFull :) Jak na razie będę jeszcze na nim dokonywał pewnych modyfikacji lecz nie wpłyną one na działanie forum. Poprawiłem standardowe ikonki tematów na zrobione Paintem i Gimpem chmurki, więc są one już naszą oryginalną twórczością :)W kolejce do zmian pozostały jeszcze angielskie przyciski, ale obiecuję szybkie stworzenie ich polskich odpowiedników ;)

Co do samego stylu forum nie jest on obowiązkowy dla każdego :) Jeżeli danej osobie nie odpowiada, może sobie go zmienić w profilu na inny i dostosować forum do swoich wymagań.

Życzymy przyjemnego korzystania z ciut odmienionego forum ;)

Kamil_Bogusławski

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postwtorek, 2 wrz 2008, 21:53

KANAŁ IRC

Informujemy że dla użytkowników forum został utworzony kanał #skywarn.pl na serwerze POLNetu. Dotychczasowy kanał #plb.irc jest kanałem prywatnym do spraw technicznych na który nikt prócz operatorów nie ma dostępu. Wszystkie rozmowy odbywają się na kanale #skywarn.pl

Niedługo zostanie tutaj również zamieszczony opis konfiguracji programu mIRC dla początkujących użytkowników chcących porozmawiać na tym kanale ;)

Pozdrawiamy :)
Zespół techniczny Polskich Łowców Burz i Skywarn Polska ;)

Kamil_Bogusławski

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postpiątek, 5 wrz 2008, 23:36

PARAMETRY AWATARÓW

Ze względu na to że obecny styl forum nie miał odpowiednio ustawionych tabel i awatary o większych rozmiarach powodowały przesunięcie pola profilu widocznego obok postu (wyglądało to dość dziwnie) propozycja unormowania awatarów została przyjęta.

Obecne wymiary awatarów to:
-wysokość: 160 px
-szerokość: 140 px
-maksymalny rozmiar pliku graficznego: 28000 bajtów

Bardzo prosimy wszystkich użytkowników o sprawdzenie wymiarów swoich awatarów i ewentualną ich poprawę. W przypadku nie dokonania samodzielnej modyfikacji, awatary zostaną przeskalowane przez któregoś z administratorów i ponownie załadowane do profilu użytkownika.
Offline

sea

Sympatyk

Sympatyk

 • Posty: 1027
 • Dołączył(a): piątek, 9 maja 2008, 02:27
 • Lokalizacja: Warszawa
 • Pseudonim: Sea
 • Numer GG: 0

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postniedziela, 7 wrz 2008, 00:49

POPRAWA SZABLONU STRONY

Od teraz na stronie mamy prawdziwie własny szablon, nie jest to od tej pory adaptacja "wintercall_jc". Szablon ten został nazwany imieniem "skywarn". Dzięki temu usunięte zostały rozbieżności w grafice strony (np. ocenianie).

Dodatkowo, w pustym polu pod belką tytułową, umieściliśmy dodatkowe menu zawierające m.in. mapki potrzebne do obserwacji burz.
Obrazek

Kamil_Bogusławski

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postniedziela, 7 wrz 2008, 01:03

POLSKIE PRZYCISKI NA FORUM

Dokonałem modyfikacji obiecanych angielskich przycisków, tzn stworzyłem nowe - polskie - od podstaw tak aby nie używać żadnych "gotowców" których zresztą nie było... W najbliższym czasie planujemy także zmianę loga forum oraz ikon na stronie głównej.

Kamil_Bogusławski

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postniedziela, 7 wrz 2008, 13:05

USUWANIE UŻYTKOWNIKÓW NIEAKTYWNYCH NA FORUM

Informujemy, że w najbliższym tygodniu od 8.09 do 14.09 nastąpi usuwanie użytkowników którzy po rejestracji nie przejawili żadnej aktywności na forum (czyli takich, u których w polu "Ostatnia wizyta" widnieje symbol "-"). Zabieg ten ma na celu lekkie odchudzenie bazy danych ze zbędnych rekordów oraz jest częścią działań konserwacyjnych forum. Jednocześnie informuję że każdy profil przed usunięciem zostanie dokładnie sprawdzony tak, aby nie dokonać błędnych działań pod żadnym pozorem.

Jednocześnie pragnę przypomnieć wszystkim użytkownikom, że na forum działa funkcja "zgłaszania postów". Jeżeli jakiś post łamie zasady netykiety, zawiera błędy, treści niedozwolone lub też z innych przyczyn nie powinien się znajdować na forum, proszę o jego zgłaszanie. Administratorzy i moderatorzy dokonają wtedy koniecznych modyfikacji, lub też usuną dany post.

Wszelkie pytania lub wątpliwości prosimy kierować poprzez PW do grup administratorów i moderatorów.
Offline

sea

Sympatyk

Sympatyk

 • Posty: 1027
 • Dołączył(a): piątek, 9 maja 2008, 02:27
 • Lokalizacja: Warszawa
 • Pseudonim: Sea
 • Numer GG: 0

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postponiedziałek, 8 wrz 2008, 13:21

GRUPY

Utworzyliśmy grupę IMGW specjalnie dla pracowników tej instytucji.
Obrazek

Kamil_Bogusławski

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postniedziela, 21 wrz 2008, 18:50

RANGI I GRUPY

Zaczęliśmy zmiany w organizacji grup i rang. Grupa "Biernych łowców" została zlikwidowana, a jej członkowie poprzedzielani do nowej grupy "Łowców burz" składającej się z członków dawnej grupy "Aktywnych łowców". Osoby zostały poprzedzielane wg wiedzy oraz postów po sprawdzeniu każdego nicka z osobna. Dodałem także kilka grafik dla rang, wkrótce powstaną kolejne do kolejnych rang. Wkrótce zamieścimy opis, co dana ranga oznacza i jakie funkcje pełni osoba ją posiadająca.
Offline

sea

Sympatyk

Sympatyk

 • Posty: 1027
 • Dołączył(a): piątek, 9 maja 2008, 02:27
 • Lokalizacja: Warszawa
 • Pseudonim: Sea
 • Numer GG: 0

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postśroda, 1 paź 2008, 22:24

OGŁOSZENIA

Stare ogłoszenia zostały przeniesione do Archiwum.

GRUPY

Grupa IMGW została tymczasowo usunięta, będzie przywrócona w razie potrzeby.
Obrazek

Kamil_Bogusławski

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postponiedziałek, 13 paź 2008, 00:35

WIDOK POSTÓW

Z widoku postów usunąłem informację o liczbie postów napisanych przez użytkownika, aby nikogo nie kusiło bezsensowne ich nabijanie. Dodałem także widoczność liczby ostrzeżeń jaką posiada autor danego postu. Jest ona widoczna tylko wtedy kiedy liczba ostrzeżeń jest dodatnia, w przypadku ich braku pole to nie jest wyświetlane.

Kamil_Bogusławski

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postczwartek, 6 lis 2008, 19:42

USTAWIANIE AWATARÓW

Ze względu na dość często padające pytanie od świeżo zarejestrowanych użytkowników, które brzmi następująco: "Dlaczego nie mogę ustawić sobie awataru? Mam komunikat że awatary są zablokowane..." informuję, że awatar do swojego profilu mogą ustawić tylko osoby które zostały przyjęte do grupy "Sympatyków" lub innej grupy wyższej. "Zarejestrowani użytkownicy" nie mogą ustawiać sobie awatarów w profilu, dopóki nie staną się członkami innej grupy. Aby to uczynić należy wykazywać się aktywnością na forum, pisać sensownie i w odpowiednich działach, oraz ogólnie przestrzegać zasad netykiety. Po zgłoszeniu chęci przystąpienia do grupy sympatyków, taka osoba będzie sprawdzona pod względem wkładu w to forum. Może się też zdarzyć, że administrator po zauważeniu aktywności zadecyduje o wcześniejszym dołączeniu do grupy danej osoby.

Kamil_Bogusławski

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postponiedziałek, 10 lis 2008, 21:15

GALERIA ZDJĘĆ

Decyzją administracji zostają wprowadzone następujące zmiany:
Od dnia dzisiejszego wszelkie nasze zdjęcia umieszczamy tylko i wyłącznie w galerii Polskich Łowców Burz (http://www.lowcyburz.pl/galeria) Decyzja ta została podjęta w trosce o nasze forum - zmniejszenia bałaganu, obniżenia transferu na samym forum a także by wypromować galerie PŁB. Zalet można wymieniać wiele min. możliwość komentowania danego zdjęcia, tym samym odciążamy forum z niepotrzebnych postów i bałaganu. Istnieje możliwość oceny zdjęć, tym samym można robić konkurs na najlepszą fotkę miesiąca, unikniemy tzw nieaktywnych linków do zdjęć. Dodatkowo galeria generuje link do umieszczonej fotki i można się pochwalić znajomym itd lub podać link do fotki na forum. Bardzo prosimy autorów zdjęć aktualnie zamieszczonych na forum o przenoszenie ich do galerii i aktualizowania postów poprzez podanie linka do zdjęcia.

Pozdrawiamy!
Zespół moderatorów i administratorów forum
Offline
Avatar użytkownika

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

 • Posty: 4738
 • Dołączył(a): niedziela, 11 lis 2007, 20:24
 • Lokalizacja: Warszawa
 • Numer GG: 0

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postponiedziałek, 1 gru 2008, 01:23

PLANOWANE ZMIANY NA FORUM W NAJBLIŻSZYM CZASIE

Informuję, że mamy zamiar zlikwidować grupę "Sponsorzy" ze względu na liczebność grupy, oraz jej funkcjonalność na forum. Grupa została zamknięta, proszę się nie dopisywać do niej, ani nie prosić o przyjęcie. Być może część osób z tej grupy uzyska awans do grupy Łowców Burz.

Informuje też, że pod koniec grudnia na forum są planowane większe porządki w działach w związku z przygotowaniami forum do następnego roku. Dział "Województwa", w których wpisujecie swoje raporty z obserwacji meteorologicznych zostanie znacząco ograniczony (przede wszystkim będzie znacznie mniej działów, jednak przy zachowaniu porządku), a wszystkie wątki, które będą mieć mniej niż 10 postów na miesiąc - zostaną wykasowane z działu. Nie dotyczy to wątków, w których znajdują się raporty z kilku dni w jednym poście. Chodzi po prostu o to, żeby dane archiwalne na forum były użyteczne do podsumowań wykonywanych co miesiąc lub co rok (tylko przez ciągłość w zbieraniu danych można uzyskać przydatność tych raportów) , a jednocześnie nie zalegały bezsensownie na forum.

//
Dopisane przez: "Kamil_Bogusławski":
Wszelkie tematy które zawierają cenniejsze dane lub są wynikiem dłuższej pracy użytkowników zostaną przeniesione do specjalnych kategorii w archiwum.
//
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur
e-mail: artur88.toxic(at)gmail.com
http://lowcyburz.pl/author/Artur_Surowiecki/
Offline
Avatar użytkownika

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

 • Posty: 4738
 • Dołączył(a): niedziela, 11 lis 2007, 20:24
 • Lokalizacja: Warszawa
 • Numer GG: 0

!!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postponiedziałek, 15 gru 2008, 19:52

SKASOWANIE GRUPY "SPONSOR PŁB"

Grupa "Sponsor PŁB" zgodnie z zapowiedzią została zlikwidowana. Jednak to tylko drobny porządek w porównaniu z tym, co będzie działo sie na forum na kilka dni przed końcem roku. Wszystko po to, aby forum zostało odpowiednio przygotowane na 2009 rok. Najwięcej zmian - tak jak już wcześniej pisałem - pojawi się w dziale "Województwa", ale wszelkie cenne dane (np. zbierane regularnie) stamtąd nie znikną.
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur
e-mail: artur88.toxic(at)gmail.com
http://lowcyburz.pl/author/Artur_Surowiecki/

Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postniedziela, 21 gru 2008, 01:41

NOWE IKONKI POSTÓW I DZIAŁÓW - AKTUALIZACJA

Zostały zmienione ikony działów na głównej stronie forum :) Teraz są chmurki zamiast durnych strzałek. Zmieniłem także ikonki oznaczające posty więc zapoznajcie się z nową legendą na samym dole w jakimś dziale. Teraz panuje zasada: coś nie przeczytanego - chmurka granatowa, coś przeczytanego - chmurka biała. Dodatkowe elementy świadczą np o tym że w danym temacie jest nasz post - wtedy jest pomarańczowa kropka, lub że temat jest popularny co symbolizują piorunki w chmurce.

Jeśli są problemy z widocznością nowego układu (widoczne ciągle stare ikony) proszę odświeżyć kilka razy przeglądarkę (ale nie F5 tylko najlepiej prawym przyciskiem myszki na stronie i wybrać "Odśwież"), spróbować usunąć pliki cookie (polecenie na dole głównej strony forum) lub zrestartować przeglądarkę (dotyczy zwłaszcza Mozilli i Opery). W przypadku pytań, wątpliwości, uwag lub problemów - proszę o PW :)
Offline
Avatar użytkownika

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

 • Posty: 4738
 • Dołączył(a): niedziela, 11 lis 2007, 20:24
 • Lokalizacja: Warszawa
 • Numer GG: 0

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postniedziela, 21 gru 2008, 03:37

ZMIANA ORGANIZACJI FOR I SUB-FOR W DZIAŁACH

Zaczęły się obiecywane zmiany w dziale "Województwa". Działy dotyczące 3 województw uzyskały już nowy porządek, kolejne działy będą porządkowane w następnych dniach. Tematy, które są przeznaczone do usunięcia z powodu zbyt małej liczby postów i niewielkiej ilości danych tam zgromadzonych nie mają zmienionych nazw tematów, tzn. nie mają w temacie dopisane miesiąca i roku, z którego pochodzą. Będą one usunięte wraz z poddziałami pozakładanymi na dany miesiąc, natomiast tematy zawierające dużą ilość danych zostaną przeniesione do działu założonego na dany rok kalendarzowy.
Taki zabieg sprawi, że poruszanie po forum będzie łatwiejsze, a długa lista działów forum znacząco się skróci. Poniżej zamieszczam fragment listy już po wprowadzeniu pierwszych zmian w dziale "Województwa".

Obrazek
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur
e-mail: artur88.toxic(at)gmail.com
http://lowcyburz.pl/author/Artur_Surowiecki/

Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postpiątek, 26 gru 2008, 05:11

DODANE NOWE BBCODE'Y

Dodałem kilka nowych BBCode'ów. Są to te przyciski które widzicie przy pisaniu postów pozwalające na pogrubienie czy pochylenie tekstu, ale nie tylko. Przed użyciem BBCode'u zaznaczamy wybrany tekst a nastepnie klikamy na daną funkcję. Jeśli ktoś chce może samodzielnie wpisywać znaczniki. Oto nowe funkcje z przykładowym użyciem oraz opisem działania:


 • "Centrowanie"
  Centruje tekst zawarty w znacznikach
  Kod: Zaznacz cały
  [Centrowanie]Tekst który ma być wycentrowany[/Centrowanie]

  Działanie:
  Tekst który ma być wycentrowany • "IndeksDolny"
  Tekst zawarty w znacznikach zmienia się na indeks dolny
  Kod: Zaznacz cały
  Tekst pisany zwyczajnie [IndeksDolny]Tekst w indeksie dolnym[/IndeksDolny]

  Działanie:
  Tekst pisany zwyczajnie Tekst w indeksie dolnym • "IndeksGorny"
  Tekst zawarty w znacznikach zmienia się na indeks górny
  Kod: Zaznacz cały
  Tekst pisany zwyczajnie [IndeksGorny]Tekst w indeksie górnym[/IndeksGorny]

  Działanie:
  Tekst pisany zwyczajnie Tekst w indeksie górnym • "Przekresl"
  Tekst zawarty w znacznikach zostaje przekreślony
  Kod: Zaznacz cały
  [Przekresl]Tekst przekreślony[/Przekresl]

  Działanie:
  Tekst przekreślony • "UkryjTekst"
  Tekst zawarty w znacznikach zostaje ukryty do momentu kliknięcia na przycisk "Pokaż tekst"
  Kod: Zaznacz cały
  [UkryjTekst]Tekst ukryty[/UkryjTekst]

  Działanie:
  Tekst ukryty:
 • "Wyjustuj"
  Tekst zawarty w znacznikach zostaje wyjustowany. Ponieważ efekt ten widoczny jest na większej ilości tekstu, zamieszczam tutaj fragment łowów autorstwa Mariusza Świądera (ps. mam nadzieję że nie będziesz miał mi tego za złe ;) )
  Kod: Zaznacz cały
  [Wyjustuj] [...]W drodze powrotnej widząc kolejne wyładowania w dali postanowiłem skręcić na pole. Aby nagrać coś więcej. Szymon wysiadł i ze statywu robił fotki, Ja walczyłem z awarią kamery. Przyciski zamokły i nie chciały działać, w efekcie nie mogłem ustawić właściwych opcji. Pozostało mi na ślepo celować. Nie wiedzieliśmy w którą stronę celować, gdyż błyskało się dookoła nas, byliśmy zamknięci jak w literze C. Poszedłem po kamerę pokładową, mocuję się z nią, ale przy okazji oglądam spektakl szczególnie miejsce gdzie jest najwięcej wyładowań. Patrzymy tam z Szymon. Nagle uderza piorun, znika, ale w miejscu gdzie piorun miał "kolanko", pozostaje świecąca kulka. Bez wahania krzyczymy że to piorun kulisty! Ja kamerę wycelowałem ale na wyświetlaczu nic nie widać, dla pokładowej kamery punkt jest za daleko. Szymon, próbował sfotografować, ale nie wiem czy mu coś wyszło. Świecąca kulka lekko leci powoli ku górze, jak balonik i zanika, po 15 sekundach już jej nie ma. Mam teorię na ten temat.

  Skoro piorun kulisty powstał w miejscu kolanka błyskawicy, oznacza to, że może tam dojść do zapętlenia ładunku, co za tym idzie, główny trzon błyskawicy po wyładowaniu znika, a zapętlony ładunek napędza sam siebie, aż się wyczerpie. Duża temperatura pozwala na małe wznoszenie się obiektu, ale szybko zanika, gdyż nic nie izoluje ładunku.

  Chmura nad nami eksploduje, czas uciekać. [...] [/Wyjustuj]

  Działanie:
  [...]W drodze powrotnej widząc kolejne wyładowania w dali postanowiłem skręcić na pole. Aby nagrać coś więcej. Szymon wysiadł i ze statywu robił fotki, Ja walczyłem z awarią kamery. Przyciski zamokły i nie chciały działać, w efekcie nie mogłem ustawić właściwych opcji. Pozostało mi na ślepo celować. Nie wiedzieliśmy w którą stronę celować, gdyż błyskało się dookoła nas, byliśmy zamknięci jak w literze C. Poszedłem po kamerę pokładową, mocuję się z nią, ale przy okazji oglądam spektakl szczególnie miejsce gdzie jest najwięcej wyładowań. Patrzymy tam z Szymon. Nagle uderza piorun, znika, ale w miejscu gdzie piorun miał "kolanko", pozostaje świecąca kulka. Bez wahania krzyczymy że to piorun kulisty! Ja kamerę wycelowałem ale na wyświetlaczu nic nie widać, dla pokładowej kamery punkt jest za daleko. Szymon, próbował sfotografować, ale nie wiem czy mu coś wyszło. Świecąca kulka lekko leci powoli ku górze, jak balonik i zanika, po 15 sekundach już jej nie ma. Mam teorię na ten temat.

  Skoro piorun kulisty powstał w miejscu kolanka błyskawicy, oznacza to, że może tam dojść do zapętlenia ładunku, co za tym idzie, główny trzon błyskawicy po wyładowaniu znika, a zapętlony ładunek napędza sam siebie, aż się wyczerpie. Duża temperatura pozwala na małe wznoszenie się obiektu, ale szybko zanika, gdyż nic nie izoluje ładunku.

  Chmura nad nami eksploduje, czas uciekać. [...]

Oczywiście BBCode'y można dowolnie łączyć w celu uzyskania odpowiedniego efektu :)
Offline
Avatar użytkownika

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

 • Posty: 4738
 • Dołączył(a): niedziela, 11 lis 2007, 20:24
 • Lokalizacja: Warszawa
 • Numer GG: 0

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postśroda, 31 gru 2008, 04:01

CZYSZCZENIE DZIAŁÓW

Obecnie znowu czyścimy działy. Proszę się nie dziwić, że niektórym liczba postów zmalała. Na forum niestety było sporo tematów dawno nie poruszanych i już w żaden sposób nie przydatnych, została więc podjęta decyzja o usunięciu tych wątków. Dotyczyło to szczególnie działów archiwalnych. Ponadto został skasowany dział VIP - "Sprawy techniczne". Od dziś jest już tylko jeden dział typu VIP, który od tej pory będzie też służył do umieszczania tych tematów, które wcześniej były zamieszczane w skasowanym dzis dziale.
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur
e-mail: artur88.toxic(at)gmail.com
http://lowcyburz.pl/author/Artur_Surowiecki/

Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postpiątek, 2 sty 2009, 02:32

NOWI MODERATORZY GLOBALNI

Pragnę poinformować wszystkich że do ekipy moderatorów globalnych decyzją administracji dołączyły 2 nowe osoby:

Paweł_Cholewa
oraz
Tomasz_Machowski

Loginy prowadzą bezpośrednio do profili tychże osób. Zostały one wybrane na okres 1 miesiąca. Po tym okresie administracja podejmie decyzję o pozostawieniu ich na tym stanowisku lub też nie.

Wszelkie uwagi odnośnie pracy nowych moderatorów, skargi i inne problemy proszę zgłaszać do mnie poprzez e mail lub PW na forum.
Offline

sea

Sympatyk

Sympatyk

 • Posty: 1027
 • Dołączył(a): piątek, 9 maja 2008, 02:27
 • Lokalizacja: Warszawa
 • Pseudonim: Sea
 • Numer GG: 0

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postczwartek, 8 sty 2009, 05:07

LAYOUT STRONY

Poprawiony wygląd niektórych elementów, wyłączono niepotrzebne (albo psujące wygląd strony) moduły. Proszę zgłaszać mi kolejne niedociągnięcia, jeżeli zostaną znalezione.
Obrazek

Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postpiątek, 9 sty 2009, 02:36

STYL FORUM

Poprawiony został styl forum oraz ujednolicony ze stroną główną Polskich Łowców Burz. W najbliższych dniach będą wprowadzane jeszcze drobne poprawki kosmetyczne o których informować w ogłoszeniach globalnych nie będziemy.

W przypadku błędów, uwag, lub sugestii dotyczących:
- wyglądu strony głównej - proszę wysyłać PW z odpowiednią informacją do Sebastiana Krośkiewicza,
- wyglądu forum - proszę wysyłać PW z odpowiednią informacją do mnie.
Offline

sea

Sympatyk

Sympatyk

 • Posty: 1027
 • Dołączył(a): piątek, 9 maja 2008, 02:27
 • Lokalizacja: Warszawa
 • Pseudonim: Sea
 • Numer GG: 0

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postpiątek, 9 sty 2009, 19:59

STYL FORUM

Nieco poprawiona kompatybilność kolorystyczna niektórych elementów i grup.
Obrazek

Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postwtorek, 20 sty 2009, 22:51

DZIAŁANIE SYSTEMU FORUM

Dokonano synchronizacji całego forum, dzięki czemu różne liczne błędy powinny zostać skorygowane oraz naprawione. Dotyczy to zwłaszcza systemu publikacji postów w niektórych działach lub podmieniania autora przez system. Jednak mogą zdarzyć się różne anomalie. Dlatego też:

W przypadku wykrycia różnego rodzaju błędów typu: zmiana autora postu, błędne działanie wyszukiwarki, błędy bazy danych MySQL lub innych - proszę o kontakt na PW lub komunikator do mnie lub Sebastiana Krośkiewicza


NOWE LOGO SKYWARN POLSKA ORAZ NOWE GRAFIKI
Zostały poprawione loga Skywarn Polska na stronie głównej oraz forum dzięki naszemu nowemu grafikowi. Rozpoczynamy również pracę nad nowym stylem graficznym forum opartym na uznanym przez was stylu prosilver. Zostaną zmienione kolory tego stylu, grafiki, lecz funkcjonalność i stabilność pozostanie niezmieniona. O wszelkich postępach prac będziemy informować na bieżąco.
Offline
Avatar użytkownika

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

 • Posty: 4738
 • Dołączył(a): niedziela, 11 lis 2007, 20:24
 • Lokalizacja: Warszawa
 • Numer GG: 0

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postśroda, 4 lut 2009, 03:16

LIKWIDACJA DZIAŁU "SYTUACJE NA DROGACH"

Zgodnie z wynikami ankiety prowadzonej przez ostatnie 10 dni w dziale "Sytuacje na drogach", dział zostaje zlikwidowany. Dział przez bardzo długi czas był martwy, natomiast coraz więcej było uwag, iż dział należy zlikwidować, gdyż jest niepotrzebny. Wyniki ankiety potwierdziły taką opinię - 91% użytkowników forum, którzy oddali głosy w ankiecie, opowiedziało się za usunięciem działu.
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur
e-mail: artur88.toxic(at)gmail.com
http://lowcyburz.pl/author/Artur_Surowiecki/

Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postponiedziałek, 9 lut 2009, 04:10

DODATKOWE POLE PROFILU (NUMER W SIECI GADU-GADU)

Informuję że dodałem do profilu możliwość podawania numeru komunikatora w sieci gadu-gadu. Jest to wyświetlane jako dodatkowe pole profilu. Pole będzie dostępne od razu przy rejestracji dla nowych użytkowników. Każdy z już zarejestrowanych może dodać swój numer wchodząc w "Twoje konto" a następnie w prawym menu zakładka "Profil". Pole to wyświetlane jest na samym dole jako "Numer GG". Po dodaniu własnego numeru będzie on wyświetlany w widoku profilu, oraz w widoku postów, czyli pod awatarem oraz danymi o lokalizacji. Wypełnienie tego pola nie jest wymagane, służyć ma tylko do szybszego kontaktu oraz nie zaśmiecania sobie pola podpisu niepotrzebnymi danymi.

Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postponiedziałek, 9 lut 2009, 05:52

ROZSZERZONE STATYSTYKI

Zmodyfikowałem oraz dodałem rozszerzone statystyki na głównej stronie forum na dole w "Statystykach" oraz w "Kto przegląda forum". W najbliższych dniach przewiduję jeszcze poprawę kodowania polskich znaków diakrytycznych w dodanych nowych modułach.

Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postponiedziałek, 9 lut 2009, 17:00

DODATKOWE POLE PROFILU (PSEUDONIM)

Informuję ze dodałem kolejne pole w profilu czyli pole "Pseudonim". Bardzo często w innych miejscach w sieci, czy chociażby na naszym czacie występujemy pod innymi nickami niż tutaj na forum. Dlatego dla ułatwienia identyfikacji kto jest kim, możemy dobrowolnie podać tutaj inne loginy pod którymi można znaleźć nas w globalnej pajęczynie. Procedura dodawania jest taka sama jak w przypadku pola z numerem w sieci Gadu-Gadu (patrz 2 post wyżej lub kliknij tutaj)

Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postpiątek, 13 lut 2009, 16:33

ZMIANA GŁÓWNEGO MENU FORUM

Zmieniłem trochę główne menu forum na samej górze, dodając linki do głównej strony Polskich Łowców Burz oraz do czatu. Poprawiłem także wyświetlanie kilku elementów z pakietu językowego.

W przypadku zauważenia nieodpowiedniego tłumaczenia jakiejkolwiek części forum, lub propozycji co do nowych elementów w menu, proszę o PW lub mail.

Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postponiedziałek, 16 lut 2009, 02:38

ROZMIARY ZDJĘĆ, OBRAZKÓW I INNYCH GRAFIK

Informuję że wyeliminowaliśmy możliwość zamieszczania na forum grafik o wymiarach większych niż 640 px na 480 px. Do postów w znacznikach 'img' można zamieszczać grafiki tylko i wyłącznie nie przekraczające podanych wymiarów. Większe zdjęcia można umieszczać ale tylko jako linki zewnętrzne (znaczniki 'url')(oczywiście nie mogą one łamać niczyich praw autorskich). Ograniczenie to ma na celu wyeliminowanie w przyszłości zdjęć które wymiarami psują wygląd tematów. Oczywiście zamieszczanie miniaturek zdjęć działających jako linki prowadzące do dużych grafik są dozwolone a nawet wskazane.// Ponieważ to mój setny post na tym forum, chciałem to sobie delikatnie uczcić zawierając taką o to informację w nim :) Mam nadzieję że wszystkie moje posty do tej pory były w miarę sensowne ;)
Offline

sea

Sympatyk

Sympatyk

 • Posty: 1027
 • Dołączył(a): piątek, 9 maja 2008, 02:27
 • Lokalizacja: Warszawa
 • Pseudonim: Sea
 • Numer GG: 0

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postśroda, 18 lut 2009, 16:36

NOWA GRUPA I RANGA NA FORUM - SKYPREDICT
Z powodu wdrażania systemu SkyPredict musieliśmy utworzyć nową grupę, dzięki której możliwe było umieszczenie linków do panela logowania/dokumentacji poza zasięgiem osób nieuprawnionych.

Dalsze plany wdrażania:
ZAMKNIĘCIE TEMATÓW DO WYDAWANIA OSTRZEŻEŃ I MAPA NA FORUM
19.02.2009 00:00 - zostanie wdrożony nowy system, zamkniemy więc wszystkie tematy, w których umieszczane były ostrzeżenia meteorologiczne. Zamiast tego w belce działu będzie widoczna zawsze aktualna miniatura mapy ostrzeżeń meteorologicznych.

MAPA NA STRONIE GŁÓWNEJ
19.02.2009 00:00 - miniatura mapy ostrzeżeń powędruje na stronę główną PŁB, będzie umieszczona nad menu.
Obrazek
Offline

sea

Sympatyk

Sympatyk

 • Posty: 1027
 • Dołączył(a): piątek, 9 maja 2008, 02:27
 • Lokalizacja: Warszawa
 • Pseudonim: Sea
 • Numer GG: 0

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postczwartek, 19 lut 2009, 14:31

POPRAWIENIE BŁĘDÓW NA STRONIE

Strona, po wielu poprawkach, przeszła walidację HTML oraz CSS, dzięki czemu mogłem zamieścić odpowiednie certyfikaty w linkach.
Nie gwarantuję, że kod będzie poprawny na wszystkich podstronach, bo nie jestem w stanie jej sprawdzić po zalogowaniu (walidator sprawdza witrynę dostępną dla gości). Póki co zapewniam poprawność na stronie głównej i w komentarzach.
Obrazek
Offline

sea

Sympatyk

Sympatyk

 • Posty: 1027
 • Dołączył(a): piątek, 9 maja 2008, 02:27
 • Lokalizacja: Warszawa
 • Pseudonim: Sea
 • Numer GG: 0

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postniedziela, 22 lut 2009, 14:14

MAPKA PROGNOZY POGODY NA STRONIE
SkyPredict został także narzędziem do wydawania małych mapek pogodowych na stronę główną.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

 • Posty: 4738
 • Dołączył(a): niedziela, 11 lis 2007, 20:24
 • Lokalizacja: Warszawa
 • Numer GG: 0

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub kanałach IRC !!!

Postczwartek, 2 kwi 2009, 10:18

MAŁY UPDATE STRONY WWW

Dodano kilka linków (strona główna, lewy dolny róg) oraz skasowano przycisk prowadzący do galerii z menu głównego do czasu ponownego uruchomienia galerii. Wcześniej uaktualniono skalę ostrzeżeń dostępną na naszej stronie.
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur
e-mail: artur88.toxic(at)gmail.com
http://lowcyburz.pl/author/Artur_Surowiecki/
Offline
Avatar użytkownika

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

 • Posty: 4738
 • Dołączył(a): niedziela, 11 lis 2007, 20:24
 • Lokalizacja: Warszawa
 • Numer GG: 0

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub w PŁB!!!

Postśroda, 29 kwi 2009, 02:43

CZYSZCZENIE FORUM PO RAZ KOLEJNY I NIE OSTATNI ...
Przeczyściłem troszkę forum - usunąłem tzw. nikomu niepotrzebne starocie - wątki, które od dawna nie są kontynuowane, mało tego - część z nich była zablokowana. W najbliższych dniach będą wykonywane kolejne prace porządkowe z niektórymi wątkami, które nam zalegają i powinny zostać usunięte. Proszę się nie dziwić nieznacznym zmniejszeniem ilości napisanych postów.
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur
e-mail: artur88.toxic(at)gmail.com
http://lowcyburz.pl/author/Artur_Surowiecki/
Offline
Avatar użytkownika

Dariusz_Wierzbicki

Sympatyk

Sympatyk

 • Posty: 1025
 • Dołączył(a): piątek, 29 lut 2008, 03:14
 • Lokalizacja: Warszawa
 • Pseudonim: Meteo
 • Numer GG: 0

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub w PŁB!!!

Postpiątek, 1 maja 2009, 02:08

GALERIA ZDJĘĆ

Po krótkiej przerwie ruszyła ponownie nasza galeria zdjęć, dostępna jest pod adresem http://www.lowcyburz.eu/
Galeria będzie ciągle modernizowana łącznie z grafiką i poprawkami w skrypcie dodającymi różne przydatne komponenty, min pojawi się możliwość dodawania filmów .

Ważne!!!!
Przy tworzeniu swojego konta bardzo proszę rejestrować się takim samym nickiem jaki używany jest na forum.

Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub w PŁB!!!

Postsobota, 16 maja 2009, 18:29

CZAS EDYCJI POSTÓW

Pragnę poinformować wszystkich użytkowników że wraz z dzisiejszym dniem zostaje wprowadzony godzinny limit czasowy na edycję swojego postu. Po opublikowaniu każdy z forumowiczów ma 60 minut aby coś w nim zmienić, dopisać lub poprawić. Po tym czasie jeśli zaistnieje konieczność dopisania wiadomości w temacie, będzie to informacja ważna lub sensowna i wymagane będzie napisanie drugiego postu tuż pod swoim poprzednim, zasada "nie pisania postu pod postem" nie będzie obowiązywała tylko dla takiego przypadku.


Jednocześnie proszę moderatorów aby w przypadku zauważenia dwóch postów (jeden pod drugim) o sprawdzenie sytuacji zgodnie z tymi zasadami:
1. Przypadki usunięcia drugiego postu:
1.1 Drugi post został napisany w przeciągu 60 minut od publikacji poprzedniego posta (pomimo możliwości zmiany treści pierwszego),
1.2 Drugi post został napisany po czasie dozwolonych 60 minut edycji ale zawiera informacje nieistotne, nie ważne, nie mające nic wspólnego z tematem.

2. Przypadki pozostawienia drugiego postu:
2.1 Drugi post został napisany po czasie dozwolonych 60 minut edycji i zawiera informacje istotne, ważne, mające związek z tematem.

Jednocześnie w związku z wprowadzeniem powyższych reguł czynność łączenia postów nie obowiązuje.

Kamil_Bogusławski

!!! WAŻNE !!! Zmiany na forum, stronie lub w PŁB!!!

Postponiedziałek, 18 maja 2009, 23:51

ZMIANA GRAFIKI RANG ORAZ EDYCJA WIDOKU PROFILU W POSTACH

Dokonałem lekkiego odświeżenia grafik rang, dzięki czemu różne z nich nie zlewają się ze sobą. Każda jest teraz oddzielnego koloru lub odcieniu.

Dodatkowo poddałem edycji plik wyświetlający wątek oraz posty, a dokładnie to pole wyświetlające profil użytkownika obok jego postu. Informację o dostępności (online / offline) przesunąłem pod rangę i awatar (do tej pory była tuż pod loginem co nie wyglądało zbyt dobrze). Teraz myślę że wygląda to o wiele lepiej - widać login, rangę i awatar użytkownika a mniej istotne informacje są pod spodem. Jeżeli pojawiły by się jakiekolwiek problemy to proszę o kontakt przez PW lub mail.

Kamil_Bogusławski

Ważne zmiany na forum, stronie lub w organizacji PŁB

Postczwartek, 4 cze 2009, 02:20

REGULAMIN GŁÓWNY FORUM

Informujemy że z dniem 04.06.2009 o godzinie 02:10 został wprowadzony nowy regulamin forum Polskich Łowców Burz - Skywarn Polska dostępny tutaj oraz jako ogłoszenie globalne wyświetlane we wszystkich działach na forum.

Kamil_Bogusławski

Ważne zmiany na forum, stronie lub w organizacji PŁB

Postczwartek, 4 cze 2009, 23:21

IKONY POSTÓW I DZIAŁÓW

Zrobiłem nowe ikonki na forum. Mam nadzieję że są one ładniejsze niż poprzednie a zarówno będą równie czytelne. W przypadku zauważenia w nich błędu proszę o kontakt PW.

UWAGA! Proszę o kilkukrotne odświeżenie strony głównej forum oraz podstron w przypadku kiedy nie wszystkie ikonki są zamienione na nowe. Wynika to z tego że przeglądarki buforują obrazki i nie sprawdzają za każdym razem czy te się zmieniły.
Następna strona

Powrót do Hyde park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość