Teraz jest czwartek, 18 kwi 2019, 12:15


Grupy lokalne - jak dołączyć? - Ważne informacje i zmiany

Dyskusje nie ujęte w ramy innych działów, tematy dowolne.
Regulamin działu Pomimo faktu że jest to HydePark, obowiązują tu zasady netykiety, dobrego wychowania oraz poprawnej pisowni. Wszelkie łamanie tych zasad grozi ostrzeżeniami!
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Paweł_Cholewa

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

  • Posty: 1822
  • Dołączył(a): poniedziałek, 14 lip 2008, 22:16
  • Lokalizacja: Kraków
  • Pseudonim: Pablo
  • Numer GG: 8739674

Grupy lokalne - jak dołączyć? - Ważne informacje i zmiany

Postczwartek, 29 wrz 2011, 12:37

Zakładam ten temat dla informacji wszystkich użytkowników, aby wszyscy z was działający na forum mieli jasno i przejrzyście opisane zasady jakie panują w owym dziale ;).

Po pierwsze chciałem na wstępie podkreślić, iż dział jest na bieżąco moderowany - osoby świeżo zarejestrowane na forum, które chcą od razu dołączyć do grup lokalnych są odrzucane. Już wiele takich postów było nieakceptowanych przez moderację i sypały się później pytania typu "Dlaczego nie mogę dołączyć do grupy??" No niestety albo i stety trzeba spełnić określone warunki, by dołączyć oficjalnie do swojego regionu.

1. Do grup lokalnych będą mogły dołączać osoby, które będą miały dłuższy staż na forum - wykazując się zainteresowaniem w swojej pasji oraz chęcią udzielania się na forum.
2. Co do powyższego punktu - osoby mające minimum rangę sympatyk, będą mogły zostać dołączone do grup lokalnych, ale pod pewnymi warunkami:
- użytkownik, który będzie dawał swój wkład w życie forum (udzielając się w różnych działach, pisząc sensowne posty, zdając relację ze swojego miejsca pobytu czy to z łowów),
- użytkownik, który będzie starał się dość często odwiedzać forum (nie raz na tydzień, tylko co najmniej parę razy w tygodniu),
- użytkownik powinien potrafić pracować w grupie i nie działać tylko i wyłącznie na własną rękę.
3. W grupie lokalnej znajdą się wszystkie osoby, którym zależy na prawdziwej pasji łowienia burz - a ona nie mija z czasem, więc użytkownicy działający z chwilowym zapałem nie znajdą tutaj miejsca.
4. Liderzy jak i członkowie grup POWINNI co jakiś czas brać udział w spotkaniach regionalnych. Tutaj od razu dodam, iż każdy zapisany w danym województwie może wyjść z propozycją spotkania regionalnego i większość użytkowników ma obowiązek w nim uczestniczyć. Spotkania zazwyczaj powinny być organizowane przez lidera danej grupy - szczególnie podczas pierwszych spotkań zapoznawczych. Owe spotkania powinny się odbywać przynajmniej dwa razy na rok. W ciągu roku na pewno wszystkie osoby znajdą "aż" 2 dni, w których to mogłyby się spotkać, biorąc pod uwagę wolne dni od pracy, weekendy, ferie czy też wakacje.
Podkreślam od razu, iż w spotkaniach mogą uczestniczyć TYLKO te osoby, które ukończyły 16 lat.

W spotkaniach mogą brać udział również osoby zainteresowane naszą działalnością, które znajdują się na forum i są użytkownikami zarejestrowanymi, lecz także osoby, które nie mają swojego konta na forum ale interesują się meteorologią, burzami - będą chciały poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Może akurat po spotkaniu, dana osoba zechce się zarejestrować na forum i zacząć się udzielać wraz z innymi użytkownikami.

Osoby, które będą się starać w związku z wymienionymi powyżej warunkami, u których będzie widać prawdziwe zainteresowanie pasją związaną z burzami, meteorologią, itp. i że nie zrezygnują z niej, będą dołączane do grup lokalnych :).

Kolejną ważną informacją jest to, że każda osoba wpisująca się do grup lokalnych (po spełnieniu powyższych warunków) powinna obowiązkowo wypełnić pole lokalizacji, podać imię i nazwisko, bądź nick jaki się ma na forum oraz dane kontaktowe - przykładowo numer gadu gadu oraz adres mejl.


Liderzy grup, których lista widnieje poniżej, są odpowiedzialni za opiekę oraz koordynację użytkowników zapisanych w danym województwie. Liderami są osoby będące oficjalnie w stowarzyszeniu Skywarn Polska. Póki co kilka województw nie posiada aktywnego oficjalnego członka stowarzyszenia, a więc owe regiony będą przydzielone do kilku osób. Poniżej zamieszczam listę liderów oraz województwa im przypisane:

1. PODLASIE oraz WARMIA I MAZURY :arrow: Krzysztof_Ostrowski - Tutaj do Krzyśka dochodzi region Warmii i Mazur z powodu braku oficjalnych osób ze stowarzyszenia w owym województwie.
2. POMORZE ZACHODNIE oraz POMORZE :arrow: Szymon Walczakiewicz - Tutaj do Szymona dochodzi region Pomorza, w związku z brakiem oficjalnych osób ze stowarzyszenia w owym województwie.
3. WIELKOPOLSKA oraz KUJAWY :arrow: Michał_Żarnowski - Tutaj do Michała dochodzi region Kujaw, w związku z brakiem aktywnych oficjalnych osób ze stowarzyszenia w owym województwie.
4. DOLNY ŚLĄSK oraz LUBUSKIE :arrow: Magdalena Izdebska - Tutaj do Magdy dochodzi region Ziemi Lubuskiej, w związku z brakiem aktywnych oficjalnych osób ze stowarzyszenia w owym województwie.

5. MAŁOPOLSKA :arrow: Paweł_Cholewa
6.
PODKARPACIE :arrow: Przemysław Rak
7. GÓRNY ŚLĄSK :arrow: ariasz
8. OPOLSZCZYZNA :arrow: Igor_Laskowski
9. ŁÓDZKIE :arrow: Artur Misztela
10. ŚWIĘTOKRZYSKIE :arrow: rafal
11. MAZOWSZE :arrow: Artur_Surowiecki
12. LUBELSZCZYZNA :arrow: Janek_Jakóbczak


Teraz kolejna sprawa tycząca się głównie danych liderów grup, jak i użytkowników zapisanych w grupach lokalnych. Przez dość długi okres czasu - a co najważniejsze przez czas sezonu burzowego, prawie żadna grupa nie zorganizowała się do spotkania regionalnego. Nie mam tu zastrzeżeń co do grupy z Małopolski czy Mazowsza - te dwa regiony potrafią się zmobilizować. Również grupa z woj. świętokrzyskiego się zorganizowała chociażby raz, a grupa Wielkopolska próbowała zorganizować spotkanie, ale niestety ono nie wyszło. A co do reszty województw to jest już kompletne zacofanie w tej sprawie...

I teraz takie pytanie, czy aż tak ciężko zorganizować sobie wolny czas w ciągu roku, który trwa zazwyczaj 365 dni i aż tak ciężko wygospodarować wam co najmniej 2 dni wolne w przeciągu roku, aby się spotkać i zapoznać :?: :?:

Co ciekawe, większość z Was działa tutaj indywidualnie i teraz następuje obowiązkowe zadanie dla każdego z liderów wojewódzkich, żebyście się zmobilizowali i postanowili urządzić spotkanie regionalne, by w końcu poznać się z większością osób zapisanych do grupy lokalnej - powymieniać się zdaniami, opiniami, a przede wszystkim się jakoś zorganizować i zmobilizować. Ja rozumiem że nie każdemu może pasować termin spotkania, ale żeby od razu wszystkim naraz? Wystarczy się ogarnąć, bo nie po to są stworzone grupy lokalne, żeby działać samodzielne indywidualnie, tylko po to by działać w grupie i przeważnie w obrębie swojego województwa - jeśli ktoś myśli inaczej to raczej nie powinien się tu zapisywać. Oczywiście każdy zrozumie że jest nauka, jest szkoła, jest praca, są ważniejsze sprawy prywatne... ale one nie trwają cały rok siedem dni w tygodniu 24 godziny na dobę - i każdy z Was na pewno znalazłby wolny czas czy to we ferie, w weekend... Tylko musicie go sobie zarezerwować... Dziwi mnie to że w czasie wakacji większość z Was nie znalazła czasu - bo wyjazdy, bo rodzina - to nie jest tłumaczenie, w czasie całych dwóch miesięcy na bank znaleźlibyście czas.

Podsumowując - dział GRUPY LOKALNE to miejsce, w którym są zapisani aktywni użytkownicy, pełni pasji i chętni do działania w sezonie burzowym ale nie tylko. Powinni oni również wyrażać chęć na wspólne łowy, wspólne spotkania regionalne w zorganizowanej grupie - a nie powinno być tak jak teraz, że dany użytkownik się wpisuje tylko po to, by być wpisanym i będzie działać wyłącznie dla siebie... Jednak w ostatnim czasie niestety nie widać waszej chęci do mobilizacji i organizacji, więc w najbliższym okresie powinno się to wszystko zmienić, musicie się postarać... Dla chcącego nie ma nic trudnego ;)
Pozdrawiam - StormHunter®
Obrazek
E-mail: pawciokrk89@gmail.com Mój kanał na YouTubePawcioKrk

Powrót do Hyde park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron