Teraz jest wtorek, 24 paź 2017, 13:17

Wasza ulubiona pogoda

Dyskusje nie ujęte w ramy innych działów, tematy dowolne.
Regulamin działu Pomimo faktu że jest to HydePark, obowiązują tu zasady netykiety, dobrego wychowania oraz poprawnej pisowni. Wszelkie łamanie tych zasad grozi ostrzeżeniami!
  • Autor
  • Wiadomość

front_chlodny

• Numer GG: 0

Wasza ulubiona pogoda

Postśroda, 13 lip 2016, 01:14

Witam. Przeglądając forum nigdzie nie znalazłem takiego tematu. Jaka jest wasza ulubiona pogoda?
Mój ideał pogody to gdy po upale nadchodzi chłodny front z zachodu i na drugi dzień można oddychać świeżym, rześkim powietrzem 8-) Taką sytuację pogodową uwielbiam.

MateuszB

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: QazMati

Re: Wasza ulubiona pogoda

Postśroda, 13 lip 2016, 09:03

Ja uwielbiam sytuację gdy jest ok. 25 stopni Celsjusza, świeci słońce i nagle przychodzi deszcz, lekki letni deszczyk, który pada przed kilka minut. Po tym można oddychać naprawdę świetnym powietrzem. A jeszcze ten zapach po deszczu ^^ Bajka
Obrazek

jogi88

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: @StanGajdzik
  • Numer GG: 5524663

Postśroda, 13 lip 2016, 09:38

Lubię letnią pogodę temperatura 15-20 st.C delikatny chłodny wiatr ze względu na to że jestem astmatykiem i alergikiem, nie lubię jak jest duszno, gorąco.

woj223

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Wojciech(E-Św.)

Postśroda, 13 lip 2016, 11:57

W lato lubię temperaturę w granicach 28-32 stopni Celcjusza. Do tego chłodniejszy wiatr.
Rano bezchmurnie a później cumulonibmusy na horyzoncie.
Ostatnio edytowano wtorek, 19 lip 2016, 19:45 przez woj223, łącznie edytowano 1 raz

eXzoN.

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Riley
  • Numer GG: 2114453

Postśroda, 13 lip 2016, 15:24

25*C +/- i spadające grube krople na rozgrzany asfalt..cudny zapach!

kasia5

• Pseudonim: anka
  • Numer GG: 12345

Postniedziela, 25 wrz 2016, 11:38

20*C, zachmurzone niebo, i delikatny wiaterek :)

drzewka

Postczwartek, 29 wrz 2016, 11:31

Ja lubię temperaturę ok. 22*C, niebo na którym jest parę chmurek, a czasem słonko delikatnie przypieka. Uwielbiam też moment gdy przed burzą zrywa silny ciepły wiatr.:)

Jędrzej

• Pseudonim: Jędrzej

Postwtorek, 22 lis 2016, 12:11

Lubię każdą temperaturę w zakresie od -15 do plus 30 bez deszczu. Burza jest piękna, nastraja człowieka, a deszcz? A deszcz szkoda słów.

navi77

Sympatyk

Sympatyk

• Ostrzeżenia: 1
  • Numer GG: 49625609

Postczwartek, 11 maja 2017, 19:32

Najbardziej lubię jak temp. jest w granicach około +25*C,z lekkim wiaterkiem, a wieczorem oczywiście silna rozbudowa chmur kłębiastych aż do wystąpienia cumulonimbusów. Obserwowanie już po zapadnięciu zmroku kilku ośrodków burzowych z częstymi wyładowaniami nawet na horyzoncie to coś wspaniałego.

Damian Zbieg

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: congestus
  • Numer GG: 8436566

Postśroda, 30 sie 2017, 23:31

Bardzo lubię różny typ pogody, szczególnie anomalia i zdarzenia pogodowe nie należące do codzienności jak opady dużego gradu, czy widok trąby powietrznej (nigdy nie miałem okazji jej widzieć) W zimie im więcej śniegu i mrozu tym lepiej. Na zachodzie kraju skrzypienie śniegu po solidnym mrozie na wagę złota :mrgreen: Bardzo lubię oczekiwanie na burze po upalnym dniu, a także termiki naniesione, kiedy to kilka razy w ciągu dnia potrafią na przemian wędrować cb-ki z ulewą czy burzą, po których następują rozpogodzenia.

MK92

• Pseudonim: MK92

To co lubię najbardziej

Postśroda, 11 paź 2017, 16:00

Jesień, zwłaszcza w październiku, jest dla mnie najpiękniejszym i najwspanialszym okresem w roku. Uwielbiam wtedy pospacerować lub pobiegać sobie gdzieś w parku bądź lesie, wśród szeleszczących na ziemi liści i pooddychać tym specyficznym, leniwym, rześkim i zamglonym powietrzem. Ta pora roku, jak żadna inna, skłania mnie do głębszych refleksji i na prywatny użytek nazywam ją "najmądrzejszą" ;) Zima, szczególnie mroźna i śnieżna, bardzo mnie cieszy, zwłaszcza pod względem wizualnym. Lubię też okres przedzimia, w którym wcale nie przeszkadzają mi bardzo długie, listopadowe lub grudniowe wieczory - dla mnie, spędzane w przytulnym wówczas mieszkaniu, mają swój niepowtarzalny urok ;) Lubię również przedwiośnie, kiedy w marcu słońce dość mocno już operuje, ale jednak ziemia oddaje w wyraźny sposób swój zgromadzony zimą chłód. Wiosna w kwietniu i maju również jest piękna i kolorowa od kwitnących drzew prawie jak jesień. Ogólnie baczny ze mnie obserwator przyrody i cieszę się, że mamy w Polsce cztery pory roku i wiele pięknych miejsc do obserwowania zmian, które ze sobą niosą.

Natomiast jeśli chodzi o sam typ pogody, to moim ulubionym momentem jest zachód słońca w czasie opadów deszczu. Dla mnie jest to coś nieziemsko pięknego. Zazwyczaj po wschodniej stronie nieba tworzy się wówczas tęcza na tle ciemnej masy chmur deszczowych. Natomiast nimbostratusy po zachodniej stronie nieba są podświetlone od spodu przez zachodzące słońce, tworząc spektakularne widoki. Ostatnio miałem okazję przeżyć coś takiego minionej niedzieli, 8 października, a zdjęcie widniejące w moim avatarze zostało wykonane właśnie wtedy.

Powrót do Hyde park