Teraz jest poniedziałek, 24 wrz 2018, 13:02

Zawód meteorologa

Dyskusje nie ujęte w ramy innych działów, tematy dowolne.
Regulamin działu Pomimo faktu że jest to HydePark, obowiązują tu zasady netykiety, dobrego wychowania oraz poprawnej pisowni. Wszelkie łamanie tych zasad grozi ostrzeżeniami!
  • Autor
  • Wiadomość

Szymon_Poręba

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 0

Zawód meteorologa

Postniedziela, 29 cze 2008, 21:38

Witam.
Mam taki ciekawy wątek, który może się przydać wielu osobą. Teraz idę do liceum i dalej chce kształcić się w kierunku geografia- meteorologia. Wielu z Was już skończyło szkoły, więc czy moglibyście mi doradzić jakie wybrać studia, gdzie są takie studia żeby była meteorologia, i najważniejsze jak tam by było z pracą w przyszłości meteorologa, czy jest dużo takich miejsc pracy dla meteorologa. Ja chciałbym w przyszłości zostać własnie meteorologiem, najchętniej też bym poleciał do USA bo tam bym miał więcej pracy i ciekawsze zjawiska :) ale jak narazie są to tylkko marzenia.
gg: 9917700

Pozdrawiam Szymon

Marcin20

Sympatyk

Sympatyk

Re: Zawód meteorologa

Postniedziela, 29 cze 2008, 22:03

ja jeszcze nie doszedłem do szkoły wyższej teraz idę do 3gim ale mogę ci pomóc.
w polsce bodajże jest kilka szkół które kształcą trochę pod względem meteorologi lecz
nie sa zgodne z wymogami WMO.A co do pracy w polsce to po ukończeniu takiego kierunku
pracy na 90% nie znajdziesz lecz wyjeżdzając za zachodnią granice masz szanse na rozwój
i dostanie porzadnej pracy w meteorologi.Ja mam podobne marzenie do ciebie-
skończyć studia meteorologiczne za granica i jechać pracować do USA w dziedzinie meteorologi

tu jest troche wiecej info na twoje pytania:
http://www.grynt.info/1_1277_0.html

Filip_Dutkiewicz

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: mdgn
  • Numer GG: 1639923

Postponiedziałek, 30 cze 2008, 06:46

Szymon, widać mamy podobne marzenia ;) Ja jestem w trakcie zmiany studiów, idę na UJ - Geografia, po trzecim roku jest możliwość wybrania sobie specjalności Meteorologia i Klimatologia :)

http://www.geo.uj.edu.pl/

Pozdrawiam, tornadoseek
Pozdrawiam, Filip
·Kontakt· · gg: 1639923 · mail: mdgnpwr[at]gmail.com ·

°ÞØĿŜĈҰ ŁØŴĈҰ ßǓŘŽ°
·MDGN on Youtube· · http://www.youtube.com/user/mdgn ·
Małopolska Nimbo Chasers '10

Michał_Żarnowski

Sympatyk

Sympatyk

• Lokalizacja: Dąbrowa koło Śremu(Wielkopolska)/ Środa Wielkopolska
  • Pseudonim: Żar
  • Numer GG: 2018032

Postwtorek, 1 lip 2008, 18:59

Ja też chce zostać meteorologiem idę teraz do 3klasy gim a do liceumjakiego iść chyba do ogólnokształcącego a na studnia do UAM w Poznaniu

Thunderstorm

Postsobota, 5 lip 2008, 16:36

szymon napisał(a):Witam.
Mam taki ciekawy wątek, który może się przydać wielu osobą. Teraz idę do liceum i dalej chce kształcić się w kierunku geografia- meteorologia. Wielu z Was już skończyło szkoły, więc czy moglibyście mi doradzić jakie wybrać studia, gdzie są takie studia żeby była meteorologia, i najważniejsze jak tam by było z pracą w przyszłości meteorologa, czy jest dużo takich miejsc pracy dla meteorologa. Ja chciałbym w przyszłości zostać własnie meteorologiem, najchętniej też bym poleciał do USA bo tam bym miał więcej pracy i ciekawsze zjawiska :) ale jak narazie są to tylkko marzenia.

Ja też idę do liceum i wybrałem sobie kierunki: polski, historia, geografia. Jeśli chcesz zostać meteorologiem, to musisz iść do liceum o profilu matematyczno-geograficznym, jak pójdziesz do innej klasy, na studiach będziesz musiał zdawać test kompetencji. Wiem, że ten test nie jest wcale taki łatwy. Tak więc matematyka, geografia mój drogi.

Michał_Żarnowski

Sympatyk

Sympatyk

• Lokalizacja: Dąbrowa koło Śremu(Wielkopolska)/ Środa Wielkopolska
  • Pseudonim: Żar
  • Numer GG: 2018032

Postsobota, 5 lip 2008, 21:23

Ja też idę do liceum i wybrałem sobie kierunki: polski, historia, geografia. Jeśli chcesz zostać meteorologiem, to musisz iść do liceum o profilu matematyczno-geograficznym, jak pójdziesz do innej klasy, na studiach będziesz musiał zdawać test kompetencji. Wiem, że ten test nie jest wcale taki łatwy. Tak więc matematyka, geografia mój drogi.

Życze powodenia w liceum.Czy musi by matematyczno-geofraficzne?Może inne też może być

Szymon_Poręba

Sympatyk

Sympatyk

Postponiedziałek, 7 lip 2008, 16:25

Thunderstorm napisał(a):Ja też idę do liceum i wybrałem sobie kierunki: polski, historia, geografia. Jeśli chcesz zostać meteorologiem, to musisz iść do liceum o profilu matematyczno-geograficznym, jak pójdziesz do innej klasy, na studiach będziesz musiał zdawać test kompetencji. Wiem, że ten test nie jest wcale taki łatwy. Tak więc matematyka, geografia mój drogi.

No własnie tak myślałem i już wybrałem sobie klase matematyczno-geograficzną, w dobrym liceum.
gg: 9917700

Pozdrawiam Szymon

Stokrotka

Zawód meteorologa

Postponiedziałek, 23 mar 2009, 15:10

na UJ - Geografia, po trzecim roku jest możliwość wybrania sobie specjalności Meteorologia i Klimatologia

Przeglądając obecną listę specjalizacji nie zauważyłam tam meteorologii. Filip mógłbyś mi napisać czy nadal tam jest taka specjalizacja i jak Tobie na niej idzie? :)

Zibi

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Zibi
  • Numer GG: 4178395

Zawód meteorologa

Postponiedziałek, 23 mar 2009, 20:10

Dzisiaj jest Światowy Dzień Meteorologii - z racji tego święta życzę wszystkim trafnych prognoz :)

panpogoda

Sympatyk

Sympatyk

Zawód meteorologa

Postponiedziałek, 23 mar 2009, 20:22

Rzeczywiście, dziś wszyscy meteorologowie obchodzą swoje święto. Ja również dołączam się do życzeń; rzec by się chciało: Meteorologowie wszystkich stanów, łączcie się! :)
Pozdrawiam
Obserwator na Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej IMGW w Sandomierzu

e-mail /dla zainteresowanych/: lakiluke@poczta.fm

witkq

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: witkq
  • Numer GG: 5347003

Zawód meteorologa

Postwtorek, 24 mar 2009, 23:58

Witam!

W tym roku kończę studia o kierunku geografia, spec. meteorologia i klimatologia, na UMCS w Lublinie. Również mam takie marzenia jak Wy i w moim przypadku jak na razie wszystko zmierza w dobrym kierunku. UMCS ma swoją stację klimatologiczną w centrum miasta, stąd też jest tu większy nacisk na klimatologię niż meteorologię. Osobiście jestem bardzo zadowolony z poziomu kształcenia oraz kadry. Jestem w tym momencie właśnie w najważniejszym miejscu w drodze do kariery meteorologa i intensywnie myślę gdzie by tu się zahaczyć. Gdzie można pracować w tym fachu? IMGW? Ciężko się dostać... Myślałem m. in. o Centrum Zarządzania Kryzysowego, ale czy tam potrzebują kogoś takiego? TV? Też marne szanse... Jednym z rozwiązań jest doktoryzowanie się, pozostanie na uczelni. Praca na lotnisku cywilnym, bądź wojskowym - również ciężko, aczkolwiek przy odrobinie szczęścia może się uda. Tak, zgadzam się z tym, że wyjazd za granicę i tam ewentualne kształcenie i szukanie pracy jest jednym z lepszych rozwiązań. Tylko na to trzeba mieć kasę, trzeba być wyróżniającym, wybijającym się z tłumu w swojej dziedzinie, oraz język, który jest podstawą. Gdy spytałem swojej nauczycielki geografii w LO o studiowanie meteorologii, powiedziała, że Duisburg w Niemczech, stypendium premiera, znajomość języka i nie ma problemu. Nawet nie próbowałem i nie dowiadywałem się nic o tych studiach. Ale Ty Szymonie możesz popytać :). Jeśli chodzi o kształcenie, osobiście polecam (z tego co słyszałem) politechnikę, a nie uniwersytet, np. lubelską. Dlaczego? Na politechnice kształcą bardziej pod kątem synoptyka, niż ogólnie meteorologa. Z tym, że tam trzeba mieć fizykę w małym paluszku. No i okrojony jest materiał dotyczący geografii, który lepiej pomaga zrozumieć zjawiska zachodzące w atmosferze. Poza tym słyszałem że w łodzi meteorologia stoi na bardzo wysokim poziomie. Nie wiem jak na UJ, próbowałem swego czasu i tam się dostać ale niestety nie udało się. Taka ścisła meteorologia jest również w Warszawie na politechnice oraz na WAT ale co już uczelnia wojskowa.
To pewnie wszystko, mam nadzieje że pomogłem.
Jakieś pytania? Śmiało!
Pozdrawiam

P.S.
Po studiach na uniwersytecie na kierunku geografia po specjalizacji meteorologia i klimatologia ma się tytuł GEOGRAFA a nie meteorologa :/
GG: 5347003
E-mail: witek_p4@wp.pl
Witold, absolwent geografii, spec. meteo i klima
Pozdrawiam

kasiulik2

Zawód meteorologa

Postponiedziałek, 15 cze 2009, 16:41

Także swoją przyszłość chciałabym wiązać z zawodem meteorologa, a dokładniej chciałabym być obserwatorem. W prawdzie chodzę do 2 gim. ale ostatnio zaczęłam myśleć o liceum i nie mam pojęcia na jaki profil iść. Myślę, że nie koniecznie żeby znaleźć dobrą prace trzeba wyemigrować na zach. gdyż z roku na rok w Polsce jest coraz więcej zjawisk do obserwowania :)

marta_oles

• Pseudonim: marta_oles

Zawód meteorologa

Postponiedziałek, 15 cze 2009, 21:51

Ja właśnie kończę gimnazjum i wybieram się do liceum na profil matematyczno - geograficzny, chyba najbardziej nadający się jeżeli chodzi o meteorologię :D . Również bardzo bym chciała iść na studia meteo, ale nie wiem czy są jakieś we Wrocławiu..?
pozdrawiam :)

Marcin20

Sympatyk

Sympatyk

Zawód meteorologa

Postponiedziałek, 15 cze 2009, 22:53

Są we Wrocławiu studia klimatologiczno-meteorologiczne ,lecz po nich zostaje się klimatologiem (jak ktoś już wspomniał)...Po za tym w Polsce w zasadzie nie ma odpowiednich studiów w tym kierunku i nie spełniają norm światowych.Trzeba się na prawdę fatygować ,aby skończyć owe pseudo studia meteo...W ogóle na waszym miejscu wolałbym się zabezpieczyć tzn. skończyć technikum żeby mieć zawód (nie zostać na lodzie) ,a następnie wybrać się na studia związane meteo, gdyż w tym zawodzie małe jest zapotrzebowanie. Ja (jeżeli będę miał dostatecznie dużo pieniędzy w przyszłości) wyjadę za granicę się kształcić by zdobyć odpowiednie wykształcenie w tym fachu.Miejmy jednak nadzieje ,że w ciągu najbliższych lat wzrośnie zapotrzebowanie na meteorologów oraz poziom studiów związanych z tym zawodem.

t_alleyka

• Pseudonim: t_alleyka
  • Numer GG: 6261882

Zawód meteorologa

Postpiątek, 24 lip 2009, 15:41

W Sosnowcu na wydziale UŚia jest wydział Geofizyki i Geografii :) Ja po zrobieniu licencjata wracam do realizacji życiowego marzenia - meteorologii i życze Wam wszystkim powodzenia :D

Jakub_Wroński

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 9259214

Zawód meteorologa

Postsobota, 21 lis 2009, 15:30

Ktoś może wie gdzie w Lublinie jest jakieś liceum o profilu geograficznym??
Tylko nie wiem czy bym się nadawał bo z matmy cienki jestem.
Kula sie obraca i git majonez.

marta_oles

• Pseudonim: marta_oles

Zawód meteorologa

Postwtorek, 8 gru 2009, 18:41

Jeśli chodzi o liceum w Lublinie, to niestety nie pomogę, ale teraz uczę się w liceum właśnie na profilu matematyka - geografia i muszę przyznać, że nie jest tak źle, jeśli tylko będziesz miał dobrego nauczyciela od matmy, to problemów nie powinno być, choć oczywiście trzeba sie trochę chociaż uczyć.
pozdrawiam :)

Adrianna

Zawód meteorologa

Postponiedziałek, 15 mar 2010, 14:21

Ja teraz pójdę do 2 gimnazjum i chciałabym zostać meteorologiem lotniczym
I nie wiem gdzie po gimnazjum mam się udać.
Czy jak pójdę do technikum lotniczego, a później na studia, na geografię i spec. meteorologia i klimatologia, to będzie dobrze?

To gdzie muszę iść żeby nim być...
Prosiłabym o odpowiedź.
Z góry DZIĘKUJĘ.
;**

Szymon Walczakiewicz

SkyPredict

SkyPredict

• Pseudonim: Equator
  • Numer GG: 666327

Zawód meteorologa

Postponiedziałek, 15 mar 2010, 19:16

Niestety muszę Cię zmartwić. Po pierwsze nie ma studiów typowo meteorologicznych więc nie zdobędziesz tego zawodu na nich. Po drugie jest prawdopodobnie tylko dwóch pracodawców, którzy szkolą w tym kierunku (Wojsko i IMGW). Po trzecie trzeba się tam jakoś dostać jeżeli się chce pracować w służbie lotniczej, a więc musi być wolne stanowisko...
No ale nie myślmy pesymistycznie. Ja życzę Ci osobiście aby się jakoś udało ;)
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

e-mail: szymon.com@wp.pl

Kuba_B

Sympatyk

Sympatyk

Postniedziela, 26 wrz 2010, 13:37

Jestem obecnie w klasie maturalnej z rozszerzeniem biologii i geografii. Jako przedmiot dodatkowy na maturze wybiorę pewnie podstawę z geografii i chciałbym rozpocząć studia geograficzne ze specjalizacją z meteorologii i klimatologii. Najlepszym wyborem wydaje mi się Wydział Biologii i Nauk o Ziemi UMCS, bo w końcu znajduje się w moim rodzinnym mieście. Nie mogę jednak znaleźć aktualnych informacji. Jest na forum ktoś, kto orientuje się, czy ta specjalizacja wciąż funkcjonuje i czy warto ją wybrać? :)

Szymon Walczakiewicz

SkyPredict

SkyPredict

Postniedziela, 26 wrz 2010, 23:35

Jakub_B napisał(a):Jestem obecnie w klasie maturalnej z rozszerzeniem biologii i geografii. Jako przedmiot dodatkowy na maturze wybiorę pewnie podstawę z geografii i chciałbym rozpocząć studia geograficzne ze specjalizacją z meteorologii i klimatologii. Najlepszym wyborem wydaje mi się Wydział Biologii i Nauk o Ziemi UMCS, bo w końcu znajduje się w moim rodzinnym mieście. Nie mogę jednak znaleźć aktualnych informacji. Jest na forum ktoś, kto orientuje się, czy ta specjalizacja wciąż funkcjonuje i czy warto ją wybrać? :)

Tutaj masz informacje:
http://www.umcs.lublin.pl/jednostki.php?id=119
http://www.umcs.lublin.pl/jednostki.php?id=129
Weź telefon i zadzwoń to się dowiesz czy takie specjalizacje są. Ale myślę, że tak. Prawie na każdym Wydziale Nauk o Ziemi specjalizacja meteorologiczno-klimatologiczna jest.
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

Wrzosin

• Numer GG: 15576783

Postśroda, 29 gru 2010, 15:30

Zauważyłem że nie tylko ja mam takie marzenia co do pracy w tym zawodzie :) Co sądzicie o studiach w kierunku Fizyka atmosfery ? To niewątpliwie kierunek związany z meteorologią.

Szymon Walczakiewicz

SkyPredict

SkyPredict

Postśroda, 29 gru 2010, 22:56

Zależy czym się interesujesz w meteorologii. Fizyka atmosfery jest to bardzo ścisły kierunek o charakterze "mikroskopijnym". Chodzi mi tutaj, że poruszane są tematy w mikroskali np. mechanika płynów. Jeśli kręci Cię głównie fizyka to kierunek dobry. Niestety jak wcześniej wspominałem nie ma u nas w kraju studiów typowych dla meteorologii są jedynie pokrewne chociażby jak ten co wymieniłeś.
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

Wrzosin

• Numer GG: 15576783

Postśroda, 29 gru 2010, 23:14

Equator napisał(a):Zależy czym się interesujesz w meteorologii. Fizyka atmosfery jest to bardzo scisły kierunek o charakterze "mikroskopijnym". Chodzi mi tutaj, że poruszane są tematy w mikroskali np. mechanika płynów. Jeśli kręci Cię głównie fizyka to kierunek dobry. Niestety jak wcześniej wspominałem nie ma u nas w kraju studiów typowych dla meteorologii są jedynie pokrewne chociażby jak ten co wymieniłeś.

Zgadzam się, ale studia tego typu chyba jako jedyne w kraju spełniają "zalecenia" Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO).
Niestety fizyka nie kręci mnie tak bardzo, więc chyba pójdę na logistykę, a meteorologię będę traktował głównie jako hobby :(

jklowca94

Sympatyk

Sympatyk

• Lokalizacja: Warszawa (Wola, Śródmieście)/Miedźno (20 km na NNW od Częstochowy)

Gdzie studiować meteorologię?

Postpiątek, 30 lis 2012, 22:46

Czy mógłbym się dowiedzieć, na jakich uczelniach w Polsce można studiować meteorologię i gdzie, państwa zdaniem, będzie najlepiej. Może być ona traktowana jako przedmiot bądź specjalizacja.
Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

Re: Gdzie studiować meteorologię?

Postsobota, 1 gru 2012, 11:33

Jeśli chodzi o meteorologię w sensie fizyka atmosfery - warto pomyśleć o Wydziale Fizyki na UW. Ostrzegam - studia dla osób, które lubią przede wszystkim matematykę, i to w wydaniu bardziej zaawansowanym.

Ponadto mamy sporo kierunków geograficznych studiów, gdzie nacisk jest głównie kładziony na klimatologię, ale w programie specjalizacji na studiach magisterskich jest taki przedmiot jak "meteorologia synoptyczna" - może kogoś to zainteresuje. Czyli zanim naprawdę będziesz mógł wybrać na takich studiach studiowanie spraw związanych z pogodą, musisz przejść najpierw przez studia licencjackie, choć specjalność "geografia fizyczna" wybierana na drugim roku pozwala już wybrać kilka ciekawych przedmiotów z tego zakresu. Co później - na UJ jest specjalizacja o nazwie "Klimatologia, meteorologia i hydrologia" (spójrz tutaj), na UW - klimatologia i ochrona atmosfery (spójrz tutaj). To tylko propozycje dwóch wiodących uczelni. Praktycznie w każdym dużym mieście (Lublin, Katowice, Wrocław, Łódź, Poznań, Szczecin) coś się znajdzie. Zorientuj się, czy propozycje uczelni tam się znajdujących będą tobie pasować. Skoro mieszkasz np. daleko od Warszawy czy Krakowa, lepiej może zastanowić się nad czymś bliżej, jeśli będzie to odpowiadać twoim oczekiwaniom.
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur
e-mail: artur88.toxic(at)gmail.com
http://lowcyburz.pl/author/Artur_Surowiecki/

jklowca94

Sympatyk

Sympatyk

• Lokalizacja: Warszawa (Wola, Śródmieście)/Miedźno (20 km na NNW od Częstochowy)

Postsobota, 1 gru 2012, 11:55

A co z meteorologią na SGGW?

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

Postsobota, 1 gru 2012, 16:24

^^
Na SGGW można mieć troszkę meteorologii w trakcie studiów "Inżynieria Środowiska", potem (z tego co pamiętam) można zrobić specjalizację z ochrony atmosfery, ale chyba już na magisterskich. Studia dla tych, co chcą uzyskać tytuł inżyniera i lubią dużo projektować różnych rzeczy, a do długich i czasami niełatwych obliczeń mają też odpowiednią cierpliwość. Podobny kierunek jest na Politechnice Warszawskiej i z tych dwóch uczelni doradzam studiowanie na PW jeśli już.
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur
e-mail: artur88.toxic(at)gmail.com
http://lowcyburz.pl/author/Artur_Surowiecki/

jklowca94

Sympatyk

Sympatyk

Postśroda, 5 gru 2012, 14:15

Faktycznie, najbardziej zastanawiam się nad Warszawą, choć Kraków czy Katowice mogą jeszcze wchodzić w grę. Mieszkam pod Częstochową (jakieś 20 km na NNW). Odległość nie jest dla mnie większą przeszkodą.

Jeśli wybierać już z warszawskich, to rzeczywiście UW albo PW, słyszałem że podobno na SGGW ta specjalizacja stała się już zwykłym przedmiotem, poza tym strona tejże uczelni stale się blokuje.

Rainhor

• Pseudonim: Rainhor

Postpiątek, 8 lut 2013, 18:13

Czy na studiach meteorologicznych jest duży nacisk na matematykę i fizykę czy raczej bardziej na geografię?

Wojtek_Pilorz

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

Postsobota, 9 lut 2013, 00:17

Przede wszystkim w Polsce nie ma czegoś takiego jak "studia meteorologiczne". Przedmiot "Meteorologia i Klimatologia" możesz realizować np. na kierunku geografia i w ramach niego są tylko podstawowe pojęcia i podstawowe wzory. W zależności od uczelni mogą być jeszcze jakieś fakultety z tego zagadnienia, ale one są raczej nastawione na opisową klimatologię. Dopiero na magisterce wybiera się specjalizację i realizuje odpowiednie przedmioty ale na jakieś rewelacje bym nie liczył. Zdecydowanie największy nacisk na matematykę jest na fizyce atmosfery w Warszawie.

jklowca94

Sympatyk

Sympatyk

Postniedziela, 12 maja 2013, 22:43

Mam jeszcze jedno pytanie: na ile procent muszę napisać maturę z geografii na poziomie rozszerzonym, żeby dostać się na geografię na UW?
Jak na razie przewiduję: polski podst. 50%, matematyka podst. 95%, angielski podst. 80%, matematyka rozszerzona 75%.
Ewentualnie jeszcze matematyka na UW (choć z meteorologią ma niewiele wspólnego).

Alejandro

• Pseudonim: Alejandro

Postwtorek, 18 cze 2013, 00:02

90 % na pewno.

jklowca94

Sympatyk

Sympatyk

Postczwartek, 20 cze 2013, 10:40

Ja obstawiam, że będę miał 80%. Myślę, że tyle mi wystarczy.

Edit 28.06.2013: na UW brakuje mi 0,14 pkt. na geografię (wg progów ubiegłorocznych) Czyli mam lekkie szanse. Podobno z roku na rok progi się obniżają, mam nadzieję, że się dostanę.

Radzyn69

Postsobota, 4 sty 2014, 15:36

http://www.igf.fuw.edu.pl/igf/

Chyba najlepsze studia pod kątem meteorologii. Też się zastanawiam czy nie pójść na drugie studia tak dla hobby :)

Husky

• Pseudonim: Husky; zidan07;

Wybór szkoły, czekając na rady :)

Postwtorek, 16 lut 2016, 18:50

Witam, nie ma zbyt dobrego działu do mojego pytania więc pisze w Hyde parku.

Niedługo stanę przed wyborem szkoły średniej. Na 99% będzie to technikum informatyczne. Jednak od 2-3 lat interesuje się meteorologią, czytam wasze forum i "wciągnąłem się" w ten temat.
Dlatego chciałbym spytać czy po technikum informatycznym miałbym szansę pracować w jakiejś dziedzinie meteorologii lub wybrać się na takowe studia (nie wiele wiem na tematy, dlatego chciałbym żebyście rozświetlili mi drogę)?
Pozdrawiam! :)
Ostatnio edytowano wtorek, 16 lut 2016, 19:16 przez Piotr_Żurowski, łącznie edytowano 1 raz
Powód: "Witam, nie ma zbyt dobrego działu do mojego pytania więc pisze w Hyde parku." >>> Jednak jest odpowiedni nawet wątek. Pozdrawiam.
"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny, i napełniać łzami oczy kobiety."
~ Ludwik Van Beethoven

MeteoPiotr

Sympatyk

Sympatyk

• Ostrzeżenia: 1
  • Pseudonim: Piotrze

Postwtorek, 12 kwi 2016, 23:45

Rainhor napisał(a):Czy na studiach meteorologicznych jest duży nacisk na matematykę i fizykę czy raczej bardziej na geografię?

Jeśli interesujesz się Meteorologią to idziesz najlepiej na kierunek studiów ogólny czyli albo Geografię albo Fizykę. Oba kierunki są najlepszym wyborem, ale ciut bardziej Geografia się nadaje.
Ja studiowałem na UMCS w Lublinie i powiem Ci, że względem UW to dosłownie poziom mojej ukończonej uczelni wymięka. U mnie na studiach nie było tak dużo wzorów matematycznych jak może być na UW.
Dopiero na pierwszym roku studiów magisterskich wybiera się określoną specjalność i najlepiej spytać władze wydziału Nauk o Ziemi, czy jak zaczniesz studia, to czy za 3 lata będzie taka specjalność jak cię interesuje, bo jeśli nie to nie ma co marnować czasu.
https://www.youtube.com/channel/UCIW_jv ... tY1rcMhMHg - mój kanał na YT jako Łowca Burz z Południowego Podlasia

Powrót do Hyde park