Teraz jest sobota, 18 lis 2017, 06:39

Przedstawienie systemu SkyPredict dla Gmin, powiatów, itp.

Zasady bezpiecznego zachowania się przed oraz podczas zachodzących zjawisk meteorologicznych
  • Autor
  • Wiadomość

Rafal_Cieslak

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: ralf; ahmed
  • Numer GG: 13483681

Przedstawienie systemu SkyPredict dla Gmin, powiatów, itp.

Postśroda, 3 lis 2010, 14:27

Cześć. Chciałbym dać propozycje, abyście w miarę możliwości (i jeżeli zgodzi się Stowarzyszenie Skywarn Polska) zapoznali swoje gminy, powiaty czy inne instytucje, które w jakikolwiek sposób mogą pomóc ostrzec ludność, a jednocześnie troszkę zapoznać ludzi z tym, że taktowa organizacja istnieje.

Piszę tą propozycję tutaj, gdyż tyczy się do bezpieczeństwa.

Co moglibyśmy powiedzieć nt. tego systemu? Często aktualizowany, ostrzeżenia wydawane są nawet kilka godzin przed zjawiskiem, prognozy naszych specjalistów sprawdzają się niemalże w 100%, co potwierdził wydający ostrzeżenia dla MSWiA(jak dobrze pamiętam) Darek.

Co to da?
Przede wszystkim będzie więcej informacji dla ludności. A na tym chyba zależy organizacji? Skywarn będzie coraz to bardziej wiarygodny - im więcej ostrzeżeń, które się sprawdzają tym lepiej! Być może (w co ja wierzę..) organizacją zainteresuje się rząd RP i da więcej możliwości..(oj chciało by się).

Nie wiem co o tym myślicie i dlatego chciałbym się dowiedzieć.

Pozdrawiam.

Piotr_Żurowski

Rzecznik Prasowy / Moderator

• Pseudonim: piotr_z21
  • Numer GG: 0

Re: Przedstawienie systemu SkyPredict dla Gmin, powiatów, it

Postśroda, 3 lis 2010, 16:14

Pomysł jest dość dobry. Niestety przy tym jest strasznie dużo papierkowej roboty i chodzenia od urzędu do urzędu. Dodatkowo nie wszystkie gminy chcą takiej współpracy. Jedynym plusem jest to, że IMGW ostatnio straciło na zaufaniu ( zaczynają jednak wchodzić w IMGW na dobrą drogę co do poprawy opinii). Po ostatnich powodziach wiele gmin jest zawalona papierami o pieniądze rządowe i po prostu nie mają w tej chwili czasu na nawiązywanie współpracy itp. Z doświadczenia wiem, że nawet wtedy gdy nie mają ważniejszych zajęć nie chcą nawiązywać współpracy lub wykorzystać dobrych pomysłów i rozwiązań związanych z poprawa bezpieczeństwa meteorologicznego ( Projekt Powodziowy nad którym pracowałem z Szymonem nie wypalił z braku chęci urzędników :evil: ) na swoim terenie. Podsumowując do tego trzeba mieć zdrowie, nerwy, i oczywiście jak zawsze pomocne będą znajomości. ;) Pozdrawiam PS: Może kiedyś urzędasy przejrzą na oczy jak im wszystko ale naprawdę wszystko zniszczy powódź czy burza tak ze nawet pieniędzy nie będą mieli na odbudowę gminy czy powiatu. :!:
Rzecznik Prasowy Stowarzyszenia Skywarn Polska / Polscy Łowcy Burz
Pozdrawiam, Piotr Żurowski

Tel:+48 698 284 782
e-mail: rzecznik.lowcyburz@gmail.com
https://www.facebook.com/piotr.zurowski
Obrazek

Wojtek_Bartula

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Wojtek_B
  • Numer GG: 3774920

Postśroda, 3 lis 2010, 16:16

Wg mnie takie sprawy powinni załatwiać tylko członkowie stowarzyszenia za zgodą Prezesa żeby później nie było problemów.
Mój kanał na YT

Convective Addiction ;D

Rafal_Cieslak

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: ralf; ahmed
  • Numer GG: 13483681

Postśroda, 3 lis 2010, 16:20

Przecież nie mówię, że robili by to sympatycy czy ledwo zarejestrowani użytkownicy. Ja sam nic nie mam zamiaru robić, bo już raz zrobiłem dlatego też dałem zwykłą propozycję. (Takie uzasadnienie dla moderacji)

Ernest_Garbacz

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: ERNIX
  • Numer GG: 5276128

Postśroda, 3 lis 2010, 21:13

Wg mnie dobry pomysł. Sam współpracuje ze swoją gminą aktywnie i od 1 stycznia 2011 ruszamy z projektem SISMS - czyli samorządowym systemem informacyjnym(ostrzeżenia meteo przez SMS). Jednak zgodzę się z przedmówcą, że TYLKO członkowie Stowarzyszenia powinni się takimi sprawami zajmować.
Pozdrawiam !
Obrazek

Grzegorz_Kostrzewa

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

• Pseudonim: Gregs

Postpiątek, 17 sie 2012, 09:43

Z doświadczenia w negocjacjach z samorządami, jestem przekonany iż byliby zainteresowani taki produktem. Papierki nie mają tu większego znaczenia, sprawa zaczyna robić się trudna jeżeli przychodzi do rozliczeń finansowych. Ostrzeżenia z WCZK i PCZK są traktowane podstawowo, bo są one bezpłatne. W moim mieście udało mi się przekonać władze o korzyściach płynących z montażu stacji meteo i budowy ogólnodostępnej platformy prognozowej, dołączyć do takiego rozwiązania jeszcze SkyPredict uważam za bardzo dobry pomysł.

Magdalena Izdebska

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Pasjonatka

Postpiątek, 17 sie 2012, 10:33

Szczerze? Ja pracuje w Urzędzie Miasta, gdzie wszyscy wiedzą czym się zajmuję, próbowałam rozmawiać z wyżej postawionymi osobami i jedyne co udało mi się zdziałać to napisać artykuł do gazety i na stronę internetową gdzie zamieściłam link do strony PŁB, podkreślając że wszyscy mogą tam obserwować mapkę Skypredict. Oczywiście nie poprzestanę na tym, będę starała się aby system ostrzegania ludzi przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi w moim mieście był wzmocniony.
adres e-mail: cytri229(at)wp.pl, tel. 669595396
BURZE w 2012r.: 13
Shel cloud: 7
Funnel cloud: 1
Mammatus: 9
Tornado: 0
Grad: 0
Downburst: 3

"Dzieciństwo jest królestwem, w którym nikt nie umiera"

Grzegorz_Kostrzewa

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

• Pseudonim: Gregs

Postpiątek, 17 sie 2012, 10:39

Urząd urzędowi nie równy, władza też, ale jak się jeden dobry produkt zrobi i mieszkańcom będzie pomagał, wtedy będzie łatwiej już o kolejne, a być może w przyszłości jakiś grant na prace rozwojowe. :)

Piotr_Żurowski

• Pseudonim: piotr_z21

Postpiątek, 17 sie 2012, 11:09

Wszystko pięknie, ładnie, jednak aby to zrobić musieli by się wszyscy wziąć do roboty i każdy urząd odwiedzić 100X. Co do grantu przypomnę jeszcze raz iż bez numeru KRS nie możemy dostać ani grosza.
Rzecznik Prasowy Stowarzyszenia Skywarn Polska / Polscy Łowcy Burz
Pozdrawiam, Piotr Żurowski

Tel:+48 698 284 782
e-mail: rzecznik.lowcyburz@gmail.com
https://www.facebook.com/piotr.zurowski
Obrazek

Powrót do Bezpieczeństwo