Teraz jest wtorek, 26 wrz 2017, 12:55

Tornado i pies w budzie. Jak go uratować?

Zasady bezpiecznego zachowania się przed oraz podczas zachodzących zjawisk meteorologicznych
  • Autor
  • Wiadomość

Alvinek34

• Pseudonim: Alvinek; Locked1986
  • Numer GG: 25902528

Tornado i pies w budzie. Jak go uratować?

Postpiątek, 24 cze 2011, 10:15

Tak sobie czasem myślę, po tym froncie, co przeszedł przedwczoraj, co bym mógł zrobić, gdyby moją bezbronną wieś nawiedziło tornado? No schowałbym się do piwnicy. Ale co z moim Adasiem labradorem? Bezbronny pies został by wyssany przez Tornado? Nigdy! Z tym że ja nie wiem, co mam robić, gdyby tak się stało. Nie zareaguje szybko, pewnie dopiero wtedy, kiedy trąba będzie już blisko ziemi. Oczywiście znając siebie. Zanim ja go odepnę, [20 sekund] to już się będzie działo.

Drodzy łowcy burz, powiedzcie, co robić w takiej sytuacji?

Filip_Dutkiewicz

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: mdgn
  • Numer GG: 1639923

Re: Tornado i pies w budzie. Jak go uratować?

Postpiątek, 24 cze 2011, 10:32

Przede wszystkim nie narażać własnego życia dla pieska. Wiem, że to brzmi dość brutalnie, gdyż jak wiemy pies to najlepszy przyjaciel człowieka, lecz przy ewentualnym przejściu trąby powietrznej oboje będziecie mieli małe szanse na wyjście z tego bez szwanku. Nie chodzi tu nawet o samo wessanie przez trąbę jak o rany zadane przez latające wszędzie kawałki czy to drewna, szkła czy też innych przedmiotów. Co robić w takiej sytuacji? Jak zawsze polecam "na zimno" ocenić sytuację. Widzisz, że trąba jest już blisko i że prawdopodobnie nie zdążysz - nie wychodź z bezpiecznego miejsca.
Pozdrawiam, Filip
·Kontakt· · gg: 1639923 · mail: mdgnpwr[at]gmail.com ·

°ÞØĿŜĈҰ ŁØŴĈҰ ßǓŘŽ°
·MDGN on Youtube· · http://www.youtube.com/user/mdgn ·
Małopolska Nimbo Chasers '10

Alvinek34

• Pseudonim: Alvinek; Locked1986
  • Numer GG: 25902528

Postpiątek, 24 cze 2011, 10:58

No trudno, poczytam na forum, jak powstaje Tornado. I w czasie burzy będę patrzeć za lejem. Albo w czasie pierwszych grzmotów pieska do domu. I tyle.

Jakub_K

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Delano
  • Numer GG: 0

Postpiątek, 24 cze 2011, 13:04

Co zrobić? Wybuduj psu bunkier, najlepiej o opływowych kształtach tak, aby nawet wiatr trąby powietrznej kategorii F5 go nie ruszył. Myślę, że żelbetowe ściany grubości 0,5 metra powinny wystarczyć. Zastosuj również pancerne drzwiczki, automatycznie zamykane. Wyszkol psa tak, aby na komendę w mgnieniu oka chował się w budzie, a Ty wtedy pilotem zamkniesz pancerne drzwi.
Prawdopodobieństwo nawiedzenia Twojej miejscowości przez trąbę powietrzną jest takie, jak to, że trafisz piątkę w totka.
A teraz na poważnie. Na forum nie tolerujemy nadbijania postów. Nie tolerujemy zakładania bezsensownych tematów. Czytałem Twój post w dziale "Parę słów o sobie, swoich zainteresowaniach i zajęciach " i proponuję abyś na forum zachowywał się poważniej, bo 3 ostrzeżenia = ban. :)
Zamykam temat.
Obrazek

Powrót do Bezpieczeństwo