Teraz jest wtorek, 26 wrz 2017, 12:51

Schron przeciw tornadom, gwałtownym burzom

Zasady bezpiecznego zachowania się przed oraz podczas zachodzących zjawisk meteorologicznych
  • Autor
  • Wiadomość

Oskar Hernacki

Schron przeciw tornadom, gwałtownym burzom

Postśroda, 16 sty 2013, 10:58

Witam!
Ostatnio mi się nudzi, bo przecież są ferie :D, więc postanowiłem poczytać coś na ten temat i założyć nowy wątek ;). Pierwsza myśl na temat schronu to zapewne bezpieczeństwo, bo przecież ma tam być bezpiecznie. A jak wykonać własnej roboty taki schron? Najlepiej zrobić go wtedy gdy gleba nie jest zbytnio zamarznięta, dlatego że najbezpieczniej byłoby zrobić schron pod ziemią z wiadomych przyczyn. A, wíęc wykopać z pół metrową dziurę w kształcie rury i oczywiście zamocować jakiś właz czy drzwi :D oraz drabinkę i wzmocnić ściany wejścia. Następnie wykopać (tak znów kopanie, bo jakże inaczej to zrobić) jakby mały pokój, z 2 metry na 2 metry i z 2 metry wysokości. Wzmocnić całość najlepiej deskami i drewnem. Najlepiej by było by było tam oświetlenie, ale wystarcz żeby tam była latarka z zapasowymi bateriami. Co ma tam być? Najlepiej woda i trochę żywności i najważniejsze radio i apteczka.

Całość musi być solidna i dobrze zaplanowana, tak aby szybko trafić z domu do schronu. Mogą też być tam małe meble m.in. stolik, szufladki :).

Jak na razie chyba nie jest konieczne to robić, bo Polska to nie USA :-D. Dom z piwnicą może być bezpieczniejszy, ale dużo ludzi nie ma piwnic.

To tylko taki projekt, zapraszam do dyskusji i uwag odnośnie pomysłu.
Pozdrawiam!
Oskar
Ostatnio edytowano środa, 13 lut 2013, 13:56 przez Paweł_Cholewa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Liczne błędy w zdaniach

Magdalena Izdebska

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Pasjonatka
  • Numer GG: 0

Re: Schron przeciw tornadom, gwałtownym burzom

Postponiedziałek, 18 mar 2013, 22:43

Dziwię się że jeszcze nikt nie skomentował tego posta.. ;) A więc drogi Heroe dlaczego właściwie napisałeś to wszystko? Przepraszam ale nie wiem co mam powiedzieć/napisać bo dalej jestem w szoku... " A, wíęc wykopać z pół metrową dziurę w kształcie rury i oczywiście zamocować jakiś właz czy drzwi oraz drabinkę i wzmocnić ściany wejścia. Następnie wykopać (tak znów kopanie, bo jakże inaczej to zrobić) jakby mały pokój, z 2 metry na 2 metry i z 2 metry wysokości. Wzmocnić całość najlepiej deskami i drewnem. Najlepiej by było by było tam oświetlenie, ale wystarcz żeby tam była latarka z zapasowymi bateriami. Co ma tam być? Najlepiej woda i trochę żywności i najważniejsze radio i apteczka.

Całość musi być solidna i dobrze zaplanowana, tak aby szybko trafić z domu do schronu. Mogą też być tam małe meble m.in. stolik, szufladki "

Bądźmy poważni, to nie jest dział humorystycznych opowiastek dla dzieci tylko temat, na którym można się SENSOWNIE wypowiadać o zasadach bezpieczeństwa, przepraszam za to że jestem taka bezpośrednia ale takie posty tylko zaśmiecają forum.
adres e-mail: cytri229(at)wp.pl, tel. 669595396
BURZE w 2012r.: 13
Shel cloud: 7
Funnel cloud: 1
Mammatus: 9
Tornado: 0
Grad: 0
Downburst: 3

"Dzieciństwo jest królestwem, w którym nikt nie umiera"

kiara

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Kiara
  • Numer GG: 2435493

Postwtorek, 19 mar 2013, 01:25

Madzia, może się kolega za dużo Hobbita naoglądał.. Pół metrowa dziura w kształcie rury, mały stolik, szufladki, mały pokój- wszystko się zgadza.

ariasz

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

• Numer GG: 0

Postwtorek, 19 mar 2013, 11:24

Wyjdzie z tego jałowa dyskusja, też wcześniej nie widziałem tego filmu... tfu tematu. Aby uniknąć bezsensownych postów zamknę ten temat, ponieważ to nie forum Sci-Fi (czasem mam wrażenie, że przydałby się taki dział).
Obrazek

Powrót do Bezpieczeństwo