Obiekty po wyładowaniach

Zasady bezpiecznego zachowania się przed oraz podczas zachodzących zjawisk meteorologicznych
piotrwolanin
Pseudonim: wolanini
Numer GG: 0
Kontakt:

Obiekty po wyładowaniach

Postautor: piotrwolanin » piątek, 9 sie 2013, 18:50

Proponuję nowy wątek - zawierający fotografie, opisy i lokalizacje różnych obiektów po 'zetknięciu' z piorunem. Mam nadzieję, że taki zbiór uchroni przed beztroską podczas burzy. Ponadto pozwoli szacować zniszczenia powstałe wskutek wyładowań itp. Być może taki wątek już powstał a ja go przeoczyłem - wówczas wycofam ten

Awatar użytkownika
hemi112
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Re: Obiekty po wyładowaniach

Postautor: hemi112 » sobota, 17 sie 2013, 20:20

Około kilometra od mego domku jest kościół, a jak wiadomo takie obiekty skromne nie są i górują nad okolicami. ;)
Podczas jednej z burz główna wieża 4 razy ściągnęła piorun, z tym, że dopiero po czwartym uderzeniu zapadły w kościele ciemności. ;) Po ok. godzinie prąd wrócił, strat o dziwo żadnych.
Ogólnie jak wiadomo główne straty to w elektronice, jak dojdzie do przepięcia. Jeśli chodzi o uszkodzenia obiektów po uderzeniu pioruna to chyba najczęściej w naturze.
A może ma ktoś foty zwęgleń jakiś obiektów ?
Ostatnio zmieniony środa, 28 sie 2013, 22:18 przez Magdalena Izdebska, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: spację dajemy po postawieniu przecinka, a nie przed.

Jerzy Bohusz
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Aquarius
Kontakt:

Postautor: Jerzy Bohusz » wtorek, 20 sie 2013, 19:18

W zeszłym roku, tuż po burzy miałem możliwość obejrzenia brzozy, w którą uderzył piorun. Duży pień starego drzewa (około 60 cm średnicy, a może i trochę więcej), został całkowicie obdarty z kory, od mniej więcej połowy wysokości, aż do około jednego metra nad ziemią. Żaden tartak nie okorowałby tak do czysta tego pnia, jak zrobiła to natura. Co ciekawe, ani na tym gołym pniu, ani na rozbitych na drobne kawałki fragmentach kory nie było najmniejszych nawet śladów opalenia. Dodam jeszcze, że brzoza ta rosła w niewielkim lesie, a sąsiednie drzewa nie nosiły żadnych śladów kontaktu z piorunem. Niestety nie mam fotki.

Mikołaj_Lulkiewicz
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Obiekty po wyładowaniach

Postautor: Mikołaj_Lulkiewicz » wtorek, 20 sie 2013, 19:29

Drzewo trafione przez wyładowanie doziemne w moim mieście podczas przechodzenia silnej burzy w dniu 11.05.2012. Piorun uderzył w dość bliskiej (około 10 metrów ) odległości od budynku Liceum w Grodzisku Wielkopolskim, przez co wewnątrz uszkodzonych bądź spalonych zostało również kilka urządzeń elektrycznych. Dzień po tym zdarzeniu drzewo zostało wycięte, ponieważ jego pień po uderzeniu dość mocno pękł wzdłuż swojej osi co mogło stwarzać w przyszłości niebezpieczeństwo.

Awatar użytkownika
hemi112
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: hemi112 » sobota, 16 sie 2014, 17:14

Efekt uderzenia pioruna w wiosce pod Bolesławcem .
Sam widziałem z balkonu to wyładowanie , a po chwili telefon od znajomego z PSP ,że jadą do pozaru od pioruna i w tym samym czasie na horyzoncie kłęby czarnego dymu.
http://www.bolec.info/index.php?op=foru ... 7&strona=2

Niektóre fotki na portal i na tę stronkę zrobił Nightmare ,forumowicz z PŁB :)
Jeśli człowiek naprawdę chce żyć to medycyna jest bezsilna:)

Forumowo oklejone sprzęty pościgowe- Impreza & Forester gotowe do ganiania :)

Awatar użytkownika
hemi112
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: hemi112 » poniedziałek, 29 wrz 2014, 18:27

Nierzadko jestem w Żarach i zawsze sobie kupie prasę lokalną ,w obecnym numerze Regionalnej jest materiał o uderzeniu pioruna w budynek mieszkalny.
Trafienie miało miejsce 20.09.14r. i cyt:"Piorun uderzył w rynnę na narożniku domu,wszedł do środka po metalowych łącznikach na dachu,potem dostał się do instalacji, żarówki wybuchły.W narożniku pokoju wyrwała dziury w suficie"
Pomijam kwestie religijne, kto czuwał i na co miał wpływ, tylko wrzucam sam materiał ;)

Jeśli człowiek naprawdę chce żyć to medycyna jest bezsilna:)

Forumowo oklejone sprzęty pościgowe- Impreza & Forester gotowe do ganiania :)

Mucha_k
Pseudonim: Mucha
Kontakt:

Postautor: Mucha_k » poniedziałek, 5 sty 2015, 12:05

Obok mojego miasta jest wieś, a w niej znajdywało sie stare, majestatyczne drzewo. Pewnego dnia uderzył w nie piorun, Drzewo zawalilo się, normalnie jakby było oderwane od pnia. Na nieszczescie polecialo na dom. O ile dobrze pamiętam, to nikt nie ucierpiał.
, , , ,

Wróć do „Bezpieczeństwo”