Teraz jest poniedziałek, 29 maja 2017, 21:09

Osoby dysponujące pojazdami

Zgrupowania oficjalnych łowców PŁB - Skywarn Polska oraz sympatyków naszej organizacji nie będących jej oficjalnymi członkami w obrębie danego województwa.
  • Autor
  • Wiadomość

Grzegorz_Zawiślak

SkyPredict

SkyPredict

• Numer GG: 0

Osoby dysponujące pojazdami

Postniedziela, 8 kwi 2012, 18:25

Witam,
Wielkimi krokami zbliżamy się do miesięcy, w których ryzyko występowania burz z towarzyszącymi im niszczycielskimi zjawiskami jest zdecydowanie największe w całym roku. Czytając forum zauważyłem, iż coraz to więcej osób deklaruje chęci jeżdżenia za burzami (chodzi mi przede wszystkim o samochody), dlatego też chciałbym, aby w tym temacie wpisały się poszczególne osoby, dysponujące pojazdem, jednocześnie podając swoje namiary. Chcę także, by dana osoba określiła możliwy rejon działania w pogoni za niszczycielskim żywiołem (gmina, powiat, województwo, regiony poza swoim województwem). Co prawda nie moim celem jest zajmowanie się grupami lokalnymi, ale uważam, iż po wpisaniu się tutaj przez Was, będziemy mogli łatwiej zebrać ekipę z danego obszaru i wspólnymi siłami ruszyć w teren, tym samym tworząc sieć naocznych obserwatorów. Naszym celem - jak wiadomo - byłoby nie tylko zbieranie interesujących nas materiałów, ale przede wszystkim szybkie wydawanie precyzyjnych ostrzeżeń, poprzez przekazywanie informacji osobom pełniącym dyżury (wciąż trwają prace nad udoskonaleniem systemu Sky Predict), a także informowanie o niebezpieczeństwie odpowiednich służb. Wydaje mi się, że w czasie największych incydentów burzowych, ten wątek pomoże w szybszej komunikacji między zmotoryzowanymi łowcami i pomoże szybciej zebrać ludzi do wyjazdu w teren ;). Tak więc czekam na Wasze wpisy :).
Pozdrawiam,
Grzegorz Zawiślak

Obrazek
Obrazek

FanPage: http://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Zawi%C5%9Blak-Polish-Storm-Chaser/198029370337933?ref=hl
E-mail: grzegorz.zawislak@wp.pl
YouTube: http://www.youtube.com/user/GrzesPLB?feature=mhee

Rafał Dzik

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

• Pseudonim: rafal
  • Numer GG: 6458545

Re: Osoby dysponujące pojazdami

Postniedziela, 8 kwi 2012, 18:57

Jako że w pełni popieram inicjatywę Grześka wpisuję się na listę ;) Terenem działania byłby obszar województwa świętokrzyskiego, w szczególnych przypadkach wystąpienia bardzo gwałtownych zjawisk burzowych, również województwa sąsiednie wchodziłyby w grę. Tyle, że wyjeżdżać mógłbym głównie w weekendy. Namiary na mnie macie ;)
Pozdrawiam, Rafał!
GG: 6458545
E-mail: dzikens@onet.eu

Piotr_Żurowski

Rzecznik Prasowy / Moderator

Rzecznik Prasowy / Moderator

• Pseudonim: piotr_z21

Postniedziela, 8 kwi 2012, 19:13

Jak już pisałem tobie Grześku to jestem za tym pomysłem.;) Mój rejon mobilnego działania to Małopolska, Świętokrzyskie ( ze względu na to że będe wpadał do kuzyna Damiana.:D) oraz część zachodnia Podkarpackiego. W razie pilnego kontaktu w sprawie łowów proszę o kontakt pod numerem 698284782.:)
Ostatnio edytowano niedziela, 8 kwi 2012, 22:43 przez Piotr_Żurowski, łącznie edytowano 1 raz
Rzecznik Prasowy Stowarzyszenia Skywarn Polska / Polscy Łowcy Burz
Pozdrawiam, Piotr Żurowski

Tel:+48 698 284 782
e-mail: rzecznik.lowcyburz@gmail.com
https://www.facebook.com/piotr.zurowski
Obrazek

Paweł_Cholewa

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

• Pseudonim: Pablo
  • Numer GG: 8739674

Postniedziela, 8 kwi 2012, 19:45

Grzegorz_Zawiślak napisał(a):Co prawda nie moim celem jest zajmowanie się grupami lokalnymi, ale uważam, iż po wpisaniu się tutaj przez Was, będziemy mogli łatwiej zebrać ekipę z danego obszaru i wspólnymi siłami ruszyć w teren, tym samym tworząc sieć naocznych obserwatorów.

Dokładnie, Grzesiek nie zajmuję się grupami lokalnymi, ale ten pomysł ma moje poparcie ;). W sumie, jako osoba przewodnicząca grup lokalnym, proponowałbym stworzenie właśnie takiego ogólnego spisu łowców mobilnych - może nie w tym temacie, ale gdzieś w wątku podpiętym do forum. Czyli tak jak wspomniał Grzesiek powyżej, niech każda zapisana osoba do danego województwa posiadająca auto (co najwyżej jakiś motorower, czy skuter, choć to zależy od ryzyka danej osoby) wpisze się w tym temacie i niech mniej więcej określi rejon swojego działania. Tyczy się to tylko i wyłącznie osób mobilnych z grup lokalnych!

Proponowałbym również w późniejszym czasie naniesienie na mapkę Polski przykładowo punktów - każdy punkt to byłby identyfikator osoby mobilnej wraz z zarysem (mniej więcej) w jakim obszarze mogłaby dana osoba "patrolować teren" podczas storm outbreak ;). Załóżmy - tak jak wspomniał powyżej Piotr, oznaczyć punkcik na mapie w okolicy Rzuchowej i zakreślić mniej więcej rejon jego działania ;).
Pozdrawiam - StormHunter®
Obrazek
E-mail: pawciokrk89@gmail.com Mój kanał na YouTubePawcioKrk

Szymon Walczakiewicz

SkyPredict

SkyPredict

• Pseudonim: Equator
  • Numer GG: 666327

Postponiedziałek, 9 kwi 2012, 08:52

Moje okolice to woj. zachodniopomorskie oraz granica polsko-niemiecka na tym odcinku. Podczas prognozowanych silnych incydentów burzowych jestem w stanie pojechać nawet dalej jednak przy większej ilości osób ponieważ paliwo obecnie nie należy do najtańszych ;)
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

e-mail: szymon.com@wp.pl

Wojtek_Pilorz

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

Postponiedziałek, 9 kwi 2012, 23:31

Tak jak w poprzednim sezonie będę się starał monitorować sytuację w moim regionie, jednak w tym roku moje możliwości czasowe będą dość mocno ograniczone przez praktyki terenowe. Obszar działania wyznaczony na podstawie doświadczeń z poprzedniego sezonu jest odległy ode mnie o maksymalnie godzinę jazdy. Obszar ten jest ograniczony: na południu do linii Jastrzębia Zdroju, na północy do linii Częstochowy, zachodzie do linii Opola i na wschodzie do granicy z woj. małopolskim. W przypadku groźniejszej sytuacji można w szerszym gronie wybrać się również dalej.

Mikołaj_Lulkiewicz

Sympatyk

Sympatyk

Postniedziela, 29 kwi 2012, 21:16

Dziś stałem się posiadaczem pojazdu. Tak więc łowy będą już wyglądały o wiele lepiej. Mój teren działania to oczywiście Grodzisk Wielkopolski i okolice w promieniu 50 kilometrów od mojej miejscowości. Jeśli będzie się kroiło coś poważniejszego to nie wykluczam wyruszenia w dalszą trasę i wzięcia 2-3 osób po małej zrzutce na paliwo. :D

Nikita

• Ostrzeżenia: 1
  • Pseudonim: Nikita
  • Numer GG: 1807692

Postsobota, 9 cze 2012, 19:04

Ja też jestem mobilna :-). Mieszkam w Jaworznie - często mogę jeździć Jaworzno-Katowice (i okolice) Chrzanów, czasem Kraków - często też Częstochowa - i okolice - weekendy.
Pozdrawiam :-)
iść do przodu....nie oglądać się za siebie....

Marcin_Gołębiowski

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 5274144

Postsobota, 7 lip 2012, 12:23

Witam, ja też jak najbardziej bym był za. Mieszkam w Kościelcu (Małopolskie).

anton8888

• Pseudonim: Anper,
  • Numer GG: 8401875

Postśroda, 28 sie 2013, 14:31

Witam. Tak więc i ja posiadam auto i deklaruje swoją pomoc w miarę możliwości gdy będzie się coś działo na niebie. Moje terytorium łowów, to okolice Bielska Podlaskiego, bo w tym właśnie mieście mieszkam. Jakby się działo coś naprawdę interesującego, to mogę wyskoczyć nawet trochę dalej ;) Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano środa, 28 sie 2013, 17:00 przez Magdalena Izdebska, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Błąd ortograficzny.
-Słyszysz? -NIe. -Bo to cisza przed burzą.

Daniel_Piekarski

Sympatyk

Sympatyk

Postniedziela, 29 maja 2016, 15:17

Witam po długiej nieobecności na forum:) Dysponuje samochodem i w tym sezonie planuje kilka poważniejszych wypadów za burzami. Zapraszam innych łowców do współpracy :)
Obrazek
kom:721618069
gg:15920600

WavesWatcher

• Pseudonim: WavesWatcher

Postsobota, 4 cze 2016, 13:27

Hej. Sezon w pełni :) posiadam samochód terenowy, zwykle obserwuję z okolic Pszczyny ale jak by było coś konkretnego mogę pojechać dalej. Zapraszam innych łowców do współpracy.
toward the Sunshine

Mateusz Pardygał

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

• Pseudonim: Pardyś
  • Numer GG: 4941935

Postponiedziałek, 6 cze 2016, 21:46

Wavers odezwij się do mnie ;)
Pozdrawiam, Mateusz Pardygał

E mail: pardysiek@gmail.com
GG: 4941935
Nr tel: 531579023
facebook: https://www.facebook.com/pardysiek

Sezon burzowy 2014:
https://plus.google.com/u/0/photos/1068 ... 6828341281

Piotr Szuster

Administrator

Administrator

• Pseudonim: retsuz
  • Numer GG: 3600710

Postpiątek, 29 lip 2016, 16:53

Posiadam pojazd. Mój rewir to przede wszystkim powiat Chrzanowski.

Kubullus

• Numer GG: 50736376

Postśroda, 17 sie 2016, 23:54

Posiadam pojazd.
Orzysz (Mazury - okolice Śniardw)
Niestety napęd na tył w sedanie, więc większy teren odpada.

Sebastian Centrum

• Pseudonim: Sebastian

Postpiątek, 2 wrz 2016, 22:13

Łódź oraz kierunek na zachód tj okolice Łasku. Dysponuję czasem i autem. Sprzęt do łowienia jako taki również w posiadaniu, wiedza w temacie jakaś jest. Gdybyś ktoś na kolejny sezon reflektował to proszę pisać. Być może jeszcze w tym roku będzie okazja żeby się gdzieś wybrać.

Powrót do Grupy lokalne