Teraz jest sobota, 23 mar 2019, 08:10


21.03.2012 - Hiszpania - pada śnieg !

 • Autor
 • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Jakub Królik

Zarejestrowany

Zarejestrowany

 • Posty: 117
 • Dołączył(a): sobota, 8 paź 2011, 12:06
 • Lokalizacja: Ełk (woj. Warmińsko - Mazurskie)
 • Ostrzeżenia: 3
 • Pseudonim: Królik
 • Numer GG: 0

21.03.2012 - Hiszpania - pada śnieg !

Postśroda, 21 mar 2012, 17:21

Hiszpanie w szoku. Zima zaatakowała pierwszego dnia wiosny

Pierwszy dzień wiosny w Hiszpanii przybrał raczej nieoczekiwane oblicze. Kraj zmaga się ze śnieżycami, silnym wiatrem i gwałtownym spadkiem temperatur. Nagły atak zimy po wyjątkowo ciepłym początku marca w kilku prowincjach spowodował ogłoszenie alarmów pogodowych.

"Hola! A pod Madrytem właśnie pada śnieg!!!! Taki mamy pierwszy dzień wiosny!!" - napisała na Kontakt24 Asia.

Okazuje się, że po ciepłym początku marca pogoda w Hiszpani wykonała gwałtowną woltę. Jak podają media, w środkowo-zachodniej części kraju (Andaluzja, Kastylia-La Mancha, Walencja i Aragonia) ogłoszono alarm pogodowy z powodu śnieżyc.

Może spaść nawet 20 cm śniegu

W tych regionach, obejmujących południowo-wschodnie i środkowe tereny Hiszpanii może spaść od 4 do 20 cm białego puchu. Największe jego ilości są spodziewane w rejonie gór Sierra de Cazorla w Andaluzji i w okolicach miejscowości Almansa w Kastylii-La Manchy.

Według prognoz, po osiągnięciu nietypowo wysokich wartości w ostatnich dniach (nawet 27 st. C), temperatury będą spadać, zwłaszcza na południu kraju - na Balearach. W rejonach pod Madrytem może być nawet 7 stopni mrozu.


Zdjęcia:
Obrazek

Obrazek


Źródło: http://www.tvnmeteo.pl/informacje/swiat ... 2,1,0.html
Obrazek

Od 2012:
Burze - 10
Shelf Cloud - 2
Funnel Cloud - 0


Pozdrawia: Jakub Królik ;)
Offline

maksim

Zarejestrowany

Zarejestrowany

 • Posty: 1
 • Dołączył(a): niedziela, 6 sty 2019, 23:35
 • Numer GG: 0

Re: 21.03.2012 - Hiszpania - pada śnieg !

Postczwartek, 10 sty 2019, 13:21

Śnieg w ciepłych krajach to już nic dziwnego. Wystarczy się zastanowić, jak pogoda u nas się zmienia. Ludzie w szoku, że teraz tyle śniegu, a przecież to po prostu normalna, polska zima, taka jak być powinna. Pamiętam trzymetrowe zaspy i nikt się nie dziwił, a teraz ledwo nad kolana nasypało i już szaleństwo :) ale to i tak powrót do zimy w dobrym kierunku. Jeszcze rok temu myślałem, że już w Polsce śniegu na taką skalę nie zobaczę. Myślałem, że trzeba będzie w ogródku palmy posadzić i basen wykopań, a na narty jeździć do Hiszpanii, Włoch, czy innego ciepłego kraju. Nawet znalazłem biuro nieruchomości, bo wole chłodniejsze miejsca, ale w tym roku naprawdę miłe zaskoczenie, jeszcze zostaję w naszym starym, dobrym klimacie :)

Powrót do 2008-2015

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron