Teraz jest poniedziałek, 23 paź 2017, 08:09

Fotografia - aparaty, obiektywy, akcesoria....

Dyskusje o sprzęcie i metodach fotografowania zjawisk meteorologicznych.
  • Autor
  • Wiadomość

Sebastian_Przybyła

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: sebo922
  • Numer GG: 7544103

Re: Fotografia - aparaty, obiektywy, akcesoria....

Postniedziela, 23 mar 2014, 17:10

Pisałem już rok temu ale w końcu dopiero teraz zdecydowałem się na zakup no i fundusze pozwoliły na to. Czy takie połączenie zda się do burz?

Nikon d3200 + Tamron AF 18-200 mm XR Macro
lub Zoom SIGMA AF 17-70 DC MACRO
Sigma EX 18-50 F 2,8 DC

Które lepsze do wyboru?

Body mogę zamiennie z d5100 lecz po głębszej analizie d3200 chyba nada się lepiej.
Sezon burzowy 2012
Burze: 30/ Shelf Cloud: 7 / Mammatus : 2/ Wall Cloud: 0 / FC: 0 / Trąby: 0

Mateusz_Ogryzek

• Numer GG: 50451566

Postczwartek, 17 kwi 2014, 22:30

Chcąc kupić filtry polaryzacyjny, jest jakaś różnica pomiędzy kołowym, a liniowym ? I na jaką cenę sie nastawić, bo rozbieżność cen jest spora, a nie chce kupić badziewia, czy bardziej szukać konkretnych producentów ?
Oczywiście będzie również UV i połówkowy szary, ale są różne wartości ekspozycji, wiec który do fotografowania chmur, wyładowań itp. będzie najrozsądniejsza, można próbować metody prób i błędów, ale troche to kosztuje.

Pozdrawiam, Mateusz :)

jasin

• Pseudonim: jasin
  • Numer GG: 0

Postniedziela, 20 kwi 2014, 10:10

Mateusz_Ogryzek napisał(a):Chcąc kupić filtry polaryzacyjny, jest jakaś różnica pomiędzy kołowym, a liniowym ? I na jaką cenę sie nastawić, bo rozbieżność cen jest spora, a nie chce kupić badziewia, czy bardziej szukać konkretnych producentów ?

Z tego co wyczytałem to w przypadku używania lustrzanki lepiej jest kupić filtr kołowy, bo mogą być problemy z AF i pomiarem światła. Zobacz Filtry Marumi DHG lub Hoya Pro 1 Digital.

lukasz206

• Pseudonim: spirytusik
  • Numer GG: 2023372

Postsobota, 3 maja 2014, 12:05

Czy ma ktoś z was aparat canon eos 1100d? Jeśli tak to prosiłbym o jakieś rady jak go ustawić typowo pod fotografowanie burz piorunów...?

lowcaburz13

• Pseudonim: lowcaburz13
  • Numer GG: 28693205

Postsobota, 3 maja 2014, 13:09

Do lukasz206:
Poczytaj o ekspozycji oraz długich czasach naświetlania w fotografii, na yt masz sporo filmików, w sieci sporo poradników. Wystarczy poszukać, to nie jest trudne :)

lukasz206

Postniedziela, 4 maja 2014, 13:01

Spoko mam to wszystko, jednak rozkminić tematu nie mogę na jakiej zasadzie działa czas naświetlania, a dokładniej kiedy dam w nocy czas na 30s to kiedy robi się faktycznie fota? Przez te 30 sekund co zostanie zarejestrowane to wszystko się pokaże na zdjęciu?

Tomasz_Machowski

SkyPredict

SkyPredict

• Numer GG: 8780000

Postniedziela, 4 maja 2014, 13:11

Po pierwsze jeśli chcesz fotografować pioruny, musisz wyposażyć się w statyw lub inną całkowicie nieruchomą powierzchnie.
Jeśli ustawisz czas otwarcia migawki na 30 s to aparat rejestruje obraz przez cały ten czas, czyli jeśli wystąpi w tym przedziale czasowym wyładowanie to aparat je zarejestruje. Zawsze możesz skorzystać z funkcji BULB, pozwala ona na ręczne sterowanie czasem naświetlania. Oczywiście aby zdjęcie pioruna wyszło dobrze musisz jeszcze odpowiednio ustawić: przysłonę, ISO i ostrość.
GG 8780000
tomo6@vp.pl
Skype-tomo666storm
Tel-796201286
!

lukasz206

Postponiedziałek, 5 maja 2014, 17:29

I o taką odpowiedz mi chodziło ;) dzięki bardzo :D więc czas ćwiczyć ćwiczyć... a w canon eos 1100d jest taka funkcja ?

Paweł_Cholewa

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

• Pseudonim: Pablo
  • Numer GG: 8739674

Postponiedziałek, 5 maja 2014, 17:53

lukasz206 napisał(a):... a w canon eos 1100d jest taka funkcja?
Tak trudno poszperać po necie i znaleźć info o posiadanym sprzęcie? ;) http://www.canon.pl/For_Home/Product_Fi ... cification
Migawka - Czas otwarcia 30–1/4000 s (z dokładnością do 1/2 lub 1/3 stopnia), tryb Bulb (pełny zakres czasów naświetlania; dostępny zakres zależy od trybu fotografowania)
Pozdrawiam - StormHunter®
Obrazek
E-mail: pawciokrk89@gmail.com Mój kanał na YouTubePawcioKrk

lukasz206

Postczwartek, 8 maja 2014, 21:51

A tak trudno odpowiedzieć? Ja nikogo nie zmuszam do pisania... nie chcesz nie pisz i koniec tematu, a i dziękuje za pomoc.

hemi112

Sympatyk

Sympatyk

• Ostrzeżenia: 1

Postśroda, 14 maja 2014, 12:57

Łukasz wiem o co ci chodzi.

To nie do końca o to chodzi , aby dostać gotowy przepis na zasadzie :"to na tyle,a to na tyle ustaw i gotowe" , z aparatem trzeba się troszkę pobawić ,a najlepiej to wiedzieć co czym się ustawia i jakie przez to się efekty osiągnie.
Sam walczę z Nikonem D3100 i raz , że przeglądam to forum ,a dwa to to iż pytam znajomych co i jak ,chociaż na ćwiczenia praktyczne czasu nigdy nie ma :(
Jako,że ostatnia dzienna burza zakończyła się u mnie pięknymi białymi zdjęciami ,to zaopatrzyłem się za rada kolegi (ogarnięty w fotografowaniu) pomocą w formie filtra szarego Hoya ND x32.

W sumie to chyba jedyny sposób , aby powalczyć ze zbyt jasnymi fotami przy dziennych burzach jak chcemy mieć otwarta przysłonę na kilka lub kilkanaście sekund.
Jeśli człowiek naprawdę chce żyć to medycyna jest bezsilna:)

Forumowo oklejone sprzęty pościgowe- Impreza & Forester gotowe do ganiania :)

Filip_Dutkiewicz

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: mdgn
  • Numer GG: 1639923

Postczwartek, 26 cze 2014, 21:46

Z innej beczki,

Sprzedam zestaw:
http://olx.pl/oferta/canon-eos-500d-18- ... 6joUf.html

Zainteresowanych proszę o priv/mail (na gg jestem bardzo rzadko). Możemy ponegocjować :)
Pozdrawiam, Filip
·Kontakt· · gg: 1639923 · mail: mdgnpwr[at]gmail.com ·

°ÞØĿŜĈҰ ŁØŴĈҰ ßǓŘŽ°
·MDGN on Youtube· · http://www.youtube.com/user/mdgn ·
Małopolska Nimbo Chasers '10

piotrkol

• Pseudonim: piotrkol

Postponiedziałek, 21 lip 2014, 16:56

Cześć.
Czy mógłby ktoś pomóc w wyborze filtra szarego pełnego? Zastosowanie to łowy burz w dzień. Niestety do wydania mam maksymalnie 150zł. średnica 67mm. Może ktoś używa w takiej cenie jakiegoś filtra i może polecić?
Dzięki z góry :)

Mateusz Pardygał

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

• Pseudonim: Pardyś
  • Numer GG: 4941935

Postśroda, 14 sty 2015, 21:30

Witam.
Szukam dobrego i taniego (do 700-800zł) aparatu cyfrowego do nagrywania i fotografowania burz. Jako, iż jestem laikiem jeśli chodzi o aparaty muszę prosić o pomoc. Jeśli ktoś mógłby coś polecić to bardzo proszę ;)
Pozdrawiam, Mateusz Pardygał

E mail: pardysiek@gmail.com
GG: 4941935
Nr tel: 531579023
facebook: https://www.facebook.com/pardysiek

Sezon burzowy 2014:
https://plus.google.com/u/0/photos/1068 ... 6828341281

Piotrek_Koziana

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

• Numer GG: 25761450

Postpiątek, 7 sie 2015, 11:26

Witam. Piszę już teraz, ale zakupu pragnę dokonać co najmniej za miesiąc. Postanowiłem skończyć z półśrodkami (obecnie posiadam Fuji HS25 EXR) i zainteresowałem się lustrzankami z trochę wyższej półki. Najbardziej przypadł mi do gustu Nikon D750 http://www.ceneo.pl/32304473#mh=f5B4Jff ... E0khFnSew2 Byłem już na niego praktycznie zdecydowany, jednak natrafiłem na taki oto film https://www.youtube.com/watch?v=iNp97u51TXI Teraz pytanie czy to wada każdego, czy tylko tego konkretnego aparatu. Ktoś niby robił podobny test i wszystko było ok, jednak kupując aparat za ponad 7k chciałbym aby takiej niespodzianki nie było. Może ktoś coś słyszał na ten temat?

Na początku brałem pod uwagę także inne aparaty. Zwłaszcza Nikona D7200 i Canony 7D Mark II czy 70D. Są one zdecydowanie tańsze od D750, ale pytanie czy są porównywalnie dobre? Zależy mi na możliwie jak najlepszym body w maksymalnej granicy cenowej D750 (bo jeszcze obiektyw trzeba kupić a ten aparat to i tak więcej niż na początku zakładałem). Ważna jest dla mnie pełna klatka. Wybór jest ciężki, czytałem dobre recenzje o Canonie 6D, czy Nikonie D610.

Wybór jest bardzo trudny, dlatego piszę już teraz, bo muszę przemyśleć wszystkie za i przeciw każdego aparatu i chciałbym wybrać ten w miarę możliwości najlepszy. Może macie jakieś propozycje jeszcze innych aparatów, albo mieliście okazję testować, albo znacie kogoś kto miał wymienione przeze mnie lustrzanki w rękach. W końcu jak się wydaje tyle kasy na sprzęt to trzeba to przemyśleć. Aparat ma mi służyć przede wszystkim do zdjęć pogody, a oprócz tego krajobrazy i nocne niebo. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam Piotrek

Ziba

Postniedziela, 27 wrz 2015, 13:21

Nikon D750 miał te flary, ale Nikon już wypuścił nową partię wolną od problemu. Co do tego który wybrać, to ja polecam C6D, co prawda nie używałem ale wiem, że Canon jest lepszy głównie nocą przy wysokich ISO, no i można do niego podłączyć obiektywy pod M42 (wśród których jest np. wiele ciekawych teleobiektywów np. do fotografii Księżyca, w śmiesznie niskich cenach), a pod Nikonem będzie już z tym problem. Z kolei Nikon ma większą rozpiętość tonalną, więc w krajobrazach sprawdzi się lepiej.

Warto jednak spojrzeć jakie dany producent oferuje obiektywy (bo to obiektyw jest najważniejszy, nie body), bo często w nich kryje się przewaga danego systemu.

Kruchevski

Postsobota, 23 sty 2016, 16:09

Do pierwszych wiosennych burz jeszcze trochę czasu pozostało, ale zakup pasuje zrobić wcześniej.Na ten sezon burzowy planuję uzbrojenie się w nowy sprzęt. Przez ostatnie 2,5 roku miałem do dyspozycji małą Sony Alpha 330, która w tej chwili już najlepsze chwile ma dawno za sobą i prawdopodobnie sprzedam ją za małe pieniążki. Służyła dzielnie w fotografii dziennej, jak i łapania pojedynczych wyładowań w nocy

Moim celem jest zakupienie sprzętu , który oferowałby możliwość amatorskich nagrań video w ciągu dnia jak i w nocy ( z naciskiem na nocne burze ) oraz wykonywania dobrych jakościowo zdjęć.

Zanim założyłem wątek to poczytałem co nieco na forum i wiem, że w kwestii filmowania nocnych burz dużym problemem są matryce CMOS. Na forum nie raz przewijał się wątek aparatu Lumix FZ48 , który jest podobno chwalony i nadaje się idealnie do amatorskiego zastosowania ( Posiłkuję się tylko opiniami innych i przykładowymi filmami ).

I tutaj mam do was pytanie. Czy lepsza by była konfiguracja kupna Np takiego Lumixa i osobno jakiegoś Nikona / Canona ze średniej półki ? Ustalmy, że gdyby trzymać się tej opcji, to maksymalny budżet jaki mógłbym na to przeznaczyć będzie oscylował w granicach 4000 zł. W cenie dodatkowo musiały by się znaleźć dwa statywy.

Chciałbym usłyszeć od was wszelkie za i przeciw. Propozycje aparatów cyfrowych i reszty osprzętu :) Dziękuję za wszelkie odpowiedzi ;)
Poprzednia strona

Powrót do Fotografowanie