Teraz jest poniedziałek, 23 paź 2017, 08:12

Fotografia - aparaty, obiektywy, akcesoria....

Dyskusje o sprzęcie i metodach fotografowania zjawisk meteorologicznych.
  • Autor
  • Wiadomość

ariasz

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

• Numer GG: 0

Re: Fotografia - aparaty, obiektywy, akcesoria....

Postsobota, 29 paź 2011, 20:34

Imho nie ma siły na robienie klatek, tak ciekawy termin proponuje go wprowadzić do obiegu robienie klatek - dobra tam - jak już mówiłem a może nie, a no tak mówiłem, a więc nie ma siły to sukcesywne robienie klatek takim aparatem. Motion JPG nie dostarcza "smukłych" klatek, przez co szczególnie naświetlone wyładowaniami będą się wydawać jakiś niedomyte i brudne. Będziesz się musiał Grzesiu przeprosić z robieniem zdjęć i zacząć to uskuteczniać -> PROTIP: kładziesz na czymś aparat, np na kocie pod warunkiem, że się nie rusza - np kiedy nie żyje i ustawiasz migawkę na maks, bo w tym wypadku to tylko 8s, ale powinno starczyć przy aktywnej elektrycznie burzy, ostrość na nieskończoność, żeby AF nie gubił się przy wyładowaniu i pstrykasz foty i pstrykasz, a z lenistwa możesz wykonywać zdjęcia seryjne. Nom, zamiast kota mogą to być książki, parapet lub jak sztuka przewiduje statyw. Ps, naturalnie jeśli będzie to jakieś absurdalna HP i będą leciały strzały co sekundę (mów mi jeszcze mów!) to sobie tam zmniejszysz migawkę ;). Obiektyw też jest ciemny dosyć, dlatego tym bardziej foty nocą. No a w dzień to niech będą na upartego te filmy, bo w sumie bez filtru szarego to nie porobi się zdjęć w dzień, ale jakość klatek będzie raczej średnia co najwyżej natywnie, żadne kombinacje typu filtry w PS zmniejszanie wielkości (o zgrozo, syf kila i mogiła era mordu i burzy) nic nie dadzą.
Obrazek

Szymon_Stochmal

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 8252807

Postniedziela, 13 lis 2011, 19:12

Takie 5 groszy ode mnie... Poeksperymentuj troszki z tą ostrością na nieskończoność... U mnie zdjęcia wychodziły rozmazane. Dopiero po delikatnej korekcji ostrości efekt był zadowalający.
"...gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM..."

Canon EOS T2i + grip + C EF-S 18-55mm + C EF 50f/1.8 II + C 70-200f/4 L USM + troszki filtrów...

Artur Michalak

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 3114031

Postponiedziałek, 30 sty 2012, 21:27

Witam. Być może będę chciał zmienić aparat. Po przejrzeniu internetu wytypowałem takie dwa modele:

FUJI FinePix HS20 http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cy ... hs20_exr.1

Panasonic Lumix DMC-FZ48 http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cy ... dmc-fz48.1

Dodam że nie interesują mnie lustrzanki. Co myślicie o tych modelach jeśli macie inne propozycje to chętnie zobaczę.

PS: Chyba nie muszę mówić do czego aparacik ma służyć :D ;).
GG 3114031
Moje zdjęcia http://artur5544.flog.pl/
Panasonic LUMIX FZ 48-głównie tym aparatem wykonuje zdjęcia
FUJI FinePix S1500

Paweł_Cholewa

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

• Pseudonim: Pablo
  • Numer GG: 8739674

Postwtorek, 31 sty 2012, 15:46

artur5544 napisał(a):Witam. Być może będę chciał zmienić aparat...

Panasonic Lumix DMC-FZ48 http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cy ... dmc-fz48.1

Wcześniej pisałem posta o Panasonicu FZ-45 :), tak jakiś czas temu patrząc na model FZ-48 stwierdziłem, iż warto go mieć w posiadaniu - bynajmniej przed zakupem lustrzanki ;). Jak będę mieć okazje, a na rynku nic ciekawszego się nie pojawi, będę brał owego lumixa 48 :). Masz porównanie:

http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co= ... &add2=1395

Fuji odpada przez CMOSa na pierwszy rzut oka ;), a resztę różnic sam sobie przestudiuj ;).
Pozdrawiam - StormHunter®
Obrazek
E-mail: pawciokrk89@gmail.com Mój kanał na YouTubePawcioKrk

Bajaga

Postśroda, 1 lut 2012, 16:33

Dużo zależy od budżetu, lustrzanki sony mają fajne możliwości zobacz sobie DSLR-A390L moim zdaniem to dobre rozwiązanie dla tych którzy mają bardziej „artystyczne” zacięcie. Szukaj aparatów z szerokim kątem (18,24 mm.) takie przydadzą Ci się przy Twoich nocnych zdjęciach, im szerszy tym łatwiej będzie coś złapać. Do takiego zestawu koniecznie musisz mieć stabilny statyw i zawsze pracuj na przesłonie minimum 8 wzwyż.

Artur Michalak

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 3114031

Postczwartek, 2 lut 2012, 11:50

Dziękuję za tak liczne odpowiedzi. :D Nie spodziewałem się takiej pomocy :D. Aparacik już zamówiłem, mam nadzieje że dokonałem słusznego wyboru ;) :).
GG 3114031
Moje zdjęcia http://artur5544.flog.pl/
Panasonic LUMIX FZ 48-głównie tym aparatem wykonuje zdjęcia
FUJI FinePix S1500

Sebastian Kupczyk

Moderator

Moderator

• Pseudonim: StormChaser
  • Numer GG: 40983767

Postśroda, 29 lut 2012, 01:00

Witam. Mam pytanie do specjalistów zarejestrowanych na forum w dziedzinie, jaką jest fotografia. Otóż chcę kupić aparat. Parametry jakich oczekuję to:

- najważniejsza rzecz - MATRYCA CCD (nie CMOS!)
- minimum 12 mpx
- zoom optyczny minimum 18x (dobrze by było gdyby wynosił 24x, a 36x to już by było super, a przy ilości pieniędzy jaką chcę wydać na aparat jest parę aparatów na rynku, które posiadają taki zoom opt.)
- filmy w rozdzielczości HD/ Full HD
- makro od 5cm ( dobrze by było jakby było od 1cm)
-ekran LCD 3 cale
-możliwość robienia zdjęć seryjnych (8/sek lub 10/sek)

Drugą najważniejszą rzeczą po rodzaju matrycy jest możliwość robienia filmów slow motion (wiadomo w poniżej przytoczonej cenie, w słabej rozdzielczości - 160 klatek/sek, bądź 240 klatek/sek.

Maksymalna kwota to 1350zł i ani grosza więcej :).

Proszę o szybką odpowiedź od osób, które znają się na rzeczy, ponieważ zależy mi na czasie :D.

Pozdrawiam!
Pozdrawiam, Sebastian Kupczyk

Tel. kom. 513335090
E-mail: sebastian.kupczyk@gmail.com
blog: http://meteopasja.blogspot.com/

ariasz

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

Postśroda, 29 lut 2012, 17:41

Co ci po tym MPX? Wiesz w ogóle co oznacza ten parametr? Na to nie patrz, najważniejsze są parametry których nikt nie podaje, jakość optyki jakość matrycy itd. MPX to tylko fizyczna ilość PX na matrycy, po części to wynik działania arytmetycznego. Teraz 10-12MPX to norma poniżej której nikt nie schodzi, ale absolutnie nie możesz stwierdzić, że więcej to lepiej.
Wyświetlacz, nie wiem czemu akurat tak mocno ci zależy akurat na takim? Jeśli znalazł by się aparat o mocnych możliwościach ale z ekranem 2,7" to już nie? W twojej półce cenowej spokojnie znajdziesz dobry aparat z wizjerem, a o ile mnie pamięć nie myli nie masz wady wzroku, także wskazane jest używanie tego właśnie środka optycznego.
Z tym slo-mo to już troche sielankowo.

Jeśli miałbyś robić same zdjęcia z miejsca raczej bym poszedł w kierunku Canona SX30, ale filmy to już nie domena tego modelu. Znaczy się, może inaczej są i są w HD (ready), ale brak AVCHD to zdeczka lipka, subiektywnie odczuwając. Dlatego zaoferuję FZ 47/48 (oznaczenie regionalne), dobra sprawdzona matryca, poprawiony procesor obrazu (o popatrz, tego nikt nie podaje...) Obiektyw jasny, szeroki i wielozakresowy od Leici. Tak to dalej kompakt, ale Leica staje na wysokości zadania. Co do ogniskowej i macro to C/P:
Kod: Zaznacz cały
Focus distance   • Normal: Wide 30cm - infinity, Tele 200 cm - infinity
• Macro / Intelligent AUTO/ Clipboard: Wide 1 cm / Tele 100cm - infinity

Przesłonę otworzysz nawet na 60s więc połapiesz nie mało wyładowań.
Propos zdjęć seryjnych:
Kod: Zaznacz cały
Continuous shooting   • 3.7 frames/sec for 7 frames
• 7 frames/sec High Speed Burst mode

Niestety brak z SLO-MO ale coś za coś, ja bym to olał bo do tego potrzebny byłby mocniejszy sprzęt.
Obrazek

Sebastian Kupczyk

Moderator

Moderator

• Pseudonim: StormChaser
  • Numer GG: 40983767

Postśroda, 29 lut 2012, 18:18

Aparat już zamówiłem, a kwestie tego o czym wiem, a o czym nie wiem, jeśli chodzi o specyfikację aparatów przegadałem już z Ariaszem ;) wybór mój uważam za słuszny, więc zamykam moje pytanie :).
Pozdrawiam, Sebastian Kupczyk

Tel. kom. 513335090
E-mail: sebastian.kupczyk@gmail.com
blog: http://meteopasja.blogspot.com/

Adrian_89

• Ostrzeżenia: 2
  • Numer GG: 7676106

Postczwartek, 12 kwi 2012, 18:33

Witam was serdecznie. Jak wiadomo zbliża się okres burzowy, więc fajnie by było mieć jakiś sprzęt do łowienia tych zjawisk. Posiadam właśnie aparat FuijFilm S3200 i nie wiem do końca czy nadaje się do "łowienia" piorunów. Zapłaciłem za niego 730zł i w ciągu pięciu dni moge go jeszcze zwrócić. Czy polecacie coś innego w tych pieniądzach? Maks mogę dać 800zł.

Aparat musi spełniać takie funkcje najlepiej jak sie da:

-oczywiście fotki ogólne
-MAKRO (to bardzo ważne żeby robił dobre foty makro)
-i oczywiście jak najładniejsze zdjęcia piorunom i innym zjawiskom meterologicznym.

Badzo proszę o konkretną i szybką odpowiedź (zależy mi na czasie) Z góry bardzo dziękuje :)
Ostatnio edytowano piątek, 13 kwi 2012, 00:37 przez Paweł_Cholewa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Liczne błędy w zdaniach
Burzo! Nadciągaj....!!

Mój nowy kanał na http://www.youtube.com/user/MyNaZawsze?feature=mhum

ChEsTeR

• Numer GG: 3104021

Postsobota, 14 kwi 2012, 20:49

Hey, chciał bym się was poradzić jaki aparat fotograficzny kupić, a zawężając krąg poszukiwań chodzi mi o lustrzankę, miała by mi służyć do fotografowania, krajobrazów, burz mój limit pieniężny to jakieś 1600 zł z małym zapasem. :)

Co powiecie o tych dwóch aparatach:

1) http://allegro.pl/canon-eos-1100d-obiek ... 43589.html
2) http://allegro.pl/nowy-nikon-d3100-body ... 84408.html

Edit: No ewentualnie jakaś hybryda :).

Mile widziane także wasze propozycje :).

Wojtek_Bartula

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Wojtek_B
  • Numer GG: 3774920

Postsobota, 14 kwi 2012, 22:44

Do krajobrazów oba będą dobre ale pamiętaj o tym, że samo body to dopiero początek jeśli chodzi o lustrzanki.
Obiektyw KIT na początek może być dobry, jednak później będziesz miał ochotę na jakiegoś tele, dodatkowo może jakąś 50'ke a to są kolejne wydatki.

Ja używam systemu Canona, ten co podałeś (1100D) nada się też do reportaży przy słabszym świetle (przy 50mm/1.8) bo ma dość niskie szumy przy większych wartościach ISO (1600-3200 może być, 6400 - w wyjątkowych sytuacjach też można użyć).

Przy tym Nikonie który podałeś nie ma obiektywu więc licz na dodatkowe kilkaset złotych wydatku na początku zabawy.

Jeśli chodzi o hybrydy - nie wiem jakie teraz są polecane.
Mój kanał na YT

Convective Addiction ;D

tstr

• Pseudonim: StormchasersWielkopolska

Postsobota, 14 kwi 2012, 22:53

polecam Canona, Nikony - słyszałem dużo opinii o usterkach. Canona albo Sony w tym kierunku bym uderzał i powinno Ci w zupełności wystarczyć nawet z kit lufą 18-55 można otrzymać ciekawe efekty i na pewno będzie spełniał taki aparat twoje oczekiwania (są to aparaty sprawdzone prze ze mnie). Pamiętaj o zakupie statywu nawet najtańszego bo bez tego fotki błyskawicy nie zrobisz, z biegiem czasu możesz nabyć jakąś lufe do 200mm co Ci da lepsze przybliżenie gdy burza jest dalej. O technice fotografowania błyskawic poczytaj w necie i będziesz zadowolony jeśli zastosujesz się do moich wskazówek. Pozdrawiam mam nadzieje że pomogłem.
co ma wisieć nie utonie

Wojtek_Bartula

Sympatyk

Sympatyk

Postsobota, 14 kwi 2012, 23:13

tstr

Ja Sony nie polecam choćby przez mały wybór obiektywów w porównaniu do Nikona czy Canona. Mógłby oczywiście inwestować w obiektywy z mocowaniem M42 aleee wątpię żeby autor chciał.

Jaki dokładnie model miałeś?

Usterki w Nikonie? Hmmm, zdarzają się jak w każdym. Znajomi mają kilkuletnie body z przebiegiem kilkudziesięciu tysięcy zdjęć i wszystko jest okej, materiał z jakiego jest zrobiony też raczej dobry.
Mój kanał na YT

Convective Addiction ;D

tstr

• Pseudonim: StormchasersWielkopolska

Postniedziela, 15 kwi 2012, 13:58

Mam a330, a77v i canona d550. Obiektywy są dostępne jakie sobie zapragniesz, są to aparaty powtarzam sprawdzone prze ze mnie, nikony przez moich dobrych znajomych, Nie wypisuje tu głupot wyssanych z palca albo wyczytanych w recenzjach ludzi, którzy takich sprzętów w rękach nie mieli a nie podoba im się nazwa firmy bo kojarzy się z telewizorami :). Dodam też że nie ustawiam hierarchii firm aparatów. Mam znajomych którzy zakupili nowe nikony i system siadał albo coś innego, rozumiem w jednej sztuce może była trefna ale gdy takie coś zdarza się w śród paru osób i to jeszcze znajomych to coś jest nie tak , z drugiej strony ktoś kupi i jest zadowolony bo nic się nie stało i będzie sobie chwalił. Jeżeli chodzi o canon i sony to moje sztuki były eksploatowane bez oszczędzania w mrozach po -20° i w wycieczkach wysoko-górskich, były zawilgocone i wystawiane na wysokie temperatury, 330tka pykła teraz 19tys. fotek i nic wszystko sprawne jak ze sklepu bym odebrał :). Dlatego polecam.
co ma wisieć nie utonie

Filip_Dutkiewicz

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: mdgn
  • Numer GG: 1639923

Postniedziela, 15 kwi 2012, 17:38

Zgadzam się z Wojtkiem, nie ma sensu dywagować nad wyższością jednej firmy nad drugą ale co do awaryjności Nikonów się nie zgodzę. Też mam kilku znajomych, którzy siedzą w systemach Nikona i z tego co wiem nie narzekają na usterki. To jest tylko sprzęt i niestety jakaś awaria może zdarzyć się zawsze, niezależnie od modelu czy firmy. Co do tych dwóch modeli, które przedstawił Chester to brałbym Canona ze względu na tańsze szkiełka, większy ich wybór, możliwość montowania szkieł M42, które można kupić za bezcen i kitowy obiektyw, który wbrew pozorom nie jest taki zły - choć szału nie ma. Jeśli nie miałeś jeszcze styczności z lustrzankami to na początek w zupełności Ci wystarczy. Możesz również zastanowić się nad kupnem używanego 500D w podobnej cenie (a jak Ci się uda to może nawet na nówkę trafisz), a oferującego dużo lepsze parametry, szczególnie po delikatnej zmianie firmware :) 500-tkę mogę z czystym sumieniem polecić bo sam jej używam od ponad dwóch lat.
Pozdrawiam, Filip
·Kontakt· · gg: 1639923 · mail: mdgnpwr[at]gmail.com ·

°ÞØĿŜĈҰ ŁØŴĈҰ ßǓŘŽ°
·MDGN on Youtube· · http://www.youtube.com/user/mdgn ·
Małopolska Nimbo Chasers '10

ChEsTeR

Postniedziela, 15 kwi 2012, 21:08

Filip_Dutkiewicz

No to teraz dałeś mi do myślenia czy kupić nowy aparat nie śmigany czy używany, kupie używkę to nie mam pewności że się coś nie zechla :), a jak kupie nówkę to mam znów gwarancje, na razie dam sobie czas do maja :), może trafie jakimś fartem na 500d nową w tej kasie poczekam :), nie pali się aż tak strasznie :).

Thx za wszystkie odp, ale mimo tego możecie dalej składać propozycje :D.

Filip_Dutkiewicz

Sympatyk

Sympatyk

Postniedziela, 15 kwi 2012, 22:23

Używki warto kupić od zaufanej osoby, którą dobrze znasz bo czasami aparat przeszedł dużo więcej niż na to wygląda. Myślę, że w przypadku zakupu aparatu nie masz co czekać. Dlaczego? Bo będziesz czekał w nieskończoność. Jak nie trafi Ci się, żadna nowa 500-tka to inwestuj w 1100D, a na pewno się nie zawiedziesz. Potem jakieś lepsze szkiełko i będzie naprawdę dobrze :).
Pozdrawiam, Filip

°ÞØĿŜĈҰ ŁØŴĈҰ ßǓŘŽ°

ChEsTeR

Postniedziela, 15 kwi 2012, 22:35

Filip_Dutkiewicz napisał(a):Używki warto kupić od zaufanej osoby, którą dobrze znasz bo czasami aparat przeszedł dużo więcej niż na to wygląda.

No właśnie o to chodzi jakoś nie jestem przekonany do kupna, ogólnie elektroniki od obcej osoby, z elektroniką to różnie jest :). I pewnie postawie na tego 1100D i jakiś statyw hah, bo nie widzi mi się następny rok ciągnąć na starym kodak'u albo Se c902 :). A w przyszłości może jakaś kamerka żeby kręcić trasy jakie bd pokonywał motorem :).

Edit: A i z jakim obiektywem brać czy z tym canon EF-S 18-55 DC III czy z tym Canon 18-55 IS II.

Filip_Dutkiewicz

Sympatyk

Sympatyk

Postponiedziałek, 16 kwi 2012, 11:16

Bierz ze stabilizatorem (IS). Jak na swoją cenę jest to niezły kit. A i pamiętaj, że statyw przydałby się cięższy, stabilny i raczej nie plastikowy, żeby wiatr nie przewrócił.
Co do kamery to... po zakupie lustrzanki z funkcją nagrywania filmów, jedna z kamer o większych możliwościach znajdzie się w Twoich rękach ;)
Pozdrawiam, Filip

°ÞØĿŜĈҰ ŁØŴĈҰ ßǓŘŽ°

ariasz

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

Postponiedziałek, 16 kwi 2012, 11:52

Tylko pamiętaj, jutro z filmami = Rooling Shutter.
Obrazek

ChEsTeR

Postwtorek, 17 kwi 2012, 18:39

No licze się z tym efektem ale cóż nie można mieć wszystkiego albo zdjęcia albo filmy, no może jak bym dał 10tyś PLN'ów to bym miał to i to w jednym :D, ale który zwykły człowiek co kończy szkołę ma tyle kasy :). Raczej na setę biorę tego 1100d. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogli :). Pozdrowienia z Dębicy :).

Jest przyszedł mi wczoraj aparat nie narzekam na wykonania zdjęcia robi takie jak chciałem , jak zapoznam się z lustrzanką bd jeszcze lepsze wychodziły ogólnie jest ok , nie jestem zawiedziony :) wkrótce może jakiś obiektyw statyw :D

Mathevv

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 20151867

Postniedziela, 29 kwi 2012, 07:47

Powoli przymierzam się do zakupu nowego aparatu cyfrowego. Mój budżet pozwala mi na wydatek do 800-900 zł. Jaki model moglibyście mi doradzić?

Przeglądałem kilka ofert w Internecie i moją uwagę zwrócił Samsung WB5500. Ma duży zakres ustawień manualnych, zapis zdjęć w formacie RAW oraz nagrywa filmy w HD. Według opinii użytkowników (nie jest ich niestety dużo) aparat nie sprawia problemów poza jednym - niekiedy pojawia się dosyć widoczna aberracja chromatyczna. Czy mógłby ktoś przedstawić opinię ta temat tego sprzętu?

ariasz

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

Postniedziela, 29 kwi 2012, 08:56

RAW z tej matrycy to sobie daruj chłopie, bo więcej szkody niż pożytku przynosi. Nie traktuj tego aparatu jak lustra. Abberacja jest dość istotną wadą wielu samsungów. Na zoomowaniu słychać silnik.
Obrazek

Mathevv

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 20151867

Postniedziela, 29 kwi 2012, 09:16

A co mógłbyś mi polecić w tym przedziale cenowym?

Przemysław Rak

Sympatyk

Sympatyk

Postśroda, 2 maja 2012, 16:25

Ja też szukam coś w tym podziale cenowym ( 700-900 zł )... Ale ma to być kompakt bo mi trzeba aparatu do noszenia w kieszeni, ale żeby robił w miarę ładne zdjęcia i filmy najlepiej w full HD. Myślę nad canonem sx-230, ale problem w tym że on ma matryce CMOS a jak wiadomo matryca CMOS nie jest za najlepsza do nagrywania burz... Polecił by mi ktoś jeszcze jakiś inny aparat w tej cenie ?

Arkadiusz_Wójtowicz

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Areczek

Postwtorek, 15 maja 2012, 15:32

Ja polecam Ci brać takie cuś http://www.ceneo.pl/12871860
Filmy w HD(720p) i długi czas otwarcia migawki umożliwia złapanie pioruna podczas w miare aktywnej elektrycznie burzy.
P.S wgrywając do aparatu kodek CHDK, można go nieźle podrasować, przedłużając czas naświetlania do kilkunastu minut i zwiększając przysłone do wartości F/16.
Sprzęt ; Canon EOS 600D; karta 8 GB 6x; statyw 2x, karty 4 GB, 16 GB, Canon SX130 IS
Pozdrawiam, Arkadiusz Wójtowicz

My fanpage - https://www.facebook.com/lubelscyfaniburz?fref=ts

Strona internetowa - http://lubelscyfaniburz.pl

Wojtek_Bartula

Sympatyk

Sympatyk

Postwtorek, 15 maja 2012, 17:37

Po wgraniu CHDK traci się gwarancję ?
Mój kanał na YT

Convective Addiction ;D

Arkadiusz_Wójtowicz

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Areczek

Postwtorek, 15 maja 2012, 18:11

Sprzęt ; Canon EOS 600D; karta 8 GB 6x; statyw 2x, karty 4 GB, 16 GB, Canon SX130 IS
Pozdrawiam, Arkadiusz Wójtowicz

My fanpage - https://www.facebook.com/lubelscyfaniburz?fref=ts

Strona internetowa - http://lubelscyfaniburz.pl

Filip_Dutkiewicz

Sympatyk

Sympatyk

Postśroda, 16 maja 2012, 13:31

Zarówno CHDK jak i ML są wczytywane z karty pamięci. Soft w aparacie pozostaje bez zmian (jedyne co trzeba zrobić to zaktualizować do wymaganego). Osobiście używam ML od kilku miesięcy na Canonie 500D, a niedługo mam zamiar odświeżyć poczciwą G7, poprzez wgranie CHDK. Korzyści jakie płyną z wgrania ML do 500-tki opisywać nie będę, powiem tylko tyle, że jak się człowiek nauczy "co, gdzie i jak" to lustro zwiększa 2-3 krotnie swoją pierwotną wartość, ilość manualnych ustawień, które dochodzą po wgraniu ML i tym samym możliwości samego sprzętu wzrastają drastycznie :)
Trzeba jednak pamiętać, żeby przed wgraniem jakiegokolwiek oprogramowania, dokładnie zapoznać się z instrukcją tegoż kroku.

Z moich praktycznych doświadczeń mogę powiedzieć co się dzieje po wgraniu ML:
- Aparat nie wybuchł, nie zyskał świadomości ani też nie przestał działać,
- Żywotność baterii pozostała bez zmian (zauważalnych),
- Aparat nie zwiesił się ani razu podczas pracy,
- Aparat włącza się trochę dłużej (0,5s), po włączeniu szybkość funkcjonowania aparatu pozostała bez zmian,
- Aparat miał tendencje do wieszania się podczas wyjmowania karty (wyeliminowałem problem poprzez otwarcie klapki i czekanie ok. 2 sek aż zgaśnie czerwona dioda),
- pojawiła się dodatkowa niebieska dioda, której wcześniej nie było :P

Także, myślę że nie ma się czego obawiać. Trzeba pamiętać by postępować zgodnie z instrukcjami, nie włączać aparatu bez karty pamięci (z wgranym CHDK/ML), no i najpierw dobrze poznać swój sprzęt na podstawowym sofcie. Jeśli zaczyna brakować kilku opcji i czuje się to podczas fotografowania/kręcenia filmów to znaczy, że być może nadszedł czas na wgranie witaminki ;)
Pzdr.
Pozdrawiam, Filip

°ÞØĿŜĈҰ ŁØŴĈҰ ßǓŘŽ°

Daniel_Piekarski

Sympatyk

Sympatyk

Postczwartek, 7 cze 2012, 13:00

Planuje zakupić aparat z funkcją nagrywania filmów lub tradycyjną kamerę do 1000-1100 zł.
Chce aby sprzęt nagrywał w miarę dobre filmy nocą, głównie będe używał go do nagrywania burz itd.
Drugi warunek to łatwa, szybka obróbka po zgraniu na komputer. Co polecacie? ;)
Obrazek
kom:721618069
gg:15920600

Rafal_Cieslak

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: ralf; ahmed
  • Numer GG: 13483681

Postśroda, 20 cze 2012, 08:17

Powiem Ci tyle - bierz Canona. To jest aparat, a nie coś co aparatem ma być. Kup coś z serii kompaktów Powershot.
Sprzęt:
-meteo
Stacja pogodowa WH1080

-foto
Canon EOS 60d +
Canon EOS 6d
Canon 18-55 KIT
Tokina 16-28 2.8 PRO
Canon 50 mm 1.4
Tamron 70-200 2.8
Speedlite 600exRT

Dawid95

Postczwartek, 21 cze 2012, 21:44

Mam do was pytanie. Czy da się stuningować softa w aparacie FujiFilm AV100?

Dzastina

Postwtorek, 17 lip 2012, 16:19

Zgadzam się z Tstr. Bierz albo Canona albo Sony. Jeżeli chodzi o dobry aparat fotograficzny, z Makro do robienia zdjęć podczas burzy to polecam ci właśnie te dwie firmy. Ta pierwsza cieszy się dużą popularnością, a tą drugą znam z własnego doświadczenia. Nie robię wielu zdjęć burzy, ale kiedyś jak udało mi się złapać na zdjęciu błyskawicę to efekt był zdumiewający. Zdjęcie wyszło tak dobrze, że postanowiłam ustawić je sobie na pulpit i wszyscy pytali mnie skąd ściągnęłam taką fajna tapetę.

Tęcza

• Pseudonim: Poprostu Tęcza! ^^
  • Numer GG: 3234399

Postwtorek, 21 sie 2012, 09:38

Jakieś dwa tygodnie temu miałam okazję przekonać się, że lustrzanka alfa całkiem nieźle radzi sobie z robieniem zdjęć błyskawicom. Mimo tego, że oświetlenie było dość kiepskie, aparat uchwycił takie detale jak spadające liście drzew. Jestem naprawdę zadowolona z tego sprzętu i szczerze polecam, każdemu kto chce sfotografować błyskawicę lub niebo.

Kamil Sekulski

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Enzo
  • Numer GG: 6173675

Postwtorek, 21 sie 2012, 14:30

Osobiście posiadam dwa aparaty.
Jeden z nich to Sony Alpha 390, z obiektywem 18-55, kartą pamięci tylko 4 GB no i zwykłym statywem i jestem mocno zadowolony z niej. Jedyna wada to brak opcji nagrywania filmów.
Ale za to do filmów używam Sony DSC-H20, które nagrywa filmy w HD i nie są one wcale takie złe :)
Pozdrawiam, Kamil Sekulski

Patrol

Sympatyk

Sympatyk

Postsobota, 20 paź 2012, 13:10

Witajcie

Chciałbym się do Was zwrócić, a raczej prosić o porady.
Chcę zakupić nowy aparat - dotychczasowy kompakt DSC S650 Sony'ego mi nie wystarcza - jest to prymitywny i stary sprzęt.
Przede wszystkim nowy aparat miałby być wykorzystywany do fotografowania oczywiście burz (no i piorunków, bo przy moim soniaczu obecnie się nie da ) - oraz trainspottingu. Fajnie by było gdyby aparat miał opcję filmowania.

Obecnie stoję przed dylematem - kompakt - hybryda czy lustro.
Myślę, że mógłbym na to przeznaczyć około 1000 zł, ewentualnie mogę doturlać do 1,5 kk.
Pomożecie?

wyladowanie_atmosferyczne

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Artil0
  • Numer GG: 37291935

Postsobota, 20 paź 2012, 20:11

Witajcie :)
Kupiłem se dziś nowy aparat Fujifilm FinePix s2950 za 499 zł w RTV EURO AGD i jestem bardzo zadowolony :) Polecam wszystkim, którzy potrzebują niedrogiej hybrydy. Miał być na jutrzejsze moje 14-ste urodziny, ale już nie mogłem się doczekać i kupiłem dziś 8-) Dokupiłem do niego kartę 8 gb Kingston i pokrowiec.

Mikołaj_Lulkiewicz

Sympatyk

Sympatyk

Postniedziela, 21 paź 2012, 12:49

Tan Fuji s2950 to normalny kompakt a nie hybryda, poza tym jeśli kupiłeś go głównie do fotografowania wyładowań to na migawce 8s nie za dużo zdziałasz, nie mówię, że nic nie złapiesz ale będzie na pewno dużo trudniej niż na sprzęcie, który ma np. migawkę 15s i więcej. ;)

Co do kolegi Patrola. Jeśli szukasz aparatu głównie do fotografowania burz i wyładowań atmosferycznych to nie kupuj z matrycą CMOS ( efekt rolling shutter ), najlepiej szukaj czegoś z CCD. Z kompaktów chyba najlepszym wyborem są Lumixy z serii FZ, ewentualnie coś ze "starej produkcji" firmy Fujifilm. Ja mam Fuji s200exr i jestem bardzo zadowolony, tylko obecnie trudno go już dostać nowego. :P

Ryplej

• Pseudonim: Ryplej
  • Numer GG: 5577630

Postniedziela, 28 paź 2012, 14:05

Mikołaj_Lulkiewicz napisał(a):Co do kolegi Patrola. Jeśli szukasz aparatu głównie do fotografowania burz i wyładowań atmosferycznych to nie kupuj z matrycą CMOS ( efekt rolling shutter ), najlepiej szukaj czegoś z CCD.

Starszy Nikon D70s (którego ja używam) posiada matrycę CCD, używam również kamery Panasonic GS-280 3x CCD - są to wiekowe (ośmioletnie) sprzęty ale do dziś niezastąpione. Większość nowych lustrzanek i aparatów posiada matryce CMOS z racji mniejszego nagrzewania się co da się zauważyć (Hot piksele) w Nikonie D70s i wcześniejszych posiadających CCD.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Fotografowanie