Strona 1 z 1

Re: Nagrywanie w miejscach publicznych

PostNapisane: wtorek, 15 sty 2008, 01:24
przez Łukasz_K
Przyznam że pytania bardzo dziwne :] bo chyba nie ma zakazu filmowania w miejscach publicznych:> no chyba ze wtargniesz na czyjaś posesje :D co do odbioru no to chyba każdy sam potrafi sobie odpowiedzieć na to pytanie ^^ powiem tyle że żyjemy w specyficznym państwie mało tolerancyjnym ^^ tu jest kwestia nastawiania psychicznego,jeśli jest Ci obojętne co powiedzą inni to nie widzę przeszkód ;)

Re: Nagrywanie w miejscach publicznych

PostNapisane: wtorek, 15 sty 2008, 02:17
przez Artur_Surowiecki
Rzeczywiście... potwierdzam wersję Łukasza... W mieście byłoby na chwilę obecną niektórym z nas wygodnie nagrywać zjawiska meteo., ale z tego co widzę nasi koledzy z Europy prawie zawsze robią fotki lub coś nagrywają po za miastami... w mieście najwyżej zostaje własny taras lub balkon - tam na pewno nikt się nie czepi ( chyba, że dociekliwy sąsiad :mrgreen: ). W końcu mamy powszechnie znaną zasadę "wolność Tomku w swoim domku" ;)

Pozdrawiam,
Arcus88

Re: Nagrywanie w miejscach publicznych

PostNapisane: wtorek, 15 sty 2008, 14:14
przez -BEST-
Z punktu widzenia prawnego wygląda to tak:
Jeżeli nie filmujesz w tle jednostki wojskowej lub innego wojskowego, strategicznego itp obiektu - to możesz filmować do woli. Jeżeli sfilmujesz jakiś ludzi (do tego powszechnie rozpoznawanych ;) ) czyli ich twarze są rozpoznawalne- to jeżeli film masz użytku własnego to też nie ma problemu. Problem pojawia się wtedy gdy chcesz opublikować materiał - wtedy bez zgody sfilmowanych osób lepiej tego nie robić podobnie jest z numerami rejestracyjnymi aut.
Natomiast na większości takich filmów przeważnie filmujemy niebo lub coś w oddali, wtedy bardzo rzadko ludzie, których filmujemy mają rozpoznawalne twarze - przeważnie są ro jakieś postacie w tle. I taki film można publikować bez problemów.
Co do filmowania w terenie - nie dziwi mnie że wszyscy wolą filmować i focić w terenie - przecież lepiej jest robić to w terenie bo nie przeszkadzają żadne zabudowania ani światła obraz jest czytelniejszy. Osobiście też wolę robić to w terenie jest spokój i cisza, dobra widoczność i widać dokąd zmierza front, no i lepszy materiał wtedy wychodzi.
Pozdrawiam.

Re: Nagrywanie w miejscach publicznych

PostNapisane: wtorek, 15 sty 2008, 15:57
przez -BEST-
Dawid napisał(a):A jeśli zechcę np. nagrać auta przejeżdżające przez zalaną drogę albo auta podczas zamieci śnieżnej na jakiejś drodze szybkiego ruchu? Wtedy chyba nie potrzebuję jakiejś zgody ;)

Wtedy zazwyczaj numery są nie czytelne - a jak by się zdarzyło że będą czytelne - należało by je zatuszować ale wiesz jak to jest bardzo przestrzegane ;) :roll: :lol:

Re: Nagrywanie w miejscach publicznych

PostNapisane: wtorek, 15 sty 2008, 16:15
przez -BEST-
Dawid napisał(a):Reasumując - mogę nagrywać "prawie" bez ograniczeń :D

Prawie... TAK

Re: Nagrywanie w miejscach publicznych

PostNapisane: wtorek, 15 sty 2008, 23:51
przez Artur_Surowiecki
Ech... :( z okna od wschodu w moim mieszkaniu widać teren należący do MSWiA... Na szczęście mam jeszcze okno od zachodu. Jak kiedyś przyjdzie mi do głowy filmowanie burzy nadchodzącej z południowego - wschodu to zdaje się, że muszę udać się w inne miejsce. Może rzeczywiście lepiej filmować jest poza miastem, gdzie ma się święty spokój, chyba, że jakiś właściciel gruntów się przyczepi. :roll:

Pozdrawiam,
Arcus88

Re: Nagrywanie w miejscach publicznych

PostNapisane: środa, 16 sty 2008, 12:06
przez Jarosław_Turała
Musimy się zastanowić np. nad własną wideoteką. No na płytach. Każde zjawisko (np jednego dnia) mogłoby znaleźć swoje miejsce na płycie CD - oczywiście nad opisaniem (głosowym) poproacujemy, ale później każdy z nas zrobi kopie płytki i możnaby pokazać mediom i innym instytucjom jak działamy a i dawać im coś w rodzaju upominków, wtedy (po rejestracji w KRS) będzie większa szansa na uzyskanie sponsora ;)

Re: Nagrywanie w miejscach publicznych

PostNapisane: środa, 16 sty 2008, 13:03
przez -BEST-
meteo_expert napisał(a):Musimy się zastanowić np. nad własną wideoteką. No na płytach. Każde zjawisko (np jednego dnia) mogłoby znaleźć swoje miejsce na płycie CD - oczywiście nad opisaniem (głosowym) poproacujemy, ale później każdy z nas zrobi kopie płytki i możnaby pokazać mediom i innym instytucjom jak działamy a i dawać im coś w rodzaju upominków, wtedy (po rejestracji w KRS) będzie większa szansa na uzyskanie sponsora ;)

Tak trzeba... ;)

Re: Nagrywanie w miejscach publicznych

PostNapisane: środa, 16 sty 2008, 13:06
przez Jarosław_Turała
Filmy w rozdzielczości przynajmniej 640 x 480 lub większej. Po obróbce wstępnej, i najlepiej przekonwertowaniu formatu do DivX, na odtwarzaczach prędzej pójdzie niż np. MOV, każda płytka powinna mieć opis zjawisk (opadym burze, grad) i mozna świat doganiać ;D

Re: Nagrywanie w miejscach publicznych

PostNapisane: piątek, 1 lut 2008, 13:20
przez Jarosław_Turała
jak mamy jakieś zjawiska, filmujmy ze statywu bądź z miejsca gzie mamy podstawkę do kamery lub aparatu, później mamy obróbkę i..mamy gotowy materiał

Re: Nagrywanie w miejscach publicznych

PostNapisane: niedziela, 18 sty 2015, 21:44
przez Peter13
Najlepiej jest nagrywać obiekty na których są porośnięte roślinnością np. latorośl, która zmienia kolor z zielonego na czerwoną na tle krajobrazu wtedy ładnie to wygląda. W sprawie fotografii w miejscach publicznych to sądzę, że po za wkroczeniem na czyjąś posesję co jest naruszeniem dóbr właściciela to można, ponieważ praktycznie każdy z nas mieszka w mieście gdzie jest wiele budynków czy obywateli, więc ludzie powinni to zrozumieć. :)