Teraz jest sobota, 25 lis 2017, 03:52

Wichura w całym kraju - 28.03.1997

• Autor
  • Wiadomość

zaciekawiony

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

• Ostrzeżenia: 1
  • Pseudonim: zaciekawiony; Kuba Grom
  • Numer GG: 0

Wichura w całym kraju - 28.03.1997

Postniedziela, 15 kwi 2012, 12:31

Jakoś tak się dziwnie stało, że wszyscy już chyba zapomnieli o jednej z najgorszych wichur ostatnich lat. W każdym razie na 20 rocznicę nie pojawiło się na ten temat nic nowego. Niż nachodzący nad Polskę w wielki piątek nieoczekiwanie się wzmocnił, wywołując uszkodzenia kilkuset budynków i zabijając 11 osób. Kilka osób zginęło też w Niemczech i Czechach. Niż nazwano imieniem Sonja.
Wzmianki o zniszczeniach w Puławach:
http://lubelskie.regiopedia.pl/wiki/199 ... cach-pulaw
Niestety bez wykupywania dostępu zbyt wiele na ten temat nie znajdę.

Was może zainteresować, że jest to jeden z przypadków opracowanych przez IMGW, który podaje na swej stronie dane z tamtego dnia:
http://www.imgw.pl/index.php?option=com ... Itemid=107

navi77

Sympatyk

Sympatyk

• Ostrzeżenia: 1
  • Numer GG: 49625609

Re: Wichura w całym kraju - 28.03.1997

Postpiątek, 23 sty 2015, 18:29

Ja o tej wichurze nie zapomniałem, nawet mam troszkę o niej w notatniku. Dodam tylko że to była z silniejszych wichur jakie przeżyłem, dodatkowo popołudniu pojawiały się komórki konwekcyjne co jeszcze potęgowało wichurę. Pamiętam że zachodni wiatr po godz 13.00 jeszcze bardziej nasilił się i to przy dużym rozpogodzeniu :!: Nie zawsze bywa tak że chmury poprzedzają uderzenie wichury, straty były niewielkie w mojej okolicy,jednak wiało chwilami potężnie Główną przyczyną tego orkanu mógł być szybko przesuwający i jednocześnie pogłębiający się niż nad naszym krajem

Powrót do Przed 2010