Teraz jest poniedziałek, 12 lis 2018, 21:39

Dziwne zjawisko atmosferyczne w Moskwie

Dział przeznaczony na dyskusje dotyczące ciekawych zjawisk meteorologicznych oraz zmian klimatycznych.
  • Autor
  • Wiadomość

Marcin_Burda

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Burdzik
  • Numer GG: 6214027

Postsobota, 10 paź 2009, 15:19

http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Dziwaczne-zjawisko-Nad-glowami-moskwian-zawisl-okrag,wid,11580676,wiadomosc.html?ticaid=68e5f

Nie mam pojęcia co to mogło być, ktoś ma jakiś pomysł ?. Nie wygląda to na FAKE ale niczego nie można wykluczać.

Ps... nie czytajcie opisu bo same głupoty piszą, zwróćcie tylko uwagę na fotke i niżej na film.
Marcin Burda
GG:6214027
E-Mail: lowcaburzczestochowa@wp.pl
Kom: 721-328-398
Nick: Burdzik
Obrazek

Wojtek_Bartula

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Wojtek_B
  • Numer GG: 3774920

Postsobota, 10 paź 2009, 16:12

Mój kanał na YT

Convective Addiction ;D

sea

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Sea
  • Numer GG: 0

Postsobota, 10 paź 2009, 19:08

Marcin_Burda napisał(a):Hmmm nie jest to za bardzo podobne do HPC

Szczerze mówiąc, czytając Twoją wypowiedź bardzo się zdziwiłem... jak dla mnie to właśnie to zjawisko, tylko powstałe na nieco grubszych chmurach. Żadne ufo, żadne montaże, rzadkie zjawisko, ale wcale mnie nie dziwi. Ludzie, przestańcie robić z igły widły :D. Nie znam działania tego zjawiska, ale na pierwszą myśl mi przychodzi słup opadającego powietrza. Nie wykluczam, że może jest to wynik zasiewania chmur albo innych podobnych manewrów, ale nie zdziwiłbym się jakby w naturze takie coś powstało (jak piorun kulisty). HPC, które inaczej wygląda, bo jest na grubszych chmurach.

Cygnus napisał(a):Zwróćcie uwagę na mały obiekt bardzo szybko przemieszczający się, prawy górny róg, widać go w 5 sekundzie...

Ptak? :) Wiele razy widziałem takie zjawiska jeżdżąc samochodem :).
Obrazek

Michał_Rzeźnik

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: rzmisial;rzmisiali7
  • Numer GG: 6893313

Postsobota, 10 paź 2009, 19:14

To zwykły zbieg okoliczności :!: Po prostu w powietrzu powstały warunki, które spowodowały okrągłą dziurę w chmurach. Natomiast to coś, co widać na filmie, to mógł być owad albo inna, normalna rzecz.
Takie moje zdanie.

Damian Zbieg

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: congestus
  • Numer GG: 8436566

Postsobota, 10 paź 2009, 19:28

Myślę, że to zjawisko jest efektem przelotu samolotu przez te cienkie Ac stratiformis. O podobnym zjawisku czytałem kiedyś w Twojejpogodzie. Charakterystyczna jest okrągła obwódka przejaśnienia a w centrum virga, która prawdopodobnie powstaje, gdy skrapla się więcej pary wodnej na spalinach, ale to moje przypuszczenie. Obie cechy są obecne na tym filmie. Często przybiera też owalne i pasowe kształty.

Trochę info jest tu po angielsku

http://weatherthings.com/holepunch.html

no to Sebastian masz rację w takim razie HPC.

Cygnus

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

• Numer GG: 8697010

Postsobota, 10 paź 2009, 19:48

Dosyć szybko, jak na ptaka ten obiekt się przesuwa... film nakręcony przy zwykłej prędkości, a owada nie byłoby widać punktowo, raczej byłby rozmazany, bo tylko z bliska udałoby się go dostrzec taką kamerą ;). To moje przypuszczenia. Po prostu to coś za szybko się przesuwa, żeby komentować to ptakiem, jak dla mnie ;).
Pozdrawiam, Łukasz Pajurek

Megan

Postsobota, 10 paź 2009, 20:21

Ciekawy artykuł:

http://www.wkrg.com/weather/article_edu ... ouds/4097/

Stawiają na dwie opcje:

1) Samolot: 'spaliny' wraz z parą wodną powodują wzrost wilgotności względnej. Obecne w powietrzu kryształki lodu (Ac mogą być złożone z cząsteczek lodu) powiększają się do momentu, gdy ich wielkość pozwala na powstanie opadu.

2) Ruchy falowe: czyli wzrost wilgotności względnej poprzez wzniesienie się masy powietrza i spadek temperatury, co prowadzi do powstania opadu.

Mam spore wątpliwości co do dwóch założeń.
(prędzej ta z samolotem)

Marcin_Burda

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Burdzik
  • Numer GG: 6214027

Postsobota, 10 paź 2009, 22:37

Tak czy siak w dalszym ciągu uważam, że jest to coś odmiennego od HPC, tym bardziej, że nigdy wcześniej czegoś właśnie takiego, o takiej postaci, oraz strukturze, nie ujęto na żadnym zdjęciu.
Marcin Burda
GG:6214027
E-Mail: lowcaburzczestochowa@wp.pl
Kom: 721-328-398
Nick: Burdzik
Obrazek

Łukasz_Brzeziński

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Ruki;
  • Numer GG: 1127828

Postniedziela, 11 paź 2009, 01:03

Wszyscy umrzemy.... :lol:
Pic na wodę, żadne UFO, HAARP, czy inne Taliby. Szukanie sensacji tam gdzie jej nie ma zawsze mnie zadziwia....
Normalne zjawisko pogodowe, wyglądające trochę bardziej odjechanie, niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni i od razu setki osób snują wielkie teorie spiskowe....
Co najwyżej, przez tą ignorancję mnie kiedyś "alieni" zjedzą :lol:.

P.S.
Przy teoriach spiskowych nie zapomnijcie o chemtrails :lol: :lol:.
Halny Chasers!!

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

Postniedziela, 11 paź 2009, 02:47

Na naszym forum jest pełno ludzi, którzy nie wierzą w cuda i ja raczej też do tej grupy się zaliczam. IMO to po prostu - tak jak pisało kilka osób wcześniej - zwyczajne zjawisko, co prawda spowodowane przez działalność ludzką, ale nie nadzwyczajną. Zbieg okoliczności spowodował spektakularny efekt nad Moskwą. Według mnie tylko HPC jest jedyną poprawną teorią na temat tego całego moskiewskiego UFO.

Temat zamykam, bo doszły do mnie sygnały, że mimo wyjaśnienia sprawy niektórzy dalej wierzą w jakieś tam UFO... no ok, może UFO kiedyś gdzieś tam wystąpiło, ale na pewno nie w tym przypadku. EOT.
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur
e-mail: artur88.toxic(at)gmail.com
http://lowcyburz.pl/author/Artur_Surowiecki/

sea

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Sea

Postniedziela, 11 paź 2009, 03:14

Cygnus napisał(a):Dosyć szybko, jak na ptaka ten obiekt się przesuwa... film nakręcony przy zwykłej prędkości, a owada nie byłoby widać punktowo, raczej byłby rozmazany, bo tylko z bliska udałoby się go dostrzec taką kamerą ;). To moje przypuszczenia. Po prostu to coś za szybko się przesuwa, żeby komentować to ptakiem, jak dla mnie ;).

Proszę Cię... ptak startuje z latarni, leci nieco w przeciwną stronę do samochodu, zatem dla kamery musi poruszać się szybciej niż poruszałby się ten samochód, gdyby kamera stała nieruchomo przy latarni. Jeżeli nie zrozumiałeś: tylko żartowałem, to jest ufo. Jutro będzie wojna międzygalaktyczna, trzeba się schronić w piwnicach. Wiem, bo jestem jednym z nich, tylko zdezerterowałem.

O, sorka, nie zauważyłem, że temat zamknięty... Chciałem zrobić to samo, bo poziom dyskusji niektórych użytkowników zaniżał poziom forum ;).
Obrazek

Powrót do Ciekawe zjawiska pogodowe i zmiany klimatu