Własny model klimatyczny-Platforma Boinc

Dział przeznaczony na dyskusje dotyczące ciekawych zjawisk meteorologicznych oraz zmian klimatycznych.
Maślana
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Pyra, PoznanskaPyra
Numer GG: 5855249
Kontakt:

Własny model klimatyczny-Platforma Boinc

Postautor: Maślana » piątek, 24 lut 2012, 20:19

Witam
Jeżeli napisałem w złym dziale proszę o przeniesienie.

Wstęp
Niedawno trafiłem w internecie na ciekawą rzecz, mianowicie platformę do przetwarzania rozproszonego boinc.
Co to jest? Jest to specjalny program, który pomaga głównie naukowcom, w przeliczaniu dużych ilości danych.

Co dokładnie można przeliczać?
Projektów jest ogromna ilość: od analizy szumu kosmicznego po rozszyfrowywanie ostatniego odebranego przekazu enigmy.
Na pewno ciekawym projektem dla łowców burz jest .
Ja uczestnicząc w tym projekcie analizuje roczny model pogodowy dla całej planety.

Co z mocą komputera?
Ogólnie im mocniejszy komputer tym lepiej. Szczególnie modele pogodowe wymagają ogromnego wkładu pracy-procesora.
Moja próbka będzie się przeliczała ponad 90godzin przy 6 rdzeniowym procesorze. Jednak są też projekty gdzie sprawdzą się słabsze komputery.

Czy są jakieś nagrody?
Owszem są, zbieramy punkciki. Gdy tych punktów uzbieramy większą ilość dostaniemy odznakę.

Gdzie więcej mogę się o tym dowiedzieć?
Nie chce reklamować innego forum, więc wpiszcie w google "boinc poland". To jest największe forum, które skupia się wyłącznie na boinc i przetwarzaniu. Można zadawać tam głupie pytania, (typu czy ta chmura na zdjęciu to cumulus), admini są bardzo cierpliwi i każdemu wszystko wytłumaczą. Myślę, że ich forum i nasze doskonale się łączą. Bo i tu i tam ludzie zainteresowani są nauką. :)

Wróć do „Ciekawe zjawiska pogodowe i zmiany klimatu”