Teraz jest niedziela, 22 paź 2017, 08:16

Wariuje nam natura

Dział przeznaczony na dyskusje dotyczące ciekawych zjawisk meteorologicznych oraz zmian klimatycznych.
  • Autor
  • Wiadomość

sztorm94

• Pseudonim: sztorm94
  • Numer GG: 0

Wariuje nam natura

Postniedziela, 16 paź 2016, 19:33

Witam was chciałbym się podzielić opinią według mnie natura nam wariuje . Nie pamiętam żeby o tej porze wychodziły na gałęziach drzew bazie konkretnie chodzi mi o brzozę i wierzbe placzaca itp nie pamiętam żeby o tej porze takie coś się pojawiło nie wiem czy to w wyniku temperatur jakie są o tej porze . Czekam na wasze opinie
Piękne są zjawiska meteorologiczne lecz ich natura i warunki w pełni nieodkryte :)

Jędrzej

• Pseudonim: Jędrzej
  • Numer GG: 0

Re: Wariuje nam natura

Postśroda, 23 lis 2016, 22:55

Jest przesunięcie o 1-1,5 miesiące temperatur, stąd rośliny wariują. Np sadziłem w połowie listopada krokusy i czosnek. Są to rośliny które muszą przed zimą zakorzenić się by na wiosnę wystartować. Zdążą bo zima ostatnio poza kilkoma dniami przychodzi między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem. Na TVP Historia są powtórki Dziennik a Telewizyjnego /nuda/ ale po nim jest stara pogoda i świetnie widać jakie były temperatury jeszcze 30 lat temu.

Powrót do Ciekawe zjawiska pogodowe i zmiany klimatu