Teraz jest wtorek, 19 cze 2018, 00:42


Czerwiec 2018

Oficjalne prognozy pogody dotyczące siły i aktywności burz w Polsce, jak również innych niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych w naszym kraju wydawane przez członków SkyPredict Team.
 • Autor
 • Wiadomość
Offline

Piotrek_Koziana

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

 • Posty: 412
 • Dołączył(a): poniedziałek, 16 sie 2010, 09:00
 • Lokalizacja: Maków Podhalański/Kraków
 • Numer GG: 25761450

Czerwiec 2018

Postpiątek, 1 cze 2018, 00:05

PROGNOZA SIŁY I AKTYWNOŚCI BURZ DLA POLSKI
Ważna od 01.06.2018, godz. 08:00 CEST do 02.06.2018, godz. 08:00 CEST

STOPIEŃ 1. ZAGROŻENIA zostaje wdany dla północnej i zachodniej Polski ze względu na intensywne opady deszczu, silne porywy wiatru i opady dużego gradu.

SYTUACJA SYNOPTYCZNA


W piątek znaczna część naszego kraju znajdzie się pod wpływem ośrodka niskiego ciśnienia znad Niemiec. Wyjątkiem będzie wschodnia część Polski, która znajdzie się w zasięgu wyżu znajdującego się na pograniczu Rosji i Ukrainy. Dzięki takiemu układowi barycznemu, do Polski płynie gorąca i zasobna w wilgoć masa powietrza zwrotnikowego, w której dojdzie do rozwoju licznej konwekcji.

OMÓWIENIE

... Polska północna, zachodnia i południowa...


W ciągu dnia, za sprawą insolacji, dojdzie do wzrostu temperatur do poziomu 28-31 stopnii Celsjusza, a punkt rosy sięgnie 15-19 stopnii. W większości obszarów kraju, niewielki niedosyt wilgoci w dolnej troposferze wstrzyma rozwój chmur kłębiastych do godzin popołudniowych. Za sprawą orografii terenu pierwsze burze pojawią się nad terenami górskimi i podgórskimi. Umiarkowanej energii chwiejności CAPE rzędu 1000-2000 J/kg towarzyszyć będzie słabe ścinanie wiatru, zarówno z warstwy 0-6 km (<10 m/s) jak i 0-1 km (<4 m/s) Jedynie na północy kraju LLS może lokalnie wzrosnąć do 10 m/s. W środkowej troposferze spodziewamy się pojawienia niewielkich niedosytów wilgoci, o czym pośrednio może świadczyć podwyższony pionowy gradient temperatury, o wartości ok 7 stopnii C/km. Całkowita wodność troposfery wyniesie 30-38 mm w północno-zachodniej części kraju.

Takie warunki będą sprzyjać powstaniu powoli przemieszczających się burz w formie pojedyńczych komórek, także pulsacyjnych, multikomórek i być może również superkomórek, zwłaszcza w północnej części kraju. Największym zagrożeniem podczas ich przechodzenia będą intensywne opady deszczu dochodzące do 30-40 mm. Ze względu na podwyższony poziom kondensacji i niewielkie niedosyty wilgoci w środkowej troposferze, co uwidocznione będzie za sprawą parametru delta theta-e , który wyniesie 12-20, możliwe będą silne porywy wiatru związane ze zjawiskami typu downburst, podczas których wiatr może osiągać lub przekraczać 90 km/h. Istnieje także ryzyko opadów gradu o średnicy 2-3cm, zwłaszcza podczas burz pulsacyjnych, a także ewentualnych superkomórek. Zwłaszcza na północy kraju nie można wykluczyć pojawienia się lokalnej trąby powietrznej typu landspout. Największa intensywność burz spodziewana jest na godziny popołudniowe i wieczorne, jednak w nocy konwekcja nie powinna całkowicie zaniknąć.

...Obszar objęty możliwością burz...


Warunki panujące na tym obszarze będą podobne do tych z obszaru objętego 1 stopniem zagrożenia, jednak występujące tu burze nie powinny być aż tak liczne i ryzyko ich wystąpienia będzie mniejsze (poza obszarami górskimi i podgórskimi). Z tego względu największym zagrożeniem podczas burz powinny być silne porywy wiatru dochodzące do 80 km/h, a także grad o średnicy 1-2 cm.

MAPKA Z PROGNOZĄ:
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

 • Posty: 4697
 • Dołączył(a): niedziela, 11 lis 2007, 20:24
 • Lokalizacja: Warszawa
 • Numer GG: 0

Re: Czerwiec 2018

Postsobota, 2 cze 2018, 02:02

PROGNOZA SIŁY I AKTYWNOŚCI BURZ DLA POLSKI
Ważna od 02.06.2018, godz. 08:00 CEST do 03.06.2018, godz. 08:00 CEST


STOPIEŃ 1. ZAGROŻENIA zostaje wydany dla zachodniej, środkowej, południowej i częściowo wschodniej części Polski głównie z powodu ryzyka wystąpienia nawalnych opadów deszczu i opadów większego gradu oraz z powodu mniejszego ryzyka wystąpienia silnych porywów wiatru. Nie wyklucza się także wystąpienia trąby powietrznej.

SYTUACJA SYNOPTYCZNA:

Wyż, który w ostatnich kilku dniach kształtował pogodę w Europie Środkowej, słabnie i rozmywa się. W ciągu najbliższych godzin z niewielkiego ośrodka niskiego ciśnienia oraz z zatoki niżowej znad Płw. Skandynawskiego nad Polską uformuje się wyraźna bruzda obniżonego ciśnienia, wewnątrz której, w warstwie granicznej atmosfery, rozwiną się strefy zbieżności wiatru. Nadal będziemy pod wpływem bardzo ciepłej masy powietrza polarnego, z tym że masa ta będzie już nieco bardziej wilgotna, niż dotychczas. Będzie to wiązało się z występowaniem umiarkowanie dużych wartości energii CAPE i znacznej wodności troposfery PW. Gradient baryczny na różnych poziomach troposfery w rejonie Polski pozostanie niewielki, stąd prędkość przepływu mas powietrza również utrzyma się na niewielkim poziomie. Wskaźniki kinematyczne będą zatem niskie, tylko w nielicznych regionach Polski mogą mieć nieznacznie podwyższone wartości, mogące sprzyjać nieco bardziej zorganizowanym i długotrwałym układom burzowym.


OMÓWIENIE:

… Obszar objęty możliwością wystąpienia burz i 1. stopniem zagrożenia …

Burze i przelotne opady deszczu mogą występować już nad ranem, jednak zjawiska te będą niegroźne. Około południa prognozowane jest pojawienie się kolejnych stref burz, choć niektóre modele numeryczne znacznie opóźniają moment inicjacji konwekcji z uwagi na prognozowane w pierwszej części dnia dość duże zachmurzenie na znacznym obszarze kraju. Komórki burzowe, które utworzą się po południu, będą już znacznie silniejsze, choć na ogół nie powinny występować w postaci długotrwałych i zorganizowanych form. W niektórych miejscach mogą się jednak łączyć w układy wielokomórkowe i z czasem mogą utworzyć nawet słabo zorganizowany mezoskalowy układ konwekcyjny. Najsilniejszy rozwój zjawisk prognozowany jest na późne popołudnie w strefach występowania zbieżności wiatrów, zwłaszcza w pasie od woj. pomorskiego, przez łódzkie i mazowieckie, po świętokrzyskie i lubelskie. Z uwagi na wartość CAPE do 1500-2000 J/kg oraz PW osiągające 30-35 mm, a także ze względu na powolne przemieszczanie się komórek, głównym prognozowanym zagrożeniem będą bardzo intensywne opady deszczu powodujące podtopienia. Lokalnie podtopienia mogą być znaczne i będą powodować poważne utrudnienia, szkody, a nawet większe zagrożenie. W pasie od woj. zachodniopomorskiego po woj. świętokrzyskie i południe mazowieckiego liczba podtopień może być duża, choć w związku z brakiem pewności co do czasu i miejsca najbardziej intensywnego rozwoju burz, stopień 2. zagrożenia w prognozie nie został uwzględniony (możliwa jest aktualizacja prognozy). W pasie tym zjawiska mogą trwać wyraźnie dłużej ze względu na nieco większe pionowe ścinanie wiatru DLS oraz strefy zbieżności wiatru. Ponadto podczas burz mogą występować dość silne porywy wiatru (punktowo do ok. 80-90 km/h) oraz grad o średnicy do 2-3 cm. Nie wyklucza się uformowania 2-3 superkomórek wysokoopadowych, podczas których opady deszczu i gradu będą szczególnie intensywne. Zwiększona wilgotność w warstwie granicznej troposfery może też doprowadzić do rozwoju 1-2 trąb powietrznych, zwłaszcza w strefie od woj. pomorskiego po woj. mazowieckie i północ woj. lubelskiego. Burze i groźne zjawiska zaczną zanikać dopiero późnym wieczorem oraz w godzinach nocnych. W okresie ważności prognozy najmniej burz prognozuje się w północno-wschodniej części kraju i tam stopień 1. zagrożenia nie zostaje wydany.
Podsumowując, w okresie ważności niniejszej prognozy mogą się rozwinąć liczne i w wielu miejscach gwałtowne burze. Szczególnym zagrożeniem będą nawalne opady deszczu. Ze względu na niepewność dotyczącą czasu i miejsca najbardziej intensywnego rozwoju zjawisk (różne warianty prognostyczne), w prognozie uwzględniono stopień 1. zagrożenia dla przeważającej części kraju. W razie konieczności prognoza może zostać zaktualizowana do wyższego stopnia zagrożenia.


MAPKA Z PROGNOZĄ:
Obrazek
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur
e-mail: artur88.toxic(at)gmail.com
http://lowcyburz.pl/author/Artur_Surowiecki/
Offline

Piotrek_Koziana

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

 • Posty: 412
 • Dołączył(a): poniedziałek, 16 sie 2010, 09:00
 • Lokalizacja: Maków Podhalański/Kraków
 • Numer GG: 25761450

Re: Czerwiec 2018

Postniedziela, 3 cze 2018, 07:54

PROGNOZA SIŁY I AKTYWNOŚCI BURZ DLA POLSKI
Ważna od 03.06.2018, godz. 08:00 CEST do 04.06.2018, godz. 08:00 CEST

STOPIEŃ 1. ZAGROŻENIA zostaje wdany dla południowej i centralnej Polski ze względu na intensywne opady deszczu.


SYTUACJA SYNOPTYCZNA

W niedzięlę Europa zdominowana będzie przez niewielkie ośrodki baryczne. Polska w dalszym ciągu znajduje się w ciepłej masie powietrza zwrotnikowego. Swoją obecność znznaczy rozbudowana strefa konwergencji wiatru, dzięki której dojdzie do rozwoju burz.

OMÓWIENIE

... Polska południowa i centralna...

Bieżące zdjęcia satelitarne ujawniły zalegające zachmurzenie konwekcyjne i warstwowe nad znaczną częścią kraju. W ciągu dnia, chmury powinny zacząć zanikać, jednak istnieje prawdopodobieństwo osłabienia potencjału dla rozwoju konwekcji. Modele numeryczne przewidują wystąpienie umiarkowanej energii chwiejności CAPE 700-1500 J/kg. Przepływ powietrza w całym profilu troposfery będzie słaby. Ścinanie wiatru nie przekroczy 10 m/s. Całkowita wodność troposfery wyniesie 30-35 mm.

Pomimo zachmurzenia, głównie w strefach konwergencji wiatru prognozowany jest rozwój komórek burzowych, które ze względu na podwyższoną zawartość pary wodnej w całym profilu troposfery i ich niemal stacjonarny charakter, będą mogły stanowić zagrożenie intensywnymi opadami deszczu sięgającymi 30-40mm. Podczas ich przechodzenia możliwy będzie także grad o średnicy, która nie powinna przekroczyć 1-1,5 cm, a także silniejsze porywy wiatru dochodzące do 70 km/h. Burze będą możliwe już od godzin porannych. Największa aktywność spodziewana jest na godziny popołudniowe i wieczorne. W nocy zjawiska powinny osłabnąć, jednak lokalnie będą mogły zdarzyć się pojedyńcze wyładowania.

Podsumowując, stopień 1 zagrożenia został wydany ze względu na możliwość wystąpienia lokalnych podtopień, jednak na większości zaznaczonego obszaru, burze nie powinny być gwałtowne.

MAPKA Z PROGNOZĄ
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Grzegorz_Zawiślak

SkyPredict

SkyPredict

 • Posty: 7008
 • Dołączył(a): poniedziałek, 3 mar 2008, 21:13
 • Lokalizacja: Zielonka k. Warszawy
 • Numer GG: 0

Re: Czerwiec 2018

Postponiedziałek, 4 cze 2018, 00:25

PROGNOZA SIŁY I AKTYWNOŚCI BURZ DLA POLSKI,
Ważna od 04.06.2018, godz. 08:00 CEST do 05.06.2018, godz. 08:00 CEST

STOPIEŃ 1. ZAGROŻENIA zostaje wydany dla krańców południowo - zachodnich i południowych głównie z powodu ryzyka wystąpienia ulewnych opadów deszczu oraz punktowo silnych porywów wiatru.

SYTUACJA SYNOPTYCZNA / OMÓWIENIE:

Polska będzie w zasięgu rozległej zatoki niskiego ciśnienia z obszarami podwyższonej zawartości wilgoci. Suchsze warstwy powietrza w swobodnej troposferze będą na ogół ograniczać potencjał burzowy, jednak zwłaszcza w pasie województw południowych, częściowo na wschodzie i cz. zachodzie kraju należy się liczyć z możliwością rozwoju burz. W dalszym ciągu słaby przepływ poziomy mas powietrza oraz wyraźnie słabsza względem poprzednich dni niestabilność troposfery nie będą sprzyjać dobrej organizacji burz; spodziewane środowisko termodynamiczne i kinematyczne objawi się powstaniem rozproszonych, wolno przemieszczających się komórek burzowych, generujących przede wszystkim przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu, a także miejscami grad o średnicy do 1-2 cm oraz punktowo silniejsze porywy wiatru. Stopień 1. zagrożenia zostaje uwzględniony dla krańców południowo - zachodnich i południowych, gdzie w wyniku nieco silniejszego wspomagania ruchów wznoszących powietrza może wystąpić zwiększone ryzyko lokalnych podtopień / zalań.

MAPKA Z PROGNOZĄ:
Obrazek
Pozdrawiam,
Grzegorz Zawiślak

Obrazek
Obrazek

FanPage: http://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Zawi%C5%9Blak-Polish-Storm-Chaser/198029370337933?ref=hl
E-mail: grzegorz.zawislak@wp.pl
YouTube: http://www.youtube.com/user/GrzesPLB?feature=mhee
Skype: grzes.p.l.b
Offline
Avatar użytkownika

Rafał_Grzybowski

SkyPredict

SkyPredict

 • Posty: 403
 • Dołączył(a): piątek, 22 sie 2008, 13:34
 • Lokalizacja: Konin
 • Pseudonim: Grzybek
 • Numer GG: 7004574

Re: Czerwiec 2018

Postwtorek, 5 cze 2018, 00:48

PROGNOZA SIŁY I AKTYWNOŚCI BURZ DLA POLSKI
Ważna od 05.06.2018, godz. 08:00 CEST do 06.06.2018, godz. 08:00 CEST


SYTUACJA SYNOPTYCZNA:

Nasz kraj we wtorek znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia. Do tego nadejdzie zmiana pogody, w postaci spływu chłodnej masy powietrza znad Skandynawii. Z północy na południe przesuwać się będzie słaby front chłodny, powoli obniżając temperaturę. Z uwagi na zalegające jeszcze ciepłe i wilgotne powietrze oraz przemieszczający się front, na południu Polski spodziewane są przelotne opady deszczu oraz burze.

OMÓWIENIE:

...Obszar objęty możliwością burz…

Na zaznaczonym obszarze spodziewamy się słabych i umiarkowanych burz. Chwiejność termodynamiczna wyniesie (CAPE 200 – 1200 J/kg, LI -4 ⁰C). Wodność atmosfery osiągnie około 30 mm. Dodatkowym czynnikiem wspomagającym rozwój komórek będzie orografia terenu. Warunki kinematyczne będą słabe. Ścinanie wiatru w warstwie 0 – 6 km wyniesie około 10 m/s. Co nie będzie sprzyjać komórkom burzowym w łączeniu się w większe struktury. Jednak z uwagi na pojawienie się lokalnych zbieżności wiatru, burze mogą stosunkowo szybko powstawać i przybierać postać multikomórek. Głównym zagrożeniem będą ulewne opady deszczu, silniejsze porywy wiatru, lokalnie do 70 – 80 km/h oraz opady gradu do 1 cm.

MAPKA Z PROGNOZĄ:
Obrazek
gg: 7004574

email: rafalgrzybowski91@gmail.com

skype: dest1ny91
Offline
Avatar użytkownika

Szymon Walczakiewicz

SkyPredict

SkyPredict

 • Posty: 1309
 • Dołączył(a): wtorek, 2 wrz 2008, 15:00
 • Lokalizacja: Szczecin, Zachodniopomorskie
 • Pseudonim: Equator
 • Numer GG: 666327

Re: Czerwiec 2018

Postśroda, 6 cze 2018, 22:42

PROGNOZA SIŁY I AKTYWNOŚCI BURZ DLA POLSKI
Ważna od 07.06.2018, godz. 08:00 CEST do 08.06.2018, godz. 08:00 CEST

SYTUACJA SYNOPTYCZNA:


W czwartek Polska dostanie się pod wpływ klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem znad Rosji. Na południu kraju, który znajdzie się na skraju klina, zaznaczy się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego o charakterze frontu ciepłego. Nad obszar gór napłynie ciepła masa powietrza polarno-morskiego oddzielona wspomnianym frontem od powietrza arktycznego starego.

OMÓWIENIE:

… Obszar objęty możliwością burz …

… Karpaty …


W czwartek w wyniku napływu niestabilnej (CAPE do 40-600 J/kg, LI -2°C/-3°C), ciepłej i wilgotnej masy powietrza może dojść do rozwoju burz. Największe prawdopodobieństwo powstania komórek konwekcyjnych istnieje w Tatrach oraz Beskidach (Beskid Żywiecki i Bieszczady). Burze dzięki słabej kinematyce (DLS do 8-11 m/s) będą mieć formę pojedynczych komórek konwekcyjnych. Największym zagrożeniem z ich strony będą intensywne opady deszczu do 20 mm w czasie trwania zjawiska. Niewykluczone opady gradu do 1 cm oraz wiatr w porywach do 60 km/h. Lokalnie, gdzie wodność troposfery będzie wyższa (PW 25-30 mm) możliwe opady do 25 mm. Burze będą przemieszczać się powoli w kierunku północnym i północno-wschodnim. Powstaną w godzinach popołudniowych, a zaczną zanikać przed porą wieczorną.

MAPA Z PROGNOZĄ:
Obrazek
Pozdrawiam
Szymon


Obrazek

e-mail: szymon.com@wp.pl
Skype: szymi7
Offline

Piotrek_Koziana

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

 • Posty: 412
 • Dołączył(a): poniedziałek, 16 sie 2010, 09:00
 • Lokalizacja: Maków Podhalański/Kraków
 • Numer GG: 25761450

Re: Czerwiec 2018

Postczwartek, 7 cze 2018, 22:37

PROGNOZA SIŁY I AKTYWNOŚCI BURZ DLA POLSKI
Ważna od 08.06.2018, godz. 08:00 CEST do 09.06.2018, godz. 08:00 CEST

STOPIEŃ 1. ZAGROŻENIA zostaje wydany dla południowej Polski głównie ze względu na intensywne opady deszczu, a w mniejszym stopniu ze względu na opady dużego gradu i silne porywy wiatru.

SYTUACJA SYNOPTYCZNA

W piątek znaczna część Polski znajdzie się w strefie podwyższonego ciśnienia. Jedynie na południu kraju swoją obecność zaznaczy zatoka niskiego ciśnienia związana z niżem znad basenu morza Śródziemnego. Dzięki temu do południowej Polski napłynie ciepła i zasobna w wilgoć masa powietrza z południa Europy, w której pojawią się burze.

OMÓWIENIE

... Polska południowa...

Napływająca masa powietrza będzie charakteryzować się podwyższoną zawartością wilgoci, zwłaszcza w dolnej troposferze. Punkt rosy na poziomie 14-17 °C w połączeniu z umiarkowanym pionowym gradientem temperatury sięgającym 6 - 6,5 °C/km będą przyczyną powstania energii CAPE 700-2000 J/kg. Przepływ powietrza w całym profilu troposfery będzie słaby, dlatego ścinanie wiatru nie przekroczy 10m/s dla warstwy 0-6 km. Całkowita wodność troposfery wyniesie 30-35 mm.

Za sprawą nasłonecznienia i orografii terenu, pierwsze burze powinny pojawić się w godzinach około południowych, na terenach górskich i podgórskich. Później konwekcja zacznie się rozwijać także na północ od tych obszarów. Powstałe burze będą niemal stacjonarne, a ze względu na podwyższoną chwiejność i zawartość pary wodnej w kolumnie powietrza, będą mogły powodować lokalne podtopienia. Mniejszym zagrożeniem powinny być opady gradu o średnicy do 2-3 cm (zwłaszcza w przypadku powstania burz pulsacyjnych), a także silne porywy wiatru do 80 - 90 km/h, zwłaszcza na północnych krańcach zaznaczonego obszaru, gdyż tam swoją obecność zaznaczą suchsze warstwy powietrza w środkowej troposferze. Istnieje także niewielkie ryzyko pojawienia się trąby powietrznej / leja kondensacyjnego niezwiązanego z mezocyklonem. Wieczorem i w pierwszej części nocy burze zaczną słabnąć i zanikać.

MAPKA Z PROGNOZĄ
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Krzysiek_Piasecki

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

 • Posty: 558
 • Dołączył(a): wtorek, 25 maja 2010, 00:26
 • Lokalizacja: Warszawa - Białołęka (północ miasta)
 • Numer GG: 0

Re: Czerwiec 2018

Postsobota, 9 cze 2018, 08:52

PROGNOZA SIŁY I AKTYWNOŚCI BURZ DLA POLSKI
Ważna od 09.06.2018, godz. 08:50 CEST do 10.06.2018 godz. 08:00 CEST


STOPIEŃ 1. ZAGROŻENIA zostaje wdany dla południowej i południowo zachodniej części Polski przed intensywnymi opadami deszczu

SYTUACJA SYNOPTYCZNA:
Europa centralna znajduje się w słabogradientowym obszarze niskiego ciśnienia, zaś w rejonie pogranicza niemiecko-czeskiego znajduje się płytki ośrodek niżowy. Nad zdecydowaną większość terytorium kraju napływa gorąca, ale sucha masa powietrza, dzięki czemu panować będzie stabilna pogoda. Zwiększona ilość wilgoci, na skutek czego pojawi się chwiejność termodynamiczna napływa nad południową i południowo zachodnią Polskę. W ciągu dnia dojdzie tam do rozwoju burz, które miejscami będą się charakteryzować silnymi opadami deszczu.

OMÓWIENIE:
...Obszar objęty 1. stopniem zagrożenia...
W ciągu dnia nad wyznaczonym obszarem dojdzie do rozwoju dość licznych burz. Sprzyjać będzie temu znaczna chwiejność (SBCAPE do 1500 J/kg, punktowo nawet do 2000 Jkg, zaś LI spadnie do -5/-6) oraz duża wodność troposfery, sięgająca nawet 30-36mm. Podobnie jak w poprzednich dniach zaznaczy się dość słaby przepływ powietrza, co będzie powodować dość wolne tempo przemieszczania się burz. Efektem będą znaczne sumy opadów - na ogół spadać może do 20-35mm deszczu, ale możliwe jest (szczególnie na terenach podgórskich oraz przy przechodzeniu kilku burz nad jednym obszarem) nawet do 40-50mm deszczu. Poza tym miejscami notowany będzie mały grad (do 1-2cm średnicy) oraz silny wiatr (do 60-80km/h). Burze na ogół będą się przemieszczać z południowego wschodu na północny zachód. Pierwsze wystąpią nad terenami górskimi już około południa. Większość zanikać będzie wieczorem i w pierwszej części nocy, ale nad Dolnym Śląskiem czy Wielkopolską lokalnie aktywność burzowa może się utrzymać w nocy.

... Obszar objęty możliwością wystąpienia burz ...
Na wyznaczonym obszarze możliwy jest rozwój rozproszonych burz, które będą przynosić opady do 10-20mm oraz drobny grad. Przy przejściu większej ilości burz dochodzić będzie jednak do akumulacji opadu, wobec czego sumy mogą punktowo osiągać 20-30mm. Największe ryzyko zjawisk burzowych istnieje w zachodniej części obszaru - zdecydowanie niższe jest w świętokrzyskim czy lubelskim, gdzie ewentualnych burz będzie mało.

MAPA Z PROGNOZĄ:
Obrazek
Zdjęcia burzowe i nie tylko ;) -> http://krzysiek26.flog.pl/
Offline
Avatar użytkownika

Grzegorz_Zawiślak

SkyPredict

SkyPredict

 • Posty: 7008
 • Dołączył(a): poniedziałek, 3 mar 2008, 21:13
 • Lokalizacja: Zielonka k. Warszawy
 • Numer GG: 0

Re: Czerwiec 2018

Postsobota, 9 cze 2018, 23:00

PROGNOZA SIŁY I AKTYWNOŚCI BURZ DLA POLSKI,
Ważna od 10.06.2018, godz. 08:00 CEST do 11.06.2018, godz. 08:00 CEST

STOPIEŃ 1. ZAGROŻENIA zostaje wydany dla południowo - zachodniej, zachodniej, częściowo północnej, cz. środkowej, południowej oraz południowo - wschodniej Polski głównie z powodu ryzyka wystąpienia ulewnych opadów deszczu, dużego gradu, a także punktowo silnych porywów wiatru.

SYTUACJA SYNOPTYCZNA:

Polska będzie pod wpływem rozległej zatoki niskiego ciśnienia dominującej nad wieloma rejonami kontynentu europejskiego. Nad naszym krajem będzie zalegać ciepła, a w strefach zbieżności wiatru również wilgotna masa powietrza pochodzenia polarnego o cechach morskich (miejscami zwrotnikowego), napędzając rozwój głębokiej, wilgotnej konwekcji.

OMÓWIENIE:

... Obszar objęty 1. stopniem zagrożenia ...

W zasięgu lokalnych stref zbieżności wiatru modele numeryczne wskazują na wyraźne nasilenie się niestabilności powietrza. Energia potencjalna dostępna drogą konwekcyjną (CAPE) w godzinach popołudniowych i wieczornych może wzrosnąć w okolice 1000-2000 J/kg. Nasilający się z biegiem dnia pionowy uskok kierunkowy wiatru w dolnych 3 km troposfery prawdopodobnie wzmocni potencjał do rozwoju kilku mocno uwodnionych superkomórek burzowych, generujących ulewne opady deszczu, grad o średnicy do 2-3,5 cm oraz punktowo silne porywy wiatru. Na ogół słaby przepływ poziomy mas powietrza nie będzie sprzyjać dobrej organizacji burz - ich formowania należy upatrywać przede wszystkim na 2-3 strefach konwergencji (większa akumulacja pary wodnej), gdzie możliwe są nadmierne sumy opadowe skutkujące lokalnymi podtopieniami / zalaniami. Ze względu na silniejsze przyspieszanie prądów wstępujących w korelacji ze zbieżnościami wiatru w dolnej troposferze nie można wykluczyć powstania kilku zalążków trąb powietrznych, a być może nawet pojedynczej, w pełni wykształconej, krótkotrwałej trąby powietrznej (niewielkie ryzyko). Największej aktywności burz pulsacyjnych oraz superkomórkowych należy oczekiwać po południu i wieczorem, przy czym podwyższona niestabilność troposfery będzie sprzyjać dalszemu trwaniu konwekcji do końca okresu ważności prognozy. Pierwsze burze możliwe są już z samego rana.

MAPKA Z PROGNOZĄ:
Obrazek
Pozdrawiam,
Grzegorz Zawiślak

Obrazek
Obrazek

FanPage: http://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Zawi%C5%9Blak-Polish-Storm-Chaser/198029370337933?ref=hl
E-mail: grzegorz.zawislak@wp.pl
YouTube: http://www.youtube.com/user/GrzesPLB?feature=mhee
Skype: grzes.p.l.b
Offline
Avatar użytkownika

Krzysztof_Ostrowski

SkyPredict

SkyPredict

 • Posty: 1467
 • Dołączył(a): wtorek, 30 wrz 2008, 14:36
 • Lokalizacja: Białystok
 • Numer GG: 8744878

Re: Czerwiec 2018

Postniedziela, 10 cze 2018, 22:10

PROGNOZA SIŁY I AKTYWNOŚCI BURZ DLA POLSKI
Ważna od 11.06.2018 godz. 08:00 CEST do 12.06.2018, godz. 08:00 CEST

STOPIEŃ 1 ZAGROŻENIA został wydany głównie z powodu ryzyka ulewnych opadów deszczu oraz w mniejszym stopniu z powodu ryzyka opadów gradu i silnych porywów wiatru.

SYTUACJA SYNOPTYCZNA:


W poniedziałek do Polski wkroczy chłodny front atmosferyczny związany z niżem Skandynawskim. Powietrze przed frontem będzie cechować się dużą zawartością pary wodnej, co daje możliwość wystąpienia przelotnych opadów oraz burz na przeważającym obszarze naszego kraju. Masa powietrza napływająca za frontem przyniesie ochłodzenie w kolejnych dniach.

OMÓWIENIE:

...Obszar objęty 1 stopniem zagrożenia oraz możliwością burz...


W rejonie prognozowana jest umiarkowana/duża chwiejność (CAPE 800-2000 J/kg). Mechanizmy wspomagające w strefie przedfrontowej (ruchy wznoszące i konwergencja) ułatwią inicjację zjawisk konwekcyjnych. Komórki burzowe będą na ogół rozwijać się w warunkach małych lub umiarkowanych pionowych uskoków wiatru (na wschodzie DLS osiągnie 10-15 m/s, na pozostałym obszarze do 10 m/s). W takich warunkach spodziewany jest rozwój przede wszystkim burz wielokomórkowych w formie klastrów. Na wschodzie kraju, ze względu na obecność zatoki niżowej i nieco podwyższone ścinanie, istnieje pewna szansa uformowania się niedużego układu liniowego lub krótkotrwałej superkomórki. Dość duża wodność troposfery (30-37 mm) w połączeniu z możliwością utworzenia rozległej burzy wielokomórkowej zwiększa ryzyko ulewnych opadów deszczu, które mogą powodować lokalne podtopienia i zalania. Ponadto, miejscami nie można wykluczyć opadów gradu (o średnicy do 2 cm) oraz silniejszych porywów wiatru. Gwałtowne zjawiska są możliwe przede wszystkim na obszarze objętym pierwszym stopniem zagrożenia. Burze możliwe są już od godzin porannych, ale późnym wieczorem powinny opuścić Polskę.


MAPA Z PROGNOZĄ:
Obrazek
Pozdrawia Krzysiek ;)

Obrazek
gg: 8744878
e-mail: krzysio.ostrowski@gmail.com
Offline
Avatar użytkownika

Rafał_Grzybowski

SkyPredict

SkyPredict

 • Posty: 403
 • Dołączył(a): piątek, 22 sie 2008, 13:34
 • Lokalizacja: Konin
 • Pseudonim: Grzybek
 • Numer GG: 7004574

Re: Czerwiec 2018

Postponiedziałek, 11 cze 2018, 23:59

PROGNOZA SIŁY I AKTYWNOŚCI BURZ DLA POLSKI
Ważna od 12.06.2018 godz. 08:00 CEST do 13.06.2018, godz. 08:00 CEST

STOPIEŃ 2. ZAGROŻENIA zostaje wydany dla Polski południowo-wschodniej głównie z powodu wystąpienia nawalnych opadów deszczu, silnych porywów wiatru, opadów gradu oraz minimalnego ryzyka wystąpienia trąby powietrznej

STOPIEŃ 1. ZAGROŻENIA zostaje wydany dla Polski południowej ze względu na intensywne opady deszczu, silne porywy wiatru i w mniejszym stopniu ze względu na opady gradu.


SYTUACJA SYNOPTYCZNA:

Przed nami zróżnicowany pogodowo wtorek. Nasz kraj podzieli się na dwie strefy, słoneczną północ oraz pochmurne, deszczowe i burzowe południe. Za taki stan rzeczy odpowiadać będzie płytki dynamiczny układ niskiego ciśnienia wędrujący nad południowo-wschodnią częścią Polski. Dodatkowo południowymi krańcami przemieszczać będzie się zafalowanie na froncie, na którym od rana mogą występować ulewne opady deszczu oraz miejscami burze. Z uwagi na krótkotrwałą obecność ciepłego sektora na SE kraju, nadal zalegać tam będzie wilgotne i gorące powietrze zwrotnikowe. Od około południa w tej części przewidujemy gwałtowną inicjację komórek burzowych. Jednak jest spore ryzyko wystąpienia zachmurzenia po nocnym układzie znad Czech, więc sytuacja może być niepewna.

OMÓWIENIE:

…Obszar objęty 2 stopniem zagrożenia…

Z uwagi na niepewne prognozy nasz obszar 2 stopnia zagrożenia zostanie poszerzony, ponieważ do końca nie wiadomo gdzie przejdzie strefa silnych burz. Jeśli sytuacja będzie dynamiczna, prognoza będzie aktualizowana!

W rejonie prognozowana jest znaczna chwiejność atmosfery (CAPE 1000-2000 J/kg), a wskaźnik niestabilności osiągnie (LI do -7 ⁰C). Silne procesy wspomagające rozwój komórek burzowych są prognozowane zwłaszcza w obrębie zafalowania oraz potencjalnego niżu. Pojawi się także spora wodność atmosfery (PW 37 – 42 mm), a stosunek zmieszania Mixing Ratio wyniesie 10 – 14 g/kg, co będzie świadczyć o dużej ilości pary wodnej w powietrzu. Takie zestawienie parametrów termodynamicznych może skutkować nawalnymi opadami deszczu.

Wraz z warunkami termodynamicznymi, pojawi się kinematyka. W związku z zaostrzeniem się fali na południu kraju, pojawi się silniejszy przepływ, co za tym idzie, większe uskoki pionowe wiatru DLS 0-6 km (10 – 25 m/s) LLS 0-1 km (10 – 15 m/s) oraz skrętność wiatru SRH 0-3 km (100 – 300 m2/s2). Zestawienie tych parametrów może spowodować powstanie silnych superkomórek burzowych, a w późniejszym czasie układu liniowego. Gdzie przejdą te zorganizowane struktury do końca nie będzie wiadome, jednak charakteryzować się będą dużą intensywnością.

Podczas przechodzenia superkomórek głównym zagrożeniem będą silne, niszczące porywy wiatru 80 – 90 km/h (lokalnie osiągać mogą 100 km/h) oraz opady dużego gradu (punktowo o średnicy nawet do 4 cm). Nie wykluczone jest pojawienie się 1-2 trąb powietrznych.

…Obszar objęty 1 stopniem zagrożenia oraz możliwością burz…

W tym obszarze burze mogą pojawić się już od godzin porannych. Będą to prawdopodobnie pozostałości po układzie MCS znad Czech. Prognozowane są słabsze warunki na rozwój silnych burz, jednak nadal mogą stwarzać duże zagrożenie, szczególnie superkomórki . Energia potencjalna dostępna konwekcyjnie wyniesie 500 – 1500 J/kg. Tutaj również głównym czynnikiem wspomagającym konwekcję będzie spora wodność atmosfery (około 40 mm) oraz spore wznoszenie w środkowej troposferze. Wystąpią również warunki kinematyczne DLS 0-6 km (10 – 20 m/s), a SRH 0-3 km (100 – 400 m2/s2). Głównym zagrożeniem będą ulewne opady deszczu, silne porywy wiatru (punktowo do 90 km/h) oraz opady gradu (lokalnie do 2 cm).

MAPKA Z PROGNOZĄ:
Obrazek
gg: 7004574

email: rafalgrzybowski91@gmail.com

skype: dest1ny91
Offline
Avatar użytkownika

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

 • Posty: 4697
 • Dołączył(a): niedziela, 11 lis 2007, 20:24
 • Lokalizacja: Warszawa
 • Numer GG: 0

Re: Czerwiec 2018

Postśroda, 13 cze 2018, 00:55

PROGNOZA SIŁY I AKTYWNOŚCI BURZ DLA POLSKI
Ważna od 13.06.2018, godz. 08:00 CEST do 14.06.2018, godz. 08:00 CEST

STOPIEŃ 1. ZAGROŻENIA zostaje wydany dla południowo-wschodniej części kraju (Karpaty) głównie z powodu ryzyka wystąpienia nawalnych opadów deszczu oraz opadów dużego gradu.

SYTUACJA SYNOPTYCZNA:

Przeważająca część Polski znajduje się pod wpływem chłodniejszego powietrza polarnego morskiego, które napłynęło w ciągu ostatnich godzin z północnego zachodu. Jedynie nad południowo-wschodnimi krańcami kraju znajduje się cieplejsza masa powietrza, która charakteryzuje się także znaczną chwiejnością termodynamiczną. Chwiejność ta jest jednak ograniczania przez zachmurzenie związane z pofalowanym frontem atmosferycznym biegnącym od południowej części Francji przez południe naszego kraju po Ukrainę. Na południe od Polski formuje się płytki niż, który w najbliższych kilkudziesięciu godzinach będzie mieć duży wpływ na przebieg pogody w południowych dzieleniach naszego kraju. W okresie ważności prognozy w rejonie Polski w dolnej troposferze będzie występował wiatr o niewielkiej prędkości, natomiast w środkowej i górnej troposferze wiatr będzie wiał mocniej (maksymalnie do 30-35 m/s na wysokości izobarycznej 300 hPa).

OMÓWIENIE:

… Polska południowo-wschodnia (Karpaty) …

Nie wiadomo, czy strefa dużych wartości energii CAPE (nawet do 1500-2000 J/kg) sięgnie południowego wschodu naszego kraju (południe woj. małopolskiego i podkarpackiego). Jeżeli sięgnie, w ciągu dnia w tej części Polski spodziewany jest rozwój ośrodków burzowych. Pionowe ścinanie wiatru DLS do 20 m/s zapewni dobre warunki do organizowania się układów burzowych w trwalsze superkomórki mogące przynosić bardzo silne opady deszczu (PW do ok. 35-38 mm) i dużego gradu (średnica do ok. 3 cm). Nie wykluczony jest przypadek układu burzowego o charakterze training storms, co może być przyczyną większych podtopień i powodzi błyskawicznej. Najwięcej burz prognozowanych jest na godziny popołudniowe i wieczorne. W nocy z środy na czwartek strefa burz w postaci układu wielokomórkowego może przemieścić się bardziej na północ, w rejon północnej granicy Pogórza Karpackiego.

… pozostały obszar kraju objęty możliwością wystąpienia burz …

W tym obszarze prognozowana jest wartość energii CAPE do ok. 250-400 J/kg. Po południu rozwiną się izolowane komórki konwekcyjne lub niewielkie skupiska komórek, które mogą wytwarzać wyładowania atmosferyczne. W niektórych częściach kraju zjawiska mogą utrzymywać się do wieczora, a nawet pierwszej cześć nocy. Choć zjawiska będą słabe (a w większości przypadków komórki konwekcyjne nie będą generować wyładowań atmosferycznych) to z uwagi na wolne przemieszczanie się komórek mogą punktowo wystąpić duże sumy opadowe.


MAPKA Z PROGNOZĄ:
Obrazek
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur
e-mail: artur88.toxic(at)gmail.com
http://lowcyburz.pl/author/Artur_Surowiecki/
Offline
Avatar użytkownika

Szymon Walczakiewicz

SkyPredict

SkyPredict

 • Posty: 1309
 • Dołączył(a): wtorek, 2 wrz 2008, 15:00
 • Lokalizacja: Szczecin, Zachodniopomorskie
 • Pseudonim: Equator
 • Numer GG: 666327

Re: Czerwiec 2018

Postczwartek, 14 cze 2018, 10:15

PROGNOZA SIŁY I AKTYWNOŚCI BURZ DLA POLSKI
Ważna od 14.06.2018, godz. 10:00 CEST do 15.06.2018, godz. 08:00 CEST

SYTUACJA SYNOPTYCZNA:


W czwartek Polska będzie pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z Wyżem Azorskim. Na południowym-wschodzie zaznaczy się obecność niżu znad Ukrainy. Nad północno-wschodnią częścią kraju w środkowej i górnej troposferze wkroczy fala górna, która odpowiedzialna będzie za rozwój burz. Do Polski napłynie z północnego-zachodu powietrze polarno-morskie.

OMÓWIENIE:

… Obszar objęty możliwością burz …

… Polska północno-wschodnia …


W czwartek na Mazurach i Podlasiu prognozowane są pojedyncze komórki burzowej. Wartości energii termodynamicznej nie przekroczą 200-300 J/kg przy LI dochodzącym do -2°C. Wartości ścinania wiatru oprócz południowo-wschodniej części regionu objętego zagrożeniem będą niskie (DLS <10 m/s). Burze będą miały charakter pojedynczych komórek konwekcyjnych, którym towarzyszyć będą w szczególności umiarkowane i silne opady deszczu do 15-20 mm w czasie trwania zjawiska oraz silny wiatr w porywach do 70 km/h.

MAPA Z PROGNOZĄ:
Obrazek
Pozdrawiam
Szymon


Obrazek

e-mail: szymon.com@wp.pl
Skype: szymi7
Offline

Piotrek_Koziana

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

 • Posty: 412
 • Dołączył(a): poniedziałek, 16 sie 2010, 09:00
 • Lokalizacja: Maków Podhalański/Kraków
 • Numer GG: 25761450

Re: Czerwiec 2018

Postniedziela, 17 cze 2018, 09:39

PROGNOZA SIŁY I AKTYWNOŚCI BURZ DLA POLSKI
Ważna od 17.06.2018, godz. 10:00 CEST do 18.06.2018, godz. 08:00 CEST

SYTUACJA SYNOPTYCZNA

W niedzielę nastąpi istotna przebudowa pola barycznego wpływająca na pogodę w naszym kraju. Do Polski, która wcześniej znajdowała się w obrębie rozległego wału wysokiego ciśnienia, zbliży się zatoka niskiego ciśnienia z dolnym ośrodkiem przemieszczającym się łukiem od Szkocji do południowej części Skandynawii. Po południu do zachodniej części Polski wkroczy związany z nim chłodny, lecz niezbyt aktywny front atmosferyczny, rozdzielający ciepłą i mocno przetransformowaną masę powietrza polarnego morskiego od chłodniejszej masy powietrza tego samego typu. W godzinach popołudniowych i wieczornych, na froncie tym jak i na lokalnych strefach przedfrontowej zbieżności wiatru, mogą rozwinąć się chmury Cumulonimbus przynoszące lokalne opady deszczu i burze.

OMÓWIENIE


...Obszar objęty możliwością burz...

Dzięki zatoce niskiego ciśnienia, w zachodniej części kraju dojdzie do nagromadzenia wilgoci w troposterze. Jej całkowita wodność wzrośnie do 30-35 mm. Potencjalna energia konwekcji CAPE znajdzie się w przedziale 300-1000 J/kg. Zwłaszcza w północno-zachodniej części kraju towarzyszyć jej będzie podwyższony przepływ powietrza, czego skutkiem będzie umiarkowane ścinanie wiatru z poziomu 0-6 km wynoszące 10-18 m/s.

Największe prawdopodobieństwo wystąpienia burz dotyczy województw zachodnich (woj. zachodniopomorskie, lubuskie, zachodnia część Wielkopolski oraz zachodnia część Dolnego Śląska). Tam po południu i wieczorem możliwy będzie rozwój burz w postaci pojedyńczych komórek, multikomórek, a być może także superkomórek. Podczas ich przechodzenia należy spodziewać się intensywnych opadów deszczu dochodzących do 20-25 mm. Lokalnie możliwe będą także opady gradu o średnicy nie przekraczającej 1-1,5 cm, a także silne porywy wiatru dochodzące do 80 km/h. Istnieje także podwyższone ryzyko pojawienia się trąby powietrznej typu landspout, zwłaszcza w północno-zachodniej części kraju. Burz należy spodziewać się głównie w godzinach popołudniowych, a wieczorem i w nocy ich aktywność powinna słabnąć i zanikać.

W południowej części kraju burze spodziewane są głównie na terenach górskich i podgórskich, gdzie niewielka chwiejność rzędu 300-500 J/kg będzie wspomagana przez orografię terenu.

MAPKA Z PROGNOZĄ
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Krzysiek_Piasecki

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

 • Posty: 558
 • Dołączył(a): wtorek, 25 maja 2010, 00:26
 • Lokalizacja: Warszawa - Białołęka (północ miasta)
 • Numer GG: 0

Re: Czerwiec 2018

Postponiedziałek, 18 cze 2018, 03:06

PROGNOZA SIŁY I AKTYWNOŚCI BURZ DLA POLSKI
Ważna od 18.06.2018, godz. 08:00 CEST do 19.06.2018 godz. 08:00 CEST


SYTUACJA SYNOPTYCZNA:
Zachodnia Polska znajdzie się w zasięgu rozległego klina wyżowego, a nad większością kraju zalegać będzie dość sucha masa powietrza. Chwiejność pojawi się za to w pasie od Suwalszczyzny przez Mazowsze po Ziemię Łódzką i Śląsk oraz na południowym wschodzie kraju (głównie Podkarpacie). Obszary te będą się znajdować pod wpływem zatoki związanej z niżem przemieszczającym się nad Skandynawią (pas od Suwalszczyzny po Śląsk) oraz w zasięgu chwiejnej masy napływającej z południowego wschodu dzięki niżowi znad rejonu Rumunii (Podkarpacie).

OMÓWIENIE:

... Obszar objęty możliwością wystąpienia burz ...

W pasie od Suwalszczyzny po Mazowsze i Ziemię Łódzką chwiejność osiągnie do około 500 J/kg, dzięki czemu będą mogły się rozwijać chmury konwekcyjne. Miejscami przyniosą one także wyładowania - tym większa szansa, im dalej na północny wschód wyznaczonego obszaru. Burzom towarzyszyć mogą dość intensywne opady, ale na ogół nie będą przekraczać 10-15mm - tylko punktowo mogą sięgnąć 20mm.

Większa szansa na burze istnieje na południowym wschodzie kraju, gdzie dotrze chwiejna masa powietrza zwrotnikowego. Chociaż większość burz przejdzie nad Ukrainą, to prawdopodobnie zahaczą one także o Polskę. Głównym zagrożeniem będą silne opady deszczu do 20-25mm, a miejscami także grad do 1-2cm i wiatr do 80km/h. Ze względu na znaczną chwiejnośc (SBCAPE nawet do 1500 J/kg) burze mogą się charakteryzować sporą aktywnością elektryczną. Możliwe jednak, że w całości przejdą poza terytorium Polski. W razie potrzeby prognoza będzie aktualizowana.

MAPA Z PROGNOZĄ:
Obrazek
Zdjęcia burzowe i nie tylko ;) -> http://krzysiek26.flog.pl/
Offline
Avatar użytkownika

Krzysztof_Ostrowski

SkyPredict

SkyPredict

 • Posty: 1467
 • Dołączył(a): wtorek, 30 wrz 2008, 14:36
 • Lokalizacja: Białystok
 • Numer GG: 8744878

Re: Czerwiec 2018

Postponiedziałek, 18 cze 2018, 18:17

PROGNOZA SIŁY I AKTYWNOŚCI BURZ DLA POLSKI
Ważna od 19.06.2018 godz. 08:00 CEST do 20.06.2018, godz. 08:00 CEST

SYTUACJA SYNOPTYCZNA:


We wtorek przez Polskę będzie przechodził mało aktywny chłodny front atmosferyczny. Na południowym-wschodzie naszego kraju, przed frontem, będzie wciąż zalegać wilgotniejsza i chwiejna masa powietrza, co oznacza możliwość rozwoju burz.

OMÓWIENIE:

...Obszar objęty możliwością burz...


W rejonie prognozowana jest mała/umiarkowana chwiejność (CAPE 400-1000 J/kg). W ciągu dnia, na skutek insolacji, miejscami rozwiną się chmury kłębiasto-deszczowe. W środowisku niedużych pionowych uskoków wiatru prognozowany jest rozwój pojedynczych komórek. Miejscami mogą one przynieść intensywne, przelotne opady deszczu oraz silniejszy wiatr. Największe szanse rozwoju burz przypadają na godziny popołudniowe.

MAPA Z PROGNOZĄ:
Obrazek
Pozdrawia Krzysiek ;)

Obrazek
gg: 8744878
e-mail: krzysio.ostrowski@gmail.com

Powrót do Oficjalne prognozy meteorologiczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron