Teraz jest czwartek, 23 lis 2017, 22:24

Miłomłyn (okolica), Warmińsko-Mazurskie. Gdzie te burze?

Podsumowania miesięczne z Waszych miejscowości dotyczące temperatur, zachmurzenia, itp. oraz podsumowania groźnych zjawisk meteorologicznych, które przetoczyły się nad naszym krajem.
  • Autor
  • Wiadomość

jaszek7777

• Pseudonim: Jaszek
  • Numer GG: 0

Miłomłyn (okolica), Warmińsko-Mazurskie. Gdzie te burze?

Postwtorek, 21 lip 2015, 18:28

Witam na forum.

Już od 30 lat (od urodzenia) mieszkam w niewielkiej osadzie pod Miłomłynem (Warmińsko-Mazurskie, Mazury Zachodnie). Od co najmniej kilku już lat obserwuję dziwne i nasilające się zjawisko. Otóż w mojej okolicy jest coraz mniej burz. Te, które już są są słabe, krótkotrwałe, bez licznych wyładowań, ulewnego deszczu, etc.

Wiele razy obserwując mapy radarowe, na których front burzowy przemieszcza się zwartą linią z zachodu na wschód zauważam już na wysokości mniej więcej Wisły, jak ten na wysokości mojej okolicy rozrywa się i jedna część podąża na północny wschód (Zalewo, Morąg, Elbląg...), druga zaś na południowy-wchód (Nowe Miasto Lubawskie, Lubawa, Olsztynek). Tak z reguły najczęściej omija to mój region.

Pamiętam jeszcze kilkanaście lat temu groźne chmury, ulewne deszczem grad, liczne wyładowania, etc. Teraz jak sięgam pamięcią nie pamiętam prawdziwej chmury burzowej. Jeśli już grzmi, to gdzieś w oddali i burza przychodzi razem z ochłodzeniem i umiarkowanym deszczem oraz całkowitym zachmurzeniem, przy czym to wszystko zawsze poprzedza (burzę).

Kilkukrotnie próbowałem obalić moją teorię, ale nie dałem rady. Coś jest nie tak. W tym roku grzmiało... dwa razy. Słabo, kilka grzmotów, bez ulewnego deszczu.

Co się dzieje? Tai region? Ostatnio tu nawet lata są bardzo chłodne...

Marek_Polakowski

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: @lowcaburz
  • Numer GG: 6395066

Re: Miłomłyn (okolica), Warmińsko-Mazurskie. Gdzie te burze?

Postwtorek, 21 lip 2015, 19:16

Witam,
Nowe wątki umieszczamy w odpowiednim dziale (np. Dla działu Podsumowania są dwa poddziały: Ogólne i Województwa i tam zaczynamy wątek lub piszemy w bieżącym) a w celu przywitania się to polecam dział: O nas ;)
Pozdrawiam,
Marek Polakowski

FanPage: http://www.facebook.com/lowcaburz

jaszek7777

• Pseudonim: Jaszek
  • Numer GG: 0

Re: Miłomłyn (okolica), Warmińsko-Mazurskie. Gdzie te burze?

Postwtorek, 21 lip 2015, 19:59

Wiem, zauważyłem że jest w błędnym dziale już po fakcie. Internet mi zamulił i wyszło jak wyszło. Mam nadzieję, że moderatorzy przeniosą go w odpowiednie miejsce.

Powrót do Podsumowania