Strona 1 z 1

Czerwiec 2016 - Europa

PostNapisane: wtorek, 21 cze 2016, 22:02
przez twmichal
W mediach można znaleźć bardzo dużo materiałów dokumentujących zniszczenia dokonane przez układ który narodził się w Serbii, a następnie przeszedł przez Węgry, Rumunię, Ukrainę, Białoruś i dalej w głąb Rosji. Superkomórka, która w tym czasie narodziła się nad Słowacją i przeszła przez Polskę i Białoruś wydaje się niczym w porównaniu z drogą tego monstrum: GIF To prawie 2000km!

Na fb Severe Weather Europe pojawiają się zdjęcia i filmy tornada które przeszło nad miejscowością Pancevo w Serbii oraz gradzin które miały średnicę do 12cm!

Obrazek Obrazek Obrazek

Re: Czerwiec 2016 - Europa

PostNapisane: czwartek, 23 cze 2016, 22:16
przez MateuszB
Aktualnie w Europie Środkowej, a dokładnie w Belgii, Holandii, północno-zachodnich Niemczech oraz Danii występują burze o bardzo gwałtownym charakterze. Burze charakteryzują się bardzo silnym downburstem. Sygnatura odbiciowości radarowej przekracza 60dBZ co oznacza, że występują tam najprawdopodobniej opady gradu jak i bardzo ulewny, nawalny deszcz. Burze wielokomórkowe jak i superkomórki są bardzo aktywne elektrycznie. Już w najbliższym czasie będziemy mogli zobaczyć zapewne szkody jakie te burze wyrządziły. Załączam zdjęcie ze strony lightningmaps.org
Jak będę wiedział więcej, to opublikuję to tutaj ;)
Obrazek

@edit - pierwsze fotki :
Obrazek
Obrazek