Teraz jest poniedziałek, 20 lis 2017, 17:11

sytuacja baryczna z mapy

Zbiór wszelkich artykułów związanych z pogodą, opracowań oraz innych przydatnych informacji
  • Autor
  • Wiadomość

jakies123

• Pseudonim: adi123
  • Numer GG: 0

sytuacja baryczna z mapy

Postponiedziałek, 2 paź 2017, 17:22

Witam wszystkich chciałbym prosić wasz o pomoc .
Mam określić w trzech punktach w danym obszarze lub punktu np w Gdyni na podstawie mapy przykładowej .

1. Czy występuję ostrzeżenie czy nie ?(Wiem ze na podstawie obliczonej prędkości wiatru ,Ile w by ostrzeżenie jest?)
2.Co kształtuje pogodę (czy pogodę kształtuje południowa część niżu z nad zatoki w strefie odziaływania frontu chłodnego? Jakie opcje tutaj mogą być i jak je rozczytać z takiej mapy.Kiedy występuje południowa cześć niżu a północna wtedy kiedy jesteśmy od centrum niżu na południu to wtedy jest południowa?kiedy pogodę kształtuje front okluzji o charakterze chłodnym gdy jest wklęsła okluzja ? Ogólnie szukałem takich rożnych wariacji co kształtuje na podstawie takiej mapy ale bez rezultatu pozytywnego...
3.Widzialność jaka i opady jak nasilone i czy występują czy mogą być burze (Jak to rozczytać )

Czy słuszne jest obliczenie predkości wiatru np w danym punkcie w obszarze nam zainteresowanym miedzy izobarami mierzymy odległość póżniej z tą odległośćia "idziemy na skale wiatrowa" i interpolujemy i mnożymy x 0.7 i wtedy wychodzi nam wiatr v w węzłach ?)
Obrazek

Powrót do Wiedza meteorologiczna