Teraz jest wtorek, 12 gru 2017, 23:34

Meteorologia - ksiażki

Zbiór wszelkich artykułów związanych z pogodą, opracowań oraz innych przydatnych informacji
  • Autor
  • Wiadomość

Meteomark

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 0

Re: Meteorologia - ksiażki

Postczwartek, 12 cze 2014, 00:10

Widzę, że jest już drugie wydanie "Wielkiej Księgi Chmur" Richarda Hamblyna, ale dlaczego jest przynajmniej o 10 zł tańsze? Wiecie może? Coś tam się zmieniło? Liczba stron jest ta sama...

Jeszcze trudniej dostępna jest książka Disy Leitch „Jak prognozować pogodę". Można jeszcze gdzieś ją dostać?

A teraz ode mnie pozycja z lat 90. Poznańskie wydawnictwo Kurpisz - Wielka Encyklopedia Geografii Świata, Tom 5, Pogoda i klimat Ziemi, Jan Tamulewicz, 360 stron. Dość szerokie podsumowanie wiedzy o klimacie i pogodzie napisane przystępnym językiem, bogato ilustrowana. Kiedyś każdy tom kosztował z 40 zł, a teraz w jednym ze sklepów widziałem za 9,90 zł.
Obrazek
Obrazek

Tomnord15

• Pseudonim: Tomnord15
  • Numer GG: 8829734

Postczwartek, 19 cze 2014, 20:28

Czy ktoś korzystał lub zamawiał bardziej zaawansowane książki ze sklepu IMGW? Ja posiadam w sumie jedną bardzo wyczerpującą pozycję pt. Monografia powodzi lipiec 1997 Dorzecze Odry i powiem że to książka która zwiera dużo danych na temat przyczyn i skutków powodzi w 1997. A teraz chcę zamówić sobie materiały badawcze pt.Meteorologiczne i morfologiczne uwarunkowania ekstremalnych opadów atmosferycznych w dorzeczu górnej i środkowej Odry . Gdyż bardzo interesuje mnie zwłaszcza powstawanie opadów podczas niżów genueńskich.

https://sklep.imgw.pl/index.php?str=3&id_produktu=68

Szymon Walczakiewicz

SkyPredict

SkyPredict

• Pseudonim: Equator
  • Numer GG: 666327

Postniedziela, 22 cze 2014, 15:10

Napisz do nich e-maila z zamówieniem. Powinni się odezwać.
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

e-mail: szymon.com@wp.pl

Tomnord15

• Pseudonim: Tomnord15
  • Numer GG: 8829734

Postpiątek, 4 lip 2014, 11:17

Jakby ktoś zamawiał ze strony IMGW książki to nie polecam płacić przelewem, mają błąd na stronie przez co zamówioną i zapłaconą pozycję wyświetla jako nie zapłaconą. Efekt jest taki że zapłaciłem a książki nie otrzymałem jeszcze. Na dodatek bardzo ciężko skontaktować się ze sklepem. A szkoda, bo jest tam wiele ciekawych pozycji z dziedziny meteorologii.
Edit: Strona sklepu IMGW została zamknięta i książki nie otrzymam, ale za to zamówiłem sobie Wielką Księgę Chmur i Atlas Niezwykłych chmur Richarda Hamblyna bardzo tanio. Zobaczę jaką wiedzę niosą ze sobą te książki. Bo po komentarzach użytkowników PŁB wygląda na to że opłaca się je kupić.
Poprzednia strona

Powrót do Wiedza meteorologiczna