Teraz jest środa, 18 paź 2017, 20:32

Meteorologia - ksiażki

Zbiór wszelkich artykułów związanych z pogodą, opracowań oraz innych przydatnych informacji
  • Autor
  • Wiadomość

Daniel_Skoczylas

Meteorologia - ksiażki

Postpiątek, 1 sie 2008, 20:42

Witam Wszystkich

Czasem ktoś pyta się o książki w formie elektronicznej. Wiec znalazłem trochę książek.
Poniżej zamieszczam Wam link do ściągnięcia tych książek, oczywiście wszystkie są w formacie .pdf
Ebooki meteorologia

P.S.

Jeśli coś znajdę jeszcze to Wam dodam.

Pozdrawiam
lightning_bolt

Łukasz_Wojtyła

Zbanowany

Zbanowany

• Numer GG: 0

Meteorologia - ksiazki

Postniedziela, 24 sie 2008, 05:01

Witam.

Co do wersji elektronicznych książek w dziale Hyde park/Spam jest temat gdzie dodałem wiele bardzo ciekawych pozycji, zapraszam.

Link do tematu: http://forum.lowcyburz.pl/viewtopic.php?f=30&t=1220

Guzik29

Meteorologia - ksiazki

Postponiedziałek, 1 wrz 2008, 12:39

Witam:)
Chciałbym zaproponować dwie pozycje uważam, że są one napsiane w sposób przystępny i jasny:
Niestety ale nie posiadam ich w formie pdf:|

1) Meteorologia i klimatologia
autorzy: U. Kossowska- Cezak D. Martyn, K. Olszewski, M. Kopacz- Lembowicz
wydawnictwo: Warszawa, Łódz Wyd Nawukowe PWN

2) Meteorologia dla geografów
autor: Alojzy Woś
wyd: Warszawa Wyd. NAukowe PWN

Roman_Maciejewski

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 15874655

Podstawy Agrometeorologii

Postpiątek, 3 paź 2008, 13:01

Szperając dziś w nocy po internecie znalazłem ciekawy podręcznik z agrometeorologii, który został opracowany przez prof. dr. hab. Zbigniewa Szwejkowskiego. Podręcznik zawiera bardzo wiele ciekawych wiadomości na temat meteorologii, moim zdaniem przyda się wielu z nas w celu uzyskania jeszcze większego zasobu wiedzy.

Dla przybliżenia podaję spis treści zaczerpnięty z podręcznika (Uwzględniłem tylko rozdziały, aby znacząco nie wydłużyć posta).
SPIS TREŚCI
II. POMIARY I OBSERWACJE METEOROLOGICZNE
III. ATMOSFERA ZIEMSKA
IV. PROMIENIOWANIE SŁONECZNE
V. CIEPŁO I TERMIKA UKŁADU PODŁOŻE –ATMOSFERA
VI. OBIEG WODY W PRZYRODZIE I JEJ PRZEMIANY FAZOWE
VII. CIŚNIENIE ATMOSFERYCZNE
VIII. CYRKULACJA POWIETRZA
IX. ANALIZA I PROGNOZA POGODY
X. KLIMAT
XI. WSPÓŁCZESNE PROBLEMY KLIMATYCZNE ŚWIATA I ICH ASPEKTY EKOMICZNO -PRAWNE
XII. METEOROLOGIA ROLNICZA
REFERENCJE
ILUSTRACJE

Do ściągnięcia pod linkiem:
www.wsa.edu.pl/baza/pobierz/AgroMeteorologia.pdf
GG: 15874655
Pozdrawiam, Roman Maciejewski.

Łukasz_Wojtyła

Zbanowany

Zbanowany

Meteorologia - ksiazki

Postwtorek, 7 paź 2008, 10:11

Witam.

Wczoraj odwiedziłem moją Wojewódzką Bibliotekę, wklepałem parę haseł do kompa związane z meteorologią, dużo tego było ale byłem ograniczony posiadanym wolnym czasem więc wypożyczyłem 4 książki pierwsze z brzegu, muszę dodać że miło mi się zrobiło gdy podszedłem do pani z 4 książkami o meteorologi i usłyszałem "Czyżbym miała przyjemność spotkać na żywo Łowce Burz?" hehe jak się okazało Pani się interesuje od dawna naszym stowarzyszeniem ale jedynie słyszała o nim z prasy i telewizji, pogadaliśmy sobie trochę ;)

Wracając do tematu, Posiadam 4 książki poniżej przedstawione na okres 4 Tygodni, oczywiście wątpię żeby mi się chciało tyle stron skanować pojedynczo i tworzyć pdf-y. Jednakże przedstawię poniżej spis treści owych książek. Jakby ktoś chciał przeczytać jakiś temat proszę do mnie napisać na GG lub PW podając książkę i tytuł rozdziału a zrobię skan tematu i wyśle danej osobie na maila interesujący go temat w formacie pdf

Oczywiście w miarę czytania tych książek jeśli uznam któryś temat za ciekawy i warty zaprezentowania go, to umieszczę go w dziale meteorologia wraz z tekstem i zdjęciami, wykresami itd.

Książki:

KLIMAT POLSKI - Wydawnictwo naukowe PWN, Alojzy Woś - Klimatolog, założyciel i kierownik zakładu klimatologii.
Spis Treści:

ObrazekObrazek..Obrazek

METEOROLOGIA I KLIMATOLOGIA - pod redakcją Prof. dr. hab. Krzysztofa Kożuchowskiego.
Spis Treści:
ObrazekObrazek..ObrazekObrazek

METEOROLOGIA DLA KAŻDEGO. - M. Schmidt - Wydawnictwo Komunikacji i Łączności.
Spis Treści:
ObrazekObrazek..ObrazekObrazek

KLIMATOLOGIA OGÓLNA - Wincenty Okołowicz, - Książka posiada obszerny wykaz haseł meteorologicznych.
Spis Treści:
Obrazek..ObrazekObrazek..ObrazekObrazek

Wybrane książki posiadam na okres 4 tyg.

Pozdr.

Szymon Walczakiewicz

SkyPredict

SkyPredict

• Pseudonim: Equator
  • Numer GG: 666327

Meteorologia - ksiazki

Postwtorek, 7 paź 2008, 11:31

Ja polecam bardzo dobre ksiazki: "Meteorologia synoptyczna" - Zwieriew (głównie dla osób, które chcą czegoś się dowiedzieć o prognozowaniu pogody i nie tylko).
"Pogoda i klimat" - Roth G.D. (to jest książka przeznaczona głównie dla osób, które chcą się dowiedzieć podstaw z meteorologii. Bardzo wiele ciekawych ilustracji).
"Meteorologia i klmiatologia" - Chromow
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

e-mail: szymon.com@wp.pl

Michał_Żarnowski

Sympatyk

Sympatyk

• Lokalizacja: Dąbrowa koło Śremu(Wielkopolska)/ Środa Wielkopolska
  • Pseudonim: Żar
  • Numer GG: 2018032

Meteorologia - ksiazki

Postsobota, 13 gru 2008, 02:35

Ja polecam książke pt."Pogoda".Bardzo dużo informacji o meteorologi.Wyjaśnione niektóre zjawiska i wiele innych rzeczy naprawde polecam:)

-BEST-

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: -BEST-
  • Numer GG: 1296671

Meteorologia - ksiazki

Postponiedziałek, 15 gru 2008, 16:11

Niedawno zakupiłem i oczywiście przeczytałem taką pozycję:
"ZROZUMIEĆ POGODĘ" autor Tomasz Wasilewski
Książka napisana jest czytelnie, językiem zrozumiałym dla każdego (chyba ;) ), zaopatrzona jest w ciekawe zdjęcia, schematy i tabele.
Mimo fajnego opracowania polecam tą pozycję raczej początkującym łowcą (starzy wyjadacze mogą się nudzić 8-) )
-BEST-

blood dwarf

Meteorologia - ksiazki

Postśroda, 21 sty 2009, 21:06

Witam.
Poszukuje książek dotyczących zasad działania przyrządów stosowanych do pomiarów meteorologicznych. Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś pozycje, które można znaleźć w księgarniach, bibliotekach lub też poczęstować linkami do e-book`ów.
Szukanie niektórych pozycji okazało się bezcelowe, bo nawet w bibliotekach nie mogłem znaleźć. Z góry dziękuje za pomoc.

Marcin20

Sympatyk

Sympatyk

Meteorologia - ksiazki

Postśroda, 21 sty 2009, 21:15

W książce Alojzego Wosia pt: "Meteorologia dla geografów" można znaleźć dosyć dobre info na temat przyrządów meteo. Książkę powinniśmy zobaczyć w każdej bibliotece.

Szymon_Poręba

Sympatyk

Sympatyk

Meteorologia - ksiazki

Postśroda, 21 sty 2009, 21:41

Equator napisał(a):"Meteorologia i klmiatologia" - Chromow

Ostatnio dostałem chyba tą samą książkę. Tytuł się zgadza tyle że moja jest pod redakcją Krzysztofa Kożuchowskiego wydawnictwo PWN. Bardzo polecam tą książkę, znajdziemy tutaj bardzo ciekawe opisy, wzory, tabele, wykresy itp. Książka jest już zaawansowana, jak ją czytam to od razu widzę ze kłania się fizyka. Jest tu pełno wzorów i ich przekształceń itp. Książka zajmuje się oprócz meteorologii, klimatologią, bardzo ciekawie opowiada o zmianach klimatu, ich powodach i skutkach. Jest to w sumie podręcznik akademicki.
gg: 9917700

Pozdrawiam Szymon

Szymon Walczakiewicz

SkyPredict

SkyPredict

Meteorologia - ksiazki

Postśroda, 21 sty 2009, 21:49

Jeśli chodzi o przyrządy do pomiarów meteorologicznych to dobra jest książka: "Agrometeorologia i klimatologia" Koźmiński Cz., Michalska B., 2008, Szczecin : Wydaw. Naukowe Akademii Rolniczej.
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

blood dwarf

Meteorologia - ksiazki

Postśroda, 4 lut 2009, 13:17

Dostałem książkę "Meteorologia i klimatologia". Mimo że nie ma opisu sprzętu pomiarowego, to jednak jest bardzo ciekawa. Niestety pozostałej literatury podawanej przez was nie mogę zdobyć. Jeszcze będę szukał, ale jakby ktoś wiedział gdzie w okolicach Poznania można zdobyć to chętnie wysłucham wskazówek.

Szymon Walczakiewicz

SkyPredict

SkyPredict

Meteorologia - ksiazki

Postśroda, 4 lut 2009, 15:01

blood dwarf napisał(a):Dostałem książkę "Meteorologia i klimatologia". Mimo że nie ma opisu sprzętu pomiarowego, to jednak jest bardzo ciekawa. Niestety pozostałej literatury podawanej przez was nie mogę zdobyć. Jeszcze będę szukał, ale jakby ktoś wiedział gdzie w okolicach Poznania można zdobyć to chętnie wysłucham wskazówek.

Ale ja pisałem w poście o książce AGROmeteorologii i klimatologii, a nie o meteorologii i klimatologii ;)
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

blood dwarf

Meteorologia - ksiazki

Postśroda, 4 lut 2009, 17:37

Tak wiem. Ustosunkowałem się do postu Szymon_Poręba.
Co do tej książki co ją podałeś to nie mogę znaleźć jej niestety w księgarniach technicznych. Jednak mam w planach wybrać się do kilku bibliotek, może tam dam radę.

panpogoda

Sympatyk

Sympatyk

Meteorologia - ksiazki

Postwtorek, 10 lut 2009, 12:37

Jeśli ktoś mieszka w Krakowie, lub w okolicach, bądź też ma możliwość (podobnie jak ja) bywania w tym mieście co czas jakiś, powinien poodwiedzać księgarnie, mieszczące się przy Rynku Głównym (w tym szczególnie Księgarnię Naukową przy ul. Podwale). Trafiają tam wszelkie nowości z dziedziny meteorologii (w tym książki akademickie). O ile dobrze pamiętam /tu uwaga dla tych, których z Krakowem dzieli pewien większy dystans/, księgarnia ta posiada również swoją stronę internetową. W ostatnim czasie otwarto - i chyba jest to swoisty "unikat" jak na razie - w Krakowie Księgarnię Geograficzną, mieszczącą się przy ul. Grzegórzeckiej (między Rondem Grzegórzeckim a Halą Targową) . Oprócz pozycji z dziedziny meteorologii, miłośnik szeroko pojętej geografii na pewno coś tu dla siebie znajdzie.
Obserwator na Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej IMGW w Sandomierzu

e-mail /dla zainteresowanych/: lakiluke@poczta.fm

blood dwarf

Meteorologia - ksiazki

Postsobota, 14 lut 2009, 12:03

Mam małą prośbę - pytanie:
Czy można by zamieszczać w tym topiku skany spisów treści różnych książek? Dzięki czemu ułatwiło by to szukanie pozycji literatury która nas interesuje. Wydaje mi się że samo udostępnienie spisu treści nie jest łamaniem prawa, lecz mogę się mylić :)

Krzysztof_Ostrowski

SkyPredict

SkyPredict

• Numer GG: 8744878

Meteorologia - ksiazki

Postsobota, 14 lut 2009, 12:21

blood dwarf napisał(a):Mam małą prośbę - pytanie:
Czy można by zamieszczać w tym topiku skany spisów treści różnych książek? Dzięki czemu ułatwiło by to szukanie pozycji literatury która nas interesuje. Wydaje mi się że samo udostępnienie spisu treści nie jest łamaniem prawa, lecz mogę się mylić :)

Ja mam niektóre książki meteorologiczne w całości w formie elektronicznej (zdjęcia robione przeze mnie ;)). Mógłbym przesłać mailem spisy treści. Ewentualnie całe książki (ale to po 500 MB jak nie lepiej ;)).
Pozdrawia Krzysiek ;)

Obrazek
gg: 8744878
e-mail: krzysio.ostrowski@gmail.com

Conv

Meteorologia - ksiazki

patrykostry

• Pseudonim: patrykostry
  • Numer GG: 9786711

Meteorologia - ksiazki

Postczwartek, 16 lip 2009, 20:25

Witam! Właśnie planuję zakup jakiejś ciekawej ksiązki o meteorologii. Poszperałem po necie i znalazłem kilka nowszych pozycji:

Pogoda i klimat - Hans Häckel
Prognozowanie pogody - Michael Hodgson
Meteorologia i klimatologia - Krzysztof Kożuchowski
Pogoda - B.Buckley, E.J.Hopkins, R.Whitaker
Pogoda i klimat - Gunter Roth

I tu jestem w kropce: którą książkę wybrać? Trochę już wiem o meteorologii z Internetu, ale... to za mało jak dla mnie. Wakacje jeszcze trwają, a z chęcią bym sobie cos poczytał :) Może ktoś z Was zna jeszcze jakieś inne, lepsze pozycje, które można kupić?
Chciałbyś dowiedzieć się, jaka sytuacja jest u mnie w regionie? A może tak tylko porozmawiać? Proszę bardzo :)
GG: 9786711 (często niewidoczny, w razie co - odpiszę później)
Email: patrykostry(a)o2.pl

Michał_Rzeźnik

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: rzmisial;rzmisiali7
  • Numer GG: 6893313

Meteorologia - ksiazki

Postczwartek, 16 lip 2009, 20:39

Co prawda to nie jest książka w formie elektronicznej, ale na papierze, lecz ja polecam "Pogoda" autorstwa Storm'a Dunlop'a wydawnictwa "Świata książki". Świetna, szczególnie dla początkujących i średniozaawansowanych. Nie znam "Pogoda" autorstwa tych osób, które podajesz.

patrykostry

Meteorologia - ksiazki

Postczwartek, 16 lip 2009, 22:02

Właśnie wolałbym normalną książkę, którą wezmę na łóżko i poczytam :) Dzieki za tytuł, ta książka byłaby nawet nawet, tylko że... nigdzie nie da się jej kupić. A co do tej książki "Pogoda" co ja podałem to to jest nowa, niedawno wydana. Szczegóły pod linkiem ;)
Chciałbyś dowiedzieć się, jaka sytuacja jest u mnie w regionie? A może tak tylko porozmawiać? Proszę bardzo :)

Zibi

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Zibi
  • Numer GG: 4178395

Meteorologia - ksiazki

Postczwartek, 16 lip 2009, 22:24

Niedawno kupiłem sobie taki mały atlas chmur http://www.ksiegarnia.warszawa.pl/produ ... s_id/72177
@patrykostry masz rację książka papierowa jest jednak bardziej praktyczna niż elektroniczna.

Szymon Walczakiewicz

SkyPredict

SkyPredict

Meteorologia - ksiazki

Postpiątek, 17 lip 2009, 06:17

Jeśli jesteś początkujący to kup sobie ostania pozycję-Gunter Roth "Pogoda i klimat". Książka Pana K. Kożuchowskiego jest bardzo dobra ale juz wymaga więcej zaangażowania-więc ją tez warto mieć. Polecam również "Atlas pogody" Ryszard Klejnowski-wydawnictwo Pascal plus komentarze słynnego Kreta ;) No jeśli poznasz podstawy to wtedy można brać się za inne, trudniejsze pozycje, które można znaleźć na forum.
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

Michał_Rzeźnik

Sympatyk

Sympatyk

Meteorologia - ksiazki

Postpiątek, 17 lip 2009, 11:52

patrykostry napisał(a):Właśnie wolałbym normalną książkę, którą wezmę na łóżko i poczytam :) Dzieki za tytuł, ta książka byłaby nawet nawet, tylko że... nigdzie nie da się jej kupić. A co do tej książki "Pogoda" co ja podałem to to jest nowa, niedawno wydana. Szczegóły pod linkiem ;)

Faktycznie, to jest racja. "Pogoda", którą ja podaję, trafiła na rynek w 2002 roku. Mój egzemplarz został kupiony rok później. Mogą być problemy z jej kupnem, bo możliwe, że nie ma już jej na rynku. Ale ja i tak ją polecam, bo jest świetna.

P.S.do patrykostry: Może jeszcze dostaniesz używaną, jednak mojej chętnie nie sprzedam ;) .

patrykostry

Meteorologia - ksiazki

Postpiątek, 17 lip 2009, 23:17

Dziękuję wszystkim za porady. Wziąłem tą ostatnią pozycję. Trochę już wiem o pogodzie, ale "Pogoda i klimat - Gunter Roth" jakoś mnie najbardziej przekonuje ze wszystkich. Napewno w niej jest coś, czego nie wiem. W razie co - 21zł to jeszcze nie jest tragiczny wydatek. Zawsze można coś jeszcze dokupić :)

dEmeteorologie

• Pseudonim: dEwindstorm

Meteorologia - ksiazki

Postczwartek, 6 sie 2009, 00:49

Posiadam Gunter D. Roth - Pogoda i Klimat - dobra podstawa i świetne ilustracje z wykresami map synoptycznych - polecam :)

tomekt

Meteorologia - ksiazki

Postponiedziałek, 10 sie 2009, 15:15

Ja polecam pozycję "Meteorologia dla pilota samolotowego", (aut. Szewczak wyd. AVIA-TEST), która mimo że skierowana jest do głównie pilotów, to posiada bardzo solidny zasób wiedzy i jest napisana ciekawie. Zaletą tej książki jest to, że jest nowa. Bo należy pamiętać, że stare, kilkunastoletnie wydania nie nadają się, niestety, meteorologia to nauka, która bardzo dynamicznie się zmienia. Pozdrówki.

Szymon Walczakiewicz

SkyPredict

SkyPredict

Meteorologia - ksiazki

Postponiedziałek, 10 sie 2009, 19:28

No to ja jeszcze polecę "Meteorologia dla lotnictwa sportowego" Pana Ostrowskiego ;)
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

Kristin

Meteorologia - ksiazki

Postwtorek, 11 sie 2009, 11:30

Zibi napisał(a):Niedawno kupiłem sobie taki mały atlas chmur http://www.ksiegarnia.warszawa.pl/produ ... s_id/72177
@patrykostry masz rację książka papierowa jest jednak bardziej praktyczna niż elektroniczna.

Chciałam tę właśnie książkę polecić:
Hans Häckel "Atlas chmur" - dużo wiadomości, ciekawa.

Bodzio

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Bodzio

Meteorologia - ksiazki

Postwtorek, 1 wrz 2009, 22:11

Michał_Żarnowski

Sympatyk

Sympatyk

• Lokalizacja: Dąbrowa koło Śremu(Wielkopolska)/ Środa Wielkopolska
  • Pseudonim: Żar
  • Numer GG: 2018032

Meteorologia - ksiażki

Postśroda, 11 lis 2009, 00:56

Polecam książkę "Pogoda i klimat" Zofii Kaczorowskiej. Książka jest z 1986 roku. Początkowe rozdziały są dla osób, które chcą się dowiedzieć podstaw z meteorologii. Kolejne działy są dla bardziej zaawansowanych osób.
Ostatnio edytowano środa, 11 lis 2009, 17:40 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Błędy

pawel_wawa

Meteorologia - ksiażki

Postsobota, 19 gru 2009, 21:34

Dobrą pozycją dla średniozaawansowanych jest "Meteorologia rolnicza" doc. Mariana Molgi. Pomimo, iż książka ta została wydana po raz pierwszy w 1958 r. i zawiera pewne nieaktualności, napisana jest w sposób zwięzły i zrozumiały. Pozycja liczy ok. 560 stron, w tym ponad 200 poświęconych meteorologii ogólnej i klimatologii.

Arek_Waga

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Arlif

Meteorologia - ksiażki

Postpiątek, 25 gru 2009, 21:10

Ja polecam książkę pt. "Potęga Natury", wydawnictwo Publicat. Jest ona podzielona na dwa działy, w pierwszej części książki jest pogoda, a w drugiej moc i energia. W tej pierwszej jest doskonale wytłumaczone o co chodzi z wyżami, niżami, co to jest chmura, jak się tworzą chmury, rodzaje chmur, huragany i burze itp. Książka posiada również serie doświadczeń, m.i.n. jak samodzielnie stworzyć chmurę w słoiku, jak zrobić deszczomierz itp. Książka jest raczej dla początkujących, ale i ci bardziej zaawansowani na pewno znajdą coś dla siebie. ;)

Gasdaa

Sympatyk

Sympatyk

Meteorologia - ksiażki

Postczwartek, 31 gru 2009, 18:34

Co myślicie o tej książce ?

http://www.allegro.pl/item850940330_zro ... ewski.html

Dobra dla początkujących ?

Rozważam jej kupno.

Michał_Rzeźnik

Sympatyk

Sympatyk

Meteorologia - ksiażki

Postpiątek, 19 lut 2010, 10:14

Cóż, całkiem interesująca propozycja. Myślę, że to może być dobra książka dla początkujących, ale nie wiem zbyt wiele na jej temat... Jednak ja również bym się nad nią zastanawiał ;)

Mikołaj_Lulkiewicz

Sympatyk

Sympatyk

Meteorologia - ksiażki

Postpiątek, 19 lut 2010, 16:00

Czytałem tę książkę, jest ona napisana językiem zrozumiałym, posiada ciekawe zdjęcia i opisy. Jednakże według mnie o wiele lepszą pozycją jest książka pt. "POGODA" ( http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=916701437 ), co prawda jest droższa od "Zrozumieć pogodę", ale jest warta swojej ceny. Posiada bardzo wiele informacji, tych podstawowych jak i nieraz tych bardziej złożonych, bardzo ciekawe fotografie i rysunki obrazujące powstawanie danego zjawiska. Jest wręcz idealna dla początkujących ale i bardziej doświadczeni znajdą w niej ciekawe informacje. ;)

viuff

Meteorologia - ksiażki

Postpiątek, 9 kwi 2010, 22:21

Witam.
Mam pytanie czy posiada ktoś książkę "Meteorologia i klimatologia" Chromowa?

sea

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Sea

Meteorologia - ksiażki

Postwtorek, 4 maja 2010, 22:45

Poleca ktoś jakieś książki o meteorologii i klimatologii tropikalnej? Oczywiście interesuje mnie w zasadzie wszystko związane z tymi dziedzinami (nie tylko cyklony tropikalne). Jeżeli nie ma niczego godnego polecenia w języku polskim, zadowolę się również wersjami anglojęzycznymi.

Na razie znalazłem coś takiego: http://www.amazon.co.uk/Tropical-Climat ... 104&sr=1-6
Jednak nie mam się kogo spytać o jakość tej pozycji.

Jeszcze to: http://www.amazon.co.uk/Meteorology-Tro ... 856&sr=1-1, ale chyba jest ciut droga.
Obrazek

Szymon Walczakiewicz

SkyPredict

SkyPredict

Meteorologia - ksiażki

Postśroda, 5 maja 2010, 08:18

viuff napisał(a):Witam.
Mam pytanie czy posiada ktoś książkę "Meteorologia i klimatologia" Chromowa?

Tak jak posiadam tę pozycję. Jest godna polecenia-chociaż trochę stara ale podstawy te same co obecnie ;)
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

Następna strona

Powrót do Wiedza meteorologiczna