Meteorologia - ksiażki

Zbiór wszelkich artykułów związanych z pogodą, opracowań oraz innych przydatnych informacji
bzychol
Pseudonim: bzychol
Numer GG: 1500578
Kontakt:

Meteorologia - ksiażki

Postautor: bzychol » czwartek, 6 maja 2010, 22:54

Witam, szukam jakiejś książki co przybliży mi różne typy groźnych zjawisk atmosferycznych, pozwoli zrozumieć ich powstawanie itd., itp. Od niedawna zacząłem się interesować zjawiskami i potrzebna mi jest elementarna wiedza np co to funnel cloud i inne takie proste oczywiste oczywistości. Z góry byłbym wdzięczny za jakiś link do książki w pdf-ie.

Pozdrawiam a zarazem witam wszystkich na forum :).
Obrazek

Marcin20
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Meteorologia - ksiażki

Postautor: Marcin20 » czwartek, 6 maja 2010, 23:19

Książki o burzach w Polsce nie istnieją tzn. nie ma ich w języku polskim... przecież rok temu dopiero synoptycy z pewnego instytutu dowiedzieli się, że w naszym kraju występują superkomórki burzowe, a tych chcesz mieć książkę o burzach ;). Natomiast popularne są książki o hydrologi, ogólnej meteorologi i synoptyce. Stąd jeżeli chcesz się czegoś więcej dowiedzieć na temat burz, to musisz korzystać a anglojęzycznych źródeł. Osobiście polecam książkę z zakresu ogólnej meteorologi i klimatologi Krzysztofa Kożuchowskiego z 2009 roku (Można ją nawet kupić przez internet).

Michał_Lisiak
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Mikelis
Numer GG: 0
Kontakt:

Meteorologia - ksiażki

Postautor: Michał_Lisiak » sobota, 8 maja 2010, 21:27

Pozdrawiam, Michał.
Adres email: mikelis5@wp.pl; michal.lisiak@op.pl

Awatar użytkownika
Storm_Lady
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Meteorologia - ksiażki

Postautor: Storm_Lady » niedziela, 9 maja 2010, 20:15

Na pierwszej stronie tego wątku jest link do e-booków polecam ;) Szczególnie fajna jest pozycja pt: " Essentials of Meteorology"
Poza tym wiele informacji można znaleźć na stronie:
edit
I jeszcze tu:
Pozdrawiam :)

Moja galeria:

scania580
Numer GG: 4566411
Kontakt:

Meteorologia - ksiażki

Postautor: scania580 » czwartek, 20 maja 2010, 21:37

Polecam książkę "Pogoda i Klimat" Gunter D. Roth. Książka bardzo dobrze napisana, w miarę tania (moja kosztowała 12zł na allegro z przesyłką). Bardzo dużo informacji poprzedzonych przykładami i doświadczeniami. Tak więc książka jak najbardziej do polecenia.

Awatar użytkownika
Michał_Żarnowski
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Żar
Numer GG: 2018032
Lokalizacja: Dąbrowa koło Śremu(Wielkopolska)/ Środa Wielkopolska
Kontakt:

Meteorologia - ksiażki

Postautor: Michał_Żarnowski » poniedziałek, 21 cze 2010, 16:24

Ostatnio kupiłem książkę Richarda Hamblyna "Wielka księga chmur". Są w niej wszystkie rodzaje chmur i ich podziały, dobrze opisane. Książka kosztowała około 30-50 zł, ale zapewne na allegro jest tańsza. Jeśli ktoś ma problem z rozpoznawaniem chmur to ją polecam.

Awatar użytkownika
Krzysztof_Skupień
Pseudonim: SuperBusiu
Kontakt:

Re: Meteorologia - ksiażki

Postautor: Krzysztof_Skupień » czwartek, 16 wrz 2010, 15:36

Dla znających język angielski wkrótce pojawi się nowa ciekawa pozycja, którą można już zamówić w brytyjskim Amazonie. Książka o tornadach, burzach, nawałnicach. Zamieszczam link do strony:

Awatar użytkownika
dalmarcin
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: dalmarcin
Numer GG: 8890211
Kontakt:

Postautor: dalmarcin » wtorek, 8 mar 2011, 23:29

Awatar użytkownika
Filip_Dutkiewicz
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: mdgn
Numer GG: 1639923
Kontakt:

Postautor: Filip_Dutkiewicz » czwartek, 10 mar 2011, 12:42

Awatar użytkownika
dalmarcin
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: dalmarcin
Numer GG: 8890211
Kontakt:

Postautor: dalmarcin » piątek, 18 mar 2011, 22:25

To początek opisu nimbostratusa ( wraz z altostratusem opacusem), jak widać w 1 akapicie autor ma poczucie humoru :D
Na 2 stronie jest zdjęcie nimbostratusa, na 3 opis i zdjęcia na 4 również; generalnie zdjęcia to z 70 % powierzchni ale to nie ujmuje wartości opisom wg mnie;
Ten Twój atlas wydaje się być jednak bardziej przejrzysty
Ukazała się też bliźniacza pozycja "Atlas niezwykłych chmur" tego samego autora; podobne wydanie i konstrukcja

Olivianna
Pseudonim: Olivianna
Numer GG: 4680264
Kontakt:

Postautor: Olivianna » wtorek, 3 maja 2011, 15:33

Również tę książkę posiadam. Jest bardzo pomocna. A jeśli miałam problem ze zrozumieniem jakiś treści to posługiwałam się książką Storm Dunlop Pogoda (seriaporad.pl) jest idealna dla młodszych użytkowników.
A "Wielka księga chmur" posiada piękne zdjęcia i kładzie duży nacisk na opis tego jak poszczególne chmury powstają. Osobiście chciałabym mieć Międzynarodowy Atlas Chmur, ale z tego co dowiedziała mi moje wykładowczyni to od roku 50.. któregoś już nie robią w polskiej wersji, a ta zagraniczna (widziałam angielską) będzie dla mnie niestety nie zrozumiała. Mam nadzieję, że któreś z polskich wydawnictw zainteresuje się wydaniem tego atlasu.

Anthares94
Pseudonim: Anthares94
Kontakt:

Postautor: Anthares94 » środa, 22 cze 2011, 19:35

Ja często korzystam z książki 'Pogoda. Przewodnik ilustrowany" autorstwa Storma Dunlopa. Jest ona świetna zwłaszcza dla początkujących, opisane są wszystkie rodzaje chmur wraz z rodzajami i gatunkami, zjawiska i anomalie pogodowe, mechanizmy ich powstawania, a także tablice traktujące o tym, jakiej pogody można się spodziewać przy danej sytuacji na niebie.

Awatar użytkownika
kiara
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Kiara
Numer GG: 2435493
Kontakt:

Postautor: kiara » niedziela, 24 lip 2011, 22:59

Do nauki klasyfikacji chmur najczęściej posługuję się "Atlasem Chmur" Hackela podobnie jak kolega powyżej pisał oraz
" Wielką księgą chmur" Hamblyna . Polecam obydwie !Niedawno zakupiłam również druga część książki Richarda.H "Atlas niezwykłych chmur " po wstępnych oględzinach (jeszcze nie przeczytałam całej ;) ) stwierdziłam, iż są w niej fascynujące fotografie, a opisy poszczególnych zjawisk zwięźle i treściwie tłumaczą ich mechanizmy powstawania, nie zanudzając przy tym czytelnika. W pogłębianiu wiedzy teoretycznej pomaga mi książka "Jak prognozować pogodę" oraz "Prognozowanie pogody" Michaela Hodgsona + jakieś kserówki z pracy mgr .
To tyle z moich :)
'Dave Grohl is My God'

kasiak

Postautor: kasiak » niedziela, 11 wrz 2011, 21:32

Witam

Czy posiada ktoś książkę "Meteorologia synoptyczna" Zwieriewa i chciałby ją sprzedać?

Awatar użytkownika
Szymon Walczakiewicz
SkyPredict
SkyPredict
Pseudonim: Equator
Numer GG: 666327
Kontakt:

Postautor: Szymon Walczakiewicz » niedziela, 11 wrz 2011, 21:53

Ja mam taką książkę ale niestety nie na sprzedaż. Bardzo trudno ją zdobyłem i nie zamierzam się jej pozbyć. A co konkretnie Cię interesuje z tej książki?
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

e-mail: szymon.com@wp.pl

Awatar użytkownika
mazur

Postautor: mazur » niedziela, 25 gru 2011, 17:40

Tam gdzie kończy się internet, a zaczynają się książki - tam zaczyna się porządna, podstawowa wiedza meteorologiczna. Ze swojej strony polecam na początek "Meteorologię dla pilota samolotowego" Szewczaka (absolutne podstawy meteorologii) i "Meteorologię synoptyczną" Zwieriewa (podstawy synoptyki, kreślenie map synoptycznych). Bez tych pozycji ani rusz jeśli ktokolwiek interesuje się pogodą.
Podpis zawierał reklamę, która jest zakazana i jej niema. Następna próba umieszczenia reklamy zostanie ukarana banem.

Awatar użytkownika
Filip_Dutkiewicz
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: mdgn
Numer GG: 1639923
Kontakt:

Postautor: Filip_Dutkiewicz » poniedziałek, 2 kwie 2012, 23:50

Zwieriew jest dostępny w pdfie na necie, np na chomiku. Mnie interesuje nowa książka Kożuchowskiego p.t. Klimat Polski. Nowe spojrzenie wydana w tym roku. Ktoś już może miał styczność z tą książką?

Awatar użytkownika
Szymon Walczakiewicz
SkyPredict
SkyPredict
Kontakt:

Postautor: Szymon Walczakiewicz » wtorek, 3 kwie 2012, 11:56

Kup ją w Internecie. Nie jest droga jak na taką książkę o takim zasobie wiedzy ;).
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomnord15
Pseudonim: Tomnord15
Numer GG: 8829734
Kontakt:

Postautor: Tomnord15 » sobota, 14 lip 2012, 16:27

Czy posiada ktoś książki Alojzego Wosia- Meteorologia dla geografów oraz ABC Meteorologii i która z tych książek zawiera większy zasób wiedzy o meteorologii. Ewentualnie jaką inną można byłoby mi polecić?

Awatar użytkownika
Szymon Walczakiewicz
SkyPredict
SkyPredict
Kontakt:

Postautor: Szymon Walczakiewicz » niedziela, 15 lip 2012, 19:42

Lepsza książka prof. Wosia. A książek na temat meteorologii jest mnóstwo i kilka dobrych pozycji jest już w tym wątku powyżej wymienionych.
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomnord15
Pseudonim: Tomnord15
Numer GG: 8829734
Kontakt:

Postautor: Tomnord15 » poniedziałek, 16 lip 2012, 00:22

Część z nich mam. Min. wszystko o pogodzie- A.Woś, Pogoda i klimat- G.D. Roth, Pogoda i Klimat- Z. Kaczorowska, Chmury- D. Matuszko, Pogoda- S. Dunlop, Meteorologia dla każdego- M. Schmidt, Agrometeorologia- Cz. Radomski, Zarys klimatologii Polski- A. Schmuck, Klimat Polski- A. Woś. I parę innych. Ale szukam naprawdę zaawansowanej książki polskiej ze wzorami i wyczerpującymi tłumaczeniami i opisami różnych zjawisk meteorologicznych. Podejrzewam, że Meteorologia i Klimatologia pana Kożuchowskiego jest taką pozycją lub Meteorologia dla geografów- A. Woś. Jeszcze parę pozycji znalazłem w tym sklepie-

Awatar użytkownika
Szymon Walczakiewicz
SkyPredict
SkyPredict
Kontakt:

Postautor: Szymon Walczakiewicz » poniedziałek, 16 lip 2012, 11:00

No to wzory to polecam Meteorologia i Klimatologia Chromowa oraz Meteorologia i Klimatologia pod redakcją Kożuchowskiego ta najnowsza. No i wiadomo też polecam Meteorologię synoptyczną Zwierieva, warto wydać na nią dużo kasy. Jest obecnie dostępna na Allegro ale trochę tam przesadzili z ceną.
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

Awatar użytkownika
Mariusz Brzegowy
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Mario
Numer GG: 5022855
Kontakt:

Postautor: Mariusz Brzegowy » wtorek, 14 sie 2012, 08:28

Również polecam początkującym książkę G.Roth "Pogoda i klimat". Bardzo fajnie napisana, ciekawie się ją czyta. Wydaje mi się, że to obowiązkowa pozycja dla początkujących. Książkę można dostać na allegro nawet za 5 zł także myślę, że warto.
Polecam również "Jak prognozować pogodę" (Daisy Leitch). Dużo ciekawych informacji dla początkujących. Sporo zdjęć, przykładów, wykresów i zdjęć satelitarnych. Nie widziałem by ktoś ją polecał, a myślę, że warto.
Podobnie jak poprzednicy polecam również "Wielką księgę chmur", co ciekawe nie tak łatwo ją dostać w Krakowie ;-) Musiałem w końcu kupić przez internet chociaż zawsze przed zakupem wolę książkę wziąć do rąk.
"Panpogoda" na poprzedniej stronie polecał biblioteki przy krakowskim rynku, niestety nie zgodzę się z tym. Tak na prawdę tylko w Głównej Księgarni Naukowej na ul. Podwale można coś dostać o meteo, w pozostałych bibliotekach w okolicach rynku nic nie ma.
A jak tam "Klimat Polski" Kożuchowskiego? Przeczytaliście ? Polecacie?
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 sie 2012, 13:18 przez Sebastian Kupczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: błędy interpunkcyjne
Obrazek
Pozdrawiam Mario
--------
GG: 5022855
email: mario85@me.com
IRC #plb: M4Rio
www:

Michał16
Pseudonim: Michał
Numer GG: 44050079
Kontakt:

Książki do Meteorologii i Klimatologii

Postautor: Michał16 » sobota, 12 sty 2013, 00:16

Witam!

Jestem uczniem 3 gimnazjum, od zawsze pasjonuję się burzami i na bieżąco obserwuje Polskich Łowców Burz, głownie w okresie letnim. Zakwalifikowałem się do finału konkursu kuratoryjnego z geografii, którego temat to "Pogoda i Klimat", więc akurat interesujące mnie wątki. I mam takie pytanie, jakie książki do meteorologii, klimatologii moglibyście polecić. Trzeba zwrócić uwagę na to, że w finale jest aż 280 osób, czyli będzie bardzo trudny 3 etap. Jednakże potrzebuje książek napisanych w przystępny sposób, nie mówię że nie maja być szczegółowe - mówię o języku zrozumiałym dla gimnazjalisty :).

Posiadam Książki:

Pogoda i Klimat - Hans Hackel
Pogoda i Klimat - Roth
Meteorologia i Klimatologia - K.Kożuchowski
Klimat Polski - Alojzy Woś
Szkolny Słownik Geograficzny - Jan Flis

Słyszałem o książkach Chrobowa, Kossakowskiej i Wosia(Meteorologia dla Geografów?) - czy warto ich poszukać?

http://centrum.mscdn.pl/images/artykuly ... rogram.pdf - to jest link do wymagań na poszczególne etapy, do 1 i 2 byłem za dobrze przygotowany i łatwość pytań byłą poniekąd trudnością. Jednak w 3 etapie nie ma żartów i na pewno będzie to etap trudny.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Michał.

Oskar Hernacki

Re: Książki do Meteorologii i Klimatologii

Postautor: Oskar Hernacki » środa, 16 sty 2013, 16:18

Ja skończyłem czytać książke dla studentów choć jestem w 2 gimnazjum.
Książka nosi tytuł: "Przewodnik do ćwiczeń z meteorologi i klimatologii", polecam.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Awatar użytkownika
Paweł_Cholewa
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Pseudonim: Pablo
Numer GG: 8739674
Kontakt:

Postautor: Paweł_Cholewa » piątek, 15 lut 2013, 14:36

Michal16 - zapoznaj się dobrze z tym tematem, to będziesz wiedział w jakie książki warto zainwestować. Po drugie następnym razem naucz się przeszukiwać forum by unikać powtarzania tematów, po trzecie unikaj popełniania rażących byków ;).
Pozdrawiam - StormHunter
Obrazek
E-mail: pawciokrk89@gmail.com

Awatar użytkownika
Bzycholka
Pseudonim: Małgorzata_Telus
Numer GG: 43816647
Kontakt:

Postautor: Bzycholka » czwartek, 9 maja 2013, 19:33

Kiedyś wypożyczyłam z biblioteki "Tajemnice pioruna Kulistego" (autora nie pamiętam) i "Piorun ujarzmiony" Jakubowskiego. Bardzo ciekawe książki jednak w niektórych momentach nieco "podkręcone" :)

Awatar użytkownika
Anduril1991
Numer GG: 2903641
Kontakt:

Postautor: Anduril1991 » poniedziałek, 10 cze 2013, 16:24

W całym wątku wymieniona jest cała masa książek (czasem trudno dostępnych), na temat meteorologii i klimatu. Wypowiadało się tutaj kilka osób, które wiele z tych książek już przeczytało i ma na ich temat wypracowane zdanie. Chciałbym się głównie tych osób zapytać, która z podanych ksiąg najbardziej szczegółowo opisuje burze, oraz zjawiska poprzedzające i następujące po burzy.
Wiadomo, nie można się skupić na samych burzach. Jest to jednak temat, który z meteorologii mnie najbardziej fascynuje. Czuję przy tym potrzebę rozpracowania tego zagadnienia (od początku do końca) co do ostatniego elektronu, powiewu i cząsteczki wody. Może być napisana trudniejszym językiem, byleby nie zostawiała żadnych niedopowiedzeń.

O dziwo to pomimo kursów żeglarskich, dopiero zajęcia z techniki wysokich napięć na politechnice, spowodowały, że do burz zaczyna mnie coraz bardziej ciągnąć. Kiedyś to było ciekawe, od pewnego czasu czuje jednak silną potrzebę rozgryzienia tej tematyki do ostatniej deski.

Z góry dziękuje za odpowiedzi
Pozdrawiam :)

Bartek_Pawłowski
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: Bartek_Pawłowski » czwartek, 5 wrz 2013, 12:34

Tutaj mamy fajnie przedstawione niektóre książki ze zdjęciami przykładowych stron, krótkimi opisami:
http://astropolis.pl/topic/38859-cloud- ... oraz-inne/

Ja niedawno nabyłem "Wielki Atlas Chmur" Richard'a Hamblyn'a. Na książce jest napisane, że jest to wydanie drugie, chociaż zawartością chyba się nie różni od "pierwszego"? tej z białą okładką.

Książka jest bardzo fajna, super ilustrowana (chociaż niektóre zdjęcia mogłyby być wykonywane w środku dnia ;) ).
Opisy są w prostym języku, zrozumiałym dla początkujących. Przy każdej chmurze jest wyszczególniony typ chmury, piętro, symbol i skrócony opis. Znajdują się także jej fotografie. Na końcu książki mamy opisane też zjawiska takie jak tęcza, iryzacja, halo itd. Ogólnie książkę polecam, jest tania jak barszcz. Ja dostałem ją za 14 zł.
Obrazek

Jan
Pseudonim: Jan
Kontakt:

Postautor: Jan » sobota, 12 paź 2013, 22:41

Witajcie,

Posiadam książkę, która już mi się nie przyda, Ktoś może jednak będzie chciał ją wykorzystać w swojej pracy
lub działalności hobbistycznej.
Podręcznik jest świetny, jednakże nie jest to pozycja dla początkujących.

Pozdrawiam,

Janek

Awatar użytkownika
Artur_Surowiecki
SkyPredict
SkyPredict
Kontakt:

Postautor: Artur_Surowiecki » wtorek, 10 gru 2013, 01:51

Coś bardziej zaawansowanego - "An Introduction to Dynamic Meteorology" J. R. Holtona. E-book w wersji angielskiej. Podręcznik dla osób bardzo wnikliwych, w szczególności zainteresowanych procesami fizycznymi w atmosferze i rozumiejących bardziej skomplikowane wzory matematyczne. Jest też oczywiście część opisowa, więc książka może być pomocą dla osób, którym nie zależy na znajomości wzorów, a na zdobyciu wiedzy o niektórych procesach fizycznych.
http://www.gilmet.ir/tools/An_Introduct ... rology.pdf
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur

Jan
Pseudonim: Jan
Kontakt:

Postautor: Jan » poniedziałek, 16 gru 2013, 17:57

Witajcie,

Wystawiłem jeszcze raz na Allegro, jeśli nikomu się nie przyda idzie na przemiał.
"Podręcznik krótkoterminowych prognoz pogody"

Pozdrawiam,

Janek

Awatar użytkownika
patryk27
Numer GG: 23859271
Kontakt:

Postautor: patryk27 » poniedziałek, 23 gru 2013, 22:02

W ostatnim czasie zakupiłem książki "Klimat Polski. Nowe spojrzenie" Krzysztofa Kożuchowskiego oraz używaną "Meteorologię dla geografów" Alojzego Wosia. Obie są podręcznikami akademickimi.

Książkę Kożuchowskiego skończyłem czytać wczoraj i mogę powiedzieć, że jest w miarę zaawansowana jak dla mnie, myślę, że wyczerpuje temat. Zawiera dużo wzorów, tabel i rysunków. Cena, którą płacimy wydaję się całkiem rozsądna. Tak jak w tytule - zawiera ona nowe spojrzenie na nasz klimat, sądzę, że pozycja godna zainteresowania.

"Meteorologię dla geografów" dopiero zaczynam czytać i widzę, że zawiera ogromną ilość wiedzy, sporo tabel i ilustracji. Książka zawiera to czego długo szukałem, czyli dokładny opis sprzętu pomiarowego i metody wykonywania pomiarów.
Kupiłem ją używaną na aukcji, ponieważ nowych egzemplarzy już nie ma w sprzedaży, a podręcznik jest z 2000 roku.

Przykładowe strony z książki pana Kożuchowskiego i A. Wosia:

Poza tym posiadam jeszcze dwie książki:
-"Atlas pogody" wyd.Pascal - podstawowe informacje, dużo zdjęć, całkiem ciekawa. Przeznaczona raczej dla początkujących.
-"Atlas chmur" Hansa Haeckela - jak nazwa wskazuje, książka taktuje o chmurach. Nie będę tu wiele pisał, bo widzę, że już o niej było.

Pozdrawiam, Patryk.

poznanianka
Pseudonim: poznanianka
Kontakt:

Postautor: poznanianka » czwartek, 26 gru 2013, 17:04

Czy zna ktoś jakąś książkę na temat tornad, huraganów, tajfunów?

swat_zaloba
Pseudonim: zaloba
Numer GG: 9781605
Kontakt:

Postautor: swat_zaloba » piątek, 4 kwie 2014, 15:19

Obrazek
Obrazek
Obrazek

gdyby była taka potrzeba mogę zeskanować okładkę i spis treści. Najlepiej gdyby na łowcy burz powstała jakaś specjalna zakładka gdzie mogłyby pojawić się wszystkie pozycje z ich spisami treści.

Bartek_Pawłowski
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: Bartek_Pawłowski » piątek, 4 kwie 2014, 22:14

Obrazek

Awatar użytkownika
Seweryn Stodolak
Zbanowany
Zbanowany
Pseudonim: SEwek22o
Kontakt:

Postautor: Seweryn Stodolak » sobota, 5 kwie 2014, 16:34

Z tego co widziałem ta książka ma kosztować około 40 zł, więc chyba każdy będzie mógł kupić lub zamówić, długość ponad 300 stron ;) Pod tym linkiem można zajrzeć do środka na 20 stron :D
http://www.znak.com.pl/wirtualnaksiazka,id,3921

hellus
Numer GG: 6559586
Kontakt:

Postautor: hellus » czwartek, 10 kwie 2014, 21:57

Właśnie dziś przyszła pocztą :) więc zobaczymy cóż to za arcydzieło :)

Awatar użytkownika
Bodzio
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Bodzio
Kontakt:

Postautor: Bodzio » sobota, 19 kwie 2014, 22:11

Zbliżam się powoli do końca książki. Napisana jest w prosty sposób więc czyta się przyjemnie i szybko. Co do samej treści mam mieszane uczucia. Sam Reed, chociaż dla mnie jest bardzo pozytywnie zakręconą osobą to podczas swoich przygód często zachowywał się po amatorsku. To dziwne, bo wiedzę na temat burz ma bardzo dużą. W mojej ocenie jest uzależniony od adrenaliny :)

W książce używa często określenia "cap". Nie wiem czy dobrze rozumiem ale to chyba odpowiednik CIN?

Awatar użytkownika
Marcin Głodek
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Martin/Marcin_Głodek
Kontakt:

Postautor: Marcin Głodek » sobota, 17 maja 2014, 14:48

Ostatnio przeczytałem (sporo się tego zebrało):
* ,,Meteorologia dla geografów'' Zbigniew Zienkiewicz
* ,,Pogoda i klimat'' Hans Hackel