Teraz jest niedziela, 21 paź 2018, 18:13

VVP - Volume Velocity Processing

Zbiór wszelkich artykułów związanych z pogodą, opracowań oraz innych przydatnych informacji
  • Autor
  • Wiadomość

bacek

Postwtorek, 22 cze 2010, 13:29

Witam, szukając informacji na temat produktu radarowego VVP trafiłem na to forum.

Szukam wszelkich informacji na temat " Analiza produktu radarowego VVP - generowanie, analiza zawartej w nim informacji"

Przeglądając forum nie znalazłem nic na ten temat, aczkolwiek zauważyłem duża wiedzę użytkowników forum i mam nadzieje że ktoś mi pomoże.

Korzystałem już z takich źródeł jak:

- METEOROLOGIA RADAROWA, Podrecznik uytkownika informacji radarowej IMGW, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Warszawa grudzien 2006;
- TELEDETEKCJA SATELITARNA I RADAROWA W METEOROLOGII I HYDROLOGII, Jan Szturc.

Krzysztof_Ostrowski

SkyPredict

SkyPredict

• Numer GG: 8744878

Postwtorek, 22 cze 2010, 19:47

Jeśli chodzi Ci o bardziej szczegółowe informacje na temat VVP, to podejrzewam, że przyda ci się google i wyszukiwanie anglojęzycznych stron, których jest sporo w tej tematyce. Przykładowo tutaj jest opis tej techniki w odniesieniu do przypadku burzy w USA: http://journals.ametsoc.org/doi/pdf/10.1175/1520-0426%281998%29015%3C0587%3AVTATAA%3E2.0.CO%3B2.
Pozdrawia Krzysiek ;)

Obrazek
gg: 8744878
e-mail: krzysio.ostrowski@gmail.com

bacek

Postśroda, 23 cze 2010, 14:13

Używałem już opcji google. Trafiłem również na tą stronę co podałeś, ale ciężko mi było zrozumieć i przetłumaczyć ten tekst, jest napisany dość specyficznym i technicznym słownictwem. Miałem nadzieje, że ktoś się już zetknął z tym tematem i będzie miał jakieś ciekawe informacje.

Powrót do Wiedza meteorologiczna