Teraz jest poniedziałek, 23 paź 2017, 13:39

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Informacje na temat służb meteorologicznych i wydarzeń z nimi związanych
  • Autor
  • Wiadomość

Szymon_Poręba

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 0

Postwtorek, 15 gru 2009, 23:46

Ostatnimi czasy działalność IMGW w mojej opinii strasznie szwankuje. Właśnie się dowiedzieliśmy, że trzy Polskie lotniska zostaną bez zupełnej opieki przed zjawiskami meteorologicznymi, dane pogodowe nie będą dostarczane przez IMGW do tych lotnisk. Według mnie jest to totalna porażka. Zaskakuje mnie coraz gorsza działalność polskiej służby pogodowej. Niestety muszę to stwierdzić, ale czuję się zagrożony, gdyż służba pogodowa nie informuje mnie (jak i większości Polaków) o nadchodzącym zagrożeniu. Mając do dyspozycji radar z opóźnieniem co najmniej godzinnym, mogę mocno obawiać się o swoje życie. Nigdy nie otrzymałem ostrzeżenia od IMGW bezpośrednio, jedynie ja sam musiałem szukać owych ostrzeżeń. Uważam że takie ostrzeżenia powinny być dużo szerzej dostępne, tak jak i dane meteorologiczne. Dodatkowo ostrzeżenia często są zupełnie nie trafne, zdarzyło się też że ostrzeżenie wydane były za późno. Dużo bardziej wierze swojemu doświadczeniu, a także prognozą Skywarn Polska/ Polskich Łowców Burz. Dodatkowo nie spotkałem się z prognozami wypływającymi z IMGW, które dokładnie by opisywały groźne zjawiska, (np. konwekcyjne) na dzień przed ich wystąpieniem.
Także coraz trudniej jest znaleźć specjalistyczne dane ze stacji pogodowych w Polsce. Uniemożliwia to prowadzenie np. badań na temat klimatu danego rejonu. Paradoksem do działalności IMGW pod względem informacji ze stacji pogodowych jest portal TRAX elektronik. Portal ten udostępnia dane z automatycznych stacji pogodowych rozmieszczonych w całej Polsce, wraz z obrazami z kamer. Te wszystkie dane są dostępne z bardzo małym opóźnieniem i zupełnie za darmo. Moim zdaniem jest to co najmniej dziwne że przeciętny Polak znajdzie więcej informacji na temat pogody aktualnej w innych serwisach, niż od służby meteorologicznej.

Ciekawy jestem do kogo będą trafiały dane meteorologiczne za jakiś czas, które są finansowane przez pieniądze podatników.

Jestem bardzo zaniepokojony tą sytuacją i mam nadzieje, że jednak coś się odmieni i nie jesteśmy skazani na kompletną niewiedzę, na temat aktualnej pogody w kraju.
gg: 9917700

Pozdrawiam Szymon

Piotr_Żurowski

Rzecznik Prasowy / Moderator

• Pseudonim: piotr_z21

Postczwartek, 17 gru 2009, 23:38

IMGW ''leci z nami w kulki'' zamiast traktować swoją prace poważnie :shock: Bardzo często przeglądam stronę internetową z ostrzeżeniami i danymi na Pogodynce i zauważyłem , że ostrzeżenia nie wydają przed wystąpieniem groźnego zjawiska ale w trakcie jego trwania a nawet w ogóle jak się często przekonaliśmy . :evil: Dane radarowe są tak aktualne , że nawałnica zniszczyła by mi np. dom a na radarze po kilku godzinach zobaczył bym zbliżającą się burze. Po fakcie to takie dane mam wiadomo gdzie ;) Jedyna rzecz jaka mnie pociesza , że system SkyPredict jest 100% sprawdzalny i lepszy od całego IMGW :D Gratuluje wszystkim którzy tworzyli PŁB jaki i system SkyPredict. :D Pozdrawiam 8-)
Rzecznik Prasowy Stowarzyszenia Skywarn Polska / Polscy Łowcy Burz
Pozdrawiam, Piotr Żurowski

Tel:+48 698 284 782
e-mail: rzecznik.lowcyburz@gmail.com
https://www.facebook.com/piotr.zurowski
Obrazek

Michał_Lisiak

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Mikelis

Postsobota, 19 gru 2009, 22:41

Brak informacji pogodowych dla lotnisk to już skandal! Też zauważyłem ten komunikat na Pogodynce, ale myślałem, że to krótkotrwała awaria a to wciąż tam 'wisi" i "wisi"... IMGW gdzieś "ukryło" informacji nt. pokrywy śnieżnej, gdzie jest ten "kącik" klimatyczny pani Lorenc? Ponadto, dużo jest szpecących i niepotrzebnych reklam. Po co te reklamy, skoro IMGW to instytucja utrzymująca się z podatków (czyt. bezzwrotnych danin publicznych)?? Przecież prowadzenie stronki nie jest chyba aż tak drogie...
Aktualnie mamy silne mrozy i to WIĘKSZE niż te prognozowane przez synoptyków IMGW i modele matematyczne. Przecież już 8 osób zamarzło, ponadto pękają szyny i to nawet w nadmorskich miejscowościach (Trójmiasto). W Szczecinie siarczysty mróz, u mnie też ostra zima, lecz jak na razie bez szaleństw... A IMGW? Jak zwykle ŚPI i ostrzeżeń NIE MA :evil:
Radary - ostatnio są "ślepe". Nie widzą śniegu, ale może to wynika z mechanizmu ich działania. Niemniej, w poprzednich latach śnieg był na mapce widoczny. Za to PERUN wykrył dwa wyładowania. :)
Nie wiem, ale wydaje mi się, że IMGW powinno przejść reformę, jakąś rewitalizajcę, cokolwiek, co by ten instytut podniosło. Czemu co jakiś czas ten problem powraca, jak istny bumerang?
Brawo dla Polskich Łowców Burz i Sky Predict za czujność. Może nasze ostrzeżenia uratują komuś życie
Pozdrawiam, Michał.
Adres email: mikelis5@wp.pl; michal.lisiak@op.pl

Misiumac

Postsobota, 2 sty 2010, 12:38

Ostatnio i ja zauważyłem, że z owym Instytutem jest coś nie tak, choćby nawet dlatego, że strasznie szwankują mapy radarowe. Raz patrząc, zobaczyłem tam echo radarowe, grube, niczym długa i silna chmura burzowa, przypominająca linie szkwału :roll:. Prognozy "mapkowe" IMGW (te na Pogodynce i głównej stronie IMiGW) również sprawdzają się rzadko. No cóż, moim zdaniem ów Instytut, powinien dokładnie wszystko sprawdzić i naprawić wszelkie błędy ;).

Karol Szyszko

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: SzychaK
  • Numer GG: 18761774

Postniedziela, 3 sty 2010, 13:49

Zdaje im się że już ich nic nie obchodzi. Brak informacji dla lotnisk to igranie z życiem pasażerów :o . Dlaczego? Chyba wiecie. Nie lubię o takich rzeczach mówić. Tak wcześniej Misiumac napisał, radary też zaczynają szaleć :evil: . Już nie długo będą nam dawane z 8 godzinnym opóźnieniem. Myślę że gdyby ludzie poznali PŁB i SKYWARN to by mieli taki dostęp (trochę tu słodzę :D :lol: :P ) do ostrzeżeń i aktualności pogody, że chyba IMGW w nie pamięć by poszło. Do NOAA nam daleko, ale chyba im dalej. ;)
Trofea
Burze- 30
Funnel Cloud- 1
Shelf Cloud- 4
Wall Cloud- 2
Dust Devil- 1

-
E-mail:
karolf1fan@gmail.com
-
Powodzenia w sezonie!

Damian Zbieg

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: congestus
  • Numer GG: 8436566

Postponiedziałek, 4 sty 2010, 13:16

Wszedłem dziś na stronę Pogodynki i od razu wyskoczyły reklamy. W ogóle jest ich za dużo.

Obrazek

Kojarzą mi się strony, jakich wiele w Internecie; mało rzetelne z wieloma wyskakującymi reklamami.
Instytucja państwowa, do której się wszyscy dokładamy powinna mieć poważniej i bardziej profesjonalnie zrobioną stronkę. Na stronach zagranicznych instytucji też są reklamy, ale zrobione w taki sposób, że najważniejsze elementy stron są dobrze widoczne. Mało się na tym znam, żeby nie powiedzieć w cale, ale wg mnie za dużo jest tego marketingu. :(

Wojtek_Bartula

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Wojtek_B
  • Numer GG: 3774920

Postponiedziałek, 4 sty 2010, 19:39

Chyba wreszcie usunęli reklamy, zostały tylko te z telefonem do synoptyka i do Infolini pogodowej. Dzwonił ktoś z was do tej infolini ?
Mój kanał na YT

Convective Addiction ;D

Piotr_Żurowski

Postponiedziałek, 4 sty 2010, 22:50

Ja nie dzwoniłem i nawet nie mam zamiaru tam dzwonić, ponieważ to strata czasu i pieniędzy. Oni cały czas ''myślą'', że wszystko dobrze robią. :twisted: To jeszcze raz napisze, że brak informacji dla lotnisk z powodu braku zapłaty to porażka, jakby instytut nie chciał tak wielkich pieniędzy od lotniska to na pewno było by wszystko ok. A zresztą to z naszych podatków się utrzymują, więc te dane powinny być za darmo. Jeszcze ten sklep internetowy co wymyślili mnie powalił. :o

Obrazek

Paweł_Cholewa

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

• Pseudonim: Pablo
  • Numer GG: 8739674

Postwtorek, 5 sty 2010, 05:06

Wojtek_Bartula napisał(a):Chyba wreszcie usunęli reklamy, zostały tylko te z telefonem do synoptyka i do Infolinii pogodowej. Dzwonił ktoś z was do tej infolini ?
Hmm tak się zastanawiam, kto z nas by tam dzwonił i marnował kasę na rozmowę w sprawie pogody, przecież my również zajmujemy się pogodą i mamy duży zasób wiedzy na forum :). Więc po co płacić za rozmowę z synoptykiem prawie 8 zeta za minutę (nieźle się cenią) :?, tak samo, nie opyla się na infolinię dzwonić, strata czasu i kasy.
Pozdrawiam - StormHunter®
Obrazek
E-mail: pawciokrk89@gmail.com Mój kanał na YouTubePawcioKrk

Areecki

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 7674966

Postwtorek, 5 sty 2010, 11:26

Szkoda nawet Waszego pisania tutaj na temat działalności IMGW.
To jest po prostu już nie do zniesienia co się wyprawia.
Nie ma radaru 10 min więc dla mnie IMGW może nie istnieć.
http://4poryroku.fotosik.pl/ - Moje Zdjęcia
http://areecki.ihq.pl/pogoda/index.htm - Moja Stacja Pogody (świętokrzyskie)

Krzysiek_Trębicki

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: krzys_shepard; 8ctavarium
  • Numer GG: 13884251

Postczwartek, 7 sty 2010, 21:00

Tymczasowo udostępniony został radar 10 minutowy. Prawdopodobnie przyczyną jest dynamiczna sytuacja pogodowa, która przyniesie jutro intensywne opady śniegu na południu kraju. Zatem zachęcam do bacznej obserwacji, zwłaszcza, gdy pojawiła się taka możliwość.

Radar 10 min: http://pogodynka.pl/radary10/radary10.php
Pozdrawiam, Krzysiek

Obrazek

GG: 13884251
e-mail: krzys_shepard@interia.pl

Paweł_Cholewa

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

Postśroda, 20 sty 2010, 16:46

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej udostępnił nową opcję z radarami na swojej stronce Pogodynka.PL. Są to mapy radarowe wybranych większych miast Polski, odświeżane są co 10 minut i w miarę na bieżąco. Tutaj link: http://pogodynka.pl/radary_miasta.php
Obrazek

Wojtek_Bartula

Sympatyk

Sympatyk

Postśroda, 20 sty 2010, 16:56

No, no, nie spodziewałem się takiego kroku od IMGW. Oby tylko te radary wybranych miast działały cały czas.
Mój kanał na YT

Convective Addiction ;D

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

Postśroda, 20 sty 2010, 17:02

Wojtek_Bartula napisał(a):No, no, nie spodziewałem się takiego kroku od IMGW. Oby tylko te radary wybranych miast działały cały czas.

Pewnie w czasie pierwszej serii nawałnic z powodu przeciążenia łącz wszystko wysiądzie, co może doprowadzić do wyłączenia tej dość ciekawej prezentacji :? . Ciekawe, że IMGW na Pogodynce nie napisało żadnej informacji, że taką prezentację uruchomiło.
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur
gg:7648049
e-mail: artur88.toxic(at)gmail.com

http://lowcyburz.pl/author/Artur_Surowiecki/

Areecki

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 7674966

Postśroda, 20 sty 2010, 17:11

Po pierwsze jakość jest kiepska
Po drugie zbyt mały obszar by śledzić burze między miastami( nawet nie wiem czy 50 km jest w tym radarze z miasta)
Po trzecie za duża pixeloza
Po czwarte powinni zrobić radary dla województw lub radary radarów ( np. brzuchania, rzeszów itd )
Po piąte już lepiej tu wejść/widać : http://mobil.pogoda.megapage.pl/radar_big/anim_ck.gif
http://4poryroku.fotosik.pl/ - Moje Zdjęcia
http://areecki.ihq.pl/pogoda/index.htm - Moja Stacja Pogody (świętokrzyskie)

Wojtek_Bartula

Sympatyk

Sympatyk

Postśroda, 20 sty 2010, 18:03

A wie ktoś czy zmodernizowali łącze serwerowe? Żeby znowu nie było tak jak w ostatnim sezonie że na mapę radarową czekało się 10 minut albo w ogóle się strona nie ładowała. Może ktoś kto ma kontakt z IMGW się spyta czy coś zmodernizowali?
Mój kanał na YT

Convective Addiction ;D

Bartosz_S

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 8606897

Postśroda, 20 sty 2010, 21:11

Szczerze to się nie postarali. Wykonanie amatorskie i bez przemyślenia.
Brakuje:
- informacji jaki zasięg (km) ma mapka
- spisu wszystkich miejscowości danego województwa
- naniesionych na mapkę rzek i jezior

Bardzo kiepskie te mapki, zastanawiam się czy z nich korzystać, lecz chyba zrezygnuję.
Powodem jest w szczególności brak miejscowości prócz tej głównej. Nie wiem czy łapie moją miejscowość która jest 50km od Łodzi. Ogólnie nie ma tam nic prócz zielonych krzaczków, głównej miejscowości województwa i wykazu opadów. Mapka może być jedynie bardziej korzystna dla osób które mieszkają w głównych miastach (Łódź, Warszawa, itd.)
IMGW lekko podupada niestety. I jak wspomniał Artur przy większej nawałnicy z powodu przeciążenia wszystko padnie jak zwykle.
Obrazek

Paweł_Cholewa

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

Postczwartek, 21 sty 2010, 02:15

Areecki napisał(a):Po pierwsze jakość jest kiepska
Po drugie zbyt mały obszar by śledzić burze między miastami( nawet nie wiem czy 50 km jest w tym radarze z miasta)
Po trzecie za duża pixeloza
Po czwarte powinni zrobić radary dla województw lub radary radarów ( np. brzuchania, rzeszów itd )
Po piąte już lepiej tu wejść/widać : http://mobil.pogoda.megapage.pl/radar_big/anim_ck.gif

Areecki Ty nie krytykuj zbytnio, bo według mnie to ruch na plus od naszej służby państwowej, mimo że nie najlepiej zrobione, to jednak raczej każdy kto jest z tych miast, może mniej więcej się połapać i ocenić sytuację, co gdzie i jak, a szczególnie jeśli jest zjawisko konwekcyjne mocne i lokalne, w okolicach większego miasta, można prześledzić jego dokładniejszy ruch. Zawsze coś, mam nadzieję, że będzie to działać i nie padnie za niedługi czas.
Obrazek

Marcin20

Sympatyk

Sympatyk

Postczwartek, 21 sty 2010, 09:54

W końcu IMGW ruszył do przodu. Pomysł świetny, aczkolwiek lepszym rozwiązaniem byłby podział na województwa. Jednak najbardziej zadowoliło mnie wyróżnienie odbiciowości 60 dBZ dzięki czemu będzie można śmielej stwierdzać występowanie opadów gradu. Dodatkowo na pogodynce pojawił się komentarz synoptyczny i mapa synoptyczna. Oby tak dalej.

Wojtek_Bartula

Sympatyk

Sympatyk

Postczwartek, 21 sty 2010, 12:56

Z powodu awarii radar w Brzuchani został wyłączony.
Z powodu awarii radar w Poznaniu został wyłączony.

Ten w Brzuchani już chyba pół roku nie działa. Ciekawe czy naprawią do sezonu burz bo ten w Ramży niby działa ale bardzo zawyża odbiciowość.
Mój kanał na YT

Convective Addiction ;D

Szymon Walczakiewicz

SkyPredict

SkyPredict

• Pseudonim: Equator
  • Numer GG: 666327

Postczwartek, 21 sty 2010, 23:18

Marcin_Głogulski napisał(a):... Dodatkowo na pogodynce pojawił się komentarz synoptyczny i mapa synoptyczna. Oby tak dalej.

To już jest od dawna ;)
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

e-mail: szymon.com@wp.pl

Wojtek_Bartula

Sympatyk

Sympatyk

Postpiątek, 22 sty 2010, 13:46

A ja mam takie pytanie - czy ktoś wie na jakiej wysokości jest mierzony opad z radarów? Wiem że im dalej od radaru tym opad pokazywany na mapie jest na większej wysokości. Np teraz u mnie sypie śnieg a na radarze nic nie pokazuje. Tylko że chmury są na wysokości jakiejś około 400 metrów.
Mój kanał na YT

Convective Addiction ;D

Roman_Maciejewski

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 15874655

Postpiątek, 22 sty 2010, 18:52

Tak jak wspomniałeś, im dalej od radaru tym opad pokazywany na mapie znajduje się na większej wysokości. Zapewne jest tak, że radar w ogóle nie pokazuje nic u Ciebie, bo opad/chmury znajdują się pod horyzontem radarowym. Horyzont radarowy to najniższa wysokość obserwacji radarowej, która jest dostępna dla danego punktu. Myślę, że takie może być wytłumaczenie tej sytuacji.
GG: 15874655
Pozdrawiam, Roman Maciejewski.

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

Postsobota, 23 sty 2010, 00:31

Wojtek_Bartula napisał(a):A ja mam takie pytanie - czy ktoś wie na jakiej wysokości jest mierzony opad z radarów? Wiem że im dalej od radaru tym opad pokazywany na mapie jest na większej wysokości. Np teraz u mnie sypie śnieg a na radarze nic nie pokazuje. Tylko że chmury są na wysokości jakiejś około 400 metrów.

IMGW daje prezentacje CMAX (CAPPI MAX) - oznacza to, że pokazywane przez prezentację IM GW wartości odbiciowości radarowej to maksymalna odbiciowość brana ze wszystkich skanowanych poziomych warstw (zaczynając od tych na bardzo małych wysokościach, skończywszy na 20 km wysokości - czyli ponad wierzchołki chmur burzowych). Lepiej, aby był pokazywany obraz odbiciowości z poziomu 1 km nad ziemią (ewentualnie 2 km), gdyż wartości odbiciowości z tych warstw niemal zawsze pokrywają się z opadem faktycznym, a w przypadku burz - doskonale uwidaczniają, z jakim typem burzy mamy do czynienia. CAPPI MAX tylko zataja obraz struktury burzy i przez to czasem trzeba się domyślać, czy burza jest już w groźnym stadium rozwoju, czy też nie. Ponadto często pokazuje tzw. "kowadła burzowe", z których prawie zawsze nie spada ani kropla deszczu.
Pozdrawiam, Artur

Piotr_Żurowski

Postniedziela, 24 sty 2010, 00:08

Nareszcie coś zaczęło się zmieniać na lepsze. :D Jednak jak coś poprawia to następne się psuje, przeglądając dane radarowe zobaczyłem kolejny raz taki komunikat: Z powodu awarii radar w Brzuchani został wyłączony.
Z powodu awarii radar w Poznaniu został wyłączony.
Radar Pastewnik - 2010.01.19 godz 12:00 UTC. Po naprawie radar pracuje w trybie testowym. Trwa kontrola poprawności pracy radaru.
Takie dane naprawdę są ważne i powinni nie dopuszczać do takich awarii nie mówiąc o tym, że przydało by się jeszcze kilka nowych radarów. :!: Jedna rzecz pozwala mi mieć nadzieje na poprawę pracy IMGW, to próba zmienienia czegoś nawet w najmniejszej skali. ;)

Obrazek

Wojtek_Bartula

Sympatyk

Sympatyk

Postśroda, 27 sty 2010, 21:03

Dzisiaj jeszcze radar w Gdańsku przestał działać, dodatkowo ten w Ramży strasznie przekłamuje odbiciowość. Czyli połowa radarów jest praktycznie bezużyteczna.
Mój kanał na YT

Convective Addiction ;D

Damian Zbieg

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: congestus
  • Numer GG: 8436566

Postśroda, 27 sty 2010, 23:29

Zastanawia mnie jedno: czy radary w innych krajach też tak często się psują, jak u nas. Jedne zawyżają odbiciowość a inne mają awarię i są wyłączane. Ciekawe jakie jeszcze padną i jak długo będą je naprawiać :( Ciężko z osłoną radarową w naszym kraju :(

Wojtek_Bartula

Sympatyk

Sympatyk

Postśroda, 3 lut 2010, 14:51

IMGW znowu poszło troszkę do przodu i powiększyli mapę synoptyczną bo tamta była nie czytelna. Oto link: http://pogodynka.pl/synoptic.php
Jeszcze zauważyłem że zwiększyli rozdzielczość mapy wyładowań: http://www.pogodynka.pl/produkty/safir.gif
Brawo :)
Mój kanał na YT

Convective Addiction ;D

Wojtek_Bartula

Sympatyk

Sympatyk

Postsobota, 6 lut 2010, 13:06

Sorry że post pod postem ale wczoraj w Dzienniku GP ukazał się dwustronicowy artykuł krytykujący IMGW - może ma ktoś i może zeskanować?
Źródło:
http://www.gfspl.rootnode.net/news/article.php?id=21675&group=pl.misc.meteorologia#21675
Mój kanał na YT

Convective Addiction ;D

Misiumac

Postponiedziałek, 8 lut 2010, 15:59

Niedawno zauważyłem, że IMGW nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, a mianowicie: http://www.pogodynka.pl/radary10/radary10.php - Mapa radarowa z aktualizacją co 10 min. miała być dostępna tylko w stanach zagrożenia i osłonie zdarzeń specjalnych, a tymczasem? Mapa jest dostępna cały czas! Przeciętny Kowalski wchodząc na Pogodynkę, dostrzeże napis "Prezentacja aktywna tylko w stanach zagrożenia i osłonie zdarzeń specjalnych" po czym zobaczy, że mapa jest dostępna, pomyśli sobie: "O mój Boże! Mapka aktywna, coś się będzie działo!" Przykro mi, ale jeżeli IMGW uważa, że słoneczna, zimowa pogoda jest stanem zagrożenia, to dalej się nie wypowiadam - po prostu brak mi słów.

Marcin20

Sympatyk

Sympatyk

Postponiedziałek, 8 lut 2010, 19:15

Jeżeli byś był spostrzegawczy to byś zauważył, że jest zagrożenie hydrologiczne. Poza tym nie wiem co jest złego w tym, iż nawet mapa radarowa z rozdzielczością 10 min. jest czasem dostępna bez stanu zagrożenia? Przecież to wszystko jest za pieniądze podatników.

Wojtek_Bartula

Sympatyk

Sympatyk

Postponiedziałek, 8 lut 2010, 20:24

Mapa co 10 minut wyświetla się na pogodynce tylko w momentach wydawania przez instytut ostrzeżeń meteo lub hydro 3-go stopnia.
Mój kanał na YT

Convective Addiction ;D

Kristin

Postczwartek, 11 lut 2010, 19:44

Artykuł z Dziennika:

Obrazek

Obrazek

Piotr_Skowroński

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: skowron
  • Numer GG: 2580519

Postczwartek, 11 lut 2010, 20:24

Mapa działała gdy w pogodzie był spokój, teraz gdy nad Polską przechodzą śnieżyce radar nie działa :(

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

Postpiątek, 12 lut 2010, 01:19

Ciekawe wiadomości przekazuje GP, szkoda, że nie mogę otworzyć drugiej strony tego artykułu, bo jestem bardzo ciekawy, co tam napisali. Mimo wszystko wojna o monopol jak widać trwa, może za jakiś bliżej nieokreślony czas coś z tego wyjdzie. A odnośnie komunikatów o funkcjonalności radarów meteorologicznych w Polsce, chodzą plotki, że radar w Poznaniu najszybciej zostanie naprawiony pod koniec czerwca (chyba brak finansów na drogą część do urządzenia, bo nie wiem, co by było przyczyną tak długiego okresu naprawy).
Pozdrawiam, Artur

Wojtek_Bartula

Sympatyk

Sympatyk

Postpiątek, 12 lut 2010, 13:07

Artur tu masz upload tych dwóch stron:
http://www.sendspace.pl/file/f84cab67b5fc445eab09fea

Jeśli chodzi o ten radar to pewnie będą go wymieniać na nowszy model (Meteor 1600C) tak jak tutaj jest napisane:
http://pl.wikipedia.org/wiki/POLRAD
Mój kanał na YT

Convective Addiction ;D

Tomasz_Czechowski

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Doppler

Postczwartek, 18 lut 2010, 18:41

Uważam że IMiGW to przeszłość. Podają niecelne prognozy, ostrzeżenia wydawane są zbyt późno albo wcale...Niedopomyślenia jest to jak zachował się IMiGW wobec tych lotnisk, pozostawiając je bez aktualnych danych metorologicznych :x Oburzające jest fakt, że jeżeli coś się stanie to często w telewizji słyszę że IMiGW nie mógł nic zrobić :? Nie mnie jest oceniać, ale IMiGW nie wywiązuje się z powierzonych mu zadań. Nadzieja na przyszłość jest taka, że władzę nad sprawowaniem obowiązków meteorologicznych w kraju przejmie organizacja Skywarn Polska która zajmuje się prognozowaniem pogody w 100% lepiej niż nasz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej :)

Niestety odemnie to nie zależy, więc przyszłość pokaże jak będzie ;)
STORM SEASON 2015 IS DEAD! LET'S CELEBRATE THE FUNERAL!

Wojtek_Bartula

Sympatyk

Sympatyk

Postpiątek, 26 lut 2010, 16:29

IMGW dodało Nowy produkt - KOMUNIKAT O MOŻLIWOŚCI WYSTĄPIENIA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEO. Ciekawy pomysł, ciekawe jak będzie w praktyce. Oto link do produktu:
http://pogodynka.pl/komunikaty.php
Mój kanał na YT

Convective Addiction ;D

Michał_Lisiak

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Mikelis

Postsobota, 27 lut 2010, 16:31

Jak będzie w praktyce? Chyba fatalnie, bo już na wstępie dali komunikat dla dnia, którego nie ma w kalendarzu - mianowicie dla 29 lutego 2010 :mrgreen: :?

Tak poza tym - widać, że IMGW powoli, ale systematycznie dorasta do rangi poważnego centrum wiadomości hydrometeorologicznych, jednak do najlepszych sporo im brakuje... Ale początki kiedyś muszą nastąpić. Oby w tym wytrwali ;)
Pozdrawiam, Michał.
Adres email: mikelis5@wp.pl; michal.lisiak@op.pl

Piotr_Żurowski

Postsobota, 27 lut 2010, 19:50

Rzeczywiście w IMGW zaczęli poważnie traktować swoją pracę. :!: Moim zdaniem przejęli się spadkiem wiarygodności pośród ludzi oraz mediów. Czas pokaże czy weszli w końcu na dobrą, czy może był to tylko przebłysk tego co mogli robić od dawna a porostu im się nie chce. Mimo wszystko życzę IMGW pozostania na drodze polepszenia swojej pracy oraz udostępnienia więcej danych społeczeństwu, a przede wszystkim mniej wpadek z wydawaniem ostrzeżeń meteorologicznych. ;)

Obrazek
Następna strona

Powrót do Służba meteorologiczna w Polsce i na świecie