Strona 1 z 1

Rozbudowa sieci meteo w Indiach

PostNapisane: piątek, 20 sie 2010, 20:17
przez Piotrek_Koziana
Dzisiaj na portalu twojapogoda.pl pojawił się artykuł o rozbudowie sieci stacji pomiarowych w drugim co do liczby mieszkańców kraju.
Według Departamentu Meteorologicznego Indii (IMD) w najbliższych latach, w różnych miejscach państwa a zwłaszcza w tzw. "białych plamach" mają zostać rozmieszczone 3600 automatycznych deszczomierzy, 1150 automatycznych stacji pogodowych i 55 dopplerowskich radarów meteorologicznych.
Także ma ruszyć kanał pogodowy nadający przez 24 h.
Jest to wielki krok do przodu wykonany przez Indie, gdyż pozwoli to lepiej poznać cechy klimatu tamtych regionów świata.
Pozwoli to lepiej poznać zjawisko monsunu i na pewno ulepszy prognozy co ma wpływ na życie 1 mld ludności tego kraju.
Wielu ludzi jest tam uzależnionych od pogody więc lepsze prognozowanie (także cyklonów tam występujących) pozwoli uniknąć śmierci wielu osób.
Tu nie chodzi tylko o śmierć poniesioną bezpośrednio od 50 st. upałów w maju czy rekordowych powodzi w czerwcu i lipcu, ale też o klęski głodu czy nieurodzaju nimi spowodowane co pozwoli przetrwać milionom ludzi.

Moim zdaniem to bardzo dobra inwestycja z powodów naukowych jak i humanitarnych, która pozwoli na poprawienie standardów zrozumienia pewnych zjawisk i ich wykrywana.

To znakomity przykład dla IMGW, który pokazuje że jak się chce to można. Powinni to sobie wziąć do serca i pomyśleć przynajmniej nie o 55, ale 3-4 nowych radarach. Tyle wystarczy biorąc pod uwagę 10 razy mniejszą powierzchnię RP.

Co o tym sądzicie?

Rozbudowa sieci meteo w Indiach

PostNapisane: piątek, 20 sie 2010, 23:54
przez andrzej
My mamy problem z jednym (RAMŻA) bo nie działa :oops: . A kiedy będzie to tez nie wiadomo :?: . Bo przecież jak to w Polsce jest i było ,musi być przetarg :o .Kiedy się zacznie i kiedy skończy tez nie wiadomo :?: . A dopiero co "postawienie"nowych. :lol: