Strona 1 z 1

Polskie NOAA Weather Radio czyli SR0WX

PostNapisane: sobota, 23 cze 2012, 00:35
przez tdk
W Ameryce mają NOAA Weather Radio specjalne częstotliwości i odbiorniki.
W Polsce nie ma takiego systemu i (jeśli w ogóle) długo nie będzie.
Jednak z inicjatywą wystąpili polscy krótkofalowcy tworząc program SR0WX.py który potrafi sterować nadawaniem w radiotelefonie i odczytywać ludzkim głosem informacje o pogodzie czy inne informacje.
Krótkofalowcy mają swój kanał dla "pogodynek" ale są miejsca w Polsce gdzie informacje można usłyszeć na kanałach popularnego CB radia, co poszerza grono odbiorców.


Podaję link do strony z opisem projektu:

http://emcom.pzk.org.pl/viewpage.php?page_id=9

Re: Polskie NOAA Weather Radio czyli SR0WX

PostNapisane: sobota, 23 cze 2012, 01:00
przez Artur_Surowiecki
Bardzo ciekawy pomysł. Warto go rozwijać. Może być bardzo przydatny, zwłaszcza podczas dni burzowych, skoro czasami informacje tam trafiające pochodzą z "bardzo lokalnych" źródeł. Mówiąc krótko, radio będzie mogło otrzymywać najnowsze informacje dosłownie z pierwszej ręki.

Re: Polskie NOAA Weather Radio czyli SR0WX

PostNapisane: sobota, 23 cze 2012, 02:20
przez Dawid Ciechowski
Moim zdaniem lepszym pomysłem byłoby stworzenie radia internetowego z bieżącymi prognozami i ostrzeżeniami, coś w stylu NOAA Weather Radio. :)

Re: Polskie NOAA Weather Radio czyli SR0WX

PostNapisane: sobota, 23 cze 2012, 10:19
przez Mikołaj_Lulkiewicz
Jeśli chodzi o ostrzeżenia przez CB radio to sam takie nadaje gdy jestem w terenie i coś groźnego się zbliża - viewtopic.php?f=712&t=6381 . O tym projekcie również słyszałem i podałem linka w moim poście do tej krótkofalarskiej i CB radiowej pogodynki ( http://www.sq8erb.org.pl/krotkofalarstw ... kanale-cb/ ). ;) Pomysł jak najbardziej dobry i godny naśladowania!

Re: Polskie NOAA Weather Radio czyli SR0WX

PostNapisane: sobota, 18 maja 2013, 11:18
przez mathmed
Cześć,
Czy ktoś mógłby mnie nakierować na zarządzających powiadomieniami o groźnych zjawiskach przez CB, bo chciałbym im udostępnić API mojej nowej strony : http://antistorm.eu

Swoją drogą zapraszam łowców burz do korzystania.