Teraz jest środa, 18 paź 2017, 02:04

radar-opadow.pl - dane

Tutaj możesz zaprezentować swoje dzieła. Jest to też doskonałe miejsce do zadawania pytań odnośnie tworzenia własnych prac
  • Autor
  • Wiadomość

Sheken

• Pseudonim: Sheken
  • Numer GG: 2412552

radar-opadow.pl - dane

Postczwartek, 15 cze 2017, 21:42

Witajcie. Jak wiecie od dawna zajmuję się jednym z najdynamiczniej rozwijających się projektów radarowych pod adresem https://radar-opadow.pl. Na mapę wdrożyłem między innymi dane CAPPI, EHT, PAC, SRI oraz ostrzeżenia organizacji ESTOFEX. Planuję również rozszerzyć produkt o wyładowania atmosferyczne, dlatego chciałbym żeby ta dyskusja doprowadziła mnie do realizacji celu. Wiem że kolejka po system blue od blitzortung jest ogromna i czas oczekiwania na odpowiedź może być nieskończenie długi dlatego proszę Was o wszelkie informacje na temat źródeł danych o wyładowaniach, ewentualnie proszę namiar na kogoś kto pomógłby pomóc zorganizować dostęp do danych.
Druga sprawa, proszę o wypowiedź członków PŁB na temat ewentualnego naniesienia na moją mapę danych ze skypredict. Takie kompleksowe narzędzie mogłoby być bardzo przydatne. Pozdrawiam ekipę.

Wojtek_Pilorz

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

• Numer GG: 0

Re: radar-opadow.pl - dane

Postsobota, 17 cze 2017, 16:03

Cześć! Projekt który realizujesz jest świetny i często z niego korzystamy podczas wydawania prognoz i wyznaczania czasu wystąpienia groźnych zjawisk podczas ich raportowania do ESWD. Kawał dobrej roboty!
Ja chciałbym podnieść kwestię związaną z archiwizacją danych. Często zgłoszenia do bazy ESWD po szczególnie silnych incydentach burzowych zajmują nam sporo czasu i musimy sięgać do danych archiwalnych (nawet wiele miesięcy wstecz). Z tego względu takie dane byłyby dla nas bardzo pomocne :)
Myślę, że z udostępnieniem naszych ostrzeżeń nie będzie problemu, ale tu już musi merytorycznie wypowiedzieć się nasz programista Piotr Szuster.

Igor Laskowski

SkyPredict

SkyPredict

• Numer GG: 0

Re: radar-opadow.pl - dane

Postniedziela, 2 lip 2017, 14:46

Witam! Pochwalam bardzo tą inicjatywę i mam nadzieję, że będzie ona dalej rozwijana. W sprawie udostępnienia ostrzeżeń ze Skypredict nie sądzę aby pojawiły się problemy. W tym celu można skontaktować się z Piotrem Szustrem. Sądzę, że będziemy zainteresowani dłuższą współpracą, jednak obecnie ze względu na trwający sezon burzowy, a także przygotowania do zlotu, trudno będzie nam znaleźć czas do rozmów. Zapraszamy na nasz zlot, który odbędzie się w tym roku pod koniec sierpnia (25-27 sierpnia) w Krakowie. Wtedy na pewno będzie okazja zamienić kilka słów. Jeśli nie wtedy, to po obecnie trwającym sezonie. Również pozdrawiam!
Pozdrawiam, Igor ;)

e-mail: laskowski.igor@gmail.com

Powrót do Nasza twórczość