Teraz jest niedziela, 9 gru 2018, 23:11

Wykład na geografię (i być może więcej)

Tutaj możesz zaprezentować swoje dzieła. Jest to też doskonałe miejsce do zadawania pytań odnośnie tworzenia własnych prac
  • Autor
  • Wiadomość

Karol Szyszko

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: SzychaK
  • Numer GG: 18761774

Wykład na geografię (i być może więcej)

Postwtorek, 19 paź 2010, 19:45

Witam.

Myślę, że jest to dobry na to dział, więc przejdźmy do sedna sprawy.
Wpadłem na pomysł zrobienia w mojej szkole referatu dotyczącego trąb powietrznych, meteorologii, oraz łowców burz. Głównym tematem ma być 3-4 kwietnia 1974 i Tornado Outbreak. Trzeba pamiętać, że po tamtych wydarzeniach zostali powołani Łowcy Burz. Chodzi mi o to, czy moglibyście mi pomóc w robieniu tego referatu? Tylko proszę pamiętać. Ja nie będę mówił do osób dorosłych tylko do ludzi w wieku 16-18 lat, których to po prostu za bardzo nie ciekawi (lub w ogóle). Wg planu ma być to wystąpienie przed klasą, ale obawiam się też, że o tym może się dowiedzieć pani dyrektor i będę chyba musiał wtedy wystąpić przez większą ilością ludzi niż 30 osób. Wszelkie ciekawe propozycję, uwagi, filmy, fotografię, proszę przekazywać do tego tematu.

Jak na razie plan wygląda następująco:

-Omówienie tamtych działań meteorologicznych i technologi pomiarowej w latach 70'tych, oraz krótkie omówienie tragedii Niedzieli Palmowej z 1965 roku.(Bardzo krótko i zwięźle)

-Ekipa meteorologów z Profesorem Tedem Fujitą.(Też krótko).

-Opisanie Tornado Alley.(Z 5 minut)

-Opisanie miasteczka Xenia.(Krótko)

-Wstęp do Tornado Outbreak z 3-4 Kwietnia 1974.(Rozwinięcie)

-Atak F5 na Xenia.

-Inne ważniejsze tornada.

-Opisanie całego Outbreak'a.

-Zniszczenia.

-Działania ekipy Pana Tornado.

-Film Bruca Boyda.

-Katastrofa samolotu z 1975 roku w USA.(Ważne nawiązanie)

-Skala Fujity.

-Podsumowanie.

-Kilka ważnych filmików o tornadach.

-Krótko o Polsce i EU na temat tornad, oraz o łowcach burz.

Do tego mam zamiar dołączyć skromną prezentacje, składającą się tylko ze zdjęć i filmów, gdyż omawiać mam zamiar ja sam. Musi to być dobrze wykonane, ponieważ moja nauczycielka geografii jest z wykształcenia klimatologiem.
Dziękuje.
Trofea
Burze- 30
Funnel Cloud- 1
Shelf Cloud- 4
Wall Cloud- 2
Dust Devil- 1

-
E-mail:
karolf1fan@gmail.com
-
Powodzenia w sezonie!

Ernest_Garbacz

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: ERNIX
  • Numer GG: 5276128

Re: Wykład na geografię(i być może więcej)

Postśroda, 20 paź 2010, 09:37

Hmmm wiesz co, z własnych doświadczeń mogę Ci powiedzieć, że jak dla takich słuchaczy jak uczniowie w wieku 16-18 lat to Twój wykład jest trochę za długi. Zajmie Ci to na "oko" około 2 godzin zegarowych. Jako, że młodzież raczej nie jest zainteresowana tematyką łowienia burz i tornad to już po pierwszych 30 minutach będą się nudzić i tylko przeszkadzać. Moje zdanie jest takie, że powinieneś zmieścić się w 20-30 minutach i opowiedzieć o łowcach burz, kim są, czym się zajmują, jak powstało Stowarzyszenie itp... No chyba, że wyjątkowo w Twojej szkole ludzie interesują się zjawiskami ekstremalnymi to w takim razie możesz odważyć się na coś dłuższego i bardziej profesjonalnego. Pamiętaj, aby cały wykład był zaopatrzony w jakieś ciekawostki na temat o którym będziesz mówił. To zawsze zwróci uwagę nawet najmniej zainteresowanej tematem osoby. Życzę Ci sukcesu i powodzenia!
Ostatnio edytowano środa, 20 paź 2010, 17:22 przez Ernest_Garbacz, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Karol Szyszko

Sympatyk

Sympatyk

Re: Wykład na geografię (i być może więcej)

Postśroda, 20 paź 2010, 15:15

Dzięki Ernest za podpowiedź, ale chce się zmieścić w limicie czterdziestu minut. Poza tym mam zamiar rozbić to tylko na czynniki pierwsze, ale już nie drugie i trzecie. Trzeba będzie skupić się na najważniejszych i najciekawszych rzeczach. Z mniej istotnych rzeczy mam zamiar po prostu zrezygnować. Mam też zamiar gdzieniegdzie powstawiać loga naszego stowarzyszenia, oraz fotografię/filmy innych łowców. Może i za niektórych zgodą dodam zdjęcia jak wyglądają ich autorzy, żeby pokazać, że te fotki nie robiła „jakaś tam osoba której zdjęcie znalazłem w Google grafice”, tylko członkowie Łowców Burz.
Trofea
Burze- 30
Funnel Cloud- 1
Shelf Cloud- 4
Wall Cloud- 2
Dust Devil- 1

-
E-mail:
karolf1fan@gmail.com
-
Powodzenia w sezonie!

Karol Szyszko

Sympatyk

Sympatyk

Re: Wykład na geografię (i być może więcej)

Postśroda, 9 lut 2011, 22:20

Wybaczcie że post pod postem, ale jutro debiutuje jako mówca. :) Całe wypracowanie zostało poddane mocnej modyfikacji różniącej się od tej na górze, ale wygląda dobrze. Szkoda tylko, że gdy już wszystko było prawie gotowe, miałem awarie kompa i instalowany od nowa system. Czyli wszystko przepadło. Oznacza to że będę troszkę improwizował, lecz nie ma tragedii :D . Dostałem zgodę na wykorzystanie loga(Dzięki Artur ;) ), oraz skorzystałem z pomocy kilku osób z naszej organizacji. A więc wszystko będzie wyglądało teraz tak:

-Krótkie sprawozdanie czym są niebezpieczne zjawiska pogodowe( tornado, piorun itp.)
-Dziesięć minut nawijania o Super Outbreaku '74 i następstwa po nim.
-Tornada i inne niebezpieczeństwa na terenach Europy i Polski.
-No i na koniec trochę o nas.

Za materiał multimedialny mam zdjęcia łowców którzy zgodzili się na ich wykorzystanie i to co mi udało się ładnego upolować.
Zamierzam także pokazać naszą stronę internetową, bo prawdopodobnie jest tam dostęp do sieci.

No i to chyba wszystko. Wszystkim którzy mi pomagali, doradzali lub dochrzaniali(Szczególnie Karol Śliwa, Paweł Cholewa, Ernest Garbacz) serdecznie dziękuje. :D

Jutro napiszę co tego wynikło. Bardzo mnie ciekawi jak na to zareaguje cały ten "tłum".

Edit:

Wszystko poszło bardzo dobrze, i nawet mnie słuchali. Nie zdążyłem im wszystkiego powiedzieć, ale udało mi się za to trochę opowiedzieć o nas i o naszych zdobyczach. Za zdjęcia podziękowania dla: Karola Śliwy, Rafała, Wojtka Bartuły, Pawła Cholewy i Grześka Zawiślaka.
Trofea
Burze- 30
Funnel Cloud- 1
Shelf Cloud- 4
Wall Cloud- 2
Dust Devil- 1

-
E-mail:
karolf1fan@gmail.com
-
Powodzenia w sezonie!

Powrót do Nasza twórczość