Teraz jest środa, 19 wrz 2018, 16:58

Thunder Hunter - Polski amatorski wykrywacz wyładowań

Tutaj możesz zaprezentować swoje dzieła. Jest to też doskonałe miejsce do zadawania pytań odnośnie tworzenia własnych prac
  • Autor
  • Wiadomość

vvarrior

Thunder Hunter - Polski amatorski wykrywacz wyładowań

Postwtorek, 7 cze 2011, 17:01

Witam.
To mój pierwszy post poza przywitaniem na tym forum. Chciałem zaprezentować wam mój serwis http://www.th.waw.pl gdzie przedstawiam wykresy i inne dane dotyczące burz w promieniu ok 290km od warszawy.
Opis działania znajduje się na samej stronie. Dodatkowo pracuje także nad urządzeniem w wersji mobilnej aby każdy z nas / Was miał przy sobie budzik który w odpowiednim momencie powie "Schowaj się do domu bo idzie burza" lub ;) wręcz przeciwnie - "Chwytaj za aparat - bo idzie burza".
Jako ciekawostka dodam że obecne wskazania przekraczają 350 strików (potwierdzonych) w ciągu 5 minut co zmusza mnie do ponownej zmiany oprogramowania i powiększenia skali bo nie spodziewałem się takiej aktywności.
Na dniach w systemie pojawi się także wskaźnik siły sygnałów docierających do detektora co pozwoli na dokładniejsze szacowanie niebezpieczeństwa nadchodzącej burzy.

Pozwolę sobie informować Was drodzy łowcy o postępach moich prac na bieżąco.

mazur

• Ostrzeżenia: 1
  • Numer GG: 0

Re: Thunder Hunter - Polski amatorski wykrywacz wyładowań

Postczwartek, 26 sty 2012, 19:32

I jak postępy prac? Na maile nie odpowiadasz...
Podpis zawierał reklamę, która jest zakazana i jej niema. Następna próba umieszczenia reklamy zostanie ukarana banem.

Piotr_Żurowski

Rzecznik Prasowy / Moderator

• Pseudonim: piotr_z21

Postczwartek, 26 sty 2012, 22:59

Projekt moim zdanie jest ciekawy. Szkoda tylko, że nie ma jeszcze jednego detektora, który sięgał by bardziej na południe i zachód Polski. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że to wszystko wymaga czasu i pieniędzy. Jestem zainteresowany wersją mobilną i czekam na szczegóły, na jakich zasadach by to działało i jaki koszt był by tego urządzenia. ;)
Rzecznik Prasowy Stowarzyszenia Skywarn Polska / Polscy Łowcy Burz
Pozdrawiam, Piotr Żurowski

Tel:+48 698 284 782
e-mail: rzecznik.lowcyburz@gmail.com
https://www.facebook.com/piotr.zurowski
Obrazek

Piotr_Skowroński

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: skowron

Postpiątek, 27 sty 2012, 00:13

Testowałem to w okresie burzowym i powiem jedno. Kompletny niewypał. Kiedy blids, blidzortung, euclid, wetteronline wykrywały wyładowania nad Polską bardzo dokładnie to ten detektor albo nie pokazywał nic, albo pokazywał w jednym miejscu kilka tysięcy wyładowań.

Piotr_Żurowski

Postpiątek, 27 sty 2012, 00:28

Zgadzam się z tobą Piotr, ponieważ już jakiś czas temu sprawdzałem tą stronkę i zauważyłem w dniach, w których nie było burza dość dużą liczbę wyładowań i to samo było podczas burz tylko że wyładowań było 4 razy więcej niż w rzeczywistości, i oczywiście często w tych miejscach gdzie burze nie występowały. Moim zdanie problemem może być za bardzo czuły detektor, który wyłapuje nawet najsłabsze zakłócenie elektryczne spowodowane np. przez zwarcia na liniach wysokiego napięcia itp. Jednak żebym ocenił dokładnie wszystkie kwestie musi się wypowiedzieć autor pomysłu i podać więcej szczegółów. :)

Obrazek

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

Postpiątek, 27 sty 2012, 02:46

Jeden detektor nie wystarcza do skutecznego wykrywania wyładowań atm. na dalszych odległościach, a nawet wyładowania wykryte bliżej mogą mieć spore błędy jeśli chodzi o poprawność ich lokalizacji. Ponadto trzeba jeszcze przyznać, że tańsze urządzenia do detekcji mają zazwyczaj niezbyt duży zasięg. Jeśli wyłapią większość wyładowań w promieniu 50 - 60 km, trzeba to uznać za sukces. Jeśli mówimy o dalszych odległościach, musimy zainstalować urządzenia w innych częściach kraju.
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur
e-mail: artur88.toxic(at)gmail.com
http://lowcyburz.pl/author/Artur_Surowiecki/

Piotr_Żurowski

Postpiątek, 27 sty 2012, 11:23

Artur to jest wiadome, że powinno być minimum kilka detektorów na obszarze Polski i to od dobrego producenta. Ja stwierdzałem tylko fakt jak działa to urządzenie i chce się dowiedzieć więcej szczegółów. Przede wszystkim musimy wiedzieć jaki to detektor oraz czy nie ma wpływu na jego działanie jego lokalizacja, która może sprzyjać większym zakłócenia. Gdyby to dopracować można by stworzyć dobry detektor, jedyną kwestią jest poznanie ceny oraz specyfikacji urządzenia.

Obrazek

Powrót do Nasza twórczość