Teraz jest wtorek, 11 gru 2018, 00:26

Obudowa radiacyjna - !! Druk 3D !! - NIE PODSTAWKI

Tutaj możesz zaprezentować swoje dzieła. Jest to też doskonałe miejsce do zadawania pytań odnośnie tworzenia własnych prac
  • Autor
  • Wiadomość

avrtech

• Pseudonim: avrtech; majster
  • Numer GG: 0

Obudowa radiacyjna - !! Druk 3D !! - NIE PODSTAWKI

Postśroda, 1 cze 2016, 19:43

Witam wszystkich sympatyków meteo, poniekąd sam się również do nich zaliczam gdyż w zeszłym roku zbudowałem swoją własną stację meteo wysyłającą dane do internetu.
Adres stacji to http://meteo.avrtech.pl nie mniej cały czas nie dawała mi spokoju duża i brzydka obudowa radiacyjna na czujniki meteorologiczne zbudowana z podstawek od doniczek czyli praktycznie jak każdy robi zrobiłem i ja.

Obudowa z podstawek nigdy nie uda się ładnie złożyć i jest duża nierówna i brzydka z tego powodu narysowałem obudowę z podstawą w której można umieścić płytkę PCB z czujnikami.

Obrazek
Obrazek

W internecie można kupić maluteńką na wysokość 5 cm obudowę radiacyjną za 380 - 640 zł.

Mam alternatywę dla tych co chcą wydać małą kwotę porównywalną do złożenia obudowy z podstawek od doniczek.
Tą alternatywą jest druk 3D na profesjonalnym sprzęcie firmy 3novatica. Wydruk trwa 18h ale mimo wszystko efekt jest nieporównywalnie LEPSZY od tych podstawek od doniczek.

Możliwość zamontowanie płytki PCB
Szerokość płytki: min 21mm / max 22 mm
Wysokość płytki: min 20 mm / max 75 mm
Grubość płytki: min 1.2 mm / max 2 mm
Elementy wystające z pcb: max 15mm z każdej strony (łącznie 30mm + pcb)
Otwory mocujące podstawę do uchwytu 2x 5mm z fazowaniem na śruby, dzięki czemu śruby mocujące nie będą wystawały poza podstawę i nie zawadzą o PCB.

Ilość żeber w obudowie: 7 sztuk
Otwór wewnątrz żebra: 38 mm
Średnica żebra: 94 mm
Wysokość żebra: 15 mm
Całkowita wysokość obudowy: 115 mm
Grubość ścianek obudowy: min 2 mm / max 3mm

Obudowa jest sztywna, i równo ułożona w idealnie równych odstępach żeber, aby wysunąć obudowę od podstawy wystarczy odkręcić 3 dolne nakrętki i wysunąć ku górze obudowę radiacyjną, podstawa wraz z płytką PCB zostanie na maszcie. Takie rozwiązanie ułatwia montaż, serwis, konserwację czujników i nie wymaga rozkręcania każdej nakrętki dystansowej i każdego talerzyka jak to jest z robione w obudowach z podstawek od doniczek.
Obudowę radiacyjną 3D zdejmujesz w jednej całości od podstawy.

Obudowa radiacyjna w kolorze Śnieżno-białym idealnie odbija światło oraz promieniowanie słoneczne chroniąc tym samym przed nagrzewaniem się czujników, prześwit między żeberkami obudowy umożliwia swobodny przepływ powietrza. Żeberka obudowy wyprofilowane są w sposób uniemożliwiający napadanie deszczu do wnętrza obudowy.

Obrazek

Obudowę można zamontować na maszcie złożonym z profila zamkniętego o średnicy 20mm, jednakże istnieje możliwość dokupienie uchwytu mocującego - na zamówienie - według projektu klienta lub gotowego uchwytu mocującego.

Jeżeli ktoś buduje własną stację meteo i zastanawia się nad obudową radiacyjną to już nie musi się martwić podstawkami od doniczek, na allegro wystawionych mam 10 sztuk obudów radiacyjnych do czujników stacji meteo http://allegro.pl/obudowa-radiacyjna-dr ... 63608.html zachęcam do zakupu.

Pozdrawiam

Powrót do Nasza twórczość