Teraz jest wtorek, 16 paź 2018, 06:20

Wasze miejsca obserwacyjne.

Dyskusje nie ujęte w ramy innych działów, tematy dowolne.
Regulamin działu Pomimo faktu że jest to HydePark, obowiązują tu zasady netykiety, dobrego wychowania oraz poprawnej pisowni. Wszelkie łamanie tych zasad grozi ostrzeżeniami!
  • Autor
  • Wiadomość

Sebastian Kupczyk

Moderator

Moderator

• Numer GG: 40983767

Re: Wasze miejsca obserwacyjne.

Postczwartek, 15 wrz 2011, 08:02

Z moich miejsc obserwacyjnych w Krakowie muszę wymienić na pewno słynny Zakrzówek oraz górę Solnik:

Obrazek

Jeśli chodzi o miejsca dosyć bliskie Krakowowi, aczkolwiek położone już poza nim, to warto tu wymienić wieś Chorągwica (miejsce pod masztem radiowo-telewizyjnym) - dobry widok na większość stron świata. Zdjęcie tego miejsca, które zamieszczam pod spodem nie ukazuje widoku z tego miejsca tylko samo miejsce:

Obrazek

Ponadto Parkowe Wzgórze w Mogilanach (402m n.p.m.) - paręnaście kilometrów na południe od Krakowa:

Obrazek
oraz Skałka 502 w Jerzmanowicach

Obrazek.

Z dalszych miejsc najbardziej polecam Koskową Górę (874m.n.p.m.), przepiękny szczyt w Beskidzie Myślenickim, widok na wszystkie strony świata, prawie na sam szczyt można wyjechać autem. Na szczycie znajduje się charakterystyczny przemiennik krótkofalarski. A o to widok na południe z Koskowej:

Obrazek

:)
Pozdrawiam, Sebastian Kupczyk

Tel. kom. 513335090
E-mail: sebastian.kupczyk@gmail.com
blog: http://meteopasja.blogspot.com/

Łukasz.J.

Sympatyk

Sympatyk

• Ostrzeżenia: 1
  • Numer GG: 28189708

Miejscówki na burze

Postniedziela, 15 kwi 2012, 21:04

Moja, jak i zarówno kolegi wyładowanie atmosferyczne miejscówka na burze znajduje się w miejscowości Czarnowąsy (obok Opola). Teren charakteryzuje się ciągnącymi wiele kilometrów płaskimi polami w środku którego znajduje się mostek. Obok jego przepływa rzeka Mała Panew, która niedaleko spływa do Odry. Krótko mówiąc obszar jest idealny do robienia zdjęć nadciągających komórek burzowych, choć jest i niebezpieczny. Na płaskim oraz pustym terenem uderzające z impetem o ziemię prądy zstępujące powodują silne podmuchy konwekcyjne. Drugim zagrożeniem jest, również rażenie piorunem. Mimo to, że zdajemy sobie sprawę z zagrożenia jakie na nas czyha, wciąż tam chodzimy na "łowy".
Obrazek

Zapraszamy, również do przedstawienia swoich miejscówek na burze :).
Ostatnio edytowano niedziela, 15 kwi 2012, 21:37 przez Grzegorz_Zawiślak, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączenie wątków.
"Good decisions don't make life easy, but they do make it easier." ~Larry Gelwix

wyladowanie_atmosferyczne

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Artil0
  • Numer GG: 37291935

Re: Miejscówki na burze

Postniedziela, 15 kwi 2012, 21:28

Zdjęcia miejscówki :
ObrazekObrazek
Zdjęcia robione 4 kwietnia 2012r.

ziomek

• Pseudonim: Mareczek
  • Numer GG: 0

Postponiedziałek, 7 maja 2012, 18:47

Ja najczęściej obserwuje w mieszkaniu lub wychdzę na ganek, gdzie mam świetny widok na południe i wschód :D

Łukasz Moskwa

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

• Pseudonim: Storm
  • Numer GG: 41701033

Postwtorek, 8 maja 2012, 15:25

Moje miejsce do obserwacji jest w pobliżu domu. Mam z tego miejsca świetny widok na zachód, południe i północ.
Wschodni kierunek obserwacji jest utrudniony gdyż znajduje się tam las.
"Burze to coś, co kocham"
Sezon burzowy 2015
Burze-6
Arcus-2
Funnel Cloud-

Sezon Burzowy 2014
Burze- 23
Arcus- 6
Funnel Cloud- 0

------------------------------------------

Obrazek

Przemysław Rak

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Rakers

Postwtorek, 8 maja 2012, 15:34

Ja poluje tam gdzie mnie burza dorwie :D. Czyli najczęściej w domu, ale i tak zawsze gdy gdzieś idę, nie rozstaje się z moją kamerą, więc zawsze jestem gotowy na nagrywanie burzy. Gdy wiem że się coś szykuje idę na wał przeciw powodziowy i poluje na coś. Wiadomo że gdybym miał auto to by było lepiej wybrał bym najlepsze miejsce i był bym spokojny że mnie deszcz nie zleje, bo takie polowania piesze niosą ze sobą ryzyko że cały zmoknę i sprzęt to samo.

Magdalena Izdebska

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Pasjonatka

Postczwartek, 28 cze 2012, 12:36

U mnie łowy wyglądają podobnie, mianowicie w pobliżu miejsca zamieszkania, gdyż nie posiadam jeszcze prawa jazdy ;) ;). Aczkolwiek idealnym punktem obserwacyjnym jest dach mojego budynku, stamtąd idealnie widać piętrzącą się konwekcję, a co za tym idzie (gdy warunki sprzyjają) gotowe struktury burzowe :) :). Ostatnio 18.06.2012r. nagrałam piękne kowadło burzowe :) :), tego dnia komórka którą schwytałam w sidła mojego obiektywu miała sporo wyładowań także doziemnych. :D :D
adres e-mail: cytri229(at)wp.pl, tel. 669595396
BURZE w 2012r.: 13
Shel cloud: 7
Funnel cloud: 1
Mammatus: 9
Tornado: 0
Grad: 0
Downburst: 3

"Dzieciństwo jest królestwem, w którym nikt nie umiera"

Piotr_Żurowski

Rzecznik Prasowy / Moderator

Rzecznik Prasowy / Moderator

• Pseudonim: piotr_z21

Postniedziela, 8 lip 2012, 21:11

Dziś przejechałem się rowerem parę km od domu na wschód i znalazłem takie oto miejsce obserwacyjne z widokiem na N - NW - NE - W i S. Poniżej zamieszczam zdjęcia z widokiem.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Rzecznik Prasowy Stowarzyszenia Skywarn Polska / Polscy Łowcy Burz
Pozdrawiam, Piotr Żurowski

Tel:+48 698 284 782
e-mail: rzecznik.lowcyburz@gmail.com
https://www.facebook.com/piotr.zurowski
Obrazek

Mikołaj_Lulkiewicz

Sympatyk

Sympatyk

Postponiedziałek, 9 lip 2012, 01:59

Obecnie moje miejsca obserwacyjne są wszędzie tam gdzie jest dobry widok. Tam gdzie uda mi się wjechać autem i mam dobry widok na burzę to z stamtąd obserwuję. Najczęściej jest to pewien spontan, bo podczas jazdy do burzy po prostu staram się gdzieś bezpiecznie zatrzymać i obserwować. :D

falisty

• Pseudonim: FaLa
  • Numer GG: 2233455

Kujawsko-Pomorskie Miejscówki Obserwacyjne

Postpiątek, 20 lip 2012, 17:44

Widzę, że większość osób z Małopolski i okolic tego województwa (sądząc po pagórkach). Czy zna ktoś dobre miejsce na Kujawach?

Jeśli ktoś jest z powiatu aleksandrowskiego (lub pobliża) to polecam Górkę Raciążkowską (zaraz obok zamku). Widok co prawda w jedną stronę ale bardzo odległy - kierunek N. A oto widok:
Obrazek

Mariusz Brzegowy

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Mario
  • Numer GG: 5022855

Postniedziela, 22 lip 2012, 16:48

Miejsce to podstawa ;-) Nie jestem w stanie siedzieć w domu podczas burzy, to niemożliwe nawet o 3. nad ranem :).
Miejsc u mnie jest sporo od Bochni tak na prawdę zaczyna się pogórze i czym dalej na południe tym więcej fajnych terenów. Już w samej Bochni chyba najbardziej znanym miejscem widokowym jest tzw. Górny Gościnec w Łapczycy. Stąd piękny widok - praktycznie 360 stopni, chociaż najlepszy widok na zachód i północ.
Obrazek

Bardzo ciekawe miejsce obserwacyjne znajduje się pomiędzy Dąbrowicą a Gierczycami. Jedno z moich ulubionych miejsc gdyż jest bardzo rzadko uczęszczane.. Dookoła nie znajduje się praktycznie nic i nocne łowy potrafią mieć klimat ;-)
Widok również praktycznie 360 stopni chociaż najlepszy na południe i zachód.
Obrazek

Kolejnym ciekawym miejscem na obserwacje jest Rozdziele z pięknym widokiem na południe.
Obrazek

Na południe piękny widoczek również znajdziemy w Woli Nieszkowskiej ;-)
Obrazek

Piękne miejsce do obserwowania pogody na zachód jest również w miejscowości Bełdno
Obrazek

Jest też kilka innych ciekawszych i mniej ciekawszych miejsc w zależności od tego, gdzie przemieszcza się burza jak by ktoś z okolicy szukał fajnych miejsc to pisać na PW.
Obrazek
Pozdrawiam Mario
--------
GG: 5022855
email: mario85@me.com
IRC #plb: M4Rio
www: http://www.fotosik.pl/u/bochniameteo/

Sebastian Kupczyk

Moderator

Moderator

• Numer GG: 40983767

Postponiedziałek, 23 lip 2012, 19:06

satori_bochnia napisał(a):Kolejnym ciekawym miejscem na obserwacje jest Rozdziele z pięknym widokiem na południe.

O tak. Tak się składa, że akurat wczoraj byłem na przełęczy Widoma - Rozdziele (535m n.p.m.) i rzeczywiście miejscówka na obserwację burz jest niebanalna. Widać stamtąd zarówno Kraków jak i Tatry, więc i burze z dalekiej odległości będą doskonale widoczne. Żeby nie być gołosłownym:

Obrazek Obrazek

Kolejne dwa zdjęcia (niskiej jakości) przedstawiają przy dużym przybliżeniu maszt w Chorągwicy pod Wieliczką widoczny właśnie z Rozdziela i elektrociepłownię w Krakowie, co utwierdza tylko w przekonaniu, że widoczność z tamtego miejsca jest bardzo dobra.

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Sebastian Kupczyk

Tel. kom. 513335090
E-mail: sebastian.kupczyk@gmail.com
blog: http://meteopasja.blogspot.com/

nawigator77

• Numer GG: 41640826

Postponiedziałek, 23 lip 2012, 21:41

Najczęściej obserwuje kilkaset metrów od zabudowań. Lubie mieć widoki po horyzont na wszystkie strony swiata. Do odległych obserwacji zarówno nocnych jak i dziennych pomagam sobie lornetką.

kiara

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Kiara
  • Numer GG: 2435493

Postponiedziałek, 23 lip 2012, 22:07

Jeżeli chodzi o mój punkt obserwacyjny to mam idealny widok na wszystkie strony świata. Wychodzę jakieś 100m od zabudowań i podziwiam/fotografuję (oczywiście jeżeli mam co).

Pawlo123

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Maniak XD
  • Numer GG: 44528484

Postponiedziałek, 23 lip 2012, 22:45

Mój punkt obserwacyjny jest w tej chwili zależny od sytuacji. Jeśli leci gdzieś niedaleko mnie groźna chmura burzowa, np superkomórka burzowa, jeśli jest to do 20-30 km ode mnie to staram się wyjeżdżać. Natomiast przy przechodzeniu dużych układów burzowych to staram(nie zawsze wychodzi) się wyjeżdżać ok. 10-30, max 40 km poza miasto i tam obserwuję burzę ;), oczywiście staram się znaleźć jak najbardziej ekstremalne miejsce, bo bez emocji nie ma tego czegoś ;). Wszystko z umiarem, bo nie stoję na otwartym polu, ale na skraju lasu jak najbardziej, uwielbiam to miejsce.

Do obserwacji burz z daleka najbardziej radzi sobie mój dach, dom jest położony na górce o wysokości 20-25 metrów, a do tego sam ma grubo ponad 15 metrów, a jak sobie siądę na najwyższym punkcie na dachu(łatwo wejść) to mam ogromny, wręcz potężny zasięg widzenia xD. Szczególnie na północ.

Aha, jeszcze jeden punkt to wieś Domostawa, wieś Katy, Pysznica i Jastkowice. W Domostawie mam sporą górkę, z której jest dobry widok na północ. Katy to natomiast ogromne pola i ładnie prezentuje się tam nadchodząca chmura szelfowa, aż się nie mogę doczekać kiedy zrobię kiedyś tam fotę, bo jak na razie to raz ją tam widziałem.

Dawid_Kaleta

Sympatyk

Sympatyk

Postwtorek, 24 lip 2012, 17:01

Widzę, że coraz więcej osób zagląda w moje strony :D Rozdziele to miejscowość położona obok Żegociny, zaledwie kilka kilometrów od miejscowości, w której mieszkam.
Obrazek

Rzeczywiście widoki z przełęczy są niesamowite. Ale mam też parę innych miejscówek. Jedną z nich jest górka przed domem.
Obrazek

Jeśli jest dobra przejrzystość powietrza widzę chorągwicę pod Wieliczką i kominy z Nowej Huty. Niestety nie mam zdjęć, ponieważ obiektyw nie puszcza mnie na taką odległość ;)
Zaraz obok domu także mam dobry widok na zachód:
Obrazek

Po lewej widać Górę Kamionną (801m n.p.m), a po prawej w oddali Górę Kostrzę (730m n.p.m).
Tu jeszcze jedno zdjęcie:
Obrazek

Także, gdy jest burza to nie narzekam bo większość nadchodzi z tych właśnie kierunków, skąd mam dobry widok. Jedynie to na południe i wschód nie mam widoku z domu, ale jakoś żyję :D
Pozdrawiam, Dawid ;)
Zapraszam także tutaj:
Obrazek Obrazek Obrazek

Sprzęt:
Sony Alpha 55V
Sony DT 18-55mm f/3.5-5.6 SAM
Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC
Stacja Meteo: HAMA EWS-800

Obrazek

Mariusz Brzegowy

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Mario
  • Numer GG: 5022855

Postśroda, 25 lip 2012, 18:38

Miałem pisać właśnie Dawid, byś napisał coś o swoich miejscówkach ;-). U Ciebie są na prawdę świetne tereny i nie tylko do polowania :). Fajna miejscówka też jest w Rozdzielu, kiedy jadąc w stronę Limanowej odbija się w prawo i jedzie się w kierunku Bacówki i dalej za Bacówką jest fajna polanka. Spokojnie można dostać się tam samochodem.

Obrazek
W Bochni bardzo fajny widok na NW i N jest również z ulicy Strzeleckiej:
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Mario
--------
GG: 5022855
email: mario85@me.com
IRC #plb: M4Rio
www: http://www.fotosik.pl/u/bochniameteo/

MeteoPiotr

Sympatyk

Sympatyk

• Ostrzeżenia: 1
  • Pseudonim: Piotrze

Postniedziela, 4 lis 2012, 20:23

Moje miejsce obserwacji:
Obrazek
https://www.youtube.com/channel/UCIW_jv ... tY1rcMhMHg - mój kanał na YT jako Łowca Burz z Południowego Podlasia

Igor Laskowski

SkyPredict

SkyPredict

Postpiątek, 17 lip 2015, 16:58

Chciałbym podzielić się punktami obserwacyjnymi z woj. opolskiego i okolic. W pliku zawartych jest łącznie kilkadziesiąt punktów, z ich w miarę pełnym opisem. Podczas otwierania pliku warto najpierw zapoznać się z informacją w której wyjaśniłem w miarę szczegółowo kryteria jakimi się kierowałem w ocenie.

Linki do plików podane są poniżej:

https://drive.google.com/file/d/0B0XSz0 ... sp=sharing - format kml

https://drive.google.com/file/d/0B0XSz0 ... sp=sharing - format kmz

Oprócz powyższych miejsc obserwacyjnych posiadam jeszcze bazę w której punktów z tego rejonu ocenionych nieco niżej lub określonych jako tych "na zatrzymanie" mam ok... 1000. Jakby ktoś potrzebował takiej bogatej bazy zapraszam na priv :)
Pozdrawiam, Igor ;)

e-mail: laskowski.igor@gmail.com

Mateusz Pardygał

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

• Pseudonim: Pardyś
  • Numer GG: 4941935

Postczwartek, 30 lip 2015, 11:22

Także w mojej okolicy jest świetne miejsce do obserwacji zarówno burz jak i tych dalekich.Wzgórze Św. Klemensa znajduje się 305m.n.p.m. Miejsce znajduje się w Lędzinach:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Mateusz Pardygał

E mail: pardysiek@gmail.com
GG: 4941935
Nr tel: 531579023
facebook: https://www.facebook.com/pardysiek

Sezon burzowy 2014:
https://plus.google.com/u/0/photos/1068 ... 6828341281

Wojtek_Pilorz

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

Postniedziela, 8 maja 2016, 21:43

W nawiązaniu do rozpoczętej w innym dziale dyskusji - rejon od Pyskowic do Dąbrowy Grn. to obszar mezoregionu Garb Tarnogórski. Jest to jednostka wyżynna, stąd większe jej urozmaicenie widoczne w rzeźbie. Ze względu na leżące w jej sąsiedztwie obniżenia (np. obniżenie Małej Panwi) krawędzie Garbu są atrakcyjnym miejscem obserwacji. Takich miejsc jest bardzo dużo. Miejscówki na których łowiłem i które mogę polecić to:

1. Góra Siewierska - ul. Kochanowskiego. Doskonały widok na Zagłębie z elektrownią Łagisza na pierwszym planie. Żadnych drzew ani linii które mogą spaść na samochód.

2. Sączów ul. Szkolna, na zachód od kościoła. Dobry widok na północ i na południe, droga asfaltowa wiedzie grzbietem.

3. Ul. Dalekówka między Nową Wsią a Myszkowicami oraz okolice skrzyżowania ul. Chrobrego i Ogrodowej w Sączowie. Z obydwu miejsc świetny widok na północ w poprzek Obniżenia Małej Panwi w obrębie którego leży MPL w Pyrzowicach, aż po Garb Woźnicki.

4. Pola na zachód od Zb. Kozłowa Góra (na granicy Świerklańca i Piekar) - wystarczy od głównej drogi skręcić na zachód i podjechać polną drogą, by uzyskać dość dobrą, acz niezbyt rozległą panoramę na okolicę wraz ze Zbiornikiem.

5. Parking pod kauflandem w Tarnowskich Górach i wierzchołek starego wysypiska śmieci - również dobry widok na północ; podobnie jak z ul. Czereśniowej w TG.

6. Zbrosławice ul. Wilkowicka/Polna. Płaski, wyniesiony teren, widok ograniczony jedynie z NW.

7. Wielowieś DW 907, 450 m na SW od skrzyżowania z DW 901, pod stacją BTS i ujęciem wody. Dobry widok na cały sektor NE.

8. Klucze, ul. Górna, Wzgórze Czubatka. Bardzo odległa miejscówka, w zasadzie już bliżej Krakowa niż Katowic. Widok na całą Pustynię Błędowską, aż po Dąbrowę Górniczą. Dobrze widoczny kierunek zachodni i południowy. Idealna miejscówka na większe układy burzowe idące z zachodu.

To tak po krótce z tego co pamiętam. Chyba najczęściej łowiłem na Górze Siewierskiej, stamtąd widok jest najbardziej rozległy. Na wszystkich wskazanych miejscówkach można stanąć samochodem i chyba wszędzie teren jest otwarty, wobec czego nie występują żadne istotne zagrożenia podnoszące ryzyko łowów (np. drzewa). Można sobie podejrzeć widoki na streetview. Ale tak, jak mówiłem - w obrębie krawędzi Garbu na pewno znajdzie się jeszcze mnóstwo innych miejscówek ;) Polecam także miejscówki wstawione przez kolegę dwa posty wyżej.

Ramzes

Postniedziela, 8 maja 2016, 23:30

Wojtku,dziękuję za podzielenie się informacjami :D
Już analizuję.

eXzoN.

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Riley
  • Numer GG: 2114453

Postwtorek, 7 cze 2016, 16:04

1.Trzy Lipki – wzgórze na Pogórzu Śląskim o wysokości 386 m n.p.m. położone w północnej części Bielska-Białej, w dzielnicy Stare Bielsko.
2. Lotnisko w Bielsku-Białej.

Mates211

• Numer GG: 58742

Postpiątek, 24 cze 2016, 15:40

Pola oddalone kilka kilometrów od Poznania :)

woj223

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Wojciech(E-Św.)

Postpiątek, 24 cze 2016, 16:51

Ja obserwuję ze wzgórza oddalonego od mojego domu o 3km. Jest tu świetny widok na kowadła i chmury szelfowe i na Góry Świętokrzyskie.
Widok z tej miejscówki na E
Obrazek

woj223

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Wojciech(E-Św.)

Postwtorek, 28 cze 2016, 19:19

Dodatkowe zdjęcia
Obrazek
Obrazek
Obrazek

gosiaak

Postwtorek, 12 lip 2016, 21:45

Mieszkam w wysokim bloku 16 pięter. Więc jak wyjadę na szczyt to można zobaczyć naprawdę piękny widok i określić dość precyzyjnie pogodę :)
Poprzednia strona

Powrót do Hyde park