Teraz jest piątek, 22 wrz 2017, 19:03

Propozycje

• Autor
  • Wiadomość

Tomasz_Czechowski

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Doppler
  • Numer GG: 0

Propozycje

Postponiedziałek, 8 lut 2010, 17:28

Moim zdaniem SkyPredict działa bez zarzutu, jednak można było by poprawić jego efektywność poprzez wydawanie wcześniejszych takich "teoretycznych ostrzeżeń". Wiem że nie jest to łatwe gdyż np. burze które uformowały się w Hiszpanii mogą osłabnąć, lub w ogóle zaniknąć nim dojdą do Polski, ale wydaje mi się, że ludzie którzy będą wiedzieli wcześniej o zagrożeniu, będą mogli bardziej efektywniej się do nich przygotować.
Co sądzicie :?:
STORM SEASON 2015 IS DEAD! LET'S CELEBRATE THE FUNERAL!

Karol Szyszko

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: SzychaK
  • Numer GG: 18761774

Propozycje

Postponiedziałek, 8 lut 2010, 18:15

Tomasz_Czechowski napisał(a):Moim zdaniem SkyPredict działa bez zarzutu, jednak można było by poprawić jego efektywność poprzez wydawanie wcześniejszych takich "teoretycznych ostrzeżeń". Wiem że nie jest to łatwe gdyż np. burze które uformowały się w Hiszpanii mogą osłabnąć lub wogóle zaniknąć nim dojdą do Polski ale wydaje mi się że ludzie którzy będą wiedzieli wcześniej o zagrożeniu, będą mogli bardziej efektywniej się do nich przygotować.

Myślę że takie „teoretyczne ostrzeżenia” mogły by wprowadzać w błąd i jednak niekiedy utrudniać niektórym działanie. Po za tym takie ostrzeżenie które nie dojdzie do skutku (bo burza się rozpadnie) może wywołać u osób poza forum, stwierdzenie że nie są wcale tacy dobrzy (nie zrozumieć mnie źle!!! :)). Oczywiście pomyłek uniknąć się nie da, ale przy takiej rozszerzonej „efektywności” błędy mogą zdarzać się częściej :|. Na razie dobrze jest. I tak trzymać ;).
Trofea
Burze- 30
Funnel Cloud- 1
Shelf Cloud- 4
Wall Cloud- 2
Dust Devil- 1

-
E-mail:
karolf1fan@gmail.com
-
Powodzenia w sezonie!

Dedeks

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Dedeks

Propozycje

Postponiedziałek, 8 lut 2010, 22:40

Tomasz_Czechowski napisał(a):Moim zdaniem SkyPredict działa bez zarzutu, jednak można było by poprawić jego efektywność poprzez wydawanie wcześniejszych takich "teoretycznych ostrzeżeń". Wydaje mi się, że ludzie którzy będą wiedzieli wcześniej o zagrożeniu, będą mogli bardziej efektywniej się do nich przygotować.

Jeśli chodzi o burze to dzień przed zagrożeniem jest wydawana prognoza siły i aktywności burz dla Polski, więc myślę, że dzięki takiej prognozie można się przygotować do nadchodzącego zagrożenia ;) .
Moje niektóre zdobycze:
https://picasaweb.google.com/DedeksKrakow
ZAPRASZAM!

sea

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Sea

Propozycje

Postwtorek, 9 lut 2010, 00:47

Konwekcyjne ostrzeżenia (które kolega nazywa "teoretycznymi") będą osobnym tematem (ale też zintegrowanym ze skypredict).
Obrazek

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

Propozycje

Postwtorek, 9 lut 2010, 01:33

S_Krośkiewicz napisał(a):Konwekcyjne ostrzeżenia (które kolega nazywa "teoretycznymi") będą osobnym tematem (ale też zintegrowanym ze skypredict).

Ja uważam, że najlepszymi "teoretycznymi ostrzeżeniami" w takiej sytuacji są prognozy konwekcyjne, które wydajemy, gdy widzimy, że następnego dnia coś się będzie działo. Oczywiście nowa strona www będzie w pełni zintegrowana z prognozami, zatem tekst prognoz będzie pojawiał się na głównej stronie.
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur
gg:7648049
e-mail: artur88.toxic(at)gmail.com

http://lowcyburz.pl/author/Artur_Surowiecki/

sea

Sympatyk

Sympatyk

Propozycje

Postponiedziałek, 22 lut 2010, 01:04

Wszystkich, którzy uważają, że zamiast dnia jest noc w mapkach, proszę o sprawdzenie nazw kolumn, gdyż zmieniłem ich kolejność tak, by odpowiadała kolejności na stronie. Pierwsza kolumna odpowiada teraz za noc, druga za dzień.

Za zamieszanie przepraszam.
Obrazek

Szymon Walczakiewicz

SkyPredict

SkyPredict

• Pseudonim: Equator
  • Numer GG: 666327

Propozycje

Postponiedziałek, 22 lut 2010, 09:57

Bardzo dobrze ;) W końcu taka kolejność jak powinna być.
Pozdrawiam
Szymon

Obrazek

e-mail: szymon.com@wp.pl

oscar6

• Pseudonim: oscar

Propozycje

Postpiątek, 16 lip 2010, 18:02

Może dodać by do mapki jakieś małe strzałki, które pokazywałyby w którą stronę wieje wiatr ? ;)

Jacek_Orzechowski

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 16098844

Re: Propozycje

Postwtorek, 31 sie 2010, 11:21

Jest mały problem z moim regionem. Należę do Nidzicy, która jest dużo mniejsza od Działdowa. Proponuję zmianę regionu na Działdowo lub podzielenie na Działdowo i Nidzicę.

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

Postwtorek, 31 sie 2010, 14:31

jacek_10 napisał(a):Jest mały problem z moim regionem. Należę do Nidzicy, która jest dużo mniejsza od Działdowa. Proponuję zmianę regionu na Działdowo lub podzielenie na Działdowo i Nidzicę.

Ewentualna zmiana nazwy regionu może wchodzić w grę, ale na pewno nie podzielenie, gdyż będzie to bardzo pracochłonne.
Pozdrawiam, Artur

Jacek_Orzechowski

Sympatyk

Sympatyk

• Numer GG: 16098844

Postwtorek, 31 sie 2010, 17:40

Artur_Surowiecki napisał(a):Ewentualna zmiana nazwy regionu może wchodzić w grę, ale na pewno nie podzielenie, gdyż będzie to bardzo pracochłonne.

Nie ma problemu chodzi mi o to, żeby zaznaczone było największe miasto w regionie w końcu około 10 tys. ludzi to spora różnica. Nie ma potrzeby podziału regonu robienia zamieszania i kłopotu.

Piotr_Skowroński

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: skowron
  • Numer GG: 2580519

Postczwartek, 2 wrz 2010, 18:56

Witam.

Chciałem się dowiedzieć czy problem z wyświetleniem archiwum wydanych ostrzeżeń meteo jest tylko chwilowe poprzez przenoszenie plików na nowy serwer czy zostało ono całkowicie zdjęte :?:

Grzegorz_Zawiślak

SkyPredict

SkyPredict

Postczwartek, 2 wrz 2010, 21:10

Archiwum jest dostępne tylko dla ostrzeżeń obejmujących zakres czterech dni. Niestety, mnie to się bardzo nie podoba i mam nadzieję, że Sebastian wydłuży je do przynajmniej kilkunastu dni.
Pozdrawiam,
Grzegorz Zawiślak

Obrazek
Obrazek

FanPage: http://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Zawi%C5%9Blak-Polish-Storm-Chaser/198029370337933?ref=hl
E-mail: grzegorz.zawislak@wp.pl
YouTube: http://www.youtube.com/user/GrzesPLB?feature=mhee

Piotr_Skowroński

Sympatyk

Sympatyk

Postczwartek, 2 wrz 2010, 22:12

No tak, szkoda tylko że przez 4 dni. Pamiętam kiedyś jak była dostępna cała historia ;)

sea

Sympatyk

Sympatyk

Postsobota, 2 paź 2010, 03:45

Było to przed wrześniem 2009, jednak potem zmuszony byłem wprowadzić ograniczenie ze względu na transfer. Teraz transfer nie jest takim problemem, więc może rozszerzę nawet do całego miesiąca.
Obrazek

Piotr_Skowroński

Sympatyk

Sympatyk

Postśroda, 10 sie 2011, 18:20

A ja mam takie pytanie. Czy dałoby radę zrobić taki system sms'owy połączony z mapką Skypredict, że kiedy tylko pojawi się ostrzeżenie dla regionu to zostanie wysłane owe ostrzeżenie na telefon komórkowy?

Łukasz.J.

Sympatyk

Sympatyk

• Ostrzeżenia: 1
  • Numer GG: 28189708

Postśroda, 24 sie 2011, 15:16

No z tymi sms'ami nawet fajne ale kto za nie będzie płacił. Wiem że na necie są jakieś darmowe bramki. Dla mnie fajnie by było gdyby do ostrzeżenia dla regionu było pisane gdzie aktualnie znajduje się burza, za ile może dotrzeć. Wiem że ktoś może sam sobie zobaczyć na radarze czy detektorze. Nie utrudniało by to sprawy gdyby KAŻDY z skypredict miał swój teren do wydawania ostrzeżeń, ułatwiło by to prace i ostrzeżenia były by bardziej dokładny (są dokładne ale mogły by być na prawdę dokładne) np. trzy osoby zajmują się woj. opolskim itd.. Przemyślcie to!
"Good decisions don't make life easy, but they do make it easier." ~Larry Gelwix

MwMw

Postczwartek, 25 sie 2011, 10:29

Za sms opłata zdecydowanie powinna być przełożona na użytkowników. Chciałbyś otrzymywać ostrzeżenia to wysyłałbyś jednego esa za te 11zeta i w odpowiedzi w ciągu danego okresu dostawałbyś zwrotne sms z ostrzeżeniami. Nikt za free nie będzie wysyłał sms bo koszty byłyby ogromne.
A co do dokładnego wskazywania gdzie jest burza i kiedy gdzie będzie to nie ma większego sensu jeśli, i tak w większości przypadków nie da się idealnie przewidzieć, w którą stronę i które rejony dokładnie nawiedzi. System z aktualnymi regionami jest ok. Nie są one zbyt duże.
Każde rozwiązanie rodzi nowe problemy...

Adam DEC

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Decyk
  • Numer GG: 7449279

Postwtorek, 7 sie 2012, 14:28

Wiem, że temat troszkę umarł ale odświeżę. Słyszałem, że są takie smsy które potrafią same pobrać pieniądze z konta naszego. Stąd można byłoby stworzyć coś takiego, że aktywujemy sobie ostrzeżenia burzowe tylko i za każdy otrzymany sms pobiera 25gr czy więcej. Z tego rzeczywista opłata za sms i opłata wspomagająca stowarzyszenie. Jeżeli użytkowników byłoby wielu to i ludzie byli by bardziej bezpieczni a także stowarzyszenie by skorzystało. i pytanie do którego zmierzam. Czy jest w ogóle możliwość by weszło to w życie? Pozdrawiam ;)
Pozdrawiam Adam Dec
gg: 7449279
tel. 662 977 150
dolnośląskie < Nowa Ruda < Jugów

ariasz

Członek stowarzyszenia

Członek stowarzyszenia

Postwtorek, 7 sie 2012, 14:36

Jesteśmy organizacją nonprofit w żadnym wypadku nie możemy przyjmować pieniędzy ze źródeł innych niż składki członków stowarzyszenia.
Tak wiem do czego pijesz, do pewnej strony która ma "osłone sms" (gromkie lole tocze).
Obrazek

Adam DEC

Sympatyk

Sympatyk

Postwtorek, 7 sie 2012, 16:22

Nie znam się niestety na tym dlatego pytam kolego ;) W takim razie odwołam się do popularnej gry Counter Strike. Na forach serwerów na których się gra można wykupywać tzw. levele. Opłata przez sms. Czy tutaj nie dało by się kupować przez sms "informacji o ostrzeżeniach" ? Przecież serwerownie nie są zarejestrowane jako stowarzyszenia.
Pozdrawiam Adam Dec
tel. 662 977 150

Kamil Sekulski

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Enzo
  • Numer GG: 6173675

Postwtorek, 7 sie 2012, 23:06

Stowarzyszenie nie posiada numeru KRS, co za tym idzie nie może przyjmować składek i datków z źródeł innych niż wewnętrzne składki członków.
Czy ubieganie się o wydanie numeru KRS jest bardzo kłopotliwe?
Pozdrawiam, Kamil Sekulski

Adam DEC

Sympatyk

Sympatyk

Postśroda, 8 sie 2012, 08:11

Może ubieganie się o KRSu wydanie kłopotliwe nie jest. Z tego co mi wiadomo aby uzyskać ten numer należy mieć statut, te całe uchwały i inne dokumenty to dopiero wtedy powinno zabierać się za druczki KRS, które można pobrać ze strony http://www.ngo.pl. Aha. Niezbędne jest też spotkanie założycielskie, na którym to wszystko się właśnie ustala. Jeżeli złożymy kompletne dokumenty czekamy 3miesiące na zarejestrowanie w KRS. Dobrze by było uzyskać miano OPP.
Pozdrawiam Adam Dec
tel. 662 977 150

Kamil Sekulski

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Enzo
  • Numer GG: 6173675

Postśroda, 8 sie 2012, 19:40

Panowie i Panie ze Stowarzyszenia. Teraz macie Zlot i jest dobra okazja by zająć się wszystkimi formalnościami. Wtedy użytkownicy forum mogliby np. odciążyć Was z części opłat poprzez dobrowolne zrzutki itd. Uzyskanie numeru KRS to byłby milowy krok w kierunku rozwoju Stowarzyszenia i na pewno warto to przemyśleć :)
Pozdrawiam, Kamil Sekulski

Jakub_K

Sympatyk

Sympatyk

• Pseudonim: Delano

Postśroda, 8 sie 2012, 20:51

Panowie. Ameryki nie odkryliście. Temat KRS w stowarzyszeniu przewijał się nie raz. Jednak z powodów wielu formalności i ogromnej odpowiedzialności jaka ciąży na członkach takiego stowarzyszenia plany te zostały odłożone na "później". Poza tym PŁB są jeszcze dość niestabilną strukturą i ja osobiście do takiego stowarzyszenia KRS nie chciałbym należeć.
Obrazek

Artur_Surowiecki

SkyPredict

SkyPredict

Postczwartek, 9 sie 2012, 00:37

Tutaj nie jest mowa o datkach a o działalności gospodarczej, bo tak należy traktować oferowanie usług SMS za jakąś stawkę. Ciekawe jest to, że zdecydowana większość stowarzyszeń (nawet KRS) takiej działalności nie prowadzi. A odnośnie KRS-u to łatwo się mówi, ale jeszcze nikt nie odważył się naprawdę porządnie do tego tematu podejść. Wymienić wszystkie procedury, jakie takie stowarzyszenie musi przestrzegać, jakie są obowiązki zarządu i innych organów stowarzyszenia, jaka jest odpowiedzialność członków Stowarzyszenia za popełnienie błędów (bo np. ktoś sobie raczył coś przeoczyć, zaspał). Oczywiście nie ma tragedii, bo wiele stowarzyszeń KRS działa, ale w realiach polskich warunkiem jest dobre zgranie członków stowarzyszenia i spora ich liczba, bo inaczej nic dobrego z tego nie wyjdzie.
Pozdrawiam, Artur

geotravel

Postpiątek, 8 wrz 2017, 11:08

Dzien dobry,

Mam pytanie czy moze jest w planie udostepnianie danych / alarmow/ ostrzezen w formacie JSON via jakies API ??

Pytam bo taka forma udostepniania danych moze pozwolic generowac pobrane komunikaty na swoich lokalnych stronach w roznej formie a mnie interesuje z punktu widzenia generowania komunikatu glosowego. Jestem krokofalowcem i mamy stacje pogodny ktorych paramtery sa transmitowane na czestotliwosciach amatroskich i bardzo chetnie bym uzupelnil komunikat glosowy o ostrzezenia meto z tego serwisu podajac oczywiscie zrodlo danych. Forma JSON pozwoli generowac komunkaty gloswe przygotowane wg skali ostrzezen (viewtopic.php?f=709&t=4872). Jesli pobiorane dane dla mojego wojewodztwa i bedzie to np
{
{REGION}:
"kujawsko-pomorskie"
},
"UPALY":{
"stopien":1
},
"BURZE":{
"stopien":2
}
{DATA}:{
"data wydania": timestamp,
"data waznosci": timestamp
}
moge na podstawie tego wygenerowac komunikat glosowy meteo z plikow gtowych wav czy mp3 o tresci
"Ostrzezenie meto upały stopien ostrzezenia pierwszy temperatura maksymalna na 2 m: od 30°C do 34°C
burze stopien ostrzezenia drugi deszcz 41 mm -70 mm I/LUB wiatr 91 km/h - 110 km/h I/LUB grad 2 cm - 5 cm
Zródło danych Skaywarn Polska"

Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do O systemie SkyPredict