Programy meteo na komputer

Dyskusje nie ujęte w ramy innych działów, tematy dowolne.
Regulamin forum
Pomimo faktu że jest to HydePark, obowiązują tu zasady netykiety, dobrego wychowania oraz poprawnej pisowni. Wszelkie łamanie tych zasad grozi ostrzeżeniami!
Awatar użytkownika
Igor_Dorobisz
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Pseudonim: dorbi
Numer GG: 64004
Kontakt:

Re: Programy meteo na komputer

Postautor: Igor_Dorobisz » wtorek, 13 lis 2007, 15:24

"Pogoda 1.61" - pokazuje aktualne dane wybranych stacji meteo z całego świata. Nie wszystkie dane są aktualne ale większość jest. Program rezyduje w tray'u i co jakiś czas aktualizuje dane. Dodatkowo są dane radarowe z Polski, analizy zdjęć satelitarnych oraz wiele różnych map. Wadą programu są czasowe przerwy w dostępie do pobieranych informacji. Ostatnio jednak bardzo rzadko. Ja używa nonstop na wszystkich komputerach na których pracuję. Jak dotą nie znalazłem niczego lepszego.

Igor
Igor Dorobisz
gg: 64004

Jarosław_Turała

Postautor: Jarosław_Turała » środa, 14 lis 2007, 09:30

Weather Watcher - programik również pokazuje aktualne warunki meteo.
Temperature,wiatr,ciśnienie etc...zresztą możemy wybrać sobie co chcemy aby nam pokazywał. Ciekawą funkcją programu jest to, że na pulpicie możemy ustawić sobie aktualne zdjęcie satelitarne (lista dostępna w programie), do listy możemy dograć link i już na pulpicie mamy aktualne zdjęcie satelitarne odświerzane np co 30 min (austrocontrol).

Jarosław_Turała

Postautor: Jarosław_Turała » niedziela, 18 lis 2007, 14:05

Dla meteorologów bardziej zaawansowanych polecam także program Synop 2.0 - który służy do pobierania informacji o aktualnej sytuacji meteorologicznej w Europie - map, depesz SYNOP, METAR - oraz prognoz pogody z modeli synoptycznych, danych klimatycznych, oraz wielu innych informacji. Gorąco polecam.

Mateusz_R

Postautor: Mateusz_R » niedziela, 18 lis 2007, 14:12

Tak SYNOP Piotra jest bardzo fajnym programem. Ja osobiście korzystam z programu Digital Atmosphere. Automatycznie kreśli mi mapy synoptyczne, izolinie, radiosondaże. Potrafi kreślić trasy huraganów, klimatogramy i wiele wiele innych.
Radiosondaże nie sa jednak zbyt ciekawe, do tego celu polecam specjalny program RAOB(płatny)

Awatar użytkownika
Piotr_Ferków
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: FeRu
Numer GG: 764232
Kontakt:

Postautor: Piotr_Ferków » sobota, 5 lip 2008, 10:08

World Wind to stworzony przez NASA program komputerowy (dostępny dla systemu Microsoft Windows; licencja open source), który umożliwia wyświetlanie wysokiej jakości zdjęć satelitarnych oraz lotniczych na trójwymiarowym modelu Ziemi. Użytkownik może dowolnie zmieniać swoje położenie, wysokość i kąt widzenia. Możliwe jest również wyświetlanie granic administracyjnych, nazw geograficznych oraz siatki współrzędnych.

World Wind zawiera podstawowy pakiet Blue Marble w niskiej rozdzielczości. Podczas pracy program automatycznie ściąga interesujące użytkownika dane z serwerów NASA.

Zestawy zdjęć:

Blue Marble
LandSat - rozdzielczość 15 metrów na piksel
USGS - lotnicze zdjęcia USA; 0.25 metra/piksel
SRTM - dane o ukształtowaniu terenu

Zestawy dodatkowe:

Animated Earth - animacje zjawisk atmosferycznych
MODIS - aktualne informacje o pożarach, powodziach, wybuchach wulkanów etc.
GLOBE - ogólnoświatowe mapy temperatur, opadów

Oficjalna Strona (z downloadem) :
http://worldwind.arc.nasa.gov/index.html

Pozdro
FeRu Raprodukcja

FanPage:

Awatar użytkownika
Paweł_Cholewa
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Pseudonim: Pablo
Numer GG: 8739674
Kontakt:

Programy meteo na komputer

Postautor: Paweł_Cholewa » piątek, 12 lut 2010, 20:24

Odświeżę ten bardzo staaaaaaary temat :P. Ostatnio z nudów przeglądając neta natrafiłem na pewien malutki programik pogodowy YoWindow, dość ciekawy miał opis, więc ściągnąłem sobie, instalka około 2,3MB. Jak uruchomiłem, wybrałem swoją lokalizację, no i powiem, że jest to dość ciekawy program pogodowy, ale taki gadżet na komputer. Wyświetla aktualny stan pogody w postaci bardzo dobro jakościowej animacji, uwzględniającej porę dnia, jak i porę roku ;), można to również podłączyć do swojej stacji meteo. Co ciekawsze, jest spory wybór lokalizacji w Polsce, nie tylko są obsługiwane główne miasta ;). No za wersję pro trza zapłacić, ale to tylko dodaje dłuższą prognozę, więcej opcji w animacji, automatyczne odświeżanie, itp. ;) Nie jest to super profesjonalne, ale tym co chcą się pobawić, albo sprawdzić w taki sposób pogodę za oknem... no cóż, możecie wypróbować, zapewne dokładność tych pomiarów nie jest najlepsza dla mniejszych miast, czy miejscowości, no ale to taki fajny gadżet na kompa ;). Tutaj link: http://yowindow.com/ No i małe screeny:
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam - StormHunter
Obrazek
E-mail: pawciokrk89@gmail.com

pieknyolek
Numer GG: 0
Kontakt:

Postautor: pieknyolek » wtorek, 9 kwie 2019, 10:28

Bardzo przydatne programy :D Dzięki :D

Wróć do „Hyde park”