Teraz jest sobota, 19 sty 2019, 01:00


[Powódź]-28-31.03.2018-Bułgaria,Turcja i Grecja

Dział przeznaczony na omawianie niebezpiecznych zjawisk pogodowych występujących w Europie, takich jak sztormy, wichury, orkany, ulewy, gwałtowne zjawiska burzowe (prócz tornad) i inne.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Przemek Dudek

Sympatyk

Sympatyk

  • Posty: 136
  • Dołączył(a): czwartek, 8 mar 2018, 09:30
  • Lokalizacja: Trzylatków Mały k. Grójca, woj.mazowieckie, pow.grójecki
  • Numer GG: 0

[Powódź]-28-31.03.2018-Bułgaria,Turcja i Grecja

Postwtorek, 3 kwi 2018, 19:41

W ostatnim tygodniu marca br. w południowo-wschodniej części Bałkanów (Turcja,Grecja i Bułgaria) wystąpiły powodzie spowodowane ulewnymi opadami deszczu i roztopami. W ciągu doby przepływ rzeki Marica , płynącej przez te trzy wyżej wymienione państwa wzrósł z 327 do 1368 m3/s. Na efekty nie trzeba było długo czekać.
W północno-zachodniej części Turcji w prowincji Edirne woda zalała tereny nad brzegiem rzeki Marica, obszary uprawne i domy. W stolicy prowincji- Edirne zostały podtopione obiekty turystyczne: historyczny cmentarz, zabytkowy most czy miejsce , gdzie odbywa się festiwal "Kirkpinar" , czyli tradycyjne zapasy w oliwie. Oprócz tego fala powodziowa porwała kilka samochodów. Zostały również zamknięte wszystkie mosty na Maricy w Edirne. Podtopione zostały także miasta i miasteczka w obwodzie Jamboł w Bułgarii na skutek wzrostu poziomu wody na rzece Tundża, która jest lewym dopływem Maricy.
Źródło i szczegółowe informacje:https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/wiosenne-roztopy-i-deszcz-przyniosly-powodz-rzeki-wylaly-woda-porwala-samochody,256509,1,0.html

Powrót do Wichury, nawałnice i inne groźne zjawiska atm. - Europa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron