Teraz jest sobota, 19 sty 2019, 00:44


Silne burze,gradobicia-22.04.2018-CEN. Niemcy

Dział przeznaczony na omawianie niebezpiecznych zjawisk pogodowych występujących w Europie, takich jak sztormy, wichury, orkany, ulewy, gwałtowne zjawiska burzowe (prócz tornad) i inne.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Przemek Dudek

Sympatyk

Sympatyk

  • Posty: 136
  • Dołączył(a): czwartek, 8 mar 2018, 09:30
  • Lokalizacja: Trzylatków Mały k. Grójca, woj.mazowieckie, pow.grójecki
  • Numer GG: 0

Silne burze,gradobicia-22.04.2018-CEN. Niemcy

Postczwartek, 26 kwi 2018, 19:41

W niedziele 22 kwietnia br. przez centralną część Republiki Federalnej Niemiec przechodziły dość silne burze, którym prócz silnego wiatru towarzyszyły miejscami opady dosyć sporej wielkości gradu.
Burzom towarzyszył silny i porywisty wiatr-według portalu wetteronline.de w miejscowości Warburg (Nadrenia Północna-Westfalia) porywy wiatru osiągały prędkość 81 km/h.
Jedna z takich burz nawiedziła w niedziele późnym popołudniem okolicę, jak i samo miasto Wolfhagen, położonym w kraju związkowym Hesja, niedaleko Kassel. Burza ta przyniosła ze sobą opad gradu o średnicy 3 cm. Świadkiem zdarzenia był lokalny łowca burz.
Sądząc po średnicy gradu, mieszkańcy tych okolic mieli do czynienia prawdopodobnie z superkomórką burzową.
Źródło a także zdjęcia i nagrania z przebiegu zdarzeń można znaleźć tutaj:https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/kule-gradowe-o-srednicy-trzech-centymetrow-i-ulewa-grzmialo-nie-tylko-w-polsce,258411,1,0.html

Powrót do Wichury, nawałnice i inne groźne zjawiska atm. - Europa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron