Teraz jest sobota, 19 sty 2019, 00:02


Gwałtowne burze,gradobicia-15.05.2018-Płn.wsch. USA

Dział przeznaczony na omawianie niebezpiecznych zjawisk pogodowych występujących na całym świecie, takich jak sztormy, wichury, orkany, ulewy, gwałtowne zjawiska burzowe (prócz tornad) i inne.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Przemek Dudek

Sympatyk

Sympatyk

  • Posty: 136
  • Dołączył(a): czwartek, 8 mar 2018, 09:30
  • Lokalizacja: Trzylatków Mały k. Grójca, woj.mazowieckie, pow.grójecki
  • Numer GG: 0

Gwałtowne burze,gradobicia-15.05.2018-Płn.wsch. USA

Postczwartek, 17 maja 2018, 19:54

We wtorek dnia 15.05.2018 roku w godzinach popołudniowych czasu lokalnego, północno-wschodnią część Stanów Zjednoczonych nawiedziły gwałtowne burze, którym towarzyszyły silny wiatr, ulewne opady deszczu i gradobicia.
Narodowa Służba Pogodowa Stanów Zjednoczonych (NWS) otrzymała ponad sto raportów dotyczących gradobić, które wystąpiły na obszarze stanów: Ohio, Pensylwania, Nowy Jork i Connecticut. Gdzieniegdzie padał grad wielkosci piłeczek tenisowych, który rozbijał szyby w domach i niszczyl samochody. Aktywność burz utrzymywała się do 22:30 czasu lokalnego, ale nadal utrzymywały się ulewne opady deszczu, przez co istniało zagrożenie podtopieniami, które dotyczyło wschodniej części stanu Maryland, w Delaware i południowej części stanu New Jersey.
Śmierć poniesły łącznie trzy osoby (w tym 11-letnia dziewczynka, która zginęła na skutek przygniecenia samochodu przez upadające drzewo, w którym się znajdowała. Podobna sytuacja dotyczyła również drugiej ofiary- mężczyzny, natomiast trzecia ofiara wtorkowych burz, w tej części USA zginęła w miejscowości Danbury, w stanie Connecticut). Silne burze spowodowały duże utrudnienia w komunikacji kolejowej i lotniczej, gdzie odwołano łącznie 500 połączeń lotniczych z trzech nowojorskich lotnisk, a 100 z międzynarodowego lotniska w Bostonie. w środę (16.05.) przywrócono normalny ruch lotniczy. Zakłócenia w normalnym funkcjonowaniu miało również nowojorskie metro. W niektórych placówkach oświatowych odwołano lub opóźniono rozpoczęcie lekcji w dniu wczorajszym tj.16.05.
W związku z silnym wiatrem, który powalał drzewa i słupy energetyczne, wystąpiły przerwy w dostawach enegii elektrycznej. W szczytowym momencie (noc z wtorku, na środę) prądu nie miało łącznie prawie 500 tyś. odbiorców z takich stanów jak: Nowy Jork, Connecticut, Pensylwania i Wirginia.
W związku z żywiołem w południowo-wschodniej części stanu Nowy Jork wprowadzono stan wyjątkowy.
Źródło informacji:https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/niszczycielskie-gradobicia-i-burze-w-stanach-zginely-trzy-osoby,260300,1,0.html

Powrót do Wichury, nawałnice i inne groźne zjawiska atm. - Świat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron