Sierpień 2013 - dyskusja ogólna

Dział archiwalny. Wszystkie nieaktualne tematy z relacjami na żywo ze zjawisk pogodowych, które występowały w Polsce.
Forum rules
W tym dziale nie można dodawać nowych postów!
Nightmare
GG: 0

Re: Sierpień 2013 - dyskusja ogólna

Postby Nightmare » Tuesday, 6 Aug 2013, 20:35

Widzę, że od strony Niemiec robi się niewesoło. Czyżby szykowało się kolejne derecho?

stor0123456789
Sympatyk
Sympatyk

Postby stor0123456789 » Tuesday, 6 Aug 2013, 20:52

No i burza wyglądająca na pojedynczą komórkę burzową niestety rozpadła się tuż przez Granowem :( . Nie słyszałem grzmotów, a jeszcze wył. Nie widziałem nic ciekawego tylko kowadło, które idąc z zachodu zasłoniło promienie słoneczne. Pół godz. później z kowadła można było widzieć smugę opadową; ale mnie ominęła i nie wystąpił opad. Co jeszcze nad Niemcami przechodzą silne burze, które mogą przejść w nocy nad zach. Polską [ http://wstaw.org/m/2013/08/06/imaghhjgge_b_de.png ].

Burza na detektorach, która nie doszła do Granowa:

Kowadło po burzy przysłaniające promienie słoneczne ( zdj.robione w Grodzisku Wlkp.) :

Smuga opadowa (opad) z kowadła (zdj. robione w Ptaszkowie; troche słabej jakości, bo robione podczas jazdy):

Last edited by stor0123456789 on Tuesday, 6 Aug 2013, 21:13, edited 1 time in total.

Pr0
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Pv0

Postby Pr0 » Tuesday, 6 Aug 2013, 20:55

W okolicach Świdnicy zza okna widać już pięknie uformowany i wyglądający na groźny front atmosferyczny, który jak widać na radarach może przynieść od 20 do nawet 50 litrów na metr kwadratowy lub więcej, można spodziewać się też gradu.
Szkoda, że burza przyjdzie, już w nocy, bo w dzień można bardziej ją podziwiać, choć plusy są takie, że w takiej porze dnia (noc), ma większą siłę i dynamikę, powietrze zrobiło się też o wiele wilgotniejsze niż w dzień.
U mnie zawsze są ładne efekty, gdy chmury zza gór, przesuwają się nad kotlinę, a potem na nizinę,
Obraz przechwycony na radarach, coś poważnego się szykuje, spróbuję zrobić jakieś ładne zdjęcie błyskawicy :)

Zacytuję jeszcze dzisiejszego prowadzącego program Meteo News na TVN Meteo:
,,Spodziewamy się również u nas ulewnego deszczu, gradu i nawałnic''-dotyczy to województw zachodnich tj.: lubuskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i opolskiego-noc.

marcinzoled85

Postby marcinzoled85 » Tuesday, 6 Aug 2013, 22:35

Szczecin. Właśnie o miasto zahacza mocno elektryczna burza (z południowego-zachodu). Za nią z nad Niemiec szykuje się kolejny "potwór". Dziś, przyznam mamy w regionie bogaty pod względem burzowym dzień.. :)

Pr0
Sympatyk
Sympatyk

Postby Pr0 » Tuesday, 6 Aug 2013, 23:06

Widziałeś co idzie z Drezna w kierunku Wrocławia, to się nazywa potwór.
Może nabrać na sile, bo na dworze duchota, to ciepło będzie ona pochłaniać, więc trzeba się przygotować na przerwy w dostawie prądu, bo to naprawdę niebezpieczna i niszczycielska siła, choć bardzo ekscytująca i ciekawa.
Czekam, aż przyjdzie, ciekawe czy będzie o 3-4 w nocy :D .

Rafał Dzik
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Pseudonim: rafal
GG: 6458545

Postby Rafał Dzik » Tuesday, 6 Aug 2013, 23:16

Burze, rozwijające się w obrębie chłodnego frontu atmosferycznego, wkroczyły już nad województwa zachodnie kraju. W strefie zwiększonej chwiejności termodynamicznej oraz wspomagającej konwekcję dolnotroposferycznej zbieżności wiatru, rozwijają się dość gwałtowne burze, które odznaczają się dużą odbiciowością rzędu nawet 60 dBZ. Modele przewidują duże sumy opadów, w miejscach przechodzenia burz może spaść ponad 30-40 litrów wody na metr kwadratowy. Istnieje również spore ryzyko opadów gradu. Nad zachodnią częścią województwa lubuskiego widać dobrze uformowaną linię, co stwarza niebezpieczeństwo większych porywów wiatru. Burze są również bardzo aktywne elektrycznie, sytuacja wygląda zatem dość groźnie w tych regionach.
Pozdrawiam, Rafał!
GG: 6458545
E-mail: dzikens@onet.eu

Maciej Dolecki
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Pseudonim: FRAKCJA ZIMNA

Postby Maciej Dolecki » Tuesday, 6 Aug 2013, 23:38

Pr0

Rozumiesz, że czekasz do następnego sezonu :lol: . Człowieku, albo to dojdzie w postaci tzw. Nimba, albo będziesz skazany na darmowy seans z zachodniej części naszego województwa.

Granica układu będzie na linii Legnica - Kowary

Grzegorz_Kostrzewa
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Pseudonim: Gregs

Postby Grzegorz_Kostrzewa » Tuesday, 6 Aug 2013, 23:41

W Świdnicy można już obserwować pokaz strobo na południowy zachód nad Sudetami kulminacja prawdopodobnie tuż po północy :) Aktualnie u mnie 27.6 °C, Wilgotność z klatki meteorologicznej 51%

Edit
No i co no i nic oprócz pięknych błysków na horyzoncie, i spacerujących śmietników raczej nic nie będzie przejdzie na styk od Świdnicy eh
Last edited by Grzegorz_Kostrzewa on Wednesday, 7 Aug 2013, 01:24, edited 1 time in total.
Świdnica Stormhunters Team - Stacja meteo Powiatu Świdnickiego http://www.ws550.nazwa.pl
Kamery i stacje meteo w Sudetach

Pr0
Sympatyk
Sympatyk

Postby Pr0 » Wednesday, 7 Aug 2013, 00:13

Maciej Dolecki
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Pseudonim: FRAKCJA ZIMNA

Postby Maciej Dolecki » Wednesday, 7 Aug 2013, 00:20

Tutaj nie chodzi o nieprzewidywalność. Zobacz jaki jest przepływ.

Pr0
Sympatyk
Sympatyk

Postby Pr0 » Wednesday, 7 Aug 2013, 00:26

Mi chodzi o ostatnie wyładowania w Hradcu i ich kierunek przepływu w stronę Wałbrzycha.
Ten pas co zmierza na Legnicę to na pewno Świdnicę ominie, ale zastanawia mnie ten od strony Hradca.

Marysia Orlicka
Pseudonim: Ari

Postby Marysia Orlicka » Wednesday, 7 Aug 2013, 00:42

Goliszów k. Chojnowa - aktualnie pioruny biją z każdej strony, co 2-6 sekund. Do tego dość silny wiatr i mocny opad deszczu. Zobaczymy co będzie dalej.

Pr0
Sympatyk
Sympatyk

Postby Pr0 » Wednesday, 7 Aug 2013, 00:48

Ja na razie czekam, może wreszcie coś przyjdzie, bo jak do tej pory to spokojnie i bez żadnej kropli deszczu na podwórku, tak niedaleko ode mnie i tam burza, a u mnie nędza, nic się nie dzieje, nudno...

Grzegorz_Zawiślak
SkyPredict
SkyPredict

Postby Grzegorz_Zawiślak » Wednesday, 7 Aug 2013, 01:03

Aktywna struktura konwekcyjna wkracza do południowo - zachodniej Polski. Towarzyszą jej ulewne opady deszczu, poza tym możliwe są silne / bardzo silne porywy wiatru oraz opady gradu.

Pozdrawiam,
Grzegorz Zawiślak

Image
Image

FanPage: http://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Zawi%C5%9Blak-Polish-Storm-Chaser/198029370337933?ref=hl
E-mail: grzegorz.zawislak@wp.pl
YouTube: http://www.youtube.com/user/GrzesPLB?feature=mhee

Pr0
Sympatyk
Sympatyk

Postby Pr0 » Wednesday, 7 Aug 2013, 01:07

Jak byś teraz był w mojej miejscowości, to naprawdę burza jest gwałtowna, słychać po echu grzmotu pioruna, zaczynają już być porywy wiatru, że zakłócają sygnał dekodera cyfrowego, aczkolwiek wszystko przeszło bokiem, przez Żarów (7-8 kilometrów ode mnie!).

m@rcin96
Sympatyk
Sympatyk
Location: Wieluń i okolice (Łódzkie SW) / Dymek (20km na NE od Wielunia)

Postby m@rcin96 » Wednesday, 7 Aug 2013, 06:28

Nie ma to jak poranna burza ;) Tym razem miałem szczęście i komórki wybuchały nade mną. Burze aktywnie elektrycznie, co ciekawe z 1 komórki 90% wyładowań były to doziemne. Co kilka lub kilkanaście sekund potężne huki :D Władowania występowały w odległości 1-3km. Burzy towarzyszył ulewny opad grubego deszczu oraz silniejszy wiatr z NW. Obecnie już wszystko ucichło, a na tylnej części kowadła pojawiły się mammutusy ;) Dzisiaj zapowiada się bardzo upalny i parny dzień, z możliwością popołudniowych burz, aczkolwiek szansa jest niewielka i raczej powinienem oczekiwać burzy w nocy.
Burze są po to, aby je łapać :D
SEZON 2015
Burze: 24 (w tym zaobserwowane: 4/31.03, 7.05, 20/21.06, 8/8/4x18.07, 2x15/16.08):
b. słabe: 4.01, 27.04, 22.06, 18/25.07
słabe: 1/1.04, 12/12.06, 8/19/2x25.07
umiarkowane: 12.06
silne: 13.06
b. silne: 25.07

Piotrek z Łodzi
Pseudonim: Nielat
GG: 9262750

Postby Piotrek z Łodzi » Wednesday, 7 Aug 2013, 08:08

W Aleksandrowie Łódzkim ok. 6:00 obudziły mnie nieśmiałe pomruki, radary wskazywały, że zbliża się elegancka burza. Niestety tuż przed dojściem w rejony Łodzi całkowicie się rozpadła... W centrum już ponad miesiąc bez porządnej burzy. Po obfitym w gwałtowne zjawiska maju i czerwcu nadeszła posucha. Liczę na dzisiejszą noc i jutrzejszy dzień, kiedy warunki będą nieco lepsze. Po przejściu pozostałości w/w burzy nieco się ochłodziło, natomiast teraz znów zapowiada się na parny i duszny dzień. Aktualnie 22 stopnie Celsjusza, 1014 hPa, wilgotność 78%.
Last edited by Paweł_Cholewa on Wednesday, 7 Aug 2013, 15:58, edited 1 time in total.
Reason: Celsjusza...

Meteomark
Sympatyk
Sympatyk

Postby Meteomark » Wednesday, 7 Aug 2013, 09:52

Wczoraj było gorąco:
Image

Skutkiem tego w nocy i wczesnym rankiem burze i deszcz pojawił się w zachodnich województwach. Do Konina strefa burzowa dotarła około 4:30. Zaczęło się od intensywnego wiatru w porywie do 40 km/h i odległych pomruków burzy. Leniwie przesuwała się na na północ, choć opady słabły. U mnie spadło ok. 1,5 mm opadu. Dopiero przed chwilą zaczęło się rozpogadzać, więc na razie zaledwie 24,1*C.

Bartek_Pawłowski
Sympatyk
Sympatyk

Postby Bartek_Pawłowski » Wednesday, 7 Aug 2013, 10:30

W nocy u mnie się działo :D Jeszcze sporo przed godziną czwartą przebudziłem się. Słucham a za oknem słyszę grzmoty! Otwieram oczy, błyska się. Cały uradowany zaglądam w telefon na radary i detektor - burza jest już blisko i kieruje się prawie na mnie. Wstałem podszedłem do okna w łazience a tam piękne wyładowania, były dosyć częste.
Jeszcze przed opadem deszczu wystąpił dosyć silny wiatr. Po godzinie czwartej zaczęło intensywnie lać. Spojrzałem na produkt Zhail IMGW i pokazywał bardzo małe obszary, gdzie może występować grad, ale położone jakieś 25 km na południe ode mnie. Ogólnie to burza jakoś tak mnie wyminęła o poszła przez Jarocin.

Kiedy burza oddalała się ode mnie zaczęło trochę mocniej lać. Chciałem spojrzeć przez okno co się dzieje, kiedy tu nagle błysnęło się i po 1,5 - 2 sekundy pojawił się bardzo głośny huk. To chyba najbliższe uderzenie pioruna w tym sezonie. Strasznie się wystraszyłem. Huk był tak głośny, że obudził cały dom, nie wspominając o reszcie, kiedy to krótko po grzmocie włączyło się mnóstwo świateł w oknach sąsiadów.
Image

XaVaX
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Tomasz
GG: 7621838
Location: 15 km na południowy - zachód od Turku - wschodnia Wielkopolska

Postby XaVaX » Wednesday, 7 Aug 2013, 10:30

Do mnie burza dotarła kilka minut po godz 4:00 , zaczęło się od silnego podmuchu wiatru pewnie z 60-70km na godzinę wiało :D

Potem rozpoczął się nawalny kilkuminutowy opad deszczu , po ok 30 min wszystko ucichło. :D
Następną burze obserwowałem godzinę później - taka sama sytuacja : lało i wiało. (nie była mocno elektryczna , ale kilka razy uderzyło porządnie) :D

Okolice Turku - Temperatura aktualna 24 stopni , zachmurzenie 6/8 , zostały pozostałości po burzy w postaci chmur , dzisiaj wątpię czy temperatura u Mnie dojdzie do 30 stopni.

Wczoraj było ok 33 stopni w cieniu.
A w mojej okolicy woda ma prawie 25 stopni w jeziorach ;)

PodkarpacieMeteo
Pseudonim: PM

Postby PodkarpacieMeteo » Wednesday, 7 Aug 2013, 14:19

W tej chwili widzę piękne kalafiory budujące się na SW Podkarpacia. Ciekawe czy zawita coś w stronę Rzeszowa . Temperatura wynosi 31,8 stopnia ,wiatr słaby. :D

Radzyn69

Postby Radzyn69 » Wednesday, 7 Aug 2013, 14:25

W Warszawie jeden wielki upał. I dobrze. Jutro mam wylot do Egiptu, chociaż nie odczuje szoku termicznego, bo w Hurghadzie 41 stopni. Jutro wg. modelu GFS ma być w Polsce 36-37 stopni :)

Sebastian Kupczyk
Moderator
Moderator

Postby Sebastian Kupczyk » Wednesday, 7 Aug 2013, 14:32

W Małopolsce utworzyły się typowo termiczne, pulsacyjne chmury burzowe. Chmury kłębiły się bardzo szybko, tworząc mini kowadła, po czym zanikały usychając od spodu, tworząc osierocone kowadła (fota jednego Cb'ka i osieroconego kowadła pod spodem). Tym czasem w moim miejscu zamieszkania padł rekord temperatury moich pomiarów temperatury od czasu, kiedy regularnie ich dokonuje, czyli od dobrych paru lat, temperatura bowiem wzrosła po godz. 14. do 36,5°C. Aktualnie nieco spadła, bo wynosi 35,9°C. Balice póki co notują 35°C. Jutro może być jeszcze cieplej.

[b][color=#008000]Pozdrawiam, Sebastian Kupczyk[/color][/b]

[b][color=#008000]Tel. kom.[/color][/b] [b]513619333[/b]
[b][color=#008000]E-mail:[/color][/b] [b]sebastian.kupczyk@gmail.com[/b]

Krzysiek_Piasecki
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia

Postby Krzysiek_Piasecki » Wednesday, 7 Aug 2013, 14:41

Ciepło, cieplej.... i tak dalej ;P Wczoraj w Warszawie było "zaledwie" +32,4*C, tak dziś mamy w pełnym cieniu +34,6*C i nadal wzrasta. Niebo bezchmurne, lampa na niebie :P Wilgotność ledwie 30%, trawa i niektóre rośliny usychają. Na szczęście wieje dziś dość silny wiatr (do 40 km/h) dzięki czemu upał, mimo, że spory, nie jest aż tak dokuczliwy.
Ciśnienie: 1014hPa, powoli spada.
Jutro należy się spodziewać upału rekordowego na przestrzeni ostatnich 30 lat - dotychczasowy rekord - +36,4*C - jest mocno zagrożony :P
Tyle z Warszawy ;)
Zdjęcia burzowe i nie tylko ;) -> http://krzysiek26.flog.pl/

Roman Anulewicz
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Keymouser

Postby Roman Anulewicz » Wednesday, 7 Aug 2013, 15:07

Z tego co obserwuję między jeziorem Czchowskim a Rożnowskim występuje opad gradu, świadczą o tym bardzo gęste smugi i dobrze wypiętrzona chmura znajdująca się właśnie w tamtej okolicy. Temperatura aktualna 36,5*C.

XaVaX
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Tomasz
GG: 7621838
Location: 15 km na południowy - zachód od Turku - wschodnia Wielkopolska

Postby XaVaX » Wednesday, 7 Aug 2013, 15:20

Widać że już konwekcja powoli rusza pełną "parą", wyładowania pojawiają się w woj. świętokrzyskim i małopolskim :D

A u mnie temperatura jednak dobiła do 30 stopni, "ba" można powiedzieć że jest już prawie 31 stopni Celsjusza w cieniu. :!: :lol:

Krzysiek_Piasecki
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia

Postby Krzysiek_Piasecki » Wednesday, 7 Aug 2013, 16:10

A linię Cb-ków, o których mowa, widać wyraźnie nawet z Warszawy. Na pewno są one bardzo wysokie, gdyż pomimo znacznej odległości zajmują sporą część zachodniego nieba.
Burze, które powstały, ze względu na znaczne nagrzanie się przyziemnej warstwy mogą dać opady sporego gradu a także silne porywy wiatru (downburst). Tak więc uwaga! na pograniczu województw świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego ...

EDIT 18.15: do Warszawy docierają deszczowe chmury. Spadło już kilka kropli deszczu i robi się coraz bardziej duszno. Wiatru i grzmotów jeszcze brak...
Zdjęcia burzowe i nie tylko ;) -> http://krzysiek26.flog.pl/

MyszkinRawicz
Pseudonim: Myszkin
GG: 4798699

Postby MyszkinRawicz » Wednesday, 7 Aug 2013, 18:28

Witam wszystkich.

U mnie w Rawiczu Burza obudziła mnie około godziny 2:00 już 7 sierpnia 2013r. wstałem zostawiłem kamerę do nagrywania i położyłem się dalej spać :D. O 2:30 obudziło mnie nadejście burzy, już silne podmuchy i widoczne wyładowania na niebie, tu mam jedną z błyskawic uchwyconych z wczoraj, zapewniam ze filmik wstawię w całości, mam 2 godziny całego przebiegu muszę to trochę skrócić, na pewno będzie na co popatrzeć .

http://www.youtube.com/watch?v=EgNt4kUWNZc

Ps. Burza dziwnie wzmagała się już prawie była i nagle cichła po czym 20 min nic się nie działo, i znowu wzmożenie silniejsze niż wcześniejsze, aż w końcu rozpętało się piekło. Na filmiku, który dodam niebawem będzie widać jak burza idzie z kierunku północnego, północno zachodniego i zachodniego:).

Pozdrawiam łowca z Rawicza.

Paweł
Last edited by MyszkinRawicz on Thursday, 8 Aug 2013, 12:08, edited 3 times in total.
youtube.com/user/MyszkinMovies

Tomek
GG: 10020818

Postby Tomek » Wednesday, 7 Aug 2013, 19:34

U mnie w mieście temperatura poszybowała dziś do 32 stopni, choć podejrzewam, że lokalnie mogła być nieco wyższa. Było bardzo słonecznie i gorąco, jutro jeszcze cieplej. Choć w tej chwili najbardziej interesuję mnie piątek kiedy na południu i częściowo wschodzie Polski mogą wystąpić potężne nawałnice, także będzie się działo. Swoją drogą dzisiaj burze pojawiły się tam gdzie według prognozy konwekcyjnej miało być najmniej albo ich w ogóle miało nie być, niezła niespodzianka dla tamtejszych łowców, pozazdrościć ;)

Pyjter
Pseudonim: Pyjter, Pyjter73

Postby Pyjter » Wednesday, 7 Aug 2013, 19:37

Widok z Katowic na komórkę znad Świętokrzyskiego :-)

Kamil_Mazur
Sympatyk
Sympatyk
GG: 43247374

Postby Kamil_Mazur » Wednesday, 7 Aug 2013, 20:09

Miałem wątpliwą przyjemność wjechać samochodem w burzę przechodzącą nad Kielcami. Ściana deszczu była tak intensywna, że nie widziałem przed sobą nic dosłownie na metr, nie wiedziałem na którym pasie jestem, gdzie jest krawężnik, itd. Oczywiście trzeba było się zatrzymać. Do deszczu dołączył także spory grad o średnicy ok. 2,5 cm. Niektórymi ulicami ciężko było przejechać, dodatkowo ze studzienek wybijały fontanny wody. Tutaj więcej informacji o burzy http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /130809182
Co ciekawe, podobno nad niektórymi dzielnicami znajdującym się bardziej na obrzeżu prawie nie padało.

W mojej miejscowości natomiast jak było sucho, tak jest. Spadło dosłownie kilka kropel deszczu. Burzowa posucha z lipca trwa nadal, ostatnie grzmoty były u mnie słyszalne 10 lipca.

Anonimowy

Postby Anonimowy » Wednesday, 7 Aug 2013, 20:25

We Włoszczowie dziś masakrycznie, 36 stopni, aktualnie na niebie pojawiły się przecudne mammatusy:)

PodkarpacieMeteo
Pseudonim: PM

Postby PodkarpacieMeteo » Wednesday, 7 Aug 2013, 20:57

Około godziny 21:30 zobaczyłem chmurę, która zaczęła się budować silnie do góry. Okazało się, że to cumulonimbus, który dawał i nadal daje pojedyncze błyski ;)

Pr0
Sympatyk
Sympatyk

Postby Pr0 » Wednesday, 7 Aug 2013, 23:22

Dzisiaj w Świdnicy w najcieplejszym momencie dnia, temperatura wyniosła 36,3 stopni Celsjusza, niebo było nieskazitelne, bez żadnych chmur, dopiero późnym wieczorem zaczęło się chmurzyć.
Aktualnie za oknem na dworze, zaczyna mżyć, jest bezwietrznie, a na dowód radar pokazujący słabą smugę opadową.
Widać jeszcze burze, kierującą się w stronę Dolnego Śląska na linii Hradec-Wałbrzych, według symulacji radarów IMGW, wkrótce pewnie się okaże.

Celsjusza - z dużej!
Paweł

kocz82
Pseudonim: koczmistrz

Postby kocz82 » Wednesday, 7 Aug 2013, 23:24

Witam po dłuższej przerwie. Podbijam do kolegi z Krk. W okolicach godzin 14-17 zaczęły piętrzyć się w Krk i okolicach cbki jednakże po kilkudziesięciu minutach zaczęły umierać i tak w nieskończoność w zasadzie do 20. Przez moment wydawało się że będzie podobnie jak na Kielecczyźnie - niestety musieliśmy obejść się smakiem. Aktualnie na radarach widać w pd Czechach komórkę burzową o trajektorii pn-wsch - ciekawe czy rozpadnie się przed wejściem w Beskidy. Pozdrawiam.

Paweł

Jerzy Bohusz
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Aquarius

Postby Jerzy Bohusz » Thursday, 8 Aug 2013, 00:02

W Brwinowie dziś po upalnym dniu, po południu zachmurzyło się, trochę pobłyskało, trochę "pomruczało", trochę popadało (chwilami nawet dość intensywnie), a po około godzinie asfalt na dogach zaczął wysychać. Bardzo słabiutka burza, ale jednak. :) :) :)

konradbie
Pseudonim: konradbie

Postby konradbie » Thursday, 8 Aug 2013, 08:07

Właśnie przed chwilą w mojej okolicy przeszła burza, która odznacza się dużą aktywnością elektryczną oraz nawalnym opadem deszczu.

TheKocur1
Pseudonim: TheKocur

Postby TheKocur1 » Thursday, 8 Aug 2013, 09:31

Opoczno, łódzkie. Obudziła mnie po raz kolejny duchota. Żadnych chmur ale mignął mi za oknem spory cirrus. Jeśli dzisiaj łódzkiego nic nie spotka zacznę wątpić. Drzewa wyglądają jak na jesieni, żółte i pomarańczowe z braku wody. Nie mówiąc już o tym, że przy takiej duchocie się nie da nic zrobić. Dajcie znać czy istnieje możliwość przyjścia jakiejś komórki nad centrum, widzę, że na ten moment burzowo na północnym zachodzie. Wczoraj w sumie niedalekie miasto dla nas- Kielce- z lekka oberwało. Nawet z okna widziałam piękne doziemne w okoliczne lasy. I poszło bokiem...

EDIT:
http://www.estofex.org/ co wyjdzie z tego, co estofex stwierdził, zobaczymy.
Last edited by Artur_Surowiecki on Thursday, 8 Aug 2013, 10:57, edited 1 time in total.
Reason: Połączenie postów (post pod postem)

Logos
Pseudonim: LogosM

Postby Logos » Thursday, 8 Aug 2013, 10:42

stor0123456789
Sympatyk
Sympatyk

Postby stor0123456789 » Thursday, 8 Aug 2013, 11:05

Aktualnie silne burze przechodzą nad płn. częścią woj. zachodniopomorskiego. Mogą im towarzyszyć ulewne deszcze, silny wiatr i grad. Dodatkowo na północ od Granowa rozwinęła się słaba komórka burzowa, która powoli zanika, u mnie na razie jest duszno.

Return to “Relacje na żywo w Polsce - archiwum od 2007r.”