Grudzień 2013 - Dyskusja ogólna

Dział archiwalny. Wszystkie nieaktualne tematy z relacjami na żywo ze zjawisk pogodowych, które występowały w Polsce.
Forum rules
W tym dziale nie można dodawać nowych postów!
Balon328
GG: 0

Re: Grudzień 2013 - Dyskusja ogólna

Postby Balon328 » Friday, 6 Dec 2013, 20:41

Przez Częstochowę przechodzi właśnie potężna burza śnieżna - na dole widok z kamery.

Łukasz Moskwa
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Pseudonim: Storm
GG: 41701033

Postby Łukasz Moskwa » Friday, 6 Dec 2013, 20:54

Obecnie za oknem sypie śnieg o słabym natężeniu jednak bardzo silny wiatr, który jest mocniejszy niż za dnia powoduje zawieję śnieżną. Wieje z kierunków zachodnich. Na niebie widać gwiazdy, które przebijają się przez chmury. Temperatura obecna jaką wskazuje termometr wynosi -2*C co w połączeniu z silnym wiatrem daję dużo niższą temperaturę odczuwalną.
W sąsiednim województwie (ŚLĄSKIE)odnotowano kilka wyładowań. Burza ta jest związana z liniową strukturą, która przemieszcza się na płd-wsch kraju.

Sezon burzowy 2015
Burze-6
Arcus-2
Funnel Cloud-

Sezon Burzowy 2014
Burze- 23
Arcus- 6
Funnel Cloud- 0

------------------------------------------

Image

Piotr_Skowroński
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: skowron

Postby Piotr_Skowroński » Friday, 6 Dec 2013, 21:10

Dzisiejszy dzień w Krzyżu Wielkopolskim mija wręcz tragicznie. Najpierw silne porywy wiatru, które rozpoczęły się od godzin wczesno porannych osiągające prędkość 80-90 km/h. Jednak główne uderzenie wiatru nastąpiło ok. godziny 07:30. Wtedy to porywy mogły przekraczać prędkość 90 km/h skutkiem czego były przerwy w dostawach prądu, zwalone drzewa na drodze w stronę Drezdenka, oraz bałagan w postaci gałęzi i dachówek walających się na mieście. Po południu wiatr nieco osłabł, ale w dalszym ciągu był silny, szczególnie, gdy pojawiała się konwekcja. Po południu przez Krzyż przeszła prawdziwa zamieć śnieżna. Z początku padała krupa śnieżna, która szybko przemieniła się w dość sporych rozmiarów płatki śniegu padających bardzo gęsto i powodujące z silnym wiatrem znaczne ograniczenie widoczności. Na ulicach, dachach, trawnikach momentalnie zrobiło się biało i bardzo ślisko. O złamanie nogi wcale nie jest trudno. Samochody nie mogły podjechać pod górkę na most i zarzucało je na zakrętach. Aktualnie znów pada śnieg o natężeniu umiarkowanym, wieje jeszcze silny wiatr, w porywach do ok. 70 km/h, temperatura wzrosła do +2,1*C

Zdjęcia: http://imageshack.us/photo/my-images/202/pjhs.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/198/n9c4.jpg/
Filmik: Sorry za jakość, nagrywane komórką: https://www.youtube.com/watch?v=i0AFV3rwGMs

rafalbernas
Pseudonim: Masaj
GG: 32214590
Location: Koczanów(Małopolskie)Gmina Proszowicka 40 km od krakowa

Postby rafalbernas » Friday, 6 Dec 2013, 21:36

Dzisiejszy dzień minął dosyć nudno nic się nie działo,o jakiejś 7 rano wiatr nabierał na sile wiał około 40 km/h w porywach
do około 55 -60 km/h opadów kolejne godziny mijały dalej wiało.Między 13 a 14 zaczęło wiać coraz silniej,na wieczór od 19 zaczął padać śnieg oraz wiatr w porywach około 80 km/h/U mnie tylko troszeczkę śniegiem przykryło trawę lecz dalej pada oczekuję na coś więcej

Temperatura -3
Wiatr-50 km/h
Porywy Maksymalne-80 km/h
Opad-Śnieg

To tyle na dziś jeśli coś się wydarzy napisze o tym

Czekamy do jutra i życzę miłej nocy wszystkim oraz spokojnej ;)

XaVaX
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Tomasz
GG: 7621838
Location: 15 km na południowy - zachód od Turku - wschodnia Wielkopolska

Postby XaVaX » Friday, 6 Dec 2013, 21:49

Poznań - Kolejne załamanie pogody które można obserwować na kamerze zamieszczonej w okolicach ul.Głogowskiej :D

To co się dzieje to jest masakra , a na radarach widać że utworzył się wąski pas intensywnych opadów który przebiega m.i. przez Poznań :D
Nasypie tego śniegu dużo w taki sposób
Ważne wydarzenia meteorologiczne w 2017r w okolicach Turku

Pozdrawiam , Tomasz :)

rafalbernas

Postby rafalbernas » Friday, 6 Dec 2013, 21:53

Jednak się dzień nie skończył a już około 20:50 Zaczęła się śnieżyca sypie śniegiem jak :P Nareszcie się doczekałem :)

Meteomark
Sympatyk
Sympatyk

Postby Meteomark » Friday, 6 Dec 2013, 21:55

Mapa najsilniejszy porywów 5/6 grudnia 2013:

Silnie wiało w Wielkopolsce, zwłaszcza na wschodnich krańcach. Nawet moja stacja pod Koninem zmierzyła 86.8 km/h. Były chwilami przerwy w dostawie prądu, bo linie energetyczne się stykały, więc mogło być tu nawet ponad 90 km/h.

Piotr_Skowroński
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: skowron

Postby Piotr_Skowroński » Friday, 6 Dec 2013, 22:21

Meteomark, a będzie aktualizacja tych danych, albo druga mapka od godziny 14:00 UTC dziś by zaktualizować te porywy?

Stormchaser
Sympatyk
Sympatyk

Postby Stormchaser » Friday, 6 Dec 2013, 22:29

Dębica również z burzą śnieżną - przed chwilą przeszła śnieżna nawałnica, zrobiło się biało, a tuż przed jej nadejściem rozbłysło piękne wyładowanie chmurowe z bliskim przeciągłym grzmotem. Układ burzowy wędrował od okolic Szczecina aż doszedł do Podkarpacia, cały dzień go obserwuję, ustawiłem przed 21 kamerę w nadziei że coś błyśnie - no i udało się:)
To moja piąta nagrana burza śnieżna w karierze.

Nadal obficie pada śnieg.

Dziś nad ranem przechodził układ burzowy który przyniósł pojedyncze wyładowania w okolicy oraz opad marznącego deszczu przechodzącego w śnieg.
Last edited by Stormchaser on Friday, 6 Dec 2013, 23:50, edited 2 times in total.
diagnoza: Cumulonimbus Incus

Moje statystki nagranych zjawisk 3.2001-12.7.2019:
1266 burz
98 nawałnic
64 gradobicia
103 shelf cl.
30 wall cl.
ok 15000 CGs
408 "polowań"
8 burz śnieżnych

Zapraszam na: http://www.youtube.com/user/MatStormchaser

Zniwiarz_okrutny
Sympatyk
Sympatyk

Postby Zniwiarz_okrutny » Friday, 6 Dec 2013, 22:34

Kilkanaście minut temu nadciągnęła w moje strony burza śnieżna z kierunku NW. Zobaczyłem jeden błysk i usłyszałem dwa grzmoty. Podczas przechodzenia tej komórki opad śniegu jest bardzo intensywny, ograniczający na początku widzialność niemal do zera. W godzinach rannych, podobnie jak u innych forumowiczów też pojawiła się burza śnieżna (około godziny 4 rano). Jeśli chodzi o wiatr to najmocniej wieje od godzin popołudniowych, szczególnie podczas przechodzenia struktur konwekcyjnych. W chwili obecnej śnieg dalej mocno sypie a temperatura spadła z lekkiego plusa do wartości -1,5C.

Meteomark
Sympatyk
Sympatyk

Postby Meteomark » Friday, 6 Dec 2013, 22:37

G.Giełażys
Sympatyk
Sympatyk

Postby G.Giełażys » Friday, 6 Dec 2013, 22:53

Miałem już powoli kończyć relacje, ale śnieg cały czas nasila się, patrząc na radar szykują się dalsze silne opady śniegu, co z połączonym silnym wiatrem powoduje istną śnieżyce, brakuje tylko wyładowań. Do godziny 19 spadło 8 cm, w tej chwili jest pewnie z 10 cm albo i więcej, zaspy koło domu mają 40 cm. Prawdopodobnie mam do czynienia z "efektem jeziora" opady w części północnej i wschodniej oraz centralnej województwa utrzymają się do rana, jutro również spodziewane są opady.

EDIt 22:30

Widziałem jeden bardzo szybki błysk, lecz brak grzmotu czyżby chmurowy

Mam potwierdzenie od koleżanki oddalonej około 10 km że u niej zagrzmiało
Last edited by G.Giełażys on Friday, 6 Dec 2013, 23:56, edited 2 times in total.

Burze 20
Shelf cloud 7
Mammatus cloud 6
Grad 8
Wall cloud 0
1997-2014r
Burze- ,
Shelf Cloud -61 ,Funnel Cloud 3 Mammatus25

Roman Anulewicz
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Keymouser

Postby Roman Anulewicz » Friday, 6 Dec 2013, 23:36

W moim miejscu zamieszkania od ponad dwóch godzin jest ciekawie ze względu na przechodzące co jakiś czas komórki konwekcyjne, podczas przechodzenia jednej z nich około godziny 21 wiatr zwiększył prędkość do około 90 km/h a widoczność w mgnieniu oka spadła do kilkunastu metrów. Jak opad śniegu pojawił się błyskawicznie tak również zniknął po czym po chwili widać było gwiazdy i odchodzącego cumulonimbusa. W tej chwili występuje konwekcyjny opad śniegu, którego natężenie jest co jakiś czas jest silne. Chciałbym dodać że po powrocie z Krakowa zaobserwowałem skutki przejścia linii szkwału nad moją okolicą około 4 rano, która była na pewno silniejsza od wieczornej śnieżycy w postaci połamanych konarów i drzew.

Anonimowy

Postby Anonimowy » Friday, 6 Dec 2013, 23:44

We Włoszczowie od wczoraj dość silny wiatr, który na całe szczęście szkód nie wyrządził. Dziś w ciągu około 2 minut, kiedy zaczął sypać śnieg świat stał się biały. Droga była czarna, kilka minut później cała zasypana. Tak jest do teraz, ciągle sypie śnieg i dość mocno wieje. Wcześniej nie było prądu, przez kilka minut, bo elektrycy przywracali prąd w drugiej części mojego miasta. Mam nadzieję, że już jutro będzie można spokojnie spać, nie martwić się o sytuację na drogach.

MiroPL
Pseudonim: MiroPL
GG: 8035561

Postby MiroPL » Friday, 6 Dec 2013, 23:46

Dzisiaj dzień jeszcze się nie zakończył ale mogę napisać, że blisko północy 05.12/06.12 jeszcze nie było tak źle ale w godzinach wczesnoporannych miałem wrażenie, że widziałem błysk, wiatr cały czas w porywach przybierał na sile i utrzymuje do chwili obecnej prędkość w porywach max. 70km/h. Opady śniegu bardzo sporadyczne ale bardzo możliwe, że tej nocy może sypnąć u mnie trochę więcej. Aktualna temp. powietrza to +1 stopień Celsjusza.
Jeśli coś będzie się jeszcze dzisiaj działo to napiszę.

MQover
GG: 8582306

Postby MQover » Saturday, 7 Dec 2013, 01:01

Nagranie ze śnieżycy, która przeszła o godzinie 21:30 przez Kwiatonowice k.Gorlic. Niestety nie miałem czym zmieżyć prędkości wiatru, ale był tak potężny że chciało mi komórkę z ręki wyrwać w pewnym momencie - wszystko huczało dookoła - masakra. Jeszcze nigdy takiego czegoś nie widziałem - a to był Ksawery :o

Jakościowo nie jest rewelacyjne to nagranie, ale niestety taki sprzęt :?

Nagranie:

Grzegorz_Kostrzewa
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Pseudonim: Gregs

Orkan Ksawery w Świdnicy i Sudetach

Postby Grzegorz_Kostrzewa » Saturday, 7 Dec 2013, 02:06

Last edited by Grzegorz_Kostrzewa on Saturday, 7 Dec 2013, 02:17, edited 5 times in total.
Świdnica Stormhunters Team - Stacja meteo Powiatu Świdnickiego http://www.ws550.nazwa.pl
Kamery i stacje meteo w Sudetach

Sławek Litwiński
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Warboss

Postby Sławek Litwiński » Saturday, 7 Dec 2013, 02:08

Wydawało mi się że wiatr będzie silniejszy u mnie w górach, ale jednak tak się nie stało maksymalnie jak na razie 90-100km/h w porywach oczywiście. W nocy i nad ranem wiał halny do 70-80 km/h. Słabo jak na góry ale halny rozpędził się bardziej w okolicach Łabowej, Rytra i Łącka. Dostałem informację że w tych regionach po nocnych wiatrach były zaniki prądu lub całkowite jego braki. Niestety linie szkwałową przespałem :(
Wstając rano ujrzałem niesamowicie czyste i wolne od chmur niebo, wiatr całkowicie ucichł i wszystko było oblepione świeżą 15-centymetrową pokrywą + 5-10 cm starego śniegu daje już łącznie około 20-25cm śniegu. Było widać tylko ciemne kowadło zanikającego cb-ka znad podkarpacia. Wiatr zaczął się wzmagać po godzinie, dwóch i tym razem zaczęło mocno powiewać z zachodu. Ciekawe że w Nowym Sączu ledwo co parę kropel marznących i parę płatków spadło a w Krynicy 15 centymetrów śniegu (odległość około 30 km) :shock: W dzień mocno wiało z SW,W teraz wiatr skręca bardziej na NW.
Ogólnie wieje mocno momentami jednak zapowiadało się że będzie o wiele gorzej. Momentami potrafi nawet przez pół godziny nie wiać mocniej niż 30km/h. UM zapowiada silny wiatr przez noc i jutro. Póki co widać, że będą nadal występować konwekcyjne opady zarówno w nocy jak i jutro.

Pozdrawiam z o dziwo spokojnego wygwizdowa :)

Marcin_Gołębiowski
Sympatyk
Sympatyk
GG: 5274144

Postby Marcin_Gołębiowski » Saturday, 7 Dec 2013, 10:03

Obecnie mam słaby opad śniegu i dość silny wiatr. Niebo zachmurzone częściowo i -1°C.

Uzupełnienie dnia wczorajszego. Po 20 nadeszła śnieżyca, która z silnym wiatrem obniżyła widoczność. Wtedy też miałem 2 burzę w ciągu dnia. Wyładowania nie były widziane w samym Kościelcu jednak w okolicy w różnych miejscach przez różne osoby.

Formacja liniowa, która zbliża się do Częstochowy i zmierza w moim kierunku

i godzinę później

Śnieżyca w Kazimierzy Wielkiej (woj. świętokrzyskie) - autor Krzysztof Koziński z Marcinkowic (woj. świętokrzyskie)

Między 20:00 a 21:15 nastąpiły trzy gwałtowne ataki śnieżyc.

Film przesłał Alan Parysek z Topoli - okolice Kazimierzy Wielkiej.
Pozdrawiam, Marcin ;)

YouTube
Facebook
Twitter

G.Giełażys
Sympatyk
Sympatyk

Postby G.Giełażys » Saturday, 7 Dec 2013, 10:30

W tej chwili przechodzi bardzo silna śnieżyca nic nie widać na kilka metrów, temperatura 0`C. Przez noc spadło około 15 cm tutaj kilka zdjęć.

http://www.weatherdunajek.ugu.pl/-nie-y ... udnia.html

Film http://youtu.be/20O_Q7tyDzs

Burze 20
Shelf cloud 7
Mammatus cloud 6
Grad 8
Wall cloud 0
1997-2014r
Burze- ,

XaVaX
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Tomasz
GG: 7621838
Location: 15 km na południowy - zachód od Turku - wschodnia Wielkopolska

Postby XaVaX » Saturday, 7 Dec 2013, 11:21

Poznań - Aktualna sytuacja

Temperatura :arrow: 0 stopni
Zachmurzenie :arrow: Umiarkowane
Widzialność :arrow: powyżej 10km
Wilgotność powietrza :arrow: ok 70%
Średnia prędkość wiatru :arrow: niecałe 40km/h (spada)
Maksymalne porywy wiatru :arrow: niektóre jeszcze sięgają 50 - 60 km/h
Kierunek wiatru :arrow: zachodni
Opad :arrow: brak
Ciśnienie :arrow: 1011 hPa - ( tendencja wzrostowa)
Pokrywa śnieżna : 5-6cm

Mapa maksymalnych porywów wiatru stan na godz 00:00 piątek/sobota

Aktualna pokrywa śnieżna w Wielkopolsce i w woj. Łódzkim

Kalisz :arrow: 0,1cm
Koło :arrow: 2cm
Leszno :arrow: 3cm
Piła :arrow: 18cm :!:
Poznań :arrow: 6cm
Sieradz :arrow: 1cm
Łódź :arrow: 2cm
Ważne wydarzenia meteorologiczne w 2017r w okolicach Turku

Pozdrawiam , Tomasz :)

rafalbernas

Postby rafalbernas » Saturday, 7 Dec 2013, 11:21

U mnie aktualnie -1 stopni wiatr dosyć mocno wieje mały śnieg padał teraz już nie pada.

Mój kot jak wyszedł na okno zwiało go z okna :) Biedak :P

Dziś może się uspokoi ten wiatr oby

MiroPL
Pseudonim: MiroPL
GG: 8035561

Postby MiroPL » Saturday, 7 Dec 2013, 13:46

Aktualnie:
Temperatura powietrza: +1 stopień Celsjusza
Zachmurzenie: Umiarkowane
Maksymalne porywy wiatru : 65 km/h
Opad: brak

Zdjęcie z radaru.

Kamil_Mazur
Sympatyk
Sympatyk
GG: 43247374

Postby Kamil_Mazur » Saturday, 7 Dec 2013, 14:27

W mojej miejscowości niż Xaver przyniósł głównie podmuch zimy. Dzisiaj aktualnie już 3 dzień z pokrywą śnieżną, jednak o ile wczoraj i przedwczoraj rano wynosiła ona ok. 1 cm, to dziś leży już na oko 4-7 cm śniegu, w zależności od miejsca (dokładny pomiar zrobię wieczorem, ale oczywiście przy silnym wietrze grubość pokrywy nie jest jednostajna, za przykład mogą służyć sąsiednie stacje - w Starachowicach i Brodach, które za dzisiejszy ranek odnotowały odpowiednio 8 i 2 cm).
Wczoraj wieczorem przeszła silna, konwekcyjna śnieżyca, dziś rano także występował silny opad śniegu.

Jeśli chodzi o prędkość wiatru to jego podmuchy były na prawdę silne, utrudniające chodzenie, ale raczej nie przekraczały wartości zanotowanych choćby przez stację w Kielcach, dochodzących do ok. 80 km/h. Poza połamanymi drobnymi gałęziami nie zanotowałem u mnie większych szkód.

Aktualnie niebo jest całkowicie zachmurzone, opadów brak, a temperatura wynosi 0*C.

navi77
Sympatyk
Sympatyk

Postby navi77 » Saturday, 7 Dec 2013, 14:36

U mnie niedawno skończyły się dość intensywne opady śniegu, pozostał jeszcze silny wiatr który momentami w porywach może przekraczać 80km/h. Silny wiatr powoduje powstawanie na otwartym terenie wysokich nawet do 10 metrów zawieji śnieżnych. Dopiero jutro porywy znacznie osłabną.

Pr0
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Pv0

Postby Pr0 » Saturday, 7 Dec 2013, 15:12

Temperatura: 1.8 ' celsjusza
Wilgotność: 66%
Prędkość wiatru: 49.9 km/h
Opad: brak
Odczucie termiczne: zimno
Zachmurzenie: 9:00: brak 14:12: duże

G.Giełażys
Sympatyk
Sympatyk

Postby G.Giełażys » Saturday, 7 Dec 2013, 17:52

To już 30 godzin odkąd zaczął padać śnieg, jednak prawdziwe śnieżyce zaczęły się od wczorajszego wieczora. Dziś nad ranem przeszła bardzo silna śnieżyca po której przybyło kolejne 10 cm, w tej chwili dalej pada lecz już słabiej, wiatr również trochę zmniejszył siłę, porywy dochodzą do 40 km/h. Gałęzie są mocno powyginane, dziś rano przez 30 minut nie było prądu.

Aktualnie temperatura poniżej zera -1,1`C, Ciśnienie gwałtownie rośnie obecnie 1001 hPa. a pokrywa śnieżna możliwe że już przekracza 25 cm.

Fotki i film.

http://www.youtube.com/watch?v=-1MdgTq4 ... e=youtu.be

Burze 20
Shelf cloud 7
Mammatus cloud 6
Grad 8
Wall cloud 0
1997-2014r
Burze- ,

Marcin Głodek
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Martin/Marcin_Głodek

Postby Marcin Głodek » Saturday, 7 Dec 2013, 18:55

Rano wiało słabiej, po południu prędkość wzrosła do 50 km/h, wiało z W. Zachmurzenie rano było duże, z biegiem dnia pojawiło się słonce, a chmur prawie nie było. Opadów nie było, pokrywa śnieżna wynosi ledwie 1,5 cm. Temperatura min. -1°C, zaś temperatura na godz. 12 wynosiła 2°C i była to temp. max. :D

Marcin Głodek
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Martin/Marcin_Głodek

Postby Marcin Głodek » Saturday, 7 Dec 2013, 18:58

Rano wiało słabiej, po południu prędkość wzrosła do 50 km/h, wiało z W. Zachmurzenie rano było duże, z biegiem dnia pojawiło się słonce, a chmur prawie nie było. Opadów nie było, pokrywa śnieżna wynosi ledwie 1,5 cm. Temperatura min. -1°C, zaś temperatura na godz. 12 wynosiła 2°C i była to temp. max. :D
Dziś dowiedziałem się że w pobliskim miasteczku nie było prądu.

stor0123456789
Sympatyk
Sympatyk

Postby stor0123456789 » Saturday, 7 Dec 2013, 18:58

Wczoraj u mnie w nocy porywy wiatru były silniejsze niż dzień wcześniej, bo osiągały prędkość w porywach do 90-100 km/h i w dodatku padał deszcz ze śniegiem i śnieg. Nawet u mnie około północy utworzyła pojedyncza komórka burzowa, która dała 2 wył. atm. zakończone basowym grzmotem :) . Wczorajszego dnia porywy wiatru sięgały prędkość 50-70 km/h i do południa utrzymywał się śnieg, ale było w południe bez opadów. Dopiero około godz. 16:20 zerwała się zamieć śnieżna i porywy sięgały momentami 80-100 km/h; a nawet na półtora godziny nie miałem prądu. Po śnieżycy na ulicach zrobiło się ślisko, była to tzw. ,,szklanka''.

Dzisiejszej nocy porywy wiatru były trochę słabsze niż poprzedniej nocy. Rano i w południe utrzymywał się śnieg i było ślisko na ulicach. Wiatr w dzień był nieco słabszy niż wczoraj i przed wczoraj, bowiem osiągał maksymalnie 20-40 km/h. U mnie niż Ksawery nie wyrządził większych szkód jak brak prądu w niektórych częściach mojej miejscowości oraz brak internetu, który został przywrócony dopiero kilkanaście minut wcześniej.

Bartek_Pawłowski
Sympatyk
Sympatyk

Postby Bartek_Pawłowski » Saturday, 7 Dec 2013, 19:38

Dużo u niektórych śniegu napadało :shock: U mnie zaledwie 1 cm i to jeszcze nierównomiernie (miejscami widać ziemię i trawę). Przed chwilą naszła malutka strefa opadów, chwilę popadało (z 10 minut). W tej chwili jest 0°C, wiatru prawie brak.
Rano momentami jeszcze mocno wiało, lecz z biegiem dnia wiatr słabł.
Image

rafalbernas

Postby rafalbernas » Saturday, 7 Dec 2013, 19:50

Aktualnie -2 stopnie opad mały śnieg wiatr już słabnie tylko rano mnie silny podmuch obudził :D

Malto
Pseudonim: Yuuhi

Postby Malto » Saturday, 7 Dec 2013, 19:54

Myślałam że dzisiaj jeszcze śniegu nie zobaczę, od rana niebo niebieskie z kilkoma chmurami. Po 15 za oknem w minute zrobiło się ciemno i zobaczyłam śnieżycę. Sypało około 3 minut i znowu niebieskie niebo :D Aktualnie bez opadów i temperatura -2 stopnie

https://www.youtube.com/watch?v=ctmfgL6 ... e=youtu.be

Kamil_Mazur
Sympatyk
Sympatyk
GG: 43247374

Postby Kamil_Mazur » Saturday, 7 Dec 2013, 22:46

Właśnie dokonałem dokładnego pomiaru wysokości pokrywy śnieżnej. Moje wcześniejsze przypuszczenia "na oko" były nieco niedoszacowane. Teraz zmierzyłem śnieg zgodnie z wytycznymi, w 3 oddalonych od siebie o minimum 10 m miejscach, i w każdym z nich wysokość pokrywy wyniosła 8 cm.

Dzisiaj przejechałem samochodem spory kawałek wiodący głównie przez Góry Świętokrzyskie na trasie Starachowice - Nowa Słupia - Łagów i muszę przyznać, że w niektórych, bardziej narażonych na działanie wiatru miejscach utworzyły się na tyle duże zaspy, że miałem kłopoty z przejazdem. Ciekawie wygląda, gdy z jednej strony drogi znajduje się 0,5 metrowy nawis śnieżny, a z drugiej śnieg wywiany jest niemal do gołej ziemi.

U mnie temperatura teraz wynosi -1*C, w dalszym ciągu wieje dość silny wiatr. Do tego pada niewielki śnieg.

patryk27
GG: 23859271

Postby patryk27 » Saturday, 7 Dec 2013, 23:01

Dzisiaj dość nijaki pogodowo dzień.
Zachmurzenie umiarkowane i duże chmurami kłębiastymi, czasami pokazywało się Słońce, choć raczej na krótko.
Opadów śniegu niestety nie uświadczyłem, przechodziły niedaleko na północ i południe ode mnie.
Temperatura maksymalnie wyniosła 2°C krótko przed 13:00, o 18:30 miałem już -1°C, lecz teraz znowu przeszła na plus i wynosi 0.5°C.
Wiatr w ciągu dnia jeszcze silny, porywy porównywalne z wczorajszymi, znacząco osłabł dopiero po 15:00 i teraz jest co najwyżej umiarkowany.

Tymczasem prognozy pokazują rozbudowę wyżu w najbliższym czasie, który od okolic środy przyniósłby sporą dawkę słońca.
Prawdziwej zimy póki w prognozach nie widać, chociaż istnieje pewna szansa na ochłodzenie przed świętami, zobaczymy co z tego wyjdzie ;) .

Meteomark
Sympatyk
Sympatyk

Postby Meteomark » Saturday, 7 Dec 2013, 23:09

Podsumowanie wiejącego wiatru w ostatnich 2 dniach:

W kolejnych dniach może takiego wiatru już nie będzie, ale za to noce mogą być miejscami bardzo zimne (wtorek, środa).

Pr0
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Pv0

Postby Pr0 » Sunday, 8 Dec 2013, 00:29

Temperatura: 0.6 ' C
Wiatr: 30 km/h
Opad: Intensywny opad śniegu od 20 minut, napadało gdzieś ok. 2-3 centymetrów.
Wilgotność: 82%
Ciśnienie 1018 hPa

G.Giełażys
Sympatyk
Sympatyk

Postby G.Giełażys » Sunday, 8 Dec 2013, 10:21

W nocy znów trochę poprószyło, w tej chwili słońce przebija się przez chmury, a temperatura wynosi -2,6`C. Wiatr już tylko w porywach umiarkowany do 25 km/h.

Pokrywa śnieżna u mnie wynosi prawie 40 cm dokładnie 38 cm.

Pokrywa śnieżna w północno - wschodniej Polsce do godziny 6 UTC

Suwałki 25 cm
Mikołajki 18 cm
Elbląg 14 cm
Białystok 13 cm

Zdjęcie sprzed chwili

Burze 20
Shelf cloud 7
Mammatus cloud 6
Grad 8
Wall cloud 0
1997-2014r
Burze- ,

marcinzoled85

Postby marcinzoled85 » Sunday, 8 Dec 2013, 11:09

Szczecin - od kilkunastu minut zaczął padać śnieg o umiarkowanym natężeniu.

patryk27
GG: 23859271

Postby patryk27 » Sunday, 8 Dec 2013, 12:18

W nocy przechodziły u mnie opady śniegu i w końcu ja też mam pokrywę śnieżną, najwyższą tego sezonu jesienno-zimowego o wysokości aż 3 cm :D , zawsze coś.
Tak to wygląda:

Po przejściu opadów niebo się rozpogodziło i temperatura minimalnie spadła do -3°C.

W ciągu dnia niebo zachmurzone - wisi stratocumulus, opadów brak, temperatura rośnie - w tej chwili 0°C, słaby wiatr wieje z południowego zachodu, który wieczorem prawdopodobnie się nieco nasili, ciśnienie na poziomie 1025 hPa.

Return to “Relacje na żywo w Polsce - archiwum od 2007r.”