Grudzień 2013 - Dyskusja ogólna

Dział archiwalny. Wszystkie nieaktualne tematy z relacjami na żywo ze zjawisk pogodowych, które występowały w Polsce.
Forum rules
W tym dziale nie można dodawać nowych postów!
Motocyklista
Pseudonim: cbrrr
GG: 830519

Re: Grudzień 2013 - Dyskusja ogólna

Postby Motocyklista » Sunday, 8 Dec 2013, 12:43

Witajcie. Od piątku bylem bez prądu, dopiero teraz uploaduje filmy z trasy piątkowej. Na Kaszubach nie było za wesoło. Nie będę miał niedługo dostępu do neta, więc za około 2 godziny będę miał na swoim kanale na yotube.
www.youtube.com/widusxxx

Meteomark
Sympatyk
Sympatyk
GG: 0

Postby Meteomark » Sunday, 8 Dec 2013, 15:21

Mapa mrozów minionej nocy:

W Koninie moja stacja zmierzyła -5 stopni.

Marcin Głodek
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Martin/Marcin_Głodek

Postby Marcin Głodek » Sunday, 8 Dec 2013, 15:54

Od wczorajszego wieczoru wiatr uspokajał się i po północy ucichł. Na stacji na łódzkim Lublinku wartości prędkości wiatru wynoszą 11 km/h, lecz u mnie - długo oczekiwana - cisza. Xavery odszedł, ale nie narobił w mojej okolicy wielu. Rano zachmurzenia brak, lecz z biegiem dnia chmur przybyło co związane jest z frontem, który będzie się przemieszczał na wschód. Jak na razie opadów brak, ale pod wieczór może coś spadnie. Temperatura rano była najniższa w tym miesiącu i wynosiła:-5°C, zaś temperatura max. wyniosła 3°C. Jest to największa amplituda temperatury w tym miesiącu. 8-)
Last edited by Paweł_Cholewa on Sunday, 8 Dec 2013, 16:18, edited 1 time in total.
Reason: Czerwony kolor zarezerowany dla administracji ;)

wyladowanie_atmosferyczne
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Artil0
GG: 37291935

Postby wyladowanie_atmosferyczne » Sunday, 8 Dec 2013, 17:41

Witam,
U mnie dziś spokojny dzień - przez większość dnia dominowały słabe opady śniegu i temperatura na poziomie zera stopni. Dopiero teraz zaczęło sypać nieco mocniej - ale niestety zaraz wszystko się roztopi. Napadało raptem 1 cm, a za kilka godzin nie będzie po tym śladu. Wiatr słaby.

Motocyklista
Pseudonim: cbrrr
GG: 830519

Postby Motocyklista » Sunday, 8 Dec 2013, 19:30

Niestety z przyczyn technicznych dopiero co wrzucam filmy. Znowu wyłączyli mi prąd więc wyszło na to,że dopiero teraz dorwałem prąd i neta więc wgrałem. Aktualnie na Kaszubach śnieg zaczął delikatnie prószyć.

Spirit
Sympatyk
Sympatyk
GG: 4603353

Postby Spirit » Sunday, 8 Dec 2013, 22:12

Jaka dzisiaj od rana cisza, aż nie do uwierzenia prawie ;) .Jeszcze wczoraj u mnie wiało okropnie, dziś wyszłam na ogród "oszacować straty", zanotowałam jedynie złamaną większą gałąź z jabłoni, nawet nie spadła ani jedna szyba ze szklarni :shock: , trochę porozwalanych śmieci, w parku trochę połamanych drobnych gałęzi i na szczęście to wszystko.Przez ten czas trwania Ksawerego nie było u mnie praktycznie żadnych opadów, trochę deszczu, śniegu ani burz śniegowych nie było, wiało za to paskudnie, w piątek rano jak zawiało na ulicy to aż mnie rzuciło na trawnik:roll: a że chuchro takie jestem to nie ustałam :lol: .Dzisiaj cisza, wiatru prawie wcale dzień był pochmurny, po południu zaczęło kropić.W piątek rano było strasznie ślisko na drogach i chodnikach, we Wrocławiu nie dało się przejść chodnikiem, po południu już było lepiej.

MiroPL
Pseudonim: MiroPL
GG: 8035561

Postby MiroPL » Sunday, 8 Dec 2013, 22:28

U mnie dzisiaj podobnie jak u kolegi wyżej, cisza i spokój. Podczas przechodzenia Ksawerego opady śniegu były bardzo znikome, momentami padał deszcz ale to też sporadycznie. Największe porywy wiatru wystąpiły u mnie w nocy z piątku na sobotę (max. 70km/h). Temperatura cały czas utrzymywała się na plusie. Ogólnie podsumowując na szczęście start u mnie żadnych, w okolicy z większych szkód to połamane drzewa ale na szczęście bez ofiar.

Grzegorz_Zawiślak
SkyPredict
SkyPredict

Postby Grzegorz_Zawiślak » Monday, 9 Dec 2013, 01:14

Wczorajsza wymiana mas powietrza miała dość dynamiczny przebieg. Warto tutaj przytoczyć kilka przykładów, zaczynając od Łeby. Jeszcze o godzinie 15:00 UTC temperatura powietrza wynosiła -1,9 °C i występowały przelotne opady śniegu, zaś już o godz. 21:00 UTC (6 godzin później) słupki rtęci wskazywały... 6 °C oraz opad deszczu.

Szczecin - o godzinie 07:00 UTC temperatura osiągała -0,7 °C, zaś o 21:00 UTC aż 6,6 °C.

Koszalin - pomiary z godziny 08:00 UTC wskazywały -4,4 °C, z kolei dane o 21:00 UTC nawet 6 °C.

Chojnice - depesza z godziny 08:00 UTC notowała zaledwie -7,3 °C, zaś o 21:00 UTC 3,3 °C.

Toruń - 08:00 UTC z temperaturą -4,6 °C, natomiast 21:00 UTC to 3,3 °C.

Więcej danych z depeszy dostępnych jest na http://www.ogimet.com/cgi-bin/gsynres?l ... &Send=send, gdzie można samemu prześledzić zmieniającą się temperaturę za ciepłym wycinkiem układu niżowego.

A jutro w ciągu dnia od NE ponownie zacznie "wlewać" się arktyczny chłód...
Pozdrawiam,
Grzegorz Zawiślak

Image
Image

FanPage: http://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Zawi%C5%9Blak-Polish-Storm-Chaser/198029370337933?ref=hl
E-mail: grzegorz.zawislak@wp.pl
YouTube: http://www.youtube.com/user/GrzesPLB?feature=mhee

zaciekawiony
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Pseudonim: zaciekawiony; Kuba Grom

Postby zaciekawiony » Monday, 9 Dec 2013, 01:15

W Białej znów biało. Od godziny gęste śnieżyca ale bez mocnego wiatru. Drogi zaśnieżone.
- mój blog

twmichal
Sympatyk
Sympatyk

Postby twmichal » Monday, 9 Dec 2013, 09:53

Busko-Zdrój, o 7mej rano było już +5st i po zimie ani śladu. Zresztą śnieg i tak był tylko w zacienionych miejscach i tam gdzie nie ma lub jest mało roślinności. Obecnie jest bardzo ponuro, pada delikatny deszcz, występują bardzo niewielkie porywy wiatru.

Meteomark
Sympatyk
Sympatyk

Postby Meteomark » Monday, 9 Dec 2013, 11:40

Grzegorz_Zawiślak
SkyPredict
SkyPredict

Postby Grzegorz_Zawiślak » Monday, 9 Dec 2013, 12:26

Dzisiejsze pomiary z północno - wschodniej Polski odnośnie wielkości pokrywy śnieżnej wskazują na łączną ilość białego puchu osiągającą aż 32 centymetry (Suwałki)!

Tymczasem na wybrzeżu dość mocno powiało - w Ustce do około 79 km/h, zaś w Łebie ok. 75 km/h.
Pozdrawiam,
Grzegorz Zawiślak

Image
Image

FanPage: http://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Zawi%C5%9Blak-Polish-Storm-Chaser/198029370337933?ref=hl

Marcin Głodek
Sympatyk
Sympatyk

Postby Marcin Głodek » Monday, 9 Dec 2013, 15:41

Wczoraj wieczorem zaczął padać śnieg, który zamienił się w deszcz i padało do rana. Porywy wiatru wzrosły nocą do 45 km/h. Co ciekawe podczas przechodzenia Xavera światło było, a gdy już odszedł to nie było. Dziś od rana jest pochmurno, lecz dużo opadów nie ma, przeważają Ns. Temperatura maksymalna wynosi 8°C, zaś temperatura min. 3°C. Prędkość wiatru spadła i wynosi ok. 20 km/h. :roll:

J.J.J
Pseudonim: lbmt
GG: 46031168

Postby J.J.J » Monday, 9 Dec 2013, 17:16

Witam. U mnie od rana mżawka, choć do południa także chwilami pojawiał się umiarkowany deszcz.
Orkan już za nami, u mnie nie było zbyt wiele szkód. Dwa razy OSP Lubięcin wyjeżdżało do akcji związanych z powalonymi drzewami, a te miejscami były. Orkan uszkodził znaki drogowe, oraz banery reklamowe. W sąsiedniej miejscowości pewnej starszej kobiecie wiatr zerwał niemal połowę dachu z budynku mieszkalnego :!:

Porywy wiatru były silne, bardzo silne, co widać na poniższym filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=bn1NfzGFnmM

Dodatkowo warto także wspomnieć o opadach, one były różne począwszy od deszczu, przez śnieg, krupe śnieżną zakończywszy na niewielkim gradzie.
Pozdrawiam z Lubięcina k. Zielonej Góry.

Cinek
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: CinQuXs

Postby Cinek » Monday, 9 Dec 2013, 18:41

W mojej miejscowości śnieg zaczął sypać koło 3 w nocy, spadło 5 cm śniegu lecz po godzinie 8.00 śnieg przeszedł w sam deszcz. Przestało padać jakieś 2 godziny temu. Temperatura maksymalna w dzień wyniosła 4*C przez co z łącznej pokrywy śnieżnej, która jeszcze rano wynosiła 8-10 cm zostało około 2-3 cm. Łącznie za dzień dzisiejszy opad wynosi 14 mm. Aktualna temperatura wynosi 2*C z tendencją spadkową. Wkrótce powinien złapać mróz, co da efekt "szklanki" na drogach oraz chodnikach.
Pozdrawiam ;)

EDIT 19.00:
Aktualna temperatura wynosi 0,3*C na wysokości 2 metrów, przy ziemi złapał już mróz.

EDIT 20.25:
Temperatura -0,9*C. Mokry śnieg, który leży zmarzł z wierzchu na skorupę.
Last edited by Cinek on Monday, 9 Dec 2013, 21:26, edited 2 times in total.

patryk27
GG: 23859271

Postby patryk27 » Monday, 9 Dec 2013, 18:43

Wczorajszego wieczora temperatura minimalnie osiągnęła -0.1°C o godz.17:25 po czym w związku z adwekcją ciepła zaczęła systematycznie rosnąć, rano osiągając 5°C, a maksymalnie 7.4°C. Przechodzący front przyniósł ze sobą opady słabego deszczu i mżawki - w sumie spadło 4.6 mm deszczu.
Wiatr umiarkowany, chwilami silniejszy, maksymalne porywy ok. 45 - 50 km/h, jednak teraz już wyraźnie słabnie.
Ciśnienie teraz na poziomie 1021 hPa i dość szybko rośnie, jutro może osiągnąć nawet 1040 hPa.
W drugiej części nocy temperatura spadnie u mnie poniżej zera i może pojawić się oblodzenie, a jutro w porównaniu do dnia dzisiejszego będę miał dość zimno - maksymalnie ok. 2°C.

Thunderbolt
Sympatyk
Sympatyk
GG: 8651814

Postby Thunderbolt » Monday, 9 Dec 2013, 20:08

W stolicy Podbeskidzia dzień minął pod znakiem chmur i deszczu. Spadło ponad 14 mm przez cały dzień. Aktualnie opady zanikają ale zaczyna spadać temperatura. W nocy ma chwycić mróz, przez co może być bardzo ślisko na drogach i chodnikach.

Meteomark
Sympatyk
Sympatyk

Postby Meteomark » Monday, 9 Dec 2013, 23:24

Dla tych co nie lubią chłodu mapa najwyższych listopadowych temperatur:

A teraz znowu mróz. Temperatura w Koninie już na sporym minusie, -2,6*C.

Grzegorz_Zawiślak
SkyPredict
SkyPredict

Postby Grzegorz_Zawiślak » Tuesday, 10 Dec 2013, 11:36

Za mieszkańcami północno - wschodniej Polski mroźna noc. Oficjalnie najmroźniejszym miejscem w kraju były Suwałki, gdzie temperatura minimalna w klatce meteorologicznej spadła do zaledwie około -12 °C, zaś przy samym gruncie do -16 °C. Były jednak miejsca, m.in. w województwie warmińsko - mazurskim, gdzie przyziemna warstwa troposfery wychłodziła się jeszcze bardziej.

Oto zdjęcie satelitarne (godz. 09:45 CET) z widocznymi zapowiadanymi na dziś rozpogodzeniami:

Pozdrawiam,
Grzegorz Zawiślak

Image
Image

Marcin Głodek
Sympatyk
Sympatyk

Postby Marcin Głodek » Tuesday, 10 Dec 2013, 18:48

Rano temperatura wynosiła -6°C, zaś w południe temperatura wyniosła 6°C. Przez cały dzień było bezchmurne niebo, więc nie padało. Wiatru brak lub bardzo słaby. Rano pojawił się szron, który był do godz. 10. :lol:

Cinek
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: CinQuXs

Postby Cinek » Tuesday, 10 Dec 2013, 20:54

Dzisiejszy dzień w mojej miejscowości jest trzecim dniem tej jesieni, kiedy to temperatura przez 24 godziny utrzymuje się na minusie. W najcieplejszym momencie dnia wynosiła -2,8*C. Do południa na niebie utrzymywał się stratocumulus, następnie niebo się rozpogodziło i jest tak do chwili obecnej. Aktualna temperatura wynosi -8,3*C i pozostaje na takim poziomie już od 1 godziny.

patryk27

Postby patryk27 » Tuesday, 10 Dec 2013, 22:58

Poranek przywitał mnie umiarkowanym zachmurzeniem, temperaturą minimalną -1.1°C oraz lekkim zamgleniem.
Mokre powierzchnie po wczorajszych opadach pozamarzały, miejscami pojawiło się oblodzenie, chociaż nie było szczególnie groźne, bo drogi były zawczasu posypywane solą.

Dzisiejszy dzień był bardzo ładny. Temperatura maksymalnie doszła do 3°C i była wyższa niż prognozowana (wg modelu UM miało być maksymalnie zaledwie 0°C), niebo w ciągu dnia prawie bezchmurne, dopiero przed zachodem Słońca pojawiły się nieliczne chmury piętra wysokiego, ciśnienie wzrosło do 1038.2 hPa (do prognozowanych przez modele 1040 hPa trochę zabrakło). Wiatru praktycznie nie było, można by rzec "cisza".

Temperatura aktualnie poniżej zera, jednak w dalszej części nocy ma przejść na wartości dodatnie osiągając do rana okolice 3°C.

twmichal
Sympatyk
Sympatyk

Postby twmichal » Wednesday, 11 Dec 2013, 11:50

Wczorajszy dzień w Busku-Zdroju był piękny, choć rześki. Rano -5 st, temperatura maksymalna w ciągu dnia - +2 st (a więc również wyżej niż zapowiadały prognozy). W zagłębionych, zacienionych miejscach przymrozek utrzymywał się przez cały dzień.
Dzisiaj bardzo ponuro, można powiedzieć, że panuje półmrok. Występuje zamglenie, widzialność to ok 3-4 km. Niskie zachmurzenie warstwowe, bezwietrznie, temperatura +4 st, rano było +1 st, nie było przymrozka.
Last edited by Magdalena Izdebska on Saturday, 14 Dec 2013, 18:44, edited 1 time in total.
Reason: Błąd stylistyczny, interpunkcja, brak spacji między wyrazami.

Dawid Gackowski
Sympatyk
Sympatyk

Postby Dawid Gackowski » Wednesday, 11 Dec 2013, 12:40

U mnie dzień od rana przemija pod znakiem zachmurzenia, temperatura utrzymuje się na poziomie +5 st. Celsjusza, ciśnienie 1031 hPa.

Aktualna analiza synop

Marcin Głodek
Sympatyk
Sympatyk

Postby Marcin Głodek » Wednesday, 11 Dec 2013, 12:59

Dziś dzień przywitał mnie dość gęstą mgłą, która ograniczała widzalność do 200 m. Dlatego zachmurzenie jest duże i składa się z St, lecz nie pada. Temperatura przez cały dzień była na plusie, temperatura max: 7°C, a temperatura min: 3°C. Wiatr W o sile 3 m/s. :P

Sebastian Kupczyk
Moderator
Moderator

Re: Grudzień 2013

Postby Sebastian Kupczyk » Thursday, 12 Dec 2013, 01:01

W Krakowie dzisiejszy dzień upłynął nudnie, jak niemal w całej Polsce. Zachmurzenie warstwowe, duże i całkowite. Maksymalnie odnotowałem 5,7°C, Balice 5,0°C. Do tej pory nie zanotowałem tej jesieni temperatury niższej niż -3,6°C (taka wartość była akurat przez 3 noce), porażka jeśli chodzi o mróz, a mamy już 11 grudnia, cóż, o śniegu nie wspominając...

Obecnie nadal mam aż 4,7 i temperatura raczej nie spadnie u mnie do prognozowanej przez model GFS temperatury na poziomie -0,3°C z racji całkowitego zachmurzenia... Minimalnie będę miał pewnie ok. 3°C
[b][color=#008000]Pozdrawiam, Sebastian Kupczyk[/color][/b]

[b][color=#008000]Tel. kom.[/color][/b] [b]513619333[/b]
[b][color=#008000]E-mail:[/color][/b] [b]sebastian.kupczyk@gmail.com[/b]

Dawid Gackowski
Sympatyk
Sympatyk

Postby Dawid Gackowski » Thursday, 12 Dec 2013, 10:38

U mnie dzień mija pod znakiem zachmurzenia całkowitego oraz mgły, temperatura wynosi +2.6 st. Celsjusza, ciśnienie 1029 hPa.

Patrząc na aktualną analizę synop widać, że z dalekiego zachodu nadciąga głęboki niż, ciekawe czy nie będzie powtórki z 6-12-2013 jeżeli się utrzyma ;).

Last edited by Magdalena Izdebska on Saturday, 14 Dec 2013, 18:41, edited 1 time in total.
Reason: Interpunkcja, polskie znaki.

Paweł_Cholewa
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Pseudonim: Pablo
GG: 8739674

Postby Paweł_Cholewa » Thursday, 12 Dec 2013, 13:59

Jak da się zauważyć na zdjęciach satelitarnych, większa część Polski przykryta jest szczelną warstwą stratusa - a wszystko przez zalegające spore wartości wilgotności względnej przy ziemi. Jednak nie wszędzie mamy do czynienia z szarą i pochmurną pogodą. Miejscami w zachodnich oraz południowych rejonach kraju, mamy do czynienia z większymi przejaśnieniami i dużą ilością słońca. I tak właśnie między innymi jest w Krakowie ;). Po wczorajszym brzydkim pochmurnym dniu, dziś przyszła kolej na słoneczne i cieplejsze grudniowe chwile, za oknem temperatura wzrosła mi póki co do 6 stopni Celsjusza powyżej zera. Jutro w mieście również się zapowiada słoneczny dzień - oby tak zostało ;).

Image
Pozdrawiam - StormHunter
Image
E-mail: pawciokrk89@gmail.com

Grzegorz_Zawiślak
SkyPredict
SkyPredict

Postby Grzegorz_Zawiślak » Thursday, 12 Dec 2013, 14:35

Pozdrawiam,
Grzegorz Zawiślak

Image
Image

Marcin Głodek
Sympatyk
Sympatyk

Postby Marcin Głodek » Thursday, 12 Dec 2013, 17:01

Kolejny dzień z zachmurzeniem całkowitym, jednak dziś nie było mgły. Temperatura min. wynosiła 3°C, zaś temp. max. była nieco wyższa i wynosiła 5 °C. Wiatr o sile 2 m/s z NW. Ciśnienie wynosi 1028 hPa, lecz po pogodzie nie widać tego. :mrgreen:

Piotrek K
GG: 9897941

Postby Piotrek K » Thursday, 12 Dec 2013, 22:49

Bardzo gęsta mgła występuje obecnie w Andrychowie . Temperatura wynosi -1.5 stopnia . Nagrałem dwa filmy jadąc samochodem ;) : http://www.youtube.com/watch?v=bBbmqCAzx44
: http://www.youtube.com/watch?v=Hj1f39vvyoA

Piotr_Żurowski
Rzecznik Prasowy / Moderator
Rzecznik Prasowy / Moderator
Pseudonim: piotr_z21

Postby Piotr_Żurowski » Thursday, 12 Dec 2013, 23:19

Obecnie w Rzuchowej występuje bardzo gęsta mgła ograniczająca widzialność poniżej 200 metrów ( w Tarnowie na stacji widzialność 400 metrów ), przy temperaturze 0,5 st C. Ciśnienie wynosi w tej chwili 1029 hPa. Dodam jeszcze, że bardzo szybko temperatura spadła z 4 st C do -1,5 st C, by nagle wzrosnąć lekko powyżej zera. Równie szybko pojawiła się gęsta mgła.
Rzecznik Prasowy Stowarzyszenia Skywarn Polska / Polscy Łowcy Burz
Pozdrawiam, Piotr Żurowski

Tel:+48 698 284 782
e-mail: rzecznik.lowcyburz@gmail.com
https://www.facebook.com/piotr.zurowski
Image

Radzyn69

Postby Radzyn69 » Friday, 13 Dec 2013, 00:39

Dawid Gackowski
Sympatyk
Sympatyk

Postby Dawid Gackowski » Friday, 13 Dec 2013, 01:32

Świeżutka analiza synop niezłe, bydle na dalekim zachodzie strony Grenlandii.

Dawid Gackowski
Sympatyk
Sympatyk

Postby Dawid Gackowski » Friday, 13 Dec 2013, 11:27

Wartości max/min 06 UTC

Grzegorz_Zawiślak
SkyPredict
SkyPredict

Postby Grzegorz_Zawiślak » Friday, 13 Dec 2013, 14:15

Zgodnie z wcześniejszymi założeniami modelu UM dziś na większym obszarze kraju mamy do czynienia z pogodną aurą:

W nocy ponownie należy się liczyć z gęstymi mgłami radiacyjnymi, które największe szanse na rozwój mają w rejonach południowych, południowo - zachodnich, częściowo środkowych oraz północno - wschodnich.
Pozdrawiam,
Grzegorz Zawiślak

Image
Image

Marcin Głodek
Sympatyk
Sympatyk

Postby Marcin Głodek » Friday, 13 Dec 2013, 14:58

Rano dużo St, ale z biegiem dnia zachmurzenie malało i ok. 12 było już bezchmurnie. Temperatura rano 0°C, temperatura max. 5°C. Wiatr o sile 3 m/s z W, mgła była słaba i szybko znikła. :D

twmichal
Sympatyk
Sympatyk

Postby twmichal » Friday, 13 Dec 2013, 16:07

W górach piękna widoczność, mamy inwersję. U mnie rano -2 st. i gęsta mgła, natomiast na Skrzycznem rano było +6 st! Powietrze oczywiście krystaliczne.
Mgła przed południem u mnie zanikła, a max. temperatura sięgnęła +8 st. Odczuwalna temperatura wydaje się jeszcze wyższa.

patryk27

Postby patryk27 » Friday, 13 Dec 2013, 21:42

Dzisiaj rano temperatura wyniosła minimalnie -1.5°C, w ciągu nocy pojawił się szron, także na drogach i rano było wyjątkowo niebezpiecznie - jadąc na uczelnię do Raciborza na drodze od Bieńkowic w rowie leżały dwa samochody.
W Raciborzu panowała mgła, której u mnie nie widziałem, a na niebie oczywiście stratus, który ustąpił około godziny 10:00.

W ciągu dnia zachmurzenie małe - dużo słońca, choć temperatura raczej niska, maksymalnie tylko 3.1°C. Wiatr słaby z kierunków południowo-wschodnich. Ciśnienie na poziomie 1024 hPa.

Aktualnie temperatura wynosi -1.1°C i znowu powstaje szron.

Bartek_Pawłowski
Sympatyk
Sympatyk

Postby Bartek_Pawłowski » Friday, 13 Dec 2013, 23:06

Aktualnie u mnie jest gęsta mgła, która ogranicza widoczność do ok. 100 metrów. O dziwo jakąś godzinę temu (od zachodu Słońca) była gęstsza niż teraz. Wtedy widoczność wynosiła zaledwie 50 metrów. Powietrze jest bardzo wilgotne, że oddychając można się napić ;) Dzisiaj temperatura maksymalna wyniosła 5°C. Cały dzień był słoneczny i prawie bezchmurny (na niebie tylko lekki cirrus).
Image

Return to “Relacje na żywo w Polsce - archiwum od 2007r.”