Sierpień 2014 - Relacje na żywo

Dział archiwalny. Wszystkie nieaktualne tematy z relacjami na żywo ze zjawisk pogodowych, które występowały w Polsce.
Regulamin forum
W tym dziale nie można dodawać nowych postów!
Bartek_Pawłowski
Sympatyk
Sympatyk
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: Sierpień 2014 - Relacje na żywo

Postautor: Bartek_Pawłowski » środa, 6 sie 2014, 20:26

Wczorajszej nocy z poniedziałku na wtorek spadło 14mm deszczu.

Dzisiejsza noc bezchmurna, co przy masie polarno-morskiej powoduje wypromieniowywaniem ciepła. Toteż było chłodno, aby 14,6°C. Dzień słoneczny, ale z większą ilością chmur piętra wysokiego (gruby cirrostatus, cirrus) oraz w ciągu dnia również cumulus. Temperatura osiągła dzisiaj 26,7°C. Teraz na termometrze 22,4°C. Niebo wypogadza się na kolejną noc. Robi się bezchmurnie.

Przygotowałem animacje z obrazami radarów z ostatnich burzowych dni:

Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin_Gołębiowski
Sympatyk
Sympatyk
Numer GG: 5274144
Kontakt:

Postautor: Marcin_Gołębiowski » czwartek, 7 sie 2014, 14:46

Właśnie nad powiatem proszowickim i sąsiednimi przetoczyła się gwałtowna burza najprawdopodobniej w postaci linii szkwału. Zerwany dach w Jakubowicach (lub porwany blaszak), grad i ulewny opad deszczu. Do tego kolega widział porywane drobne elementy blaszane. Droga wojewódzka 775 zablokowana z powodu wspomnianego wyżej dachu/blaszaka. Burza była aktywna elektrycznie i dawała również wyładowania CG+.

Kolejne komórki zbliżają się do mnie i generują wyładowania.

Pozdrawiam, Marcin ;)

YouTube
Facebook
Twitter

zaciekawiony
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Pseudonim: zaciekawiony; Kuba Grom
Kontakt:

Postautor: zaciekawiony » czwartek, 7 sie 2014, 16:58

Na wschód od Serpelic powstała bardzo aktywna elektrycznie burza - jakieś 5-6 wyładowań na minutę. Do niej dobudowują się mniejsze komórki. Bardzo możliwe że znów u mnie lunie.

17:40
Burza coraz bliżej - idzie dosyć wolno, widać już szeroką kolumnę opadową i fractusy.

W świętokrzyskim widać bardzo mocną burzę - czy to superkomórka?
- mój blog

Roman Anulewicz
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Keymouser
Kontakt:

Postautor: Roman Anulewicz » czwartek, 7 sie 2014, 18:11

Niedawno nad moją częścią miejscowości utworzył się cb i przyniósł u mnie stacjonarną ulewę, trwała ona około 15 min, co ciekawe w Zakliczynie 1,5 km na E padał tylko słaby deszcz, jednak w tej chwili z obrazu kamerki widać że tam jest ulewa a u mnie spokojnie. Słyszę także "kombajn" wyładowań z burzy, która znajduje się w okolicach Gorlic.

Awatar użytkownika
Kasia Szczurek
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Kontakt:

Postautor: Kasia Szczurek » czwartek, 7 sie 2014, 19:02

Około godziny 16.00 w Krzywaczce (pow. myślenicki) wystąpiła burza trwająca 30 minut. Taki czas wystarczył, aby intensywnie padający deszcz doprowadził do wzrostu stanu wody w pobliskim strumieniu. Poziom wody podniósł się co najmniej 4-krotnie. Sytuacja ta sprawiła, że woda wystąpiła z koryta i zalała znaczny obszar działki, na której znajduje się mój dom. Burza przyniosła także 4 bliskie wyładowania doziemne (odległość około 1 - 1,5 km od obserwatora). Temperatura po burzy spadła do 19 °C.

Oto krótki filmik, jak wygląda mały potok po wielkiej ulewie.

Poniżej skany pokazujące wyładowania ze wspomnianej komórki burzowej oraz obraz radarowy:
,
Gdzie diabeł nie może tam geografa wyśle...
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin Głodek
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Martin/Marcin_Głodek
Kontakt:

Postautor: Marcin Głodek » czwartek, 7 sie 2014, 19:14

U mnie przez cały dzień utrzymuje się zachmurzenie małe składające się z różnych chmur piętra wysokiego. Na wschodnim horyzoncie widoczne jest większe zachmurzenie, również konwekcyjne. Jeśli chodzi o temperaturę, to dzisiaj jest trochę cieplej, ponieważ temperatura maksymalna osiągnęła 28°C przy temperaturze minimalnej na pozomie tylko 14°C. Wiatr z kierunków E o prędkości 1.3 m/s, w porywach dochodzących do 1.9 m/s. Ciśnienie wynosi 1014 hPa i będzie mniej więcej na stałym pozomie, zaś wilgotność względna powietrza wynosi obecnie 65% :) .

Jak narazie sierpień nie przyniósł żadnej burzy, choć dużo nie brakowało. No, ale do końca miesiąca pozostało jeszcze sporo czasu :twisted: .
Do burz trzeba mieć respekt

E-mail: marcinglodek44@gmail.com
Facebook:
Obrazek

Sezon burzowy 2014: 18. (8 NM)

Sezon burzowy 2015
Ilość burz: 8/ słabe: 5/ średnie: 2/ silne: 1/ ekstremalne:

zaciekawiony
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Kontakt:

Postautor: zaciekawiony » czwartek, 7 sie 2014, 19:36

Porządnie popadało na północ od świętokrzyskiego - w Nowej Słupii 23 mm za ostatnią godzinę. Zlało też łódzkie; w Pilicy ulewa 42mm w godzinę, w Januszewicach aż 62mm w jedną godzinę, może ich zalać.

Burza u mnie przeszła jednak bokiem, tylko pokropiło.
- mój blog

Awatar użytkownika
navi77
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: navi77 » czwartek, 7 sie 2014, 19:47

Godzinę temu burza przeszła przez moje okolice, a teraz leje deszcz jednak wyładowania nie występują. Zanosi się na znaczne opady przez najbliższe kilkanaście godzin. Żniwa zostają wstrzymane!, a zboża których jeszcze nie wykoszono będą w większości już powalone

Pawlo123
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Maniak XD
Numer GG: 44528484
Kontakt:

Postautor: Pawlo123 » czwartek, 7 sie 2014, 20:17

W Stalowej Woli przeszła słaba burza, była to 18 burza w tym roku. Temperatura wynosi 20*C i powoli maleje, wilgotność 62%. Nie spodziewam się już dzisiaj burzy.

MisiekNS
Kontakt:

Postautor: MisiekNS » czwartek, 7 sie 2014, 20:32

W Nowym Sączu godzinę temu opad nawalny, sam się o tym przekonałem wracając do domu z wakacji, na jednej z ulic studzienki powybijał, kilka aut pozalewało, mi nie dużo brakło, zjechałem na parking obok inni nie mieli tyle szczęścia, kilkadziesiąt CG deszcz pada do tej pory i to całkiem intensywnie, w drodze z Zakopanego to była trzecia burza jaką obserwowałem

Awatar użytkownika
Grzegorz_Zawiślak
SkyPredict
SkyPredict
Kontakt:

Postautor: Grzegorz_Zawiślak » czwartek, 7 sie 2014, 21:06

Podgląd na bieżącą sytuację pogodową, która najpoważniej wygląda na południu Mazowsza, Ziemi Świętokrzyskiej, miejscami na Podkarpaciu oraz w północno - wschodniej części Małopolski, gdzie występują bardzo mocno uwodnione formacje burzowe.

Kolejne burze, generujące coraz więcej wyładowań i ulewne opady, formują się w głębi Mazowsza. Sytuacja prognostyczna rozwija się więc zgodnie z wcześniejszymi założeniami - viewtopic.php?f=463&p=103784#p103784
Pozdrawiam,
Grzegorz Zawiślak

Obrazek
Obrazek

FanPage: http://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Zawi%C5%9Blak-Polish-Storm-Chaser/198029370337933?ref=hl
E-mail: grzegorz.zawislak@wp.pl
YouTube: http://www.youtube.com/user/GrzesPLB?feature=mhee

twmichal
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: twmichal » czwartek, 7 sie 2014, 21:13

Godzina 20:45 - widok na wschód z Buska-Zdroju.

Awatar użytkownika
Bodzio
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Bodzio
Kontakt:

Postautor: Bodzio » czwartek, 7 sie 2014, 21:16

Pierwsza burza ominęła Rzeszów od północy ale spektakl był ładny - sporo wyładowań i w miarę ładny shelf cloud. W tej chwili kolejna nadciąga od południa i tym razem przejdzie przez miasto.

gembird50
Kontakt:

Postautor: gembird50 » czwartek, 7 sie 2014, 21:20

Witam wszystkich :) U mnie na razie siąpi deszcz choć słychać delikatne grzmoty i co jakiś czas pojawiają się rozbłyski.

Awatar użytkownika
grzesiek44
Pseudonim: grzesiek4312;Grzenio
Numer GG: 12392767
Kontakt:

Postautor: grzesiek44 » czwartek, 7 sie 2014, 21:23

U mnie również przeszła dosyć słaba burza, chociaż zapowiadało się interesująco:

Adrian1992
Pseudonim: Adrian1992
Numer GG: 5422728
Kontakt:

Postautor: Adrian1992 » czwartek, 7 sie 2014, 21:54

Dobry Wieczór!Nadciąga do mnie chyba porządna burza,ciekawe jak będzie z opadami deszczu!PO godzinie 16 jakoś duże opady nie były.Zobaczymy co teraz będzie.
Pozdrawiam

Stormchaser
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: Stormchaser » czwartek, 7 sie 2014, 22:08

Chyba najciekawszy dzień burzowy w tym roku w Dębicy - do godziny 18 stopniowo przybliżały się stacjonarne komórki z zachodu i południa, około 17:40 na NE zaczęły rosnąć w szybkim tempie cumulonimbusy, zdecydowałem się wyjechać na obserwację jeszcze przed pierwszymi wyładowaniami - trafiłem akurat na silną konwekcję z rozpoczynającym się opadem. Pojawiły się pierwsze wyładowania, deszcz znacznie się wzmagał, ze względu na ryzyko gradobicia zdecydowałem się schronić samochód przed deszczem - tuż potem nadeszło półgodzinne oberwanie chmury (huk opadu przerywany tylko na bliskie grzmoty - ulice pełne wody, dużo "jezior" po drodze - gdy opad w końcu zmniejszył się, z powrotem dotarłem na punkt obserwacyjny - i rozpoczął się jeden z najpiękniejszych pokazów piorunów jakie widziałem. Przede wszystkim CG, dużo bliskich CG+ (jeden po prostu rewelacyjny - będzie na filmie!), w tle masywna chmura z oddalającym się wall cloudem. Pokaz trwał ponad pół godziny, później z rzadka na niebie pojawiały się pełzacze, a około godziny 21 znów zaczęło regularnie błyskać i grzmieć z burzy mijającej Dębicę od NE. Widoczność ograniczona przez bardzo liczne niskie chmury, ale i tak udało się nagrać ładne pioruny:)

Materiału z dzisiejszych burz mam łącznie ponad 10 h z różnych kamer i aparatów.
diagnoza: Cumulonimbus Incus

Moje statystki nagranych zjawisk 3.2001-12.7.2019:
1266 burz
98 nawałnic
64 gradobicia
103 shelf cl.
30 wall cl.
ok 15000 CGs
408 "polowań"
8 burz śnieżnych

Zapraszam na: http://www.youtube.com/user/MatStormchaser

zaciekawiony
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Kontakt:

Postautor: zaciekawiony » czwartek, 7 sie 2014, 22:27

Na południu małopolskiego wprawdzie nie ma burz, ale nadal porządnie leje, więc może przydało by się tam ostrzeżenie deszczowe. W Nowym Sączu dwie godziny temu spadło 40mm w ciągu godziny, teraz pada mniej. Mocniejszy opad trwa teraz w Dąbrowie Tarnowskiej - 29mm za ostatnią godzinę - w Borusowej 16,2mm.
- mój blog

J.J.J
Pseudonim: lbmt
Numer GG: 46031168
Kontakt:

Postautor: J.J.J » czwartek, 7 sie 2014, 22:41

Ku mojemu zdumieniu błyska się od zachodu i północy. Powstały dwie małe komórki konwekcyjne w województwie Lubuskim i informuję, że dają wyładowania między chmurowe. Szkoda, że są za słabe na wyładowania doziemne, ale i tak jestem tego wieczora mile zaskoczony! :D

EDIT: Jest godzina 22:45 i błyska się jedynie z komórki na zachód ode mnie. Nad Zieloną Górą przeszła silna ulewa i przemieszcza się w stronę Sulechowa.
Dane potwierdzające burzę z systemu detekcji wyładowań:

Ostatnio zmieniony czwartek, 7 sie 2014, 22:56 przez J.J.J, łącznie zmieniany 1 raz.

kosa_ns
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: kosa
Kontakt:

Postautor: kosa_ns » czwartek, 7 sie 2014, 22:53

Tak jak kolega wyżej napisał. Nad Zieloną Górą "urodziła" się komórka burzowa, która dała kilka wyładowań doziemnych. Lekko się ździwiłem gdy w pokoju zrobiło mi się jasno. :D Nad samą Nową Solą pada lekko deszcz. Temperatura przyjemna 21 stopni i nie było wcale duszno. Miłe zaskoczenie. Pozdrawiam. ;)
http://domel.tv/ ---> Kamerka Online Nowa Sól ---> Zielona Góra

krzych42
Pseudonim: Krzych
Kontakt:

Postautor: krzych42 » czwartek, 7 sie 2014, 23:26

Zachód Podkarpacia odrabia straty sezonowe :D Dzisiaj pierwszy raz w tym roku zdarza sie gdy błyska i grzmi od 18 praktycznie do teraz ;P A zaczęło sie od burzy która rozwinęła sie praktycznie nade mną przynosząc bardzo grube krople deszczu z czego później była chwilowa ulewa a główny rdzeń gdy odsunął się na zachód mogłem od tego kierunku obserwować wyładowania niektóre zakryte niektóre widoczne jednak gdy myślałem że praktycznie po burzy zaczęły wyskakiwać "pajączki" i "pełzacze" praktycznie w różnych miejscach i niektóre udało sie złapać niektóre nie :D Po zmroku od wschodu i północy widać było jeszcze liczne podświetlenia z burz które przechodzą od Rzeszowa przez Kolbuszową po Mielec :) Najciekawszy dzień w tym roku jak narazie pod względem wyładowań na niebie :D

Awatar użytkownika
Grzegorz_Zawiślak
SkyPredict
SkyPredict
Kontakt:

Postautor: Grzegorz_Zawiślak » czwartek, 7 sie 2014, 23:30

Strefa dość aktywnych elektrycznie komórek burzowych o osi południkowej uformowała się na zachód od Warszawy.

Pozdrawiam,
Grzegorz Zawiślak

Obrazek
Obrazek

FanPage: http://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Zawi%C5%9Blak-Polish-Storm-Chaser/198029370337933?ref=hl

twmichal
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: twmichal » czwartek, 7 sie 2014, 23:35

Burza, która dotarła do Buska-Zdroju po 21wszej znacznie straciła na silę. Pomimo robiącej wrażenie chmury szelfowej - nie było gwałtownego podmuchu wiatru ani nagłego opadu silnego deszczu. Z daleka burza wyglądała na dość aktywną elektrycznie, ale po tym jak zaczęło padać wyładowań było jak na lekarstwo. W tej chwili dalej pada słaby deszcz, nie błyska się i nie słychać grzmotów.

Chmura jedynie "wyglądem" zasługiwała na wydanie ostrzeżenia IIgo stopnia, na radarze też wyglądało to groźnie. Na szczęście skończyło się tylko na strachu.

Awatar użytkownika
Grzegorz_Zawiślak
SkyPredict
SkyPredict
Kontakt:

Postautor: Grzegorz_Zawiślak » piątek, 8 sie 2014, 00:21

W dalszym ciągu spora aktywność burzowa obserwowana jest w miejscowościach położonych na zachód od Warszawy.

Dane z systemu PERUN - godzina 00:23 CEST:

Pozdrawiam,
Grzegorz Zawiślak

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzegorz_Zawiślak
SkyPredict
SkyPredict
Kontakt:

Postautor: Grzegorz_Zawiślak » piątek, 8 sie 2014, 12:37

Póki co rozwój komórek burzowych ma miejsce wzdłuż drugiej strefy zbieżności wiatru, a także na krańcach południowo - zachodnich.

____

Godzina 12:30 CEST: Zgodnie z prognozami modeli GFS i UMPL, w bezpośredniej strefie oddziaływania dolno-troposferycznej konwergencji, gdzie obecne było i w dalszym ciągu jest silniejsze nasłonecznienie, mamy do czynienia z rozwojem linii komórek burzowych.

Im dalej na wschód, tym zalega więcej chmur i opadów, skutecznie ograniczających potencjał burzowy (o możliwości takiego scenariusza napisałem w nocnym wpisie).

____

Godzina 14:15 CEST:
https://www.facebook.com/19802937033793 ... =1&theater
Pozdrawiam,
Grzegorz Zawiślak

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzegorz_Zawiślak
SkyPredict
SkyPredict
Kontakt:

Postautor: Grzegorz_Zawiślak » piątek, 8 sie 2014, 17:46

Powstałe na obszarze województwa łódzkiego komórki burzowe stworzyły formację liniową, która stopniowo przemieszcza się na południowy - wschód. Warto ją obserwować, ponieważ na jej czele może wędrować chmura szelfowa.

Zdjęcie satelitarne z godziny 17:35 CEST:

Pozdrawiam,
Grzegorz Zawiślak

Obrazek
Obrazek

Łukasz Olejnik
Numer GG: 6859109
Kontakt:

Postautor: Łukasz Olejnik » piątek, 8 sie 2014, 17:58

Skierniewice czekają, idzie prosto na mnie! Jakby coś, zdam relację. Oby się nie rozpadła... :)

Stormchaser
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: Stormchaser » piątek, 8 sie 2014, 18:11

Dębica po kolejnym dniu z burzą, ale tym razem były to tylko kilkanaście wyładowań i grzmotów (bardzo długotrwających - pewnie po pełzaczach) najpierw z południa i południowego zachodu, a następnie z chmury na NE. Opad niewielki, bez wiatru. Ostatnie dni prawie codziennie przynoszą burzę popołudniową lub wieczorną w okolicy, prawie jak w tropikach:)
diagnoza: Cumulonimbus Incus

Moje statystki nagranych zjawisk 3.2001-12.7.2019:
1266 burz
98 nawałnic
64 gradobicia
103 shelf cl.
30 wall cl.
ok 15000 CGs
408 "polowań"
8 burz śnieżnych

Zapraszam na: http://www.youtube.com/user/MatStormchaser

Awatar użytkownika
Marcin Głodek
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: Marcin Głodek » piątek, 8 sie 2014, 18:31

Z godzinę temu przeszła nade mną struktura burzowa o której pisał Grzegorz i przyniosła ona dość intensywny opad deszcz, a także kilka widocznych wyładowań oraz kilkanaście grzmotów. Tak naprawdę to formacja rozbudowała się dokładnie nade mną więc nie mogłem zobaczyć, czy posiadała shelf clouda 8-) . Więcej informacji przedstawię jutro w odpowiednim dziale na forum.

Od rana do południa na niebie dominowało zachmurzenie duże, które następnie zaczęło się rozrywać i nastąpił wzrost Cu. Temperatura minimalna wyniosła tylko 14°C przy temperaturze maksymalnej na pozomie 27°C. Wiatr N-NEE o prędkości 2.1 m/s, w porywach dochodzących do 3.1 m/s. Ciśnienie wynosi 1013 hPa i późnym wieczorem nie znacznie wzrośnie, zaś wilgotność względna powietrza jest na pozomie 57% (przed burzą dochodziła do 61%) ;) .

Facebook:
Obrazek

Sezon burzowy 2015

Michał_Lisiak
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Mikelis
Kontakt:

Postautor: Michał_Lisiak » piątek, 8 sie 2014, 19:57

Dzisiaj przez Inowrocław przeszła bardzo słaba (chyba zanikająca) komórka opadowa. Deszcz był lekki, Anglicy powiedzieliby na to "light rain". Wyładowania nad miastem nie wystąpiły, ale jak chmura się zbliżała, to mój brat zaobserwował ich kilka. Temperatura: max. była ok. 26,5 st., w czasie przechodzenia Cb-ka spadła do ok. 21 stopni. Obecnie jest cieplej, bo 23-24 stopnie.
Pozdrawiam, Michał.
Adres email: mikelis5@wp.pl; michal.lisiak@op.pl

stor0123456789
Sympatyk
Sympatyk

Postautor: stor0123456789 » piątek, 8 sie 2014, 22:42

Dzisiaj u mnie był kolejny pogodny i słoneczny dzień. Na niebie pojawiało się nie za dużo chmur cumulusów i cirrusów. Niestety wszystkie burze minęły mnie dziś (najbliżej to ok. 70-80 km) od wschodu. Temp. max. dziś wyniosła 26*C, a teraz spadła do 19*C.

Awatar użytkownika
Grzegorz_Zawiślak
SkyPredict
SkyPredict
Kontakt:

Postautor: Grzegorz_Zawiślak » sobota, 9 sie 2014, 15:15

Nad zachodnią, południowo - zachodnią i północno - zachodnią Polskę nasunęła się strefa przyziemnej konwergencji wiatru.

Wzdłuż niej miejscami dochodzi do rozwoju pojedynczych komórek opadowych i lokalnych burz.

Oś strefy zbieżności stopniowo przemieszcza się w kierunku wschodnim. W kolejnych godzinach, w bezpośrednim środowisku jej oddziaływania, należy się liczyć z możliwością rozwoju następnych ośrodków burzowych.
Pozdrawiam,
Grzegorz Zawiślak

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin Głodek
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: Marcin Głodek » sobota, 9 sie 2014, 16:00

Dzisiaj jest typowy letni dzień z niewielką ilością Cu. Temperatura maksymalna wyniosła 30°C, natomiast temperatura minimalna przekroczyła 15°C i wyniosła 17°C. Wiatr S-SW o prędkości 2.8 m/s, w porywach dochodzących do 4.8 m/s. Ciśnienie wynosi 1012 hPa i najpierw spadnie, by późnym wieczorem zaczęło rosnąć. Zaś wilgotność względna powietrza jest na pozomie 48% ;) .

Jeśli chodzi o burzę to dzisiaj się raczej żadnej nie spodziewam, ale jak się jakaś pojawi to nie będę narzekał :lol: .

Facebook:
Obrazek

Sezon burzowy 2015

Awatar użytkownika
hemi112
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: hemi112 » sobota, 9 sie 2014, 18:01

Od rana 30 st.C., małe zachmurzenie,ok.16:30 dość duże zachmurzenie,lekki wiatr i temp.spadła do 23 stopni.
Ok.17:30 doszło do 2-3 wyładować CG i zrobiła się cisza , do czasu...odebrania telefonu od kolegów z PSP , z info ,że jak mnie interesuje to jadą do pożaru pod miastem spowodowanego przez piorun :shock: :shock:
Wychodzę ponownie do okna a tu się pali :(

Jeśli człowiek naprawdę chce żyć to medycyna jest bezsilna:)

Forumowo oklejone sprzęty pościgowe- Impreza & Forester gotowe do ganiania :)

Awatar użytkownika
Maciej Dolecki
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Pseudonim: FRAKCJA ZIMNA
Kontakt:

Postautor: Maciej Dolecki » sobota, 9 sie 2014, 20:15

stor0123456789
Sympatyk
Sympatyk

Postautor: stor0123456789 » sobota, 9 sie 2014, 21:58

Dzisiejszy dzień u mnie był u mnie pogodny i słoneczny. Na niebie pojawiały się chmury cumulusy, cirrusy i późno popołudniem cumulonimbus. Poza tym dzień był gorętszy od wczorajszego, temp. max. wyniosła 32*C. A teraz spadła do 26*C.

Jeśli chodzi o burze to wszystkie mnie ominęły od północy i północnego-wschodu. Wczesnym wieczorem na wschodzie było widać ciemniejsze niebo . A detektor w tym czasie na północy-wschód ode mnie zarejestrował pojedyncze wył. atm., lecz ja go nie słyszałem i widziałem.

Awatar użytkownika
hemi112
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: hemi112 » sobota, 9 sie 2014, 22:05

I jednak ,wioska Kraszowice,pod Bolesławcem.
Fotki nie moje ,tylko z lokalnego portalu ,żeby nie było,że sobie coś tam przywłaszczam a ciekawostka jest to ,że zrobione przez czytelnika portalu,który jest jednocześnie forumowiczem tutaj,czyli Nightmare :)

Ostatnio zmieniony niedziela, 10 sie 2014, 16:41 przez hemi112, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeśli człowiek naprawdę chce żyć to medycyna jest bezsilna:)

Forumowo oklejone sprzęty pościgowe- Impreza & Forester gotowe do ganiania :)

Nightmare
Kontakt:

Postautor: Nightmare » sobota, 9 sie 2014, 22:19

Widzę, że Hemi już wrzucił moje fotki, to ja filmy dodam ;)
Burza była mała, taka sobie komóreczka. Ale niestety jeden z piorunów trafił w stodołę 100 metrów od mojego domu. W tej chwili Straż Pożarna jeszcze pilnuje pogorzelisko.

J.J.J
Pseudonim: lbmt
Numer GG: 46031168
Kontakt:

Postautor: J.J.J » sobota, 9 sie 2014, 22:20

Dziś był typowo letni oraz upalny dzień. Podczas szczytu dnia w nagrzanym aucie dosłownie nie da się wytrzymać.
Temperatura powietrza w głębokim cieniu oscylowała w granicach 31 °C. Na niebie było sporo cumulusów i było widać nawet wieczorem komórki burzowe z nad Poznania i okolic ;) Czekam oczywiście na jutrzejszy wieczór, ponieważ może ale nie musi być ciekawie.

Pozdrawiam i Życzę udanego weekendu!

Awatar użytkownika
navi77
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: navi77 » niedziela, 10 sie 2014, 13:26

W tej chwili z kierunku SW w moją stronę rozwija się cumulonimbus który powinien się jeszcze rozrosnąć. Zapewne w niedługim czasie pojawi się odgłos wyładowań doziemnych, jednak rdzeń opadowy w tej chwili ma tendencję do przechodzenia bokiem. Mimo to należy brać pod uwagę możliwość wystąpienia całkiem dobrze zorganizowanych komórek burzowych w dniu dzisiejszym.

Wróć do „Relacje na żywo w Polsce - archiwum od 2007r.”