Sierpień 2014 - Relacje na żywo

Dział archiwalny. Wszystkie nieaktualne tematy z relacjami na żywo ze zjawisk pogodowych, które występowały w Polsce.
Regulamin forum
W tym dziale nie można dodawać nowych postów!
Awatar użytkownika
Artur_Surowiecki
SkyPredict
SkyPredict
Kontakt:

Re: Sierpień 2014 - Relacje na żywo

Postautor: Artur_Surowiecki » niedziela, 10 sie 2014, 14:13

Burze rozwinęły się na Podhalu, w Gorcach, w Beskidzie Wyspowym oraz w Makowskim, a także na wschodzie woj, świętokrzyskiego. Jakieś drobne chmury Cb pojawiły się od wschodniego Mazowsza po Lubelszczyznę i Zamojszczyznę. Mam nadzieję, że burze w górach nie doprowadzą do kolejnych zjawisk typu flash flood, bo w ostatnim czasie było tego zdecydowanie za dużo. Burze w górach dziś absolutnie nie dziwią, CAPE na poziomie ok. 1500 J/kg wraz z wspomaganiem orograficznym ponownie pokazują swoje.

EDIT: Z Zakopanego napływają jednak niepokojące wiadomości. Zalania i dwie osoby porażone piorunem (do wypadku doszło tym razem nie w Tatrach, bo na Równi Krupowej):
http://24tp.pl/index.php?mod=news&id=24033
Nawałnice, tornada w Polsce dalej zaskakują.
Pozdrawiam, Artur

Roman Anulewicz
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Keymouser
Numer GG: 0
Kontakt:

Postautor: Roman Anulewicz » niedziela, 10 sie 2014, 14:57

Od południa występuje konwekcja, niedawno obserwowałem burzę znad pogórza Wiśnickiego, znajdowała się ona 30 km na W ode mnie, w tej chwili niebo na W, SW i S jest zaciemnione od burz. Przed chwilą jakieś 10 km na SSE powstała burza, sądząc o podstawie chmury i smugach opad jest ulewny, z tej komórki grzmi 2 razy na min.

Awatar użytkownika
Marcin Głodek
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Martin/Marcin_Głodek
Kontakt:

Postautor: Marcin Głodek » niedziela, 10 sie 2014, 15:21

Kolejny ładny, letni dzień z niemal bezchmurnym niebem, choć pojawiają się niewielkie Cu. Temperatura minimalna wyniosła aż 20°C (iście tropikalna noc), natomiast temperatura maksymalna dobiła do 29°C. Wiatr W (póżniej zmieni się na SE) o prędkości 1.9 m/s, w porywach dochodzących do 3.5 m/s. Ciśnienie wynosi 1013 hPa i będzie spadać, zaś wilgotność względna powietrza jest na pozomie 48% ;) .
Do burz trzeba mieć respekt

E-mail: marcinglodek44@gmail.com
Facebook:
Obrazek

Sezon burzowy 2014: 18. (8 NM)

Sezon burzowy 2015
Ilość burz: 8/ słabe: 5/ średnie: 2/ silne: 1/ ekstremalne:

MisiekNS
Kontakt:

Postautor: MisiekNS » niedziela, 10 sie 2014, 16:17

Po początkowo pięknym letnim dniu przez Nowym Sącz właśnie przeszła bardzo wydajna opadowo burza, której towarzyszył grad, obecnie znajduje się ona na wschód od miasta ciągle dając wyładowania i obfity deszcz.
Niemiłe informacje z Zakopanego :
http://www.tvp.info/16389493/podtopione ... e-pod-woda

kosa_ns
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: kosa
Kontakt:

Postautor: kosa_ns » niedziela, 10 sie 2014, 16:54

Godzinę temu z pod Nowej Soli obserwowałem komórkę burzową, która narodziła się w okolicy Zielonej Góry. Z daleko widziałem śliczne wyładowania doziemne, kilka wylatywało z kowadła. Ładnie rozbudowane kowadełko i było na co popatrzeć. :) Mam malutką nadzieję, że do Nowej Soli też coś zawita.
http://domel.tv/ ---> Kamerka Online Nowa Sól ---> Zielona Góra

Awatar użytkownika
Marcin Głodek
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: Marcin Głodek » niedziela, 10 sie 2014, 17:25

AKTUALNA SYTUACJA BURZOWA

Aktualnie najbardziej aktywna komórka burzowa znajduję się na granicy województwa lubuskiego z wielkopolskim. Po za tym na wschodzie także pojawiają się niewielkie struktury burzowe ;) .

Dane radarowe:
Obrazek
Dane z detektoru:
Obrazek

Facebook:
Obrazek

Sezon burzowy 2015

Awatar użytkownika
Maciej Dolecki
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Pseudonim: FRAKCJA ZIMNA
Kontakt:

Postautor: Maciej Dolecki » niedziela, 10 sie 2014, 18:07

Na północy wschód od Lubina rozwija się chmura burzowa, która już przynosi sporą liczbę wyłądowań

radar oraz detektor:

,

widok z Wrocławia:

Awatar użytkownika
hemi112
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: hemi112 » niedziela, 10 sie 2014, 18:48

Bolesławiec , 27st.C., chwilami lekkie podmuchy wiatru , patrząc na SE widać komóreczkę ,która mija Bolesławiec i śmiga w kierunku Legnicy.Nawet nic nie błyśnie,czy nie mruknie :roll:

Jeśli człowiek naprawdę chce żyć to medycyna jest bezsilna:)

Forumowo oklejone sprzęty pościgowe- Impreza & Forester gotowe do ganiania :)

Stormchaser
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: Stormchaser » niedziela, 10 sie 2014, 19:54

Kolejny raz w tym sezonie popołudniowa burza w Dębicy - przez okolicę przeszły dwie komórki - pierwsza tuż po 15 nad południową granicą miasta - sporo grzmotów, kilkanaście widocznych piorunów CG, ładnie piętrzące się chmury. Niecałą godzinę później rozwinęła się spektakularna burza ok 5 km na zachód ode mnie - przyniosła b dużo wyładowań doziemnych, część jednak bardzo "szybkich", także może być problem z uwidocznieniem niektórych na kamerze. Burza mimo dużej aktywności elektrycznej, miała bardzo wąską podstawę.
diagnoza: Cumulonimbus Incus

Moje statystki nagranych zjawisk 3.2001-12.7.2019:
1266 burz
98 nawałnic
64 gradobicia
103 shelf cl.
30 wall cl.
ok 15000 CGs
408 "polowań"
8 burz śnieżnych

Zapraszam na: http://www.youtube.com/user/MatStormchaser

Awatar użytkownika
hemi112
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: hemi112 » niedziela, 10 sie 2014, 19:57

Obecnie taki widok komóreczki która jest na terenie od Hradec Kralove przez Jelenia Górę,Wrocław po Trzebnicę.
U nas tylko takie kowadełko ,bo wszystko na południe od Bolesławca :(
Na chwile obecna 26 st.C. i lekki wiaterek chwilami.

Nightmare
Kontakt:

Postautor: Nightmare » niedziela, 10 sie 2014, 22:04

Jeśli się konwekcja utrzyma, to możemy mieć Hemi ciekawe widowisko w nocy :)

Z zachodu zbliża się coś ciekawego:
Obrazek

stor0123456789
Sympatyk
Sympatyk

Postautor: stor0123456789 » niedziela, 10 sie 2014, 22:44

Dzisiaj burza, która utworzyła się w pobliżu Zielonej Góry i opady (wg radaru) ominęły Granowo od północy; może i dobrze bo przez większość dnia nie było mnie w Granowie, lecz byłem koło Kąkolewa (gm. Grodzisk Wlkp.), a ta burza zdołała jeszcze tam przejść. Zaczęło się od tego jak po godz. 15 na zachodzie zaczęło się chmurzyć i robić się coraz to ciemniejsze niebo, a po godz. 16 było już słychać pomruki. Ok. godz. 17 zza drzew zobaczyłem wychodzącą chmurę szelfową, a potem pod nią smugę opadową. Zaczęła się wtedy burza, grzmoty było słychać prawie, że bez przerwy, a wyładowania pojawiały się co ok. 5-10 sek., były to głównie chmurowe, między chmurowe i nieco mniej doziemnych, po dwóch takich rozległ się potężny trzask. O godz. 17.20 chmurę szelfową nade szła nad moja głowę i zaczął wiać silny wiatr do 50-60 km/h, a chwilę potem zaczęło porządnie lać, efektem tego było, że widoczność była ograniczona do 100 m; wystąpił downburst. Ok. godz. 17.35 przestało padać i wyszło słońce, jednak za parę minut nade szła druga ulewa, opad deszczu był bardzo intensywny i wystąpił opad drobnego gradu o wielkości 0,5 cm. Burza skończyła się ok. godz. 18.10, skutkiem jej były pozalewane niektóre podwórka.

W tym czasie w Granowie z relacji mojego znajomego zagrzmiało niewiele, bowiem 2-4 razy. Można powiedzieć, że w Granowie burza była słaba, a ok. 20 km dalej, gdzie akurat się znajdowałem była średnia.

Poza tym dzisiejszy dzień był pogodny i słoneczny na niebie pojawiały się chmury cumulusy , cirrusy i cumulonimbusy Niedługo po burzy niebo się rozpogodziło i wyglądało jak przed burzą. Temp. max. dziś wyniosła 30*C, a teraz spadła do 20*C.

Detektor:

Radar:

Zdjęcia:

16.30:

17.10:

17.15:
/

17.17:
/

1-sza ulewa:

Grad podczas 2-giej ulewy:

Awatar użytkownika
Seweryn Stodolak
Zbanowany
Zbanowany
Pseudonim: SEwek22o
Kontakt:

Postautor: Seweryn Stodolak » poniedziałek, 11 sie 2014, 08:15

Wczoraj miałem ciekawą sytuację. Otóż blisko powstała komórka burzowa, w sumie był to cały klaster burz, ale bardzo niezorganizowany. Mimo że nademną grzmiało to jednak nic nie padało. Zaledwie 7-8 km ode mnie zszedł downburst, niestety przez swoje lenistwo przegapiłem to zjawisko, nie myślałem że ta komórka będzie aż tak silna!
Mimo wszystko spokojnie mogę zaliczyć to jako 18 burzę w sezonie, tutaj kilka zdjęć .

Awatar użytkownika
Marcin Głodek
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: Marcin Głodek » poniedziałek, 11 sie 2014, 13:35

Na południu i centrum kraju zaczynają się pojawiać coraz bardziej aktywne komórki burzowe, które mogą generować opady gradu.
Obrazek
Obrazek
W kolejnych godzinach burz powinno być więcej i zaczną się organizować w większe struktury konwekcyjne ;) .

EDIT 14:46
Konwekcja ruszyła także na północnym-wschodzie RP:
Obrazek

Sytuacja na południu i w centrum kraju:
Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 sie 2014, 14:53 przez Marcin Głodek, łącznie zmieniany 1 raz.

Facebook:
Obrazek

Sezon burzowy 2015

Awatar użytkownika
Pucek
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Pseudonim: Pucek
Kontakt:

Postautor: Pucek » poniedziałek, 11 sie 2014, 14:49

Nawałnica w okolicach Rybnika/Żor/Wodzisławia. Przede wszystkim bardzo intensywna ulewa i dużo wyładowań - ulice zamieniły się w potoki.

Awatar użytkownika
Seweryn Stodolak
Zbanowany
Zbanowany
Kontakt:

Postautor: Seweryn Stodolak » poniedziałek, 11 sie 2014, 15:52

Aktualnie +27,6*C , powoli rośnie wilgotność ( 65%) TD wynosi 18*C .
Wiatr fenowy szybko osłabł, a to wszystko z powodu tego, że znajduję się teraz pod kowadłem komórki burzowej z okolic Gorlic , która zmieniła nieco pogodę w moich okolicach . Minimalnie dziś było +16,2*C .
Bardzo dobrze sprawdza się wersja modelu UM, burze przechodzą teraz w pasie od Śląska przez Mazowsze po Warmię. W kolejnych godzinach komórki burzowe będą przesuwały się na NE, do tego m.in w Małopolsce i na Słowacji powstaną kolejne burze .
Obecnie z racji ruchu burz na NE miejscami może przejść ich kilka, a to powoduje znaczne sumy opadowe i zalania . Już teraz dane z monitora sugerują , że w ciągu godziny spada 15- 20 mm deszczu .

Awatar użytkownika
Meteomark
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: Meteomark » poniedziałek, 11 sie 2014, 16:05

Podsumowanie czerwca 2014:

Wrzucam tu, bo relacje z czerwca są już zamknięte.

Awatar użytkownika
Marcin Głodek
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: Marcin Głodek » poniedziałek, 11 sie 2014, 16:06

Rano było jeszcze niemal bezchmurne niebo z niewielką ilością chmur pierzastych, ale później pojawiło się więcej chmur warstwowych (także Ns) i zaczął padać, najpierw przelotny, a później słaby deszcz. Z zdjęć radarowych wynika że opady o różnym natężeniu mogą się utrzymać do wieczora. A jeśli chodzi o temperaturę, to dziś jest o wiele chłodniej niż w ostatnich dniach i tak temperatura minimalna wyniosła tylko 13°C (choć wczoraj było 20°C), natomiast temperatura maksymalna osiągnęła pułap 26°C. Wiatr NW-W o prędkości 3.1 m/s, w porywach dochodzących do 5.3 m/s. Ciśnienie wynosi 1011 hPa i będzie mieć tendencję rosnącą, zaś wilgotność względna powietrza jest na pozomie 60% 8-) .

A jeśli chodzi o burze, to raczej dziś się nie pojawią, no chyba, że będą wbudowane w zachmurzenie związane z chłodnym frontem. Ale szanse są niewielkie :| .

Facebook:
Obrazek

Sezon burzowy 2015

Awatar użytkownika
Wojtek.K
Numer GG: 7521172
Kontakt:

Postautor: Wojtek.K » poniedziałek, 11 sie 2014, 16:24

Awatar użytkownika
piotrsky
Sympatyk
Sympatyk
Numer GG: 7069554
Kontakt:

Postautor: piotrsky » poniedziałek, 11 sie 2014, 16:41

Właśnie wróciłem z łowów, z burzy w okolicach Osieka k. Oświęcimia. Burza wygenerowała sporą ilość wyładowań, ogromny, nawalny opad deszczu, który spowodował podtopienia, drogą koło której stałem "szła rzeka", wiele kanałów koło dróg wylało, powiał mocniejszy wiatr.
Relacja w odpowiednim temacie oraz materiał wideo i foto - niebawem.
Jednym zdaniem podsumowania:
NAJLEPSZA BURZA W TYM SEZONIE W MOJEJ OKOLICY :).
Zdjęcia i trailer z filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=xTniKvDIFyU
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 sie 2014, 17:27 przez piotrsky, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na www.piotr22.flog.pl oraz na mój kanał na Youtube : www.youtube.com/user/piotrus3322

Awatar użytkownika
m@rcin96
Sympatyk
Sympatyk
Lokalizacja: Wieluń i okolice (Łódzkie SW) / Dymek (20km na NE od Wielunia)
Kontakt:

Postautor: m@rcin96 » poniedziałek, 11 sie 2014, 17:26

Dzisiaj, zgodnie z prognozami, znajduje się między linią zbieżność, na której tworzą się burze, odsuwającą się coraz bardziej na wschód kraju, a chłodnym frontem na zachodzie, który objawia się opadami deszczu o sile słabej oraz umiarkowanej, stopniowo przysuwającym się do mnie. O godzinie 12.50 wystąpiła u mnie słaba burza z 1 wyładowaniem w odległości ok. 1,5 km na E i chwilowo mocniejszym opadem deszczu, a od 15.00 przez 30 min padał umiarkowany deszcz. Poza tym pochmurno, na niebie sporo chmur wysokich w postaci grubego cirrusa, średnich: głównie altocumulus castellnaus i niskich w formie stratocumulusa oraz odrobiny strzępków cumulusa. Właśnie w tej chwili chmury przed frontem rozerwały się i wyszło słońce, jednak za moment znów zasłonią je kolejne chmury, tym razem frontu chłodnego. Na dworze temperatura wynosi 21 stopni, jest dość parno. Wiatr wieje słabo z kierunku NW i N, chwilami jest bezwietrznie.
Burze są po to, aby je łapać :D
SEZON 2015
Burze: 24 (w tym zaobserwowane: 4/31.03, 7.05, 20/21.06, 8/8/4x18.07, 2x15/16.08):
b. słabe: 4.01, 27.04, 22.06, 18/25.07
słabe: 1/1.04, 12/12.06, 8/19/2x25.07
umiarkowane: 12.06
silne: 13.06
b. silne: 25.07

Awatar użytkownika
Dariusz_Wierzbicki
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Meteo
Kontakt:

Postautor: Dariusz_Wierzbicki » poniedziałek, 11 sie 2014, 17:46

Warszawa po przejściu najsilniejszej burzy w tym roku. Zaczęło się od rozbudowywujących się na zachodnim horyzoncie Cu, które w bardzo krótkim czasie zaczęły rosnąć. Po kilkunastu minutach pojawiły się Cb, które przybrały formę liniową. Burza, która nadeszła nad miejsce mojej obserwacji charakteryzowała się nawalnym opadem deszczu a także opadami gradu, nie wiem ile spadło, ale Warszawa w wielu miejscach jest podtopiona, sporą liczbą wyładowań CG. W pewnym momencie tuż po przejściu największej ulewy w pobliski las pioruny uderzały, co kilka – kilkanaście sekund. Jak najbardziej uznam tę burze za najlepszą w tym roku.

Kilka wybranych ujęć:

http://wstaw.org/m/2014/08/11/DSC_0005_2_1.JPG Najlepszy Cg którego udało mi się nagrać - Klatka z filmu jak i drugi poniżej ;)

http://wstaw.org/m/2014/08/11/DSC_0001.JPG

danielck
Kontakt:

Postautor: danielck » poniedziałek, 11 sie 2014, 18:12

W Kielcach pada od ponad dwoch godzin, temperatura spadla z 29 stopni do 22 i znowu zaczyna grzmiec oraz opad sie nasila. Deszcz przyniosl duza ulge od upalow a z zasadzie od duchoty.

Awatar użytkownika
navi77
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: navi77 » poniedziałek, 11 sie 2014, 20:07

Burza powiązana z frontem chłodnym sukcesywnie przeszła na wschód od Kraśnika, często tak zdarzało na przełomie 20 lat moich obserwacji. To była jedna z lepszych burz w tym roku, dość aktywna elektrycznie. Jeszcze w nocy powinny wystąpić opady deszczu, mogą zdarzyć się burze ale już znacznie słabsze

Awatar użytkownika
orages
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: meteomaxx
Lokalizacja: 40 km. w kierunku SE od Rzeszowa (pogórze dynowskie), podkarpackie
Kontakt:

Postautor: orages » poniedziałek, 11 sie 2014, 20:31

Aktualnie jedna z najaktywniejszych komórek burzowych na linii frontu dociera do mnie od zachodu, w tej chwili wkracza do Rzeszowa i już widać częste rozbłyski. Jeśli nie straci impetu, zapowiada się ciekawy wieczorny pokaz na Podkarpaciu :)
Pozdrawiam- Mariusz
Mój kanał YouTube (dokumentacja burz): http://www.youtube.com/user/overnumbs?feature=mhee

Awatar użytkownika
Bodzio
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Bodzio
Kontakt:

Postautor: Bodzio » poniedziałek, 11 sie 2014, 20:52

Struktura burzowa, która zbliża się do Rzeszowa z SW daje ładny spektakl na niebie. Niestety patrząc na obrazy radarowe widać, że jej siła słabnie ale o miasto zahaczy. I dobrze - nie tylko ze względów obserwacyjnych ale już przydałoby się trochę deszczu...

Awatar użytkownika
Seweryn Stodolak
Zbanowany
Zbanowany
Kontakt:

Postautor: Seweryn Stodolak » poniedziałek, 11 sie 2014, 22:52

To miała być najsilniejsza burza sezonu!
40 min zanim doszła robiła wrażenie - .
Poszedłem na obserwacje i nie żałowałem- wyładowania widoczne co 4-5 s, piękne donośne grzmoty i w końcu zaczął wyłaniać się shelf!

Niestety bałem się i de facto nie wiedziałem czy robić zdjęcia czy schodzić do domu, wybrałem 2 opcję i było to rozsądne, co chwilę potem pojawił się bardzo silny wiatr spod shelfa do 70 km/h!
Błyskało tak, że wszędzie robiło się biało, i kiedy czekałem na potężną ścianę deszczu okazało się że po 5 min silniejszego opadu przyszedł umiarkowany ze słabym wiatrem. Burza szybko osłabła nad moimi okolicami, jednak było co oglądać. Nadal błyska z SE ale cięzko jest nagrywac bo trochę pada .

Stormchaser
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: Stormchaser » wtorek, 12 sie 2014, 08:08

W Dębicy wczorajszy dzień to następny piękny show - choć naprawdę groźnie zrobiło się na południu powiatu, gdzie doszło do licznych podtopień (burza osiągnęła tam maksymalną intensywność). U mnie w mieście opad spory, ale bez nawałnicy, liczne wyładowania chmurowe i doziemne, "widowiskowo - kolorowe". Początkowo widać było wyładowania z burzy na NW - oddalonej o prawie 30 km, później nadeszła większa chmura z SW i dookoła wybuchały też mniejsze cumulonimbusy. Mam nagrania z różnych miejsc i kilku kamer, znowu dużo materiału - nie wiem czy do października wyrobię się z filmami z burz, tyle ich przechodzi w te wakacje w okolicach mojego miasta.
diagnoza: Cumulonimbus Incus

Moje statystki nagranych zjawisk 3.2001-12.7.2019:
1266 burz
98 nawałnic
64 gradobicia
103 shelf cl.
30 wall cl.
ok 15000 CGs
408 "polowań"
8 burz śnieżnych

Zapraszam na: http://www.youtube.com/user/MatStormchaser

Roman Anulewicz
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Keymouser
Kontakt:

Postautor: Roman Anulewicz » wtorek, 12 sie 2014, 10:51

Wczoraj przez okolice z zachodu na wschód przeszła solidna burza, która powstała nad beskidem makowskim i po ponad godzinie dotarła do mnie, wzmacniając się po drodze, co ciekawe przed dotarciem burzy wiał silny północny wiatr który napędzał gęstą warstwę stratusa który uniemożliwił podglądanie częstych wyładowań, około 18:50 znad SW nasunęła się ściana deszczu, który trwał 10 min po czym opad ustał i po chwili znów się konkretnie nasilił, gdy wydawało się że jest po wszystkim CG sięgnął terenu do 500 m od mojego domu.
Od ponad 3 tygodni jest naprawdę co obserwować, sezon nadrabia zaległości, minusem jest to że jest za mokro, orientacyjnie nawiązując do najbliższej stacji imgw w jastrzębi spadło u mnie od początku miesiąca ponad 100 mm deszczu.

Awatar użytkownika
grzesiek44
Pseudonim: grzesiek4312;Grzenio
Numer GG: 12392767
Kontakt:

Postautor: grzesiek44 » wtorek, 12 sie 2014, 12:13

Wczoraj w godzinach wieczornych, z zachodu, nadeszła długo oczekiwana komórka burzowa :D . Na niebie pojawiło się coś na kształt szelfu :o, z którego powstały dosyć silne podmuchy wiatru. Jednak po paru minutach wszystko uchichło :( . Myślałem, że to koniec, jednak od zachodu zaczęły się cudowne wyładowania, w odstępach ok. 3-4 s. Wraz z odgłosami potężnych grzmotów nadeszły nawalne opady deszczu. Trwał krótko zaledwie 15-20 min. Po tym czasie zaczęło spokojnie padać aż do godzin porannych. Osobiście, po obejrzeniu zdjęć z radaru, spodziewałem się czegoś lepszego :(

Awatar użytkownika
Marcin Głodek
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: Marcin Głodek » wtorek, 12 sie 2014, 18:09

Od rana jest zachmurzenie małe, choć co jakiś czas pojawia się więcej chmur. Temperatura minimalna wyniosła tylko 13°C przy temperaturze maksymalnej na pozomie tylko 22°C. Wiatr z kierunków S o prędkości 3.8 m/s, w porywach dochodzących do 6.8 m/s. Ciśnienie wynosi 1012 hPa i będzie rosnąć, choć późnym wieczorem nie znacznie spadnie. Zaś wilgotność względna powietrza była na pozomie 50% ;) .

Facebook:
Obrazek

Sezon burzowy 2015

baczex
Kontakt:

Postautor: baczex » wtorek, 12 sie 2014, 18:54

Tolkmicko - Warmińsko-Mazurskie.

Zerwał się silny wiatr, zaczęło padać dosyć mocno.
Temp. z 27 stopni na 19.

Dodaje również zdjęcie chmurki.

Awatar użytkownika
hemi112
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: hemi112 » wtorek, 12 sie 2014, 21:10

Nadchodzi ulewa :) Bolesławiec 21:00 :)
Ściana deszczu była mała , obecnie 21:30 bezdeszczowo.

Awatar użytkownika
Seweryn Stodolak
Zbanowany
Zbanowany
Kontakt:

Postautor: Seweryn Stodolak » wtorek, 12 sie 2014, 22:08

Po wczorajszych burzach dziś spokój w regionie- zmieniła się też temperatura, jest chłodniej o 8 stopni!
Podczas jazdy rowerem na dosyć wysoki szczyt w końcu poczułem tam naprawdę chłodne powietrze. Przez sporą część dnia dominowało umiarkowane i duże zachmurzenie, nawet kilka razy lekko padało.
Aktualnie 18*C ( niewiele chłodniej jak w dzień) i powoli spada, wiatr słaby .

Piotrek_Koziana
Członek stowarzyszenia
Członek stowarzyszenia
Numer GG: 25761450
Kontakt:

Postautor: Piotrek_Koziana » środa, 13 sie 2014, 10:21

Sytuacja pogodowa w dzisiejszym dniu jest bardzo ciekawa. Obecnie w Makowie po porannych opadach deszczu zaczyna się przejaśniać. Obecnie obserwuję głównie chmury piętra średniego, które dość szybko przemieszczają się z południowego-zachodu. Miejscami na zachodzie widać już błękitne niebo. Jeśli dojdzie do napływu wilgoci z południa a zachmurzenie w dalszym ciągu będzie się zmniejszać to popołudniu może mnie czekać ciekawa sytuacja burzowa. Obecnie temperatura wynosi 16 C i powoli rośnie, wiatr chwilami mocniejszy z kierunków południowych i wschodnich.

Awatar użytkownika
Seweryn Stodolak
Zbanowany
Zbanowany
Kontakt:

Postautor: Seweryn Stodolak » środa, 13 sie 2014, 12:54

Wydawało się że świetne warunki dadzą u mnie dziś niezłe burze, ale jest jeden czynnik które je psuje- fen.
Już teraz zaczyna się pojawiać nieco mocniejszy ruch powietrza z SE
Obrazek
Mimo , że TD wynosi 17,5*C , T2m +20,5*C a wilgotność aż 85% fen może szybko to osuszyć.
Aktualnie zachmurzenie całkowite i kropi.

Awatar użytkownika
Arek_Waga
Sympatyk
Sympatyk
Pseudonim: Arlif
Kontakt:

Postautor: Arek_Waga » środa, 13 sie 2014, 13:07

Aktualnie przebywam w Wolbromiu 40km na N od Krakowa.
Odnośnie dzisiejszych możliwych burz, ja również obawiam się halnego, który nieraz już popsuł dobre warunki.
Na niebie przeważają chmury piętra średniego, wzmaga się wiatr z SW. Temp 26.7st, wilgotność 59%, ciśnienie 1002hPa spada.
Zobaczymy co z tego będzie bo sezon póki co nie zachwyca.

gembird50
Kontakt:

Postautor: gembird50 » środa, 13 sie 2014, 14:55

Aktualnie zachmurzenie całkowite pada umiarkowany deszcz temp 21 stopni

Awatar użytkownika
Grzegorz_Zawiślak
SkyPredict
SkyPredict
Kontakt:

Postautor: Grzegorz_Zawiślak » środa, 13 sie 2014, 15:35

Jak wynika z bieżących danych synoptycznych, centrum układu niżowego powstałego z zafalowania znajduje się na obszarze Austrii. W kolejnych godzinach, wraz z dalszą wędrówką ośrodka niskiego ciśnienia nad Polskę, przewidywana jest jego wyraźna intensyfikacja.

Aktualne zdjęcie satelitarne, ukazujące stopniowe rozrywanie się zachmurzenia:

W perspektywie kolejnych godzin warto obserwować sytuację pogodową m.in. na terenie Austrii i Czech, skąd będzie przemieszczać się fala.
Pozdrawiam,
Grzegorz Zawiślak

Obrazek
Obrazek

FanPage: http://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Zawi%C5%9Blak-Polish-Storm-Chaser/198029370337933?ref=hl
E-mail: grzegorz.zawislak@wp.pl
YouTube: http://www.youtube.com/user/GrzesPLB?feature=mhee

Awatar użytkownika
Marcin Głodek
Sympatyk
Sympatyk
Kontakt:

Postautor: Marcin Głodek » środa, 13 sie 2014, 16:30

Z rana na niebie było jeszcze niewiele chmur, ale później zachmurzenie wzrosło i w tej chwili utrzymuje się zachmurzenie, składające się z chmur warstwowych piętra średniego i wysokiego. Jednak powoli zaczyna się przecierać. Temperatura minimalna przekroczyła 15°C i wyniosła 16°C, natomiast temperatura maksymalna osiągnęła 26°C. Wiatr SSE-E (późnym wieczorem zmieni kierunek na N) o prędkości 3.9 m/s, w porywach dochodzących do 6.2 m/s. Ciśnienie wynosi 1008 hPa i będzie w dość szybkim tempie spadać, zaś wilgotność względna powietrza była na pozomie 61% przy Td: 15°C 8-) .

Jeśli chodzi o burze, to być może zahaczy mnie układ wielokomórkowy, który przywędruje późną nocą znad południowo-zachodniej Polski (znad Czech) ;) .

Facebook:
Obrazek

Sezon burzowy 2015

Wróć do „Relacje na żywo w Polsce - archiwum od 2007r.”