Kaczyce - Czerwiec 2011

lazurowy

Kaczyce - Czerwiec 2011

Postautor: lazurowy » sobota, 4 cze 2011, 08:23

Witam wczoraj czyli 3.06.11 przechodziły dość silne burze w Kaczycach. Pierwsza chmura burzowa była około 16:42 i zaczęło trochę grzmieć. O 17:14 jak udałem się na dwór z psem po stronie północnej, pólnocno-wschodniej i wschodniej była dość ciemna chmura (granatowa).Co jakieś 3 sekundy grzmiało ale chmura była jeszcze daleko. Około 17:36 zauważyłem na wschodzie tęcze mimo że nie padało.Jednak po chwili zaczęło siąpić tak z 5 minut. Później wciąż bokiem mijały chmury burzowe. Dopiero podajże o 19:20 ze wschodu szła czarno-szara chmura. Wyglądała dość groźne. Zanim zaczęło padać o 19:30 błyskało się naokrągło na wschodzie. O 19:35 zaczęło lać. Musiałem szybko wracać do domu z psem. Jak burza dotarła zrobiła się jakaś słaba. Nie wiem czy z 5 razy się pobłyskało i to na tyle. Padało też o wiele słabiej niż w nocy 2.06.11. Przeszło i chmura przez 3 godziny stała w miejscu później "poszła" do Czech.

Chciałbym prosić abyście powiedzieli czy dzisiaj i jutro będą burze, czy silne, i z jakich kierunków mogą przyjść.
Oczywiście w Kaczycach ;)

* Nie wiem czy to dobry dzaił jeżeli nie prosiłbym przenieść go w odpowiednie miejsce.

Wróć do „Śląskie”